Reklama

PŘÍMÁ ADOPCE

Eva (Pá, 12. 2. 2010 - 14:02)

Krásný dobrý den, když to čtu, začínám mít naději. Nevím moc jak to chodí, jsem 23 letá zdravá maminka, tatínek VŠ, pracující, a bohužel jsem nechtěně otěhotněla. Oba jsme ze zdravé rodiny a malé je v pořádku, jsem ve 31.týdnu a moc bych si přála, aby mé malé netrpělo po nějakých kojeňácích, ale mělo rodinu, co ho bude milovat a já si byla jistá. I když si to malé nemůžeme nechat, chceme pro něj to nej.... Prosím pokud můžete jakkoli poradit, budu moc ráda. ([email protected]) Díky moc.

Silvie (Ne, 7. 2. 2010 - 22:02)

Ahoj
Jsem v 6...Ráda bych Vám pomohla. Můžete se jistě obrátit na fond ohrožených dětí, kde si myslím, že mají zkušenosti.
Já sama bych si moc přála rodinu. Žádali jsme s manželem a adopci už v roce 2003, ale byli jsme zamítnuti- protože jsem prodělala nádorové onemocnění.
Držím Vám pěsti ať všechno dobře dopadne.

[email protected]

Lucka (Ne, 7. 2. 2010 - 11:02)

Dobrý den,...Ahoj
chtěla bych se zeptat,zda ještě s manželem hledáte maminku co chce dát k adopci své nenarozené dítě?Díky za odpověď.

Lucka (So, 6. 2. 2010 - 10:02)

Ahoj
Jsem v 6 měs.těhotenství a hledám rodiče kteří mají zájem o přímou adopci.můžete mi poradit kde rodiče najít?pište na email [email protected]
Děkuji

Katerina (St, 8. 2. 2023 - 02:02)

Dobrý večer maminko reaguji na váš inzerát ale snad už nebude pozdě :( i kdyby bylo kontaktujete mě prosim

Miluska22 (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Dobrý den hledáte miminko k přímé adopci ?Nebo spíše hledáte pro něj náhradní rodinu ?Když tak mi napište na email : [email protected]

Miluska22 (Pá, 10. 2. 2023 - 21:02)

Dobrý den hledáte miminko k přímé adopci ?Nebo spíše hledáte pro něj náhradní rodinu ?Když tak mi napište na email : [email protected]

Návštěvník (Pá, 1. 5. 2020 - 14:05)

Dobrý den
Pokud stále hledáte rodiče pro své miminko napište nám prosím na email [email protected].
Děkujeme

Alena (Pá, 5. 2. 2010 - 12:02)

Ahoj všichni, tak jsem si pročetla tuto diskusi a ráda bych uvedla některé věci na pravou míru, protože tímto vším jsme již prošly. Ne vždy musí být žadatelé pro přímou adopci prověření, my jsme také nebyli, ze zákona to být nemusí u přímé adopce. Samozřejmě u klasické adopce se tomu nevyhnete. Paní, která čeká dítě, které chce dát do přímé adopce podá žádost k soudu, že chce dát děťátko do přímé adopce a že si vybrala konkrétní žadatele a chce aby dítě bylo u nich. Takže vše probíhá pouze mezi soudem, biomaminkou a budoucími rodiči. Odpadá šílené martirium s úřady, které mají raději, aby děti zůstávali v ústavech a zbytečně vše protahují a jediný kdo to odnese je dítě - deprivace z dd, opožděný vývoj atd. Další variantou je, že "adoptující" manžel se nechá ještě před porodem zapsat jako otec dítěte, tím pádem má stejná práva jako matka, ta se po porodu vzdá dítěte ve prospěch otce a pak probíhá soudní řízení, kde je vše již právně upraveno. České zákony přímou adopci upřednostňují, bohužel úředníci jsou úředníci a zbytečné papírování a "buzerace" obyčejných lidí, kteří většinou znají zákony jen zevrubně nebo vůbec, to je jejich doména. Jediné co vše může pohnout kupředu je znalost zákonů a možností jaké jsou a nenechat se od úředníků šikanovat, protože spoléhají na naši neznalost. Mám už hodně známých kteří řešili svou situaci buďto přímou adopcí nebo "náhradním" mateřstvím a jsou teď šťastnými rodiči dětí, které by jinak neměli nebo by ještě čekali na milost a nemilost úředníků jestli je schválí k adopci a čekali ještě spoustu dlouhých let než by se dostali na řadu v pořadnících.

Denisa (St, 4. 12. 2019 - 19:12)

Dobrý den, mám na vás dotaz. Máme možnost přímé adopce a chci se vás zeptat jak vše probíhá. Nikde o tom nemůžeme nic moc najít. Zajímá mě, když miminko dostaneme už v porodnici, jak to je se zaměstnáním u má jako matky, abych mohla být s dítětem ihned doma. A zda je tedy lepší řešit vše přes soud a ne přes OSPOD? Děkuji za odpověď.

Andrea Steinova (Čt, 12. 12. 2019 - 13:12)

Dobrý den také by mě zajímalo jak to probíhá bez ospdu. Ta přímá adopce

Speed (Čt, 12. 12. 2019 - 13:12)

776065719

Andrea Steinova (Čt, 12. 12. 2019 - 09:12)

Dobrý den také by mě zajímalo jak to probíhá bez ospdu. Ta přímá adopce

Lucia (Po, 9. 12. 2019 - 02:12)

Dobrý deň, určite sa obráťte na svoj OSPOD, poskytnú Vám presné informácie, a nakoľko je priama adopcia v ČR zákonom povolená, nemusíte mať obavy. Samozrejme je to vždy o človeku, my však máme s OSPODom veľmi pozitívnu skúsenosť. Podľa mojich informácií je pred pôrodom potrebné informovať OSPOD, kam pobytom spadá biomatka a taktiež OSPOD, kam patríte Vy, aby mali vopred info o tom, čo sa chystá. Je vhodné vopred informovať i pôrodnicu/nemocnicu, aby ste mali istotu, že tam nebude žiaden problém (ak biomatka nebude s dieťaťom na oddelení, ale Vy a zároveň, že si ho budete z nemocnice brať Vy). Na toto je možné spísať aj zmluvu, napr. na stranke davidzahumensky.cz najdete vzor. Potrebujete vedieť zdravotnú poisťovňu matky, lebo do nej musí byť dieťa po narodení nahlásené. Na matriku bude nahlásené automaticky nemocnicou. Po narodení treba znova informovať OSPOD. Môžu Vám pomôcť s podaním žiadosti o predbežné opatrenie na zverenie dieťaťa do opatery na súd. Toto však nie je schvaľované na všetkých súdoch, závisí iba od sudcu či to schváli alebo nie. Ak áno, môžete s rozhodnutím súdu informovať/požiadať zamestnávateľa a úrady o materskú/rodičovskú vrátane finančných príspevkov/dávok. Ak predbežné opatrenie schválené nebude, teda si požiadate až o klasické zverenie dieťaťa do opatery cez súd (to je možné až po 6 týždňoch od narodenia dieťaťa a na súd s podaním s Vami musí prísť biomatka, aby písomne vyjadrila svoj súhlas s adopciou), je potrebné čakať a celý proces bude dlhší. To pre Vás znamená, že zrejme nebudete niekoľko mesiacov môcť byť zamestnaná a zároveň ani nebudete poberať štátne príspevky/dávky. O tom, ako dlho by to mohlo trvať, sa skúste opýtať na OSPODe ale i na OSSZ/Úrade práce (ak sa nemýlim môže sa jednať o 4 až 5 mesiacov). V každom prípade budete priamu adopciu musieť riešiť cez súd, ale i OSPOD. Práve OSPOD u Vás doma vykoná šetrenie pre súd, či máte vhodné podmienky k adopcii - aj napriek tomu, že sa nebude jednať o klasickú adopciu cez štát, ale priamu adopciu. Zároveň budete musieť súdu dokladovať rôzne potvrdenia - o zamestnaní, príjmoch, bezúhonnosti , potvrdenie od lekára o Vašom zdravotnom stave, atď. Zvyčajne sudcovia vyžadujú na pojednávaniach aj prítomnosť biomatky, ktorá by na to mala byť pripravená. Legislatívne trvá zhruba 11 mesiacov od narodenia dieťaťa než začne súd riešiť osvojenie dieťaťa (toto sa ale netýka materského či rodičovského príspevku, ale toho, že sa stanete rodičmi aj po právnej stránke a následne môže dôjsť k zmene priezviska dieťaťa). Popisovala som proces, ak je biomatka slobodná a otec dieťaťa je neznámy. Ak je biomatka vydatá, resp.otec dieťaťa je známy, je potrebné mať i jeho súhlas s adopciou, nejpozději k podaniu predbežného opatrenia, čo je tých 6 týždňov od narodenia dieťaťa. Väčšinou majú adoptívny rodičia s biomatkou pred narodením nejakú dohodu, písomnú či ústnu. Odporúčam Vám konzultovať danú vec s právnikom, ktorý s priamou adopciou skúsenosti má. Zároveň Vás chcem upozorniť, že Vás čaká emocionálne veľmi náročné obdobie, pripravte sa na to...zároveň si to biomatky v priebehu procesu alebo i po pôrode môžu rozmyslieť, na čo majú samozrejme právo...nám sa to stalo...preto sa snažte brať to trochu s rezervou..že to nemusí vyjsť, aby Vás to potom psychicky nezlomilo. Želám Vám veľa šťastia, nech sa to podarí.

Lucia (Po, 9. 12. 2019 - 09:12)

Jedna oprava - vo vete, kde spomínam súhlas biootca s adopciou nemá byť 6 týzdňov a predadopčka. Súhlas otca treba ku žiadosti o osvojenie dieťaťa podávané na súd. Otec tento súhlas môže poskytnúť hneď po narodení dieťaťa, matka však až po 6 týždňoch.

Macy (Pá, 22. 1. 2010 - 12:01)

Dobrý den, hledáme maminku, která se rozhodla dát své nenarozené dítě do přímé adopce a chtěla by si vybrat adoptivní rodiče. Seriózní nabídky prosím na mail [email protected].

Monika (Po, 5. 11. 2018 - 20:11)

Máte ještě zájem?

Klára (Čt, 8. 11. 2018 - 10:11)

Dobrý den, pokud stále hledáte rodinu pro své miminko napište prosím na [email protected], kde Vám poskytneme veškeré informace o nás.
Děkuji.

Nahariba (Čt, 18. 4. 2013 - 21:04)

Zdravím,chtěla bych se...Poradim vam jak obejit zdlouhavy proces adopce. Kontaktujte mne na [email protected] a pro rychlejsi komunikaci zanechte tel. kontakt

Mirek (St, 27. 3. 2013 - 22:03)

Rádi bychom s manželkou našli ženu/slečnu, která je rozhodnuta dát své budoucí miminko k přímé adopci. Již jsme zde našli jednu paní, která se pro nás rozhodla a poté co jsme nakoupili vše potřebné si to rozmyslela (resp. její muž) ... pro mou ženu je to velmi zničující vidět prázdný kočárek ... postýlku ... moc se těšila že už konečně budeme celou rodinou.
Prosím o vzkazy na [email protected]
Děkuji

Reklama

Přidat komentář