Reklama

Je možné žít s mamánkem?

Liba (Po, 23. 6. 2008 - 14:06)

Jestli je to mamánek, to poznáte za chvíli. Neustále se musí hlásit, kde je a kdy přijede. Všechny svoje úspěchy řekne napřed matce a potom vám, většinou taky drží kasu a všechno se mu zdá drahé. Je to horší, než kdyby měl dluhy. Ty zaplatíte a je hotovo, ale toto je peklo.

tatrman (Po, 23. 6. 2008 - 14:06)

No - tak k dokonalosti už chybí jen aby v nejlepším vzala za kliku a přišla zkontrolovat,jestli je synáček dobře uspokojován.Tyhle bačkory je potřeba hned v začátku rozumně usměrnit a dát jim najevo,že od teď už žádná maminka,ale manželka/přítelkyně/se vším všudy.Pokud je to opravdu chlap,pochopí a bude vždy na straně své ženy.Pokud je to mamánek,udělá opak.V takovém případě je milé dámy čas zařadit zpátečku a odejít za štěstím jinam.Pokud tak neučiníte,budou z vás pisatelky příspěvků do tohoto fóra a velmi nešťastné partnerky.Oni ti slaboši,kteří si myslí,že jsou chlapi,se nikdy nezmění a VŽDY budou mamince u ...... bohužel.

janča (Po, 23. 6. 2008 - 14:06)

Dášo, pochopila jsem cos myslela, a dobře.
Já měla taky mamánka. A mám ho už 25let a dávno není mamánek, ale moje zlato. Jak na to?! Tomu mojemu ovdověla matka před naší svatbou. Tak se upla na mého nastávajícího, bratr se totiž ovlivnit nedal,ten si za vše nechal platit. Tak jsme jezdili k matce, udržovali dům atd. atd... Po čase jsem začala protestovat, slyšela jsem, že přece matku tam nemůže v tom nechat, musíme jí pomáhat. Tak jsem začala bojovat skrytě.Byla jsem kuchařka začátečnice,v době před 89r. prázdné krámy, sice jsem vařila, ale tak lidově.Začala jsem vymýšlet dobroty, pekla jsem,jsem punťa na úklid, tchýně naštěstí bordelář, tak jse pomalu začala bodovat a po pár měsících viděl, že na dvou stranách stát nelze a přitočil se na tu moji. A pak na jedné návštěvě suše konstatoval, že já to umím uvařit líp, a tohle taky umím líp, tchýně prskala, bojovala a po čase to dopadlo tak, že prohlásila, když mu ode mě víc chutná,at vařím i u ní!!!! Ale měla vždy vše nakoupené. Lakomá nebyla, jen chtěla mít synáčka pro sebe. S manželem jsme si o tom promluvili, uznal že mi občas vztahem k matce ubližoval a od té doby byl moje opora. A když jsme po několika letech měli dceru, tak to už matka nezmohla vůbec nic. Já dnes dceři říkám, at se obloukem vyhýbá klukům, kteří žijí jen s maminkou, navíc třeba vdovou, která mu obětuje život a pak citově vydírá. Ale jsou i vyjímky.
Proto nesouhlasím, že máš hned utíkat. Stačí bojovat, přece máte víc společného než hromadu špinavého prádla a prázdné kastroly. Ono je hezké mít plnou pusu emancipace, to doma od dcery slyším neustále, ale život je trošku o něčem jiném. O kompromisu a domluvě, pak vztah funguje.

Majka (Po, 23. 6. 2008 - 14:06)

..ježiš, překlepy... vařím.

Majka (Po, 23. 6. 2008 - 14:06)

Jasně že chápu o čem Dášo mluvíš. Ale ten, kdo to neprožil, si z toho dělá prču nebo káže. Bohužel, když si vzpomenu, co všechno se unás řešilo, tak se divím, že mi časem nehráblo. My jsme k mamince-tchyni jezdili jen občas, zato ona u nás byla kontrolovat častěji, než je zdrávo. Jestli vyřím synáčkovi dost kaloricky, jestli mu dávám do omáčky šlehačku a vajíčka, jestli ho "nešidím". Chudáčkovi bylo 30 a měřil 193cm, ale ona se pořád bála, že ho zřejmě podvyživím. Pokud jsem vařila něco zdravějšího, třeba zeleninu, bylo zle. Ona i tchán jsou velmi tlustí, mají spoustu zdravotních potíží, nebojím se říct, že "vyžraných". Taky od maminky dostával kastroly s sebou. To by se dalo nějak snést, ale nejde to s tou věčnou kritikou a šmejděním za zády.

Eva (Po, 23. 6. 2008 - 14:06)

Heleno, nepochopila jsi mě, jak jsem to myslela - tím, že mě oslovuje "maminko" ( ale jen někdy, spíš před jeho přítelkyní nebo o mně před ní tak mluví ), neznamená to hned, že je na mě závislý...jinak problémy jsou asi všude, i my spolu máme všelijaké menší i větší problémy, ať už se týkají čehokoliv..sebereflexe mi doufám nechybí, dokážu posoudit svoje jednání a chování, ale druzí to mohou vidět taky jinak..
Rozdíl syn-matka a dcera-matka určitě je, jen si myslím, že mnohdy dcery bývají na svých matkách ještě závislejší než někteří synové..a co potom mají dělat jejich manželé:-), když neustále si chodí stěžovat k mamince???:-)

helena (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

To Eva - on je trochu rozdíl mezi vztahem syn-matka a dcera-matka. Modely z rodiny si člověk přenáší - ať už v takové či onaké podobě- do vztahů s partnery. A že ty necítíš problém, to ještě neznamená, že tam ten problém není- ale zkus si na tohle téma někdy promluvit se svou ( budoucí ?) snachou. Jen nevím, jestli máš dost sebereflexe...
PS:Přímé oslovení "maminko" je v pořádku. Jde o to, jak ten dospělej mužskej mluví o své matce s třetími osobami.

Dáša (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Možná máš Evo pravdu, on sám přiznal, že když mu máti poskytuje takový servis, tak proč toho nevyužít. Ona jeho máma byla celý život v domácnosti, tak nemá na práci nic než opečovávat svého synka.

Hanz (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Mamánku, jsi dobrý kopírák. Vše co ji o sobě pod nickem Hanz napsal sedí:)

Hanz (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Dášo: Tohle jsem nepsal já.
23. 6. 2008 13:45:06, Hanz

Někdo se tady snaží sabotovat mojí snahu o seznámení. Asi mamánek žárlí, že já tě oslovil jako provní.

Hanz (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Dášo: Tohle jsem nepsal já.
23. 6. 2008 13:35:20, Hanz

Někdo jen zneužil můj nick. Někdo neumí než kopírovat nicky.Asai mamánkovi došly argumenty :)

Hanz (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

A kdybych místo té onanie se sexem chodil za tebou? Pak bys mě chtěla? Já nejsem žádný Mamánek.

Dáša (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Já jsem nepřišla si stěžovat Hanz. Chtěla jsem slyšet, jestli má někdo podobnou zkušenost jako já a jak to řeší.
On taky dokáže být hodný a milý, víš, někdy je mi s ním moc hezky. Proto nevím jak se mám rozhodnout.

Eva (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Vidím, že má Petr u mámy opravdu prima servis:-), snídaně do postele..tak to je divný, že ji přinese jen jemu, to nějak nechápu..podle mně tam jezdí, protože máma o něj takhle hezky pečuje a jemu se to líbí, nemusí nic dělat atd...tak s ním musíš vážně promluvit, možná bych zašla i někam do nějaké předmanželské poradny. Ale podle mého je to spíš lenost a pohodlí, u mámy si za víkend hezky odpočine, zarelaxuje si a přes víkend je s tebou..taky si myslím, že nemusí být na ní závislý, ale to soudím jen podle toho, co píšeš.

Dáša (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Tak to máš smůlu Hanz, já mam sex dost ráda, takže Tebe tedy nechci...

Hanz (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Jen reakce k Dáše, ale potom nevidím důvod, co tu po nás vlastně chceš? On je na rodině závislý, ať si říká co chce. Proč to chceš vůbec řešit, prostě to ukonči. Pokud nechce být s tebou, tak není důvod na něj čekat. Asi bude fakt i chyba v tobě. Rázně to s ním ukonči a na nic nečekej. Tohle nemá řešení. Nebo si potřebuješ jen postěžovat?

Hanz (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

A o mě bys nestála? Já vařím, peru, žehlím, vytírám, se sexem neobtěžuju. Jen občas kdybys mi dovolila onanovat. To bych byl šťastný.

Dáša (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Lucko, on neutíká ode mě. Znám jeho dvě bývalé partnerky, a bylo to úplně totéž...Já jsem si naivně myslela, že zrovna já ho změním...

Dáša (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Já jsem s ním ze začátku k jeho rodičům jezdila, ale to nejde pořád, být každý týden od pátku do neděle nakvartýrovaná u "tchyně" a trávit s ní skoro každou minutu. Navrhovala jsem, že bychom mohli taky občas k mým rodičům, ale nechce. Naši jsou v pohodě. Když přijedeme s Petrem, tak tu máme svoje soukromí, nikdo nám nemluví do toho co budeme dělat apod. U Petrovo rodičů začne den tím, že mu maminka přinese snídani do postele (zdůrazňuji, že pouze jemu) a zbytek víkendu je v její režii... Já bych ráda trávila víkend jen s ním, ale jeho to prostě táhne k rodičům. A co se týče toho prádla, tak on každý den chodí sportovat, a do práce si bere každý den jiné oblečení, takže je tady toho hory, takže co nevyperu a nevyžehlim do pátku, to čapne a veze k mamině. Zkoušela jsem s ním o tom mluvit, ale on řekne jen, že na mámě závislý není, a že tam mámu přece nenechá celý víkend samotnou a tím naše diskuse vždy skončí...

Hanz (Po, 23. 6. 2008 - 13:06)

Mamánku...nevím proč nadáváš, asi došly argumenty. Ty asi budeš jeden z těch co se bez mámy ani nevy*erou. Já matku nepotřebuji a ani jí už nemám, nemám ani problém po ní tak tesknit.
Normální šikovnej chlap mámu od 18ti nepotřebuje. Asi ti vojna nic neříká...co?

Reklama

Přidat komentář