Reklama

klystýr, výplach střev

katae (Po, 22. 12. 2003 - 11:12)

to Jana:1. 4 hod. před tím nic nejím a nepiju2. na kolenou3. různé, většinou nejřív vlažnou vodu a po vyprázdnění cca 2dcl nějakého výluhu z bylin, mořských řas, kvalitního oleje a tak.4. 32díky za rady, vyzkouším i to procvičování celého zadku :-)Přeju všem příjemné vánoce.

Petr (Ne, 21. 12. 2003 - 16:12)

Ahoj Katae,me osobne pomaha, kdyz se po klistyru pomalu prochazim po byte a pri velkem nutkani na vyprazdneni se zastavim, zacnu zhluboka dychat, velmi pevne zatnu pulky zadecku a pritisknu je k sobe. Silny pocit na vyprazneni u mne trva asi tak do 10-ti vterin a pak na minutku az tri ustane....Hodne stesti PetrPS: ma to taky jeden vedlejsi ucinek - za nejaky cas zjistis, ze mas o hodne pevnejsi a hezci zadecek....

jana (So, 20. 12. 2003 - 23:12)

Ja klystír udržím aspoň 15 minút, ale aby som Ti mohla poradiť, potrebujem vedieť:1. Ako si klystír aplikuješ (postup),2. V akej polohe3. Aký roztok používaš,4. Ko?ko máš rokovOdpovedz mi prosím čo najpodrobnejšie a ja sa Ti pokúsim poradiť. Sama mám s tým ve?mi dobré skúsenosti.Jana

katae (So, 20. 12. 2003 - 10:12)

Aplikuju klystýr nepravidelně (tak 1x až 2x za 14 dní, někdy ani to ne po dobu asi 3 let). Mám problém, snažím se v sobě nálev udržet, ale vždycky selžu. Zkoušela jsem už různé druhy nálevů (dle p. Cingroše), ale neudržím v sobě ani 2 dcl dýl jak 2 minuty. Chtěla bych to vydržet aspoň 10 minut, aby to mělo nějaký účinek. Jde to nějak nacvičit? Máte s tím někdo zkušenosti?

Jiří Zuráň (So, 20. 12. 2003 - 07:12)

Dobrý den,prosíme o případnou radu týkající se následujícího problému: máme sedmiletého syna, ktrý má přetrvávající problémy s kašlem - zejména v zimních měsících. Nemá teploty, v noci spí zcela klidně a vůbec nekašle. Přes den se situace vždy zhorší. Snaží si ulevovat tzv. povrchním kašláním "štěkáním", když jej upozorníme, tak většinou lehce vykašlává. Dříve se jeho problémy snažili lékaři opakovaně léčit antibiotiky. Při kožních testech na alergii nebyla alergie prokázána. Navštěvujeme homeopata, která tvrdí, že plíce jsou "na poslech" zcela čisté a vpořádku. Prosím, v případě, že někdo má zkušenosti s uvedeným problémem, pomozte..Předem děkujeme.. ZJ.

eva (Pá, 19. 12. 2003 - 16:12)

Ahoj Katko a všichni ostatní,klystýr je vynikající léčba pokud má člověk problémy s tlustým střevem jako třeba zácpy, záněty anebo se také používá jako běžná očista v období přechodu ročního období což je jaro a podzim. Je tu ale jedna velmi ale velmi důležitá věc, obvzlášť pro lidi, trpící zácpou - je nebezpečné dělat si klystýr často pouze vodou!!!! Voda ještě více vysušuje což je obvzlášť pro tyto skupiny velmi nebezpečné!!! Takže při aplikaci klystýru nepoužívejte vodu, ale čistý sezamový olej, který krásně střeva promaže a moc pomůže. Další věc pro tyto lidi, je, že by vůbec neměli jíst smažená jídla a místo syrové zeleniny používat dušenou nebo vařenou no a omezit maso nebo ho alespoň nesmažit ale vařit. Dále pro obnovení střevní mikroflóry po různých očistách by se mělo jíst toto jídlo: vařená červená čočka s rýží a s ghí (což je čísté přepuštěné máslo, které seženete třeba v Om centru na Žižkově nebo v Govindě). Jinak pro informaci - mé rady pochází z indické medicíny-ájurvédy :-))Mějte se moc krásně, hezké vánoce a bacha na smažená jídla :-)))Eva

Katka (Ne, 14. 12. 2003 - 09:12)

Chtěla bych se zeptat jak často se může aplikovat velký klystýr (asi 2L), tak aby to bylo bezpečné a nenarušilo to např. střevní mikroflóru. Ja si dělam klystýr tak jednou za týden. Ďekuji.

Pavel (Čt, 11. 12. 2003 - 19:12)

Mate nekdo s colonhydroterapii Dr.Jonase v Praze na Florenci?Diky

elefant (St, 10. 12. 2003 - 21:12)

pro moniku: moniko přečti si všechny příspěvky,jako jsem to udělal já.Je tam snad všechno !

Pavlína (Út, 9. 12. 2003 - 16:12)

Přečetla jsem si mnoho napsaných příspěvků, ale nenašla jsem zmínku o množství heřmánku. Může mi prosím někdo poradit, jak mám dávkovat heřmánek do tekutiny, když si chci aplikovat 1,5-2l léčivý klystýr? Předem děkuji Pavlína.

monika (Út, 9. 12. 2003 - 16:12)

Chtěla bych skusit klistír ,ale nevim jk nato. Může te mi někdo poradit jak na to od začátku do konce. A co potřebuji. A co je nejlepší po prvé Díky

Lucka (Po, 8. 12. 2003 - 22:12)

Ahoj Jani, díky za rady. Partnera bohužel nepožádám, když teď žádného nemám:-) Je mi 22, váha se nezměnila, stravuji se snad dobře, jen mě napadlo, že jsem zároveň s výplachy začala brát i různé vitamíny, možná právě ony staví. No nic, zkusím s tím něco udělat a budu masírovat sama:-) Jinak jak myslíte, že je to s tím zlenivěním střeva. Nezpůsobují to klystýry vždy?Docela bych věřila, že ano. Jinak, Jani, ještě jednou dík.Ahoj

Jana (Ne, 7. 12. 2003 - 17:12)

Ahoj Lucko.Vypadá to, že střeva jsou značně zlenivělá. Záleží také na tom jak se stravuješ?! Jestli máš dostatečný příjem vlákniny? Nevím také kolik je Ti let? Jestli se Ti poslední dobou nějak prudce nezměnila váha?V té poloze na zádech nedávej tak silný přívod tekutiny a uvidíš, že to půjde.Také je dobré a většinou to zabírá, krouživými pohyby lehce masírovat okolí konečníku- můžeš o to požádat třeba svého partnera. Pokud Tě má rád, tak Ti jistě rád pomůže. Nemusíš se stydět- není za co. Zdraví Tě Jana

Lucka (Ne, 7. 12. 2003 - 16:12)

Ahoj Jani, na výplach si vždycky nechám dost času,takže v tom spěchání to nebude.Ale možná je to opravdu v těch polohách.Dřív jsem to dělala ve vaně, vleže na zádech s pokrčenými koleny.Sice jsem pak chodila na záchod normálně,ale zase se mi nedařilo udržet v sobě vodu dostatečně dlouho. Tak jsem přešla na polohu na kolenou, kdy vodu v pohodě těch 10 minut udržím,ale zase mám ty zácpy. Těch 10 min je podle mého třeba vydržet vždycky,jinak vidím, že to není nic moc.Ale na těch zádech se mi to prostě nedaří.A to i přesto,že si dělám výplachy dva, tím prvním ze sebe jen dostávám všechny "zbytky" a ten druhý teprve beru jako léčivý, tzn. heřmánek atd. Jinak se řídím podle rad na tomto webu a dávám si vody jen tolik,aby to nebylo bolestivé, většinou něco přes litr, někdy skoro dva.Poradíš mi nějak,co s tou zácpou udělat? Díky moc,L.

Jana (Pá, 5. 12. 2003 - 11:12)

Ahoj Lucko.Po klystýru je potřeba se v klidu vypráznit. Nic nechce uspěchat. Také jde o to v jaké poloze si klystýr děláš, množství tekutiny,věk atd. Napiš, pokusím se Ti poradit. Zdraví Jana

Lucka (Pá, 5. 12. 2003 - 00:12)

Můžete mi prosím někdo poradit? Už asi před půl rokem jsem si dělala pravidelně klystýry a vše bylo v pořádku. Teď si je dělám znovu už asi měsíc a pořád se nějak nedaří.Jde o to,že ty dny, kdy si výplach neudělám, vůbec nejdu na záchod a trpím zácpami.Vím,že normálně právě na zácpy klystýr pomáhá.Jenže já se při výplachu krásně vyprázdním,ale pak nemám 3 dny možnost si jej udělat a celou tu dobu nejdu na záchod, jsem "vzdutá", mám větry.Tímhle jsem předtím netrpěla.Můžete mi poradit? Nechci přestat výplachy dělat,ale tohle asi není v pořádku, že? Děkuji za radu,Lucka

M (Čt, 4. 12. 2003 - 22:12)

Ahoj všem nově příchozím, např. Markétě - netřeba se stydět, stačí si přečíst i starší příspěvky. Příliš nevadí že některé jsou i z roku 2000. Od stvoření zadku se na principu nic nezměnilo:-) a leckteré popisy celé procedury jsou dosti detailní.

eva (St, 19. 11. 2003 - 14:11)

Evičko, neskládá se Tvá strava povětšinou z potravin, které mají v sobě hodně cukru, nebo se v cukr přeměňují?

eva (St, 19. 11. 2003 - 14:11)

Evičko, neskládá se Tvá strava povětšinou z potravin, které mají v sobě hodně cukru, nebo se v cukr přeměňují?

Ota (St, 12. 11. 2003 - 21:11)

Zdravím všechy. Evičko, máš pravdu, že roup dětský je velice nepříjemná záležitost. Bohužel se čas od času stane, že se s ním setkáme i u starších, než jen u dětí. Částečně se jim dá předejít hygienou o které jsi sama mluvila, ale i ta je někdy krátká. Nevím, zda v tvém případě pomůže klystýr, ale na druhou stranu nemáš co stratit a možná budu až příliš optymistický, ale myslím si, že by ti mohl pomoci. Pokud by jsi chtěla ještě nějakou pomoc, rád poradím tobě i ostatním. Už se klystýry zabývám delší dobu. Na diskuzi se moc nedostanu, ale poštu vybírám často. Tak mi v případě dotazu pište na dapos"seznam.cz

Reklama

Přidat komentář