Reklama

Pomočování v dospělosti

Hanka (Čt, 2. 11. 2006 - 22:11)

teď na to koukám, lucko28, ty jsi reagovala na ty úplně první příspěvky?'

Hanka (Čt, 2. 11. 2006 - 22:11)

Stáňp, to je dobře a už na to nemysli. Ale nerozumím, co chtěla říct lucka28...'

lucka28 (Čt, 2. 11. 2006 - 12:11)

klidně jed ja se taky počuravam je to uplně v pořadku'

Petra (Út, 24. 10. 2006 - 16:10)

Stáňo, zapomeň na to, co se ti stalo. Prostě si asi měla jen živý sen. Jakmile se totiž začneš bát, že by se to mohlo opakovat, tak se to stane znovu a bude pořád častější a pak už se toho těžko zbavíš. Držím ti palce, aby se to už neopakovalo.'

Stana (Po, 23. 10. 2006 - 18:10)

Holky, dekuju za podporu, asi se mi opravdu jen zdal spatny sen (i kdyz si ho nepamatuju...). Citim se v poradku a uz se mi to vickrat nestalo.

Hanka (Ne, 22. 10. 2006 - 08:10)

Stáňo, Simoně věř na 100% A Simčo, co ty? Je něco nového?'

Simona (Po, 16. 10. 2006 - 23:10)

Stáňo, to, že ses pomočila do postele, není žádná tragédie, v tvém případě to bude nejspíš náhoda, která se hned tak nebude opakovat. Po příčině bych nepátrala, stejně asi na nic nepřijdeš, když se to stalo jen jednou.'

Magdaléna (Po, 16. 10. 2006 - 21:10)

Stano,a nezdálo se ti,že jsi na záchodě?To se může klidně stát.Vůbec se nestresuj.'

Stana (Po, 16. 10. 2006 - 12:10)

Ahoj lide,stalo se mi to poprve pred dvema dny. Je mi 25 let, jsem zdrava uspesna mlada zena, zadne stresy ani problemy s mocovym mechyrem nemam.....presto jsem se probudila s divnym pocitem, v polovine moceni.Trapi me to, protoze se mi to stalo poprve v zivote, jsem abstinent a ziju zdrave. Den predtim jsem pila a jedla stejne jako kdykoli pred tim. Moc se bojim ze se to bude opakovat. Vysvetli nekdo PROC se mi to stalo? Dekuji

Anna (Čt, 12. 10. 2006 - 17:10)

Ahoj Peter,přemýšlela bych trochu jinak. Věci se dějí. Je potřeba přemýšlet, proč se dějí. Volila bych formu etikoterapie - duchovní příčina nemocí. Vaše přítelkyně má nějaký problém - víte sám, že když jste ve velkém stresu, nutká Vás močení - stres Vás naplní a potřebujete se ho zbavit - to je příčina, která se pak nějak projeví - vaše přitelkyně dokáže přes den stres (nějaký problém, který si ani možná ani neuvědomuje) zvládnout, ale v noci prostě dojde k uvolnění.Vždy u každého zdravotního problému je potřeba se zastavit nad duchovními příčinami - i když třeba nějakou akutní nemoc léčíte ihned (mám na mysli alterbativní léčbu), tak postupně pomáháte zjistit duchovní příčinu nemoci - jen tak se člověk může opravdu uzdravit.Pokud si chcete povídat osobně, tak můžeme na mé adrese. HyzovaA"seznam.cz.'

Kamil (Čt, 12. 10. 2006 - 17:10)

Petre, musi preci vedet, ze nejsi slepy ani hloupy a ze kdyz se rano probudila pocurana, tak ze sis toho vsimnul. Nebo se to pred tebou snazila zatajit?Problem muze byt asi obojiho druhu, to by mela vedet nejlepe ona, pokud s tim tedy byla u lekare.Mozna bych zkusil koupit ji pleny a v noci tesne pred spanim ji je dat. Nekde na tomhle foru o tom nekdo psal, ze pritelkyne to take neresila a probouzela se skoro kazdou noc mokra az ji dal pleny a dnes v nich spi. Je mokra porad, ale ne postel a partner. Ma vubec pod prosteradlem igelit nebo to pousti primo do matrace?

Peter (Čt, 12. 10. 2006 - 15:10)

Ahojte,chcem vas poziadat o radu. Pred niekolkymi mesiacmi som si zacal vztah s jednou mojou kolegynou. Ma 35 rokov, je velmi atraktivna a inteligentna a ja som sa do nej zamiloval. Od zaciatku nasho vztahu mi vsak nieco nesedelo, aj ked som videl, ze ma o mna velky zaujem, dlho ma odmietala a tvrdila, ze vaznejsi vztah do jej zivota nepatri..Nakoniec vsak podlahla svojim citom a zacala so mnou chodit....Ma svoj byt a vsak vzdy ma po milovani poslala prec, ze v noci chce byt sama..velmi ma to trapilo...nakoniec ma jednu noc nejak zabudla vyhodit a ja som sa v noci zobudil na mokru postel...bol som sokovany a uvedomil som si, ze sa pocurala...tvaril som sa vsak, ze som si nic nevsimol a ona to nijak nekomentovala...odvtedy som od nej prespal este niekolko razy a vzdy sa tato neprijemna prihoda zopakovala...neviem ako mam reagovat..je zjavne, ze ona o tom nechce hovorit..existuje nieco ako nocne pomocovanie dospelych? a ako sa to da liecit? a je u dospelych pricinou skor psychika alebo su to problemy fyzickeho razu? velmi by som jej chcel pomoct, ale neviem ako..som si isty, ze ona sa velmi hanbi a preto svoj problem nikdy s nikym nekonzultovala...dakujem za vase rady..

Hanka (Po, 9. 10. 2006 - 13:10)

Ahoj Simčo, to je mi líto, že jsi se zase probudila mokrá. Ale ne druhou stranu se tomu nedivím, čtyři deci už můžou ovlivnit tvoje vnímání potřeb ve spánku. Tipla bych si, že je to takhle, ne že by sis myslela, že máš pleny,i když ani tento důvod se úplně vyloučit nedá. Mámě a mě tehdy ale lékaři radili raději ty pleny, aby se člověk nestresoval z mokrého probuzení, naopak, že k úpravě této situace je krom různých posilovacích cviků a případných prášků nutný taky psychický klid. Kvůli tomu by stálo za to se s plenkama smířit, a to je asi zatím tvůj problém, vnitřně se s tím nemůžeš srovnat. Což se ti samozřejmě nedivím, ale zatím se pořád motáš v kruhu a i teď, jak píšeš, jsi z toho hotová, že se ti přihodilo něco hrozného za posledních deset let. Zkus si na ty pleny zvyknout, ale ne tak, že to můžeš do nich v noci v klidu pustit, ale že je budeš mít jen jako pojistku a před usnutím si řekneš, že to přece musíš vydržet. Zkus se tak trénovat. A napiš mi, jak to vidíš. Ahoj a zvládej to s úsměvem, hlavně se nestresuj. :-)'

Simona (Ne, 8. 10. 2006 - 23:10)

Čau Hanko, díky za názory. Píšeš, že bys oželela to mazlení a neriskovala, ale pro mě je ten flirt a někdy následující sex součástí té relaxace po práci. Já to prostě potřebuju. Nevím, jestli nemám přestat kupovat ty pleny úplně, včera se mi totiž stalo to, čeho jsem se bála. Cestou domů jsem se zastavila na dvě deci, byly z toho nakonec čtyři, ale spát jsem šla skoro střízlivá, bez plen. No a ráno jsem se probudila mokrá. Igelit jsem naštěstí pod prostěradlem měla, ale tohle se mi zastřízliva už opravdu dlouho nestalo, za posledních deset let bych to spočítala na prstech jedné ruky. Tak si myslím, že jsem asi ve spánku měla pocit, že mám pleny a můžu to pustit a tak jsem to pustila. No jsem z toho dost hotová:((Tak čau a zase napiš.'

Jarda (Čt, 5. 10. 2006 - 07:10)

Tak jsem se po necelém měsíci v noci zase počůral. Nemohl jsem dlouho usnout, když jsem konečně zabral, vzbudil jsem za pár hodin, asi kolem páté, když mně probudilo mokro v mé posteli.Nepamatuji se, že by se mi něco zdálo, jako že jsem na WC apod., jen vím, že se mi hodně chtělo a tak jsem začal čůrat, byl jsem v takovém polospánku a nedošlo mi, že čůrám do postele. Úplně jsem se probudil až když jsem dočůral a vše kolem mně bylo mokré.Nedávno se mi stalo něco podobného. Myslíte, že s tím mám někam jít k doktorovi?Stalo se mi to podruhé během měsíce. Nikdy dřív jsem s pomočováním problémy neměl a nikdy to nebylo po tom, že bych byl pil alkohol.'

anonym (Po, 25. 9. 2006 - 09:09)

Měla jsem problémy s pomočováním asi v 10 letech, bylo to nervového původu, naši se rozváděli a já to těžce nesla. Matka se mnou jezdila k neurologovi a ten mi nasadil nějaké kapky, které mi moc pomohly. Kapla jsem si jednu kapku do nosu před spaním a žádná nehoda se mi nestala. Nemohu ale říct, že by problémy úplně vymizely.'

Hanka (Ne, 24. 9. 2006 - 06:09)

Koukám, že jsem místo jména začala rovnou psát - no jo, ještě je brzo :-)'

Ahoj Simčo (Ne, 24. 9. 2006 - 06:09)

asi bych tě nesoudila tak přísně jako tvá kamarádka. Taky se nevyhýbám alkoholu, i když se opít moc nemůžu, protože mi to brzy leze do hlavy a přestane mi pití chutnat. Což je asi dobře, je to taková pojistka. Ale upřímně ti řeknu, že čas od času mi tahle pojistka vadí, taky bych někdy nejradši všechno spláchla. Takže tě docela chápu. Z toho, co tu zatím všechno píšeš, usuzuju, že ti alkohol rychle otupí nervová zakončení a vnímámí tělesných potřeb - psala jsi tu dřív, že jsi se počůrala přímo u stolu, protože jsi nestihla vůbec dojít na záchod.Ale taky jsi psala, že pleny nosit ven nebudeš, že občas přijde nějaké mazlení a tak. Zkoušém se vcítit do tvých problémů a asi bych oželela mazlení - ostatně tomu se dá vyhnout, když chceš - a neriskovala tyhle ostudy, jako počůrání před lidma v restauraci nebo někde na hotelu. Zkrátka si kup ty nejsavější pleny a když půjdeš na takovou akci, vezmi si je ještě před tím. Zaručeně pak budeš bez ostudy a na hotelích tě to taky přijde levněji. Ozvi se zase, co a jak a jinak ti přeju všechno dobré. Ostatně - jsou horší věci na světě.'

Kamil (Čt, 21. 9. 2006 - 17:09)

To muselo být hrozné probuzení, podle mně máš dvě možnosti: 1) pleny si připravit na postel, abys je až si půjdeš lehnout, viděla a oblékla nebo 2) vzít si pleny na sebe ještě než začneš pítOpít se tak, že o sobě člověk neví, to se mi nelíbí, stačí mi ta hladina alkoholu, kdy je člověk uvolněnější. Osobně si myslím, že s tím má problém víc žen, asi to řeší tak, že nepijí vůbec nebo málo. Já se počůrat v hotelu, tak se asi taky hanbou propadnu.'

Simona (Čt, 21. 9. 2006 - 01:09)

Čau Hanko, je pěkné, že se zajímáš, jestli je se mnou všechno OK. Jak se to vezme, na spaní jsem si začala brát pleny, tedy když jsem předtím pila a když, a to je právě ten problém, si na to v opilosti vzpomenu. V létě jsem zažila jedno nepříjemné probuzení v hotelu. Byla jsem oblečená tak, jak jsem večer přišla z vinárny - svetřík, suknně, punčochy, dokonce jsem si ani nesundala boty, jen jsem přes sebe hodila deku, a tohle všechno jsem, samozřejmě i s postelí, pročůrala. Můžu ti říct, že když jsem to ráno zjistila, normálně jsem se rozbrečela. Nakonec mě to stálo dost velké všimné pro pokojskou. Byla celkem v pohodě, aby taky ne, za ty peníze, ale, když jsem jí oznamovala, co se mi stalo, myslela jsem, že se propadnu. To samé se mi stalo ještě jednou doma, ale to mi vadilo nesrovnatelně míň. Taky jsem se svěřila kamarádce (samozřejmě není z práce) a ta si myslí, že když se opiju tak, až se počůrávám, mám asi problém s alkoholem a měla bych to pití omezit. Já ale myslím, že opít se jednou nebo dvakrát do měsíce kvůli uvolnění ničemu neškodí. Jestli máš chuť, můžeš mi napsat, jaký máš na to názor.'

Reklama

Přidat komentář