Reklama

nahota dětí

Jitka (Čt, 3. 12. 2020 - 16:12)

To si tak uplně nemyslím vzhledem k tomu že můj malej ... 12 se v písaku kam se běžně chodíme koupat koupe stale nahej a nestydí se ani když jsou pobliž nějaci lidé nebo i jeho vrstevnici. A konec konců si myslim proč taky by se měl stydět dokud je stale holý .A že se mu občas malej postavý ? Však tim je vidět že je zdravý.Takže toto téma je jistě individuelní a záleží nejvíc na výchově

Pavel (St, 22. 12. 2021 - 09:12)

Moje máma v létě snad nikdy neměla kalhoty póze delší tričko spod kterýho ji vykukovala kundicka a chloupky a já když šel okolo ní tak sem se svliknul spodek jako ona když SME bílý sami a a seděl sní dokud SME byli sami doma.

Petr (Út, 22. 6. 2010 - 09:06)

Pamatuju si, že když jsem byl malý a jezdil jsem k babičce na vesnici na víkendy a na prázdniny, chodil jsem tam v létě po venku nahý asi do dvanácti a to třeba i když jsem šel s babičkou do obchodu, měl jsem na sobě třeba jenom tričko. Myslím, že to v tý době bylo hlavně na vesnici něco úplně normálního... A nebyly problémy s žádnejma úchylákama. I když je pravda, že třeba moje mladší sestřenice nechala babička chodit nahé asi jen do šesti let, potom už musely mít aspoň šaty...

pavel (Po, 14. 6. 2010 - 22:06)

kdo ma dite , ktere chodi doma ne ze uplne nahy/naha , ale jenom v tricku nebo v kosilce

Rostislav (Ne, 6. 6. 2010 - 12:06)

Je přirozené, že pokud chlapci již roste ochlupení tak se nahý nechce producírovat ani na zahráídce u bazénu. Znám případ, kdy chlapec začal zarůstat v páté třídě a stxděl se moc. Takže kolem 10 let plavky určitě

Tuňťa (Ne, 6. 6. 2010 - 11:06)

Kdyz to srovnam, tak mi...Jo to já jsi taky pamatuju že ješte v 11 když jsem šel s rodičema k rybníku tak jsem se tam koupal jen tak bez plavek :-) Ale pak asi tak od 12 už mi plavky dávali :-)

Fion (Út, 18. 5. 2010 - 16:05)

Básníku, to učitelovo zvolání se mi ohromně líbí - musím si ho přeložit do italštiny, abych ho mohl použít u moře. (Jen aby mě nesebrali karabiniéři.)

jmesser (Út, 18. 5. 2010 - 15:05)

Jak si děti vychováme takové máme, já mám kluky už oba dospělé, ale nikdo se nezamyká ani nestydí. Proč a za co?

Jindra (Út, 18. 5. 2010 - 15:05)

Mám pocit ,že je to trochu divný.Mám 13 letou dceru ta se od 10 let zamyká v koupelně a toleruji její soukromý. Před vlastním otcem se stydí chodit jen v tangách se šnůrkou na prcce.Když už jde jen tak tak má dlouhé tričko a klasická tanga.Něco jiného je když jme sami doma v létě u bazénu to se vyslékne do naha ale to je něco jiného

Daniela (Út, 18. 5. 2010 - 14:05)

Dávat plavky dětem do 10 let mi přijde úplně nesmyslné a zbytečné.

Básník (Pá, 14. 5. 2010 - 10:05)

Můj kantor z vysoké prý v Rumunska na pláži zavolal "Kdo je slušnej, ten se nedívá" a klidně se převlékl do plavek.

klm (Pá, 14. 5. 2010 - 10:05)

Kdyz to srovnam, tak mi...S tím se nedá než plně souhlasit!

RRR (Po, 10. 5. 2010 - 15:05)

nahotu beru jako běžnou věc i kdyby se koupali nahati ve 20 letech tak byly na sve zahradě ...navštěvu bych neřešil...

Vladimira (Po, 10. 5. 2010 - 12:05)

Kdyz to srovnam, tak mi pripada ze prave driv bylo tohle bezne. A nikdo to tak neresil. A treba i venku u rubniku a koupalist bylo bezne ze deti zacinali nosit plavky az kolem 12-13 let. Ale dnes je vice uchylu a taky soucasne deti dospivaji driv. I tak si ale myslim, ze ani dnes nahe dite do 10 let nekde u rybnika nemuze nikoho pohorsovat.

Tamara (St, 10. 4. 2013 - 10:04)

Já a brácha jsme dvojčata a od dětských let se před sebou nestydíme je nám šestnáct a každý máme svého partnera ale nahota doma v našem pokojíku není problém,před sebou se převlíkáme koupeme i spíme nahatí jsme už tak zvyklí.

canky (Pá, 5. 4. 2013 - 11:04)

Ahojte. Mňa zo sestrou vychovávajú rodičia tak aby sme sa nehanbili nikde za naše nahé telá. Po byte chodíme takmer vždy nahí. Zo sestrou berieme nahotu ako normálnu vec. Prechádzame akurát pubertou a vobec sa nehanbíme byť nahí pred sebou alebo pred rodičmi ako to je u iných detí.

Tak určite (So, 16. 3. 2013 - 16:03)

Mňa rodičia vychovávali...Tento bol dobrý, daj ešte nejaký nech sa zasmejeme

Dedo (St, 6. 3. 2013 - 13:03)

Som už hodne starý, viac ako je zdravo. Zaujalo ma o tom prezliekaní dievčatka pod pelerínou a voľnom pohybe nahych chlapcov v Taliansku. Moji rodičia boli veľmi nábožní a aj ja som bol tak vychovaný. Keď sme ako deti s takzvaných lepších rodin na malomeste, išli v lete zo starými rodičmi k vode na jazerá, alebo do Sklenova. Tak mi chlapci sme boli nahí, ale dievčatá mali v predu takú vyšívanú zásterku. Stará mama jej najprv obliekla zásterku a až potom jej vyzliekla ostatné oblečenie.Zadočky mali dievčatá tiež nahé. Lebo zadky máme všetci rovnaké. Tak nám to starká vysvetlila. Vtedy sa verilo, že nahé ženské telo je hriešné, lebo Eva zviedla Adama. U nás chlapco to vyvolalo akrurát veľký záujem o to ako vyzerajú dievčatá pod zásterkou. Chodili sme ich špehovať pri cikaní. Pár krát som za to dostal zaucho a musel som aj kľačať. Aj na starých obrazoch často vidieť nahé mužské telá, ale ženské sú v intímnych miestach prikryté závojom, oparom, alebo cudnou rukou. Moje pravnúčatá nemusia chodiť špehovať, aby sa dozvedeli to, čo je normálne a samozrejme.

Patrik (Po, 4. 3. 2013 - 23:03)

Za socializmu nudizmus nebol...Mňa rodičia vychovávali aby som sa na verejnosti neukazoval nahý už od detstva. Ale manželka bola vychovávaná uplne naopak. Momentálne máme dve dcéry 8 a 10 rokov. Dcéry vychovávame aby sa nehanbili byť nahé. Keď sme doma vždy a všetci chodíme uplne nahí bez žiadnych problémov. Ale keď sme na kúpalisku alebo na dovolenke s manželkou to necháme na nich ako chcú. Ale vždy chcú byť nahé. Tá staršia dcéra už rada ukazuje svoje partie aj chlapcom to sa netreba ani čudovať a mladšiu už začína nahovárať.

Filip (Čt, 28. 2. 2013 - 11:02)

Iba dodatok. O nahote deti rozhodujú rodičia svojou výchovou. V Taliansku som videl ako mamička prezliekala asi 2-3 ročné dievčatko po pelerinou, ale starší chlapci behali po pláži nahí.

Reklama

Přidat komentář