1287 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

PŘÍMÁ ADOPCE

10. Září 2018 - 0:13

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Monika (anonym)
Zdravím,chtěla bych se pokusit o přímou adopci,máte s tím někdo zkušenosti?prosím poraďte.U klasické adopce je to nekonečný proces...a ještě nejde miminko hned z porodnice k adoptivním rodičům,ale musí přes kojenecké ústavy,což mi přijde,že je pro dítě zcela nepřínosné...moc děkuji,můj e-mail meda963"seznam.cz
17. Leden 2009 - 9:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Ahoj Moniko, kamarádka před rokem porodila a už v těhotenství sdělila, že chce dát dítě k adopci, poté jí snad nějaký úřad přidělil čekající rodinu a již mohli být v kontaktu a u porodu a chodit se na malou dívat, ale přesto, že si to pak nerozmyslela a potřebné dokumenty podepsala, tak stejně holčička musela putovat na 6týdnů do kojeňáku a pak do té náhr. rodiny. Ale přesné podrobnosti nevím. Držím palečky!
19. Leden 2009 - 13:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Mám pocit, že je to vždy nutné..těch 6 týdnů... je to z důvodu, kdyby se biologičtí rodiče najednou rozhodli si dítě vzít...nejhorší na tom je to, že když projeví zájem, i byť minimální, a není tam asi jiná překážka, aby si dítě mohli vzít, tak se ta lhůta snad prodlužuje..ale nevím to jistě... vím jen, že s tímhle mají kojeňáky sami problém...
19. Leden 2009 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Myslím, že ve zprávách jednou říkali, že děti z babyboxů můžou jít přímo do rodiny, ale asi by bylo nejlepší být v nějakém programu, asi bych zkusila kontaktovat Klokánka, pokud vím, mají snahu, aby šly děti rovnou do rodin, tam by asi poradili nejlíp.
19. Leden 2009 - 16:12
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Zkuste se obrátit na nějaké OPD ve vašem okolí (oddělení péče o dítě), tam by vám třeba mohli poradit, jestli to jde jako přímá adopce, ale myslím, že u nás jen těžko. Nevím, co se týče Klokánku, ale domnívám se, že tam jsou především děti, které rodiče mají, jen se o ně nemohou např. dočasně postarat.... a navíc jsou tam spíše již odrostlejší děti... Zkuste také pročíst Zákon o rodině a zákon o sociálně právní ochraně dětí... třeba se tam dočtete, jak je možné také postupovat.
19. Leden 2009 - 18:17
Obrázek uživatele Návštěvník
misha (anonym)
Zkuste fond ohrožených dětí(www.fod.cz), ale musíte být nejprve státem prověření žadatelé..
12. Červen 2009 - 13:58
Obrázek uživatele Návštěvník
Bára (anonym)
Ahoj vsichni, chteli bychom s manzelem poprosit, jestli nekdo nevíte, kde a jak sehnat nejakou maminku, která by byla ochotná dát miminko přímo po porodu k tzv přímé adopci děkuji za odpovědi můj e-mail D.Krizova"seznam.cz
30. Červen 2009 - 13:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Macy (anonym)
Dobrý den, hledáme maminku, která se rozhodla dát své nenarozené dítě do přímé adopce a chtěla by si vybrat adoptivní rodiče. Seriózní nabídky prosím na mail Macy1@centrum.cz.
22. Leden 2010 - 12:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Alena (anonym)
Ahoj všichni, tak jsem si pročetla tuto diskusi a ráda bych uvedla některé věci na pravou míru, protože tímto vším jsme již prošly. Ne vždy musí být žadatelé pro přímou adopci prověření, my jsme také nebyli, ze zákona to být nemusí u přímé adopce. Samozřejmě u klasické adopce se tomu nevyhnete. Paní, která čeká dítě, které chce dát do přímé adopce podá žádost k soudu, že chce dát děťátko do přímé adopce a že si vybrala konkrétní žadatele a chce aby dítě bylo u nich. Takže vše probíhá pouze mezi soudem, biomaminkou a budoucími rodiči. Odpadá šílené martirium s úřady, které mají raději, aby děti zůstávali v ústavech a zbytečně vše protahují a jediný kdo to odnese je dítě - deprivace z dd, opožděný vývoj atd. Další variantou je, že "adoptující" manžel se nechá ještě před porodem zapsat jako otec dítěte, tím pádem má stejná práva jako matka, ta se po porodu vzdá dítěte ve prospěch otce a pak probíhá soudní řízení, kde je vše již právně upraveno. České zákony přímou adopci upřednostňují, bohužel úředníci jsou úředníci a zbytečné papírování a "buzerace" obyčejných lidí, kteří většinou znají zákony jen zevrubně nebo vůbec, to je jejich doména. Jediné co vše může pohnout kupředu je znalost zákonů a možností jaké jsou a nenechat se od úředníků šikanovat, protože spoléhají na naši neznalost. Mám už hodně známých kteří řešili svou situaci buďto přímou adopcí nebo "náhradním" mateřstvím a jsou teď šťastnými rodiči dětí, které by jinak neměli nebo by ještě čekali na milost a nemilost úředníků jestli je schválí k adopci a čekali ještě spoustu dlouhých let než by se dostali na řadu v pořadnících.
5. Únor 2010 - 12:53
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Ahoj Jsem v 6 měs.těhotenství a hledám rodiče kteří mají zájem o přímou adopci.můžete mi poradit kde rodiče najít?pište na email luciusekri24@seznam.cz Děkuji
6. Únor 2010 - 10:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Lucka (anonym)
Dobrý den,...Ahoj chtěla bych se zeptat,zda ještě s manželem hledáte maminku co chce dát k adopci své nenarozené dítě?Díky za odpověď.
7. Únor 2010 - 11:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Silvie (anonym)
Ahoj Jsem v 6...Ráda bych Vám pomohla. Můžete se jistě obrátit na fond ohrožených dětí, kde si myslím, že mají zkušenosti. Já sama bych si moc přála rodinu. Žádali jsme s manželem a adopci už v roce 2003, ale byli jsme zamítnuti- protože jsem prodělala nádorové onemocnění. Držím Vám pěsti ať všechno dobře dopadne. chmelovasilvie@seznam.cz
7. Únor 2010 - 22:25
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Krásný dobrý den, když to čtu, začínám mít naději. Nevím moc jak to chodí, jsem 23 letá zdravá maminka, tatínek VŠ, pracující, a bohužel jsem nechtěně otěhotněla. Oba jsme ze zdravé rodiny a malé je v pořádku, jsem ve 31.týdnu a moc bych si přála, aby mé malé netrpělo po nějakých kojeňácích, ale mělo rodinu, co ho bude milovat a já si byla jistá. I když si to malé nemůžeme nechat, chceme pro něj to nej.... Prosím pokud můžete jakkoli poradit, budu moc ráda. (Tlouie@email.cz) Díky moc.
12. Únor 2010 - 14:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva - doplněná (anonym)
Krásný dobrý den, když to čtu, začínám mít naději. Nevím moc jak to chodí, jsem 23 letá zdravá maminka, tatínek VŠ, pracující, a bohužel jsem nechtěně otěhotněla. Oba jsme ze zdravé rodiny a malé je v pořádku, jsem ve 31.týdnu a moc bych si přála, aby mé malé netrpělo po nějakých kojeňácích, ale mělo rodinu, co ho bude milovat a já si byla jistá. I když si to malé nemůžeme nechat, chceme pro něj to nej.... Prosím pokud můžete jakkoli poradit, budu moc ráda. (Tlouie@email.cz) Díky moc. Jinak po dnešním ultrazvuku- malé je CHLAPEČEK (paní doktorka si nebyla uplně jistá, nejdřív říkala holčičku, ale prý to víc vypadá na chlapce), má prý ideální váhu, výšku, roste krásně, žádné komplikace, takže opravdu zdravé miminko.
15. Únor 2010 - 12:19
Obrázek uživatele Návštěvník
babička dvou ho (anonym)
Krásný dobrý den, když to...Nikoho neodsuzuji, ale opravdu toto nechápu, nevím, jak budeš moci někdy mít jiné dítě ráda, aniž by sis vzpoměla na svého chlapečka.a ani se nenácházíte v bezvýchodní situaci. Asi je jiná doba, prostě to nechápu.
15. Únor 2010 - 12:37
Obrázek uživatele Návštěvník
* (anonym)
Nikoho neodsuzuji, ale...Já ano, pořád lepší než kdyby šla na potrat,nebo dítě někde nechala.Kamarádka to v 19letech udělala. Dnes toho já lituji, že jsem ji nezastavila.
15. Únor 2010 - 19:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Naše společnost je bohužel divná, za potrat nikdo nikoho neodsoudí, ale když si někdo mimi nechá, donosí ho a najde mu milující rodinu, je na pranýři. Nedokážu toto pochopit proč je pro lidi přijatelnější dítě "zabít" hned na začátku než aby bylo milované v rodině. A věřte, že kolikrát biologické děti nejsou v rodinách tam milovány jak ty děti které si berou lidi do péče protože o ně moc moc stojí. Vy kteří takto uvažujete, že potrat je humánnější než svěřit dítě do rodiny, prosím zamyslete se nad sebou a nad hodnotami života!!!!
16. Únor 2010 - 14:11
Obrázek uživatele Návštěvník
babička dvou ho (anonym)
Naše společnost je bohužel ...Já vůbec neposuzovala potrat a nebo si dítě nechat. Jen jsem hodnotila situaci v rodině, není kritická , že by paní musela na potrat.Tuto situaci bych schalovala u rodiny s velkými existenčními problémy. Pak ano, to je velmi správné řešení.Asi jste mě nepochopili, berte to tak , jsem babička dvou vnuček a taky na tom mladí tak, že by vše měli. Vzali to a teď je to jenom radost.Můj názor nebyl buď a nebo!!
16. Únor 2010 - 14:46
Obrázek uživatele Návštěvník
Aja (anonym)
Každý si musí sám rozhodnout co zvládne a co ne a podle toho se zařídit tak aby byli všichni ti kterých se to týká spokojení a aby se nikdo zbytečně netrápil.
16. Únor 2010 - 21:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Eva (anonym)
Tedy docela mě fascinujete....Takže když jsem na to přišla později a na potrat už jsem nesměla....tak jsem měla co? Zastřelit se??? Ženský...to by jste si vzaly na svědomí mít miminko v malém panelákovém bytě bez prostředků a pomalu nevědět, jestli uživíte sebe, natož to malé...???? Nechat si ho a zkusit to...a když to nevyjde...tak co???? Zamyslely jste se, že jsou lidé, kteřím třeba rodiče zemřeli a musí se starat sami a místo, aby si nechali děťátko, když vědí, že by třeba ani neměli co do pusy, tak ho dají rodině, co děti chce už 5let a nemůžou ho mít, protože prodělali třeba operaci? Lidi zamyslete se nad sebou...Dle mého je to daleko hezčí, než to malé přivést do podmínek, kdy maminka studuje a je ráda, že je ráda, natož ještě "kazit" život tomu drobkovi.
20. Únor 2010 - 11:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Míla (anonym)
Tedy docela mě...Milé dámy,proč hned soudit???Myslím si,že ženy které dávají miminka k přímé adopci si zaslouží veliký obdiv.Už, že pro ně nastala, tak obtížná situace a ony jí řeší tímto způsobem a pomohou jinému páru k děťátku,který mu dá milujicí rodinu a i finančně se o něho postará je příkladná.Ano spoustu žen jde na interupci,a o nich se nemluví a taky k tomu mají důvod,nebo nechají miminko někde pohozené.Ptám se co je špatné???Maminka která takto zabezpečí své děťátko,nebo ta která se o něho nepostará???Je to diskuze na dlouhé téma,každá to vidíme jinak.Ženy které touží po děťátku a ženy které své děti májí.Určitě by bylo více žen,které se nemůžou o své děťátko postarat a řešili by to tímto způsobem...jen se bojí co na to řekne okolí a ještě to bude hodně dlouho trvat než se stím naučí žít.A nenusely by být interupce ,ani pohozené děti, ani plné dětské domovy....
20. Únor 2010 - 17:40
Obrázek uživatele Návštěvník
vytoužené dítě (anonym)
Jsem muž 26 let, podle někoho ještě mladý, ale času není nidky dosti, a lepší dříve, nežli později. Začínám se poptávat po náhradní matce, která by mi chtěla odnosit miminko. Vím, že není mnoho mužů jakožto jedinců, kteří by chtěli miminko, ale asi jsem jedna z nemála vyjímek. Napadlo mě, že by i přímá adopce byla možností jak bych se mohl stát otcem. Jsem zajištěný, a moje pracovní pozice, mi i při mateřské dovolené umožňuje stále stejný plat, i když budu 24 hodin denně plně k dispozici miminku. Pokud by se našel někdo, kdo by mi mohl v přímé adopci pomoci, kontaktujte mě na vytouzenedite@gmail.com
24. Únor 2010 - 20:22
Obrázek uživatele Návštěvník
Iva (anonym)
Tedy docela mě...Ahoj Evičko,myslím, že Tvé řešení je skvělé, hodně žen touží po dítěti a nejde to. Já také, ale manžel nechce ani za nic. Hned bych si Tvého chlapečka vzala. Držím palce a nic si nedělej z řečí jiných. Iva
1. Březen 2010 - 16:04
Obrázek uživatele Návštěvník
Děťátko (anonym)
Hledáme děťátko do přímé adopce o které by jsme se mohli postarat, bohužel děťátko nemohu sama donosit, proto chceme dát domov děťátku o které se nemůže jeho maminka postarat a chce pro něho to nejlepší a zajistit mu hezké a šťastné dětství a milující rodinu. Kontakt: detatko-pokladvnaruci@seznam.cz
9. Březen 2010 - 13:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Ahoj všem (anonym)
Byly vytvořeny nové webové stránky zabývající se problematikou přímé adopce: www.prima-adopce.webnode.cz
14. Březen 2010 - 11:55
Obrázek uživatele Návštěvník
aalaa (anonym)
Milé dámy,proč hned...nevím jakto, ale pro většinu lidí je přípustnější inerupce než-li přímá adopce,přiznám se, že i pro mě,nedovedu si představit, že bycg své dítě dala někomu jinému, ale interüpce mi nevadí, jak to???nemělo by to být naopak???!!!!
18. Březen 2010 - 0:39
Obrázek uživatele Návštěvník
xy (anonym)
Tedy to je zvláštní, raději dítě "zabít" než aby je měl někdo jiný kdo po něm touží a měl by ho rád, to je pro mne nepochopitelné, vždyť už jen ten pocit dát někomu život a třeba někomu pomoct kdo po miminku nesmírně touží a nemůže ho mít, proč neudělat tento "dobrý skutek", lidi zamyslete se nad sebou, je to jenom o "sobectví", "když ne já tak nikdo jiný". Proč nedat šanci tomu nenarozenému životu, i když se o něho nemůžeme postarat, vždyť je tolik lidí co touží rozdávat lásku a přitom mají doma prázdnou postýlku a jsou plni smutku při pohledu na každé dítě v okolí nebo těhotnou ženu. PS: píšu z vlastních zkušeností a vím moc dobře jaké to je.
18. Březen 2010 - 17:09
Obrázek uživatele Návštěvník
Přímá adopce (anonym)
Dobrý den. Hledáme paní nebo slečnu která si nemůže z jakéhokoliv důvodu děťátko nechat a chce je dát do přímé adopce aby miminko nemuselo pobývat v dětském domově. Jsme bezdětný pár, protože bohužel nemohu dítě donosit. Rádi bychom dali nějakému miminku lásku a domov kde by mohlo šťastně vyrůstat a jeho mamince jistotu že bude zabezpečeno a bude o něho postaráno. Kontakt: alinka1234@email.cz. Děkujeme.
20. Březen 2010 - 20:34
Obrázek uživatele Návštěvník
Jitka (anonym)
Dobrý den. Dovolte abychom nás představila jsme bezdětný mladý manželský pár(24 a 28 let), jelikož nemohu donosit a porodit dítě. Rádi bychom dali nějakému miminku či děťátku lásku a domov kde by mohlo šťastně vyrůstat a být spokojené. Zároveň dáme jeho mamince jistotu, že bude zabezpečeno a bude o něho postaráno s láskou. Prosím ozvěte se mi na email: jita.simankova@seznam.cz
22. Duben 2010 - 9:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Přímá adopce (anonym)
Ahoj je mi 21 let,jsem ve 14 týdnu a miminko si bohužel nemohu nechat,byla bych pro přímou adopci,kdo má zájem necht se ozve na můj mail misa00@centrum.cz
26. Červen 2010 - 15:13

Stránky

Přidat komentář