Reklama

klystýr, výplach střev

lb (So, 22. 3. 2008 - 15:03)

Trvalo mi několik let,než jsem se dopracoval k delšímu půstu.Je to bezvadná věc.Stane se z tebe úplně jiný člověk.Fakt,kdo nepozná,neuvěří.Je to otázka především psychyky.Sedmý den už si pak na jídlo ani nevzpomeneš,celý den si zpíváš,máš dobrou náladu.A vyřešíš bez léků spoustu svých zdravotních problémů.Ty se samy upraví,spousta protivných věcí zmizí.Mohlo by to vyřešit asi časem i tvojí svízel s trhlinou,protože tkáň se stává pružnější.A potom by na tebe nějaká husa nehoukala,že jsi na jiné diskusi.Jestli tě to téma zajímá,tak si obstarej knihu Malachov : Hladovění.Já ji ještě nemám,ale tento autor zaručuje kvalitu.A klidně se ptej,to téma je fakt zajímavé.A co mladý pán?

Mony (So, 22. 3. 2008 - 15:03)

Jéjej,já bych umřela:-))
Ale slyšela jsem,že se lidi dlouhodobou hladovkou dostali z rakoviny.

lb (So, 22. 3. 2008 - 14:03)

Středně dlouhý,teď zkusím tak 10 dnů.Pouze voda.

Mony (So, 22. 3. 2008 - 14:03)

Ahoj Ib,a jaký půst provádíš?

lb (So, 22. 3. 2008 - 14:03)

Ahoj Mony,jak se daří?Připravuji se na jarní půst

Mony (Pá, 21. 3. 2008 - 20:03)

Jiro,díky,tu mastičku zkusím koupit:-)
Ib:kde pak jsi?

Jira (Pá, 21. 3. 2008 - 15:03)

Ahoj Pepsi! Ten irigátor před prvním použití vyvař celý i s hadičkou a nástavci a pak po použití vždy vypláchni vařicí vodou jak irigátor tak nástavec i hadičku .To proto aby v tom nebyla nečistota.Je dobré mít svůj irigátor a je klid ale i tak to vypláchni teplou vodou.

Jira (Pá, 21. 3. 2008 - 14:03)

Ahojky Mony!Ani TY to nepřeháněj. Je vždy zapotřebí si řádně promazat konečník i rektální rourku aby to tam pěkně vklouzlo a při tom být pěkně uvolněná.Já používám heřmánkovou mastičku kterou zakoupíš v lékárně.Vyzkus a uvidíš jak pěkně voní a je pěkně mastná. Napiš. Díky.

Mony (Pá, 21. 3. 2008 - 09:03)

Jiro,díky,já jsem si jej dnes dělala po páté,a normálně mě štípal konečník,tak si dám asi pauzu.Ať si tu trhlinu zas nenatrhnu,přece jen je to tlak.......Tomu klukovi,radši,ještě počkám...nerada bych mu nějak ublížila.Zkusíme více laktobacilů,a uvidíme.

Pepsi (Čt, 20. 3. 2008 - 21:03)

Ahojky,
mám dotaz ohledně sterilizace irigátoru? Je nutné ho před použitím nějak sterilizovat (nebo už bude ready?) A předpokládám, že po každém použití (nebo to stačí omýt?)
A jak se teda ta sterilizace provádí?
Díky

Jira (Čt, 20. 3. 2008 - 16:03)

Ahojky Mony! S tím kylstýrem pro syna raději velice opatrně. Když tak použít dětský balonek aso o obsahu 250-400ml.mohl by si pak na klystýr zvyknout a pak by mohl mít třeba potíže s vyprazdňováním

Jira (Čt, 20. 3. 2008 - 16:03)

Ahojky Mony! Taky tu knížku mám a docela mě to zamrazilo. Myslím si ,že tolik klystýrů si dělat je zbytečné. Klidně postačí dva 2l s předčištěním za týden. Jeden třeba v sobotu po ránu a druhý ve středu večer před spaním. Nic se nesmí přehánět!!Tělo si o něj řekne samo a je zapotřebí pak jíst více jogurtů.

Mony (Čt, 20. 3. 2008 - 10:03)

Chci dělat ty klystýry dle té knihy,kde je první týden denně,další týden obden,pak ob dva dny,pak myslím 2x v týdnu a pak měsíc jednou v týdnu,a pak jednou za měsíc.Je to přehnané?Jsi mě vyděsil s tím příběhem:-(

Mony (St, 19. 3. 2008 - 15:03)

Tak ten olivový olej si dávám po lžičkách 3x denně,ještě nemám tu knihu dočtenou:-(ale jsem z ní nadšená.

lb (St, 19. 3. 2008 - 15:03)

To asi ano.Ale nevzdávej to.Já byl rád hlavně vyčištění jater a žlučníku.Podle pana Cingroše.Olej a citronová šťáva

Mony (St, 19. 3. 2008 - 15:03)

Ahoj Ib:-))
Tak já myslím,že když je tam určitá dědičná dispozice,tak může jíst zdravě a sportovat,a raka chytnout může.Ale to jsou asi vyjímky u zdravé stravy:-)
Já bych asi nevydržela tolik dnů hladovět,ale u úplňku držet půst,jsem taky hodně slyšela.Navrhovala jsem manželovi ať si dá klystýr:-)no to je jasné že mi klepal na čelo.Malý má 10let,a prošel si teď hodně,a tak se dal na zdravější životosprávu,má strach ať se mu to nevrátí,má nějakou oslabenou imunitu,ale dost,že přesto co do něj cpu,se dostal až na operativní lůžko:-(
Zrovna porčím zaplatit zájezd,jedem do Řecka na 12dní,snad jim to pomůže:-)
Já tedy ještě beru laktobacily,o tom že to částečně ničí přirozené střevní prostředí jsem slyšela.
Cítím se líp,ale asi to je jen psychická sugesce,co?Po třech klystýrech?

lb (St, 19. 3. 2008 - 14:03)

Zdravím tě Mony.Očistu začnu teď po úplňku.Jsem zvědav,jestli vydržím.Už jsem to dlouho nedělal a mám pár kilo navíc,takže největší problém bude psychzka.Jinak polínka přikládej pomalu,nikam nespěchej.A to kdybys viděla,co z tebe vyplave když nejíš třeba 7 8 dnů!Jednou jsem se skoro lekl,že mám tasemnici,ale byla to jen dlouhá housenka bahna z vyčištěného žlučovodu.Taky krásná podívaná.A jak staré dítě máš na mysli?Asi bych taky moc nespěchal,třeba jen pomaloučku polehoučku nechal začínat dítě přivykat.Ale pozor,někteří doktoři tvrdí,že příliš častý klystýr může naopak rakovinu přivodit.Zdůvodňují to tím,že je porušeno přirozené prostředí ve střevě.Slyšel jsem o případu ženy,která na sebe velmi dbala,sportovala,držela správnou životosprávu.Objevili jí raka a moc se divili.Potom vyšlo najevo,že si již delší dobu dělá klystýr každý den.
A zase napiš

Mony (St, 19. 3. 2008 - 10:03)

Ahoj Ib,to jsem psala já,jsem se zapoměla podepsat:-)))
Tak poprvé jsem do sebe nalila tak 0,5l vody a šlo to ven okamžitě:-(Po druhé ten litr a už to šlo vydržet déle,po třetí 1,5l,ale moc dlouho mi to nešlo,vzhledem k tomu že mi min 15min trvá než to do sebe naliju.Ještě se nedokážu pořádně uvolnit,pomalu nedýchám,jak to do sebe liju:-))Ale je neuvěřitelné co vše po stolici ještě vyleze.
A už jsi skončil s tou dietou?nebo-li půstem?
A ještě dotaz,můžou se ty klystýry dělat dětem?

Mirek (Út, 18. 3. 2008 - 07:03)

Pro Pavla: Pavle, milibary uvádím z důvodu, že všechny hydromaty (přístroje pro hydrocolon) v ČR vyrábí firma HERRMANN a ta má na nich barometr v milibarech.

Pavel (Po, 17. 3. 2008 - 19:03)

Pro Mirka a ostatní: přepočet na technické atmosféry se mi zdál jasnější kvůli klasické definici: sloupec vody vysoký 10m vytvoří tlak 1 atm. Tudíž 1m (obvyklá výška nádobky, jak jsem tam uvedl) vytvoří tlak 0,1 atm, což je naprosto bezpečná velikost. Plést do toho milibary, megapascaly anebo PSI (v USA ) může být pro někoho matoucí. Ale je pravda, že tlakoměr na některých typech hydromatů má stupnici v milibarech.

Reklama

Přidat komentář