Reklama

Pomočování v dospělosti

Kamil (St, 13. 12. 2006 - 17:12)

Ahoj Ireno, podívej se na tyhle stránky: http://www.hyperaktivni-mechyr.cz/Tam se snad dozvíš vše, co tě zajímá.'

Kamil (Čt, 7. 12. 2006 - 16:12)

Sama sis ověřila, že když na to nemyslíš, je vše v pořádku. Zřejmě v tvém případě jde o tzv. urgentní inkontinenci. Podívej se na http://www.inkontinence.com/typy/Překonej stud a navštiv nějakého odborníka, třeba tady http://www.inkontinence.com/kde-vam-pomohou/. A plen se není třeba obávat. Naopak zabrání nehodě, když bys jí měla, tvoje kamarádka by si ničeho nevšimla, protože by tvé oblečení zůstalo suché. A nejhorší je přestat pít, to by odnesly ledviny.Nemohu si vzpomenout, ale v nějaké diskusi na doktorce, taky nějaká holka měla podobné problémy, třeba se počůrala ve škole během písemky. Zničehonic se jí začalo chtít a než se stačila zvednout už měla mokré kalhoty. Po dlouhé době se odhodlala, šla k odborníkovi a ten zjistil příčinu a pomohl jí. Tak jim důvěřuj a plen se neboj, jsou lepší než trapas na veřejnosti. Držím ti palce'

Irena (Čt, 7. 12. 2006 - 12:12)

Tak já se zase ozývám. Večeře dopadla skvěle, navíc jsem se seznámila s někým velmi zajímavým. Ale k mému problému. Hned v restauraci jsem si odskočila, abych věděla kam případně jít. Pak jsem na strach úplně zapomněla, docela se vypilo dost vína a alkohol asi moje obavy odboural. Přesto že jsem několikrát šla na záchod i cesta domů proběhla dobře. O víkendu jsem byla na návštěvě, vše v pohodě a tak jsem ani na své problémy pozapomněla. Včera ale jsem po práci šla nakupovat nějaké dárky a téměř u domova před obchodem jsem potkala kamarádku s kočárkem, kterou jsem déle neviděla. Ukazovala mi syna a chtěla mne seznámit s manželem, na kterého zde čekala. Při hovoru se mi začlo chtít na záchod. Chtěla jsem se rychle rozloučit, že spěchám, ale ani to jsem nestihla a před ní jsem se počůrala. Přestože bylo po dešti, myslím že si toho všimla, protože se začla omlouvat, že mne nechtěla tak zdržovat. Rychle jsem odešla a nejraději bych jí už nepotkala. Začla jsem na to zase myslet. Nevím jak dál, za týden je to už podruhé. Před chvílí jsem teď v práci po poradě jen tak tak doběhla na záchod a jen díky tomu, že mám pod sukní jen kalhotky přes podvazky to stíhám. Nemohu nosit ani samodržící punčochy protože, ty při nehodě po mokrých stehnech sklouznou dolů a je další trapas. Raději v práci dnes už ani nebudu pít. Uvažuji o těch vložkách, ale nevím zda mi pomohou, protože u mne se nejedná o inkontinenci ale vyprázdňování celého měchýře, kterému když začne, nelze zabránit. Potřebuji nutně nějakého terapeuta protože vidím, že se mi to zhoršuje. Když si představím, jak jsem z toho byla nešťastná, když se mi to začlo stávat před dveřmi bytu a teď už vidím že se mi to může stát kdekoliv. Bojím se že skončím s plenami, což je promne děsivé.'

PŘEMEK (Út, 5. 12. 2006 - 17:12)

STALE ŽADNA ŽENA CO MA STEJNY PROBLEM... A TO PRI SE S INKONTINENCI SETKA KAŽDA 4 ŽENA... TAK KDYBY NAHODOU 777026415 NEKOUŠU'

Návštěvník (Út, 5. 12. 2006 - 09:12)

To je příznakem hyperaktivity detruzoru. Měl bys prodělat urologické a neurologické vyšetření.'

Vojen (Út, 5. 12. 2006 - 01:12)

Dobrý den sleduji zdejší diskusi a mám takový problém. Téměř každý den během dne i několikrát u mne dochází k samovolnému úniku moči. Není to zase žádná tragedie zatím se mi nestalo že bych se pochcal tak že by to bylo vidět. Spíš se jen trochu ucvrknu do slipů a mám tam flek. Problém je že je to vždy náhlé zničehonic pocítím velmi silné nutkání na močení. Většinu moči ale dokážu zadržet a většinu po tom ucvrknutí mne nutkání přejde a vydržím pak třeba i další čtvrt hodinu. Nevíte čím by to mohlo být způsobeno. Vypiji denně tak cca 2,5 až 3 litry tekutin hlavně zelené a bylinkové čaje.'

Kamil (Po, 4. 12. 2006 - 16:12)

Ještě mně napadlo, zkus chodit na procházky, ze začátku zkoušej kratší úseky (z domova pěšky do nějaké blízké restaurace nebo někam, kde je WC) a když uvidíš, žes to zvládla, povzbudí tě to. Jakmile ale začneš myslet na to, že to nevydržíš, začne se ti chtít a pak máš problém, před kterým tě ochrání plena nebo vložka. Opravdu jsou nenápadné. Nosím je a nikdo v okolí si ničeho nevšiml.'

Kamil (Po, 4. 12. 2006 - 13:12)

Ireno,pleny se samozřejmě nosí na holé tělo. A pomohou ti, rozhodně nehrozí, že když je nebudeš občas nosit, dojde k pohromě. Ale musíš se rozhodnout, jestli to chceš řešit sama (pleny) nebo na psychoterapii. Večeře se není třeba obávat, když to na tebe přijde, prostě si odskočíš. Spíš v tvém případě půjde o tu cestu do restaurace a zpět domů. A právě pro tyto chvíle bych použil plenu. Ale ve zdravotnických potřebách můžeš sehnat i nejsavější vložku, kterou si vlepíš zevnitř do kalhotek. Drží a pojme cca 600 ml. Vyrábí je Molicare a jsou docela levné. A tobě by pomohlo, že jsou nenápadné. Snad se svého problému zbavíš a i tu večeři si zvládla.'

Hanka (Ne, 3. 12. 2006 - 15:12)

Ireno, přečti si můj příběh tady, někdy před třičtvrt rokem jsem tu bývala častěji. Teď moc nestíhám, ale vykašli se na úchyly. Pokud jsou pro tebe pleny nepředstavitelné (ale je to zdravotní pomůcka, nemusíš z toho dělat moc vědu..jenže tě chápu v tomto, tak zkus vlastně to , co ti radí Kamil: nedělat z toho horor a záležitost, nebo si to jen zhoršíš. Nemysli, že nevím, o čem mluvím. Ale zkus si říct, že když se počůráš, než dojdeš domů, no tak co se stane...A o těch plenkách taky zkus uvažovat, může to mít - a zřejmě i bude - jiný účinek, než tvrdíš. Získáš jistotu a naučíš se v suchu dojet kam potřebuješ a být kde chceš. Když se to třeba z počátku nepovede, tak aspoň budeš bez ostudy. Jak dopadla ta večeře? Jestli chceš, tak se ještě ozvi, občas sem zajdu. Ahoj a držím ti palce'

Irena (Ne, 3. 12. 2006 - 00:12)

tak tohle forum mi tedy nepomohlo. hemží se to asi tady samými úchyly kteří se z cizího neštěstí ctějí seznamovat . čau'

premek (So, 2. 12. 2006 - 15:12)

jestli chce nejaka žena pokecat o problemu tak se mnou dobře vim o čem je řeč... taky mam tyhle problemi tak čislo je 777026415 fakt jsem chapavi a taky hledam pochopeni...'

Irena (Pá, 1. 12. 2006 - 18:12)

Děkuji Kamile za rady. Nejraději bych to samozřejmě řešila sama. Ale: Pleny jsou pro mne něco dost nepředstavitelného. jsem štíhlá, pod mými sukněmi se toho moc neschová, už to mě vadí, že teď místo punčocháčů nosím punčochy, abych se stihla rychleji svléknout na záchodě. A to se nosí pleny místo kalhotek? Děsná představa. Navíc si myslím, že kdybych měla tu jistotu, tak stejně je nebudu potřebovat. Spíš si vypěstuju to, že když si je nevezmu, bude průšvih. Jistě, je to řešení pro cestování a pod., ale já bych se spíš chtěla zbavit trvale přes nějakou psychoterapii. I když ten příklad, že mi někdo ukáže,že se lze počůrat v supermarketu a nikdo si toho nevšimne mě moc asi nepomůže. Já jsem před časem přišla na něco podobného. Když jsem šla domů, začlo se mi strašně chtít věděla jsem, že nemá cenu snažit se dojít až domů. Na cestě bylo plno lidí, ale protože už bylo šero, napadlo mne odbočit na trávník za dům, že když to pustím, nebude to vidět a možná si stihnu si zout botičky. Rázem to však bylo snesitelnější, ne že by se mi nechtělo, ale krize polevila. Napadlo mne tedy, že teď domů dojdu. Když jsem však došla k výtahu, kde naštěstí nikdo nebyl, přišlo to tak silně, že jsem si nestihla ani sednout na bobek a zachránit tak boty. Jinak opravdu mám trochu strach někam jít po tom co se mi stalo v samoobsluze předevčírem. Chci jít zítra na večeři se známými a já musím věřit, že to bude v pohodě.'

Kamil (St, 29. 11. 2006 - 16:11)

Ahoj Ireno,to, co prožíváš, je psychický problém. Velice dobře to znám z vlastní zkušenosti. Tipnul bych si, že se nacházíš ve stavu, kdy by si nejradši zůstávala pořád doma něbo někde, kde je WC kdykoliv k dispozici. Na internetu jsem našel články o tom, jak lidé mají strach z pomočení se na veřejnosti. A není to rozhodně nijak neobvyklé. V praxi to terapeutka řešila tak, že šla s těmi lidmi někam do supermarketu a tam to pustila. Nikdo z okolí si vůbec si ničeho nevšiml, takže ti lidé pochopili, že jejich obavy jsou zbytečné.Podle mého laického názoru máš dvě možnosti: 1) jít k té terapeutce a ta tě z toho dostane, 2) vyřešit to samaJá zvolil druhou možnost a dnes mohu říci, že jsem ten strach překonal. Ikdyž nevím, jestli se to třeba někdy nevrátí. Jestli chceš napiš na kamil.v"email.cz . Rád ti poradím a mohu ti i popsat vlastní zážitky (jsou hodně podobné těm tvým) a jak jsem se z toho nakonec dostal. Rozhodně to ale začni řešit, protože jinak to dopadne tak, že nebudeš skoro nikam chtít chodit a nehod bude přibývat. Nechci tě děsit, ale klidně by se mohlo stát, že by pak mohlo začít docházet k nehodám i v noci.Opravdu ti doporučuji nosit na ven plenky. Nosíš sukně, pod nima to rozhodně není vidět a teď v zimě tě i zahřejí. Budeš klidnější a uvidíš, že se to časem spraví. Držím ti palce.'

P (St, 29. 11. 2006 - 10:11)

Skutočne si myslím, že na nejaký čas treba nosit plienku pre dospelých. Pocit istoty a tým klud že sa nič nedeje. Stačí zájsť do lrkárne. Ženy majú velkú výhodu, že to pod sukňou nie je vidieť....'

Irena (St, 29. 11. 2006 - 10:11)

je mi jasné, že příčiny jsou psychické. V životě jsem neměla potíže s nočním pomočováním, ani teď. Není v tom ani zde již zmíněný alkohol. Prostě jak se mi začne chtít na záchod, dostanu strach, že to nestihnu a o to mám větší nucení a vzniká takový začarovaný kruh. Dva týdny jsem byla bez problémů, ale včera večer jsem byla něco nakoupit a před pokladnou byla menší fronta. Začlo se mi děsně chtít a bylo mi jasné, že domů nedojdu, jenže já jsem se z nervozity počůrala už při placení u pokladny. Zase nejenom mokré prádlo, punčochy, lodičky, ale i louže pode mnou. Nevím jesti si toho někdo všiml, já jsem se snažila rychle zmizet. Zatím se mi to nestávalo takhle na veřejnosti, až spíš při spěchu na WC nebo před domovem. dnes se nemohu soustředit na práci, pořád na to myslím, aby se mi to zase neopakovalo. Kam mám s tím problémem jít? Snad rovnou na psychiatrii? Vžyď jinak nemám věší problémy než ostatní.'

Martin (Pá, 24. 11. 2006 - 03:11)

Petře promim ale jsi uchyl'

ja (Čt, 23. 11. 2006 - 21:11)

zajdete si k lekari..ja se pomocovala do 12let a pak mi lekarka napsala nejaky lek a preslo to(priciny jsou vetsinou psychycke)

Irena (Čt, 23. 11. 2006 - 18:11)

Našla jsem tuto rubriku a potřebuji se svěřit. Nevěřím, že mi ale někdo poradí. Jsem zoufalá. Je mi 32 let a před dvěma lety jsem byla v zaměatnáníopravdu přetížená, pracovala jsem u počítače taky do večera. Navíc, asi taky pro pracovní vytížení jsme se rozešli s přítelem. Náhle se mi začlo stávat, že mi při práci začlo silné nucení na močení a než jsem se stihla na záchodě svléknout odnesly to třeba kalhotky. Začla jsem nosit raději sukně, ale maléry byly i při svlékání punčocháčů, takže ted? nosím punčochy a kalhotky opřes podvazky. Pořád se to ale zhoršuje. Letos na jaře se mi stalo , že jsem nemohla najít rychle v kabelce klíče a počůrala jsem se přede dveřni bytu. Od té doby se mi stává stále častěji, že nedojdu od autobusu domů. Mohu sedět na záchodě třeba čtvrt hodiny než jdu z práce a nejde to. pak jedu 40 minut domů a neudržím to.'

Petr (So, 18. 11. 2006 - 23:11)

I já mám s tímto problémem zkušenosti (i vedne) a opravdu hodně moc toužím po setkánání s dívkou nebo ženou, která má stejné problémy a nebude se tomu smát. Nejsem úchyl! Mám jen problém a touhu po svěření se. Prosím zavolejte, prosím 605 299 014.'

přemek (Po, 6. 11. 2006 - 14:11)

strašně rad bych tě hanko poznal že se počuravaš mi vubec nevadi znam to osobně a hledam partnera kteremu to nevai tak napiš na 777029415 nebudeš litovat'

Reklama

Přidat komentář