Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

hana (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Myslím, že diskuze o...jistě, tak by to mělo být- měřit stejným metrem.

hana (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Nejde o potlačování zla,..."Proto je na prvním místě víra, která vede k poznání, které pak následují činy."

Jsou lidé, kteří se chovají "dobře" i bez víry jako takové. Prostě to je v nich. Nepřemýšlí o tom, proč se tak chovají, je to pro ně přirozené.

Pro hanu (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

mnoho žen-i mužů- se...Pro dnešek končím, mějte se.

nona (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Myslím, že diskuze o cizoložství má smysl pouze tehdy, pokud si ujasníme, že se měří stejně nevěrným nebo opilým ženám i nevěrným a opilým mužům.

Acharys (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Acharys,

díky, že jsi...Je mi to moc líto.Pokud to tak má být a Pán by i chtěl pro tebe ...tak ti někoho přivede do cesty.

Pro ..... (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

zase jeden očistěný,...Neboj se, také mám své mouchy. Je ale fakt, že některé jsem již vychytal. :-)))

hana (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

mnoho žen-i mužů- se rozvádí proto, že se zamilovali do někoho jiného. Jenže- my nevidíme všechny souvislosti. Třeba to tak má být.
V každém případě záleží na každém, jak takovou věc zvládne. Nakonec to může dopadnout (a dopadá), že si najdou také někoho jiného a jsou ještě víc spokojení, než v prvním manželství. Lépe vybírají a dobrého partnera si víc váží. No a někteří to nezvládnou.

......... (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

zase jeden očistěný, čistý jako lilie.

Pro nonu (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Děkuji ti, ještě si to, co...Nejde o potlačování zla, jde o jeho správné pochopení a odložení. Proto je na prvním místě víra, která vede k poznání, které pak následují činy. Takže ten kdo mluví o víře, Bohu a lásce a přitom se špatně chová, je pouhým pokrytcem. Proto mu lidé neuvěří a je spíše tím, kdo druhé od víry a pochopení odvrací. Kdežto opravdová láska rozvíjí přátelství z hlubokého pochopení. Nechovám se správně proto abych za to něco dostal, nebo abych byl pochválen a poplácán po ramenou. Jednám tak proto, aby druzí zbytečně a nesmyslně netrpěli.

Jehovisté nepat (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Tak to patří.

. (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Jdeš na to sakra opatrně nezejmenný .

Pro hanu (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

dobře, tak by Ježíš nebyl...Ve skutečnosti nevím, proč ten požadavek na ženu, že by se neměla provdávat dokud žije její první muž. Ale má to mnohem hlubší důvod než si dovedeme sami představit. Tímto problémem jsem se nikdy hlouběji nezabýval. Snad mi to bude jednou objasněno.
Ježíš, tím nemyslel ženská srdce, mluvil o tvrdosti mužských srdcí, to jsem nedostatečně zdůraznil. V dnešní době jsou i manželské páry kde žena dává třeba žádost o rozvod, třeba z důvodu, že je zamilovaná do někoho jiného, pak i její srdce je tvrdé, pokud manžel není opilcem, násilníkem nebo něčím ještě horším.

nona (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Tady s tebou...Děkuji ti, ještě si to, co jsi mi napsal promyslím. Zatím tomu rozumím, že mluvíš o dobru a zlu, potlačování zla v sobě...tochu jako učení o karmách..ale ty jsi asi první z křesťanů, který vyzdvihuje skutky oproti víře, zatím to zde bylo jen o obrácení se k Bohu a tím by byly smyty všechny zlé skutky jedince. U tebe je třeba předhonit zlo dobrem..

nona (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Píšeš: Vidím to jinak....Z tohoto je celkem jasné, že Bibli psali chlapi. Je zvláštní že se mluví pouze o vdané ženě cizoložnici, ne o chlapovi cizoložníkovi. Ale chápu, doba byla taková, ale ani vy zde nepřipomenete, že se to vztahuje na ženu i muže, když už

Jinak souhlasím s hanou, co se týká lásky manželské, nevěry a opět za mě "devalvování pojmu láska", zaměňování lásky za soucit. Opět chápu, Kžesťané to tak mají, i když mnohdy jen teoreticky

Pro nonu (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Tady s tebou naprosto...

Zde Ti připomínám to o čem jsi mi posledně psala a já Ti na to přislíbil odpověď.

Je to o naději, že dlouhodobě to dobré zvítězí nad tím zlým. Pak má život smysl, ale to se zase opakuji. Upřímně já jsem bojovnice. Kdybych byla přesvědčená a jistá si ne svou pravdou,ale nějakou vyšší, obecnou Pravdou, která toto dobro lidstvu zajistí, tak to budu propagovat, prosazovat a všemi silami se na této Pravdě podílet.
Jenže jsem takový skeptický idealista...

Ano, existuje vyšší pravda, překračujíce hranice našeho běžného vnímání. Aby bylo možné tuto pravdu poznat, muselo by dojít nejprve ke spojení se zdrojem života, kterému říkáme Bůh, Stvořitel či Kosmická mysl. My všichni jsme Jeho součástí, ať jsme si toho vědomi či nikoliv. Není to tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale ani to není prakticky nemožné. Záleží pouze na naší vůli a odhodlání se k pravdě dostat. Je třeba si uvědomit pomíjivost forem života, to usnadní snadnější pozvednutí ducha nad světskou úroveň prožívání spíše animálních tužeb. Kdo s pochopením neodloží nízké tendence lidské duše, ten se nepozvedne nad jejich vliv, který mu nedovolí nahlédnout do smysluplnosti jeho bytí. Žije pro věci, které jsou pomíjivé a pouze pro jeden život, a jsou to věci které po smrtí fyzického těla zde zanechá, zůstávají mu tendence chování, proto se radí aby se k druhým choval tak jak si sám přeje aby se druzí chovali k němu. Tyto tendence zůstávají, jelikož jsou tvořeny duchovními energiemi, které nezanikají a působí i zpětným vlivem k vyrovnání vlivu, který je uvedl do pohybu. Neznalost v tomto případě neomlouvá, protože když například udeříš vší silou do zdi, tak tato vyvolaná síla zároveň působí i na tvou ruku.
Takže. pokud to myslíš opravdu vážně a jsi ochotna pro to udělat cokoliv, a máš-li dost vůle k tomu aby jsi se vzdala všech nežádoucích tendencí, které tě drží v nevědomosti a omezenosti, pak Ti již nezbývá nic jiného než důvěřovat Bohu a požádat Ho i o pomoc v tomto záměru. Pak s tebe vytvoří svůj nástroj, skrze který bude pomáhat celému lidstvu, protože změní-li se jeden člověk má to vliv na ostatní a tím pádem na celé lidstvo byť z dlouhodobého hlediska.

hana (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Ježíš nikoho neodsuzoval,...dobře, tak by Ježíš nebyl proto, aby žena žila s násilníkem. Ale jiného muže už by mít neměla.

"O mužích, kteří se rozvádí a davájí rozlukový lístek ženě, říkal , že tak činí pro tvrdost jejich srdcí."

Chápu to dobře, že měl na mysli tvrdost ženských srdcí? Jako by muži byli samá ctnost.

Pro Pavla z Čec (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

Je zajímavé co je různých...Víra v Boha je skutečný dar a také veliká milost. Jen bychom si měli umět s druhými v klidu povídat a přitom nic nevnucovat. Nechme na druhých co si z toho vezmou pro sebe. Jestli někdo otvírá lidská srdce, pak je to Bůh, a né my.

Pro hanu (Po, 30. 7. 2012 - 16:07)

promiň, ale takhle to...Ježíš nikoho neodsuzoval, pouze nabádal k životu, který vede k trvalejšímu štěstí. Naopak odpouštěl hříchy a nabádal, aby se jich po odpuštění dále nedopouštěly a tak je chránil před případnými ještě horšími následky. Říkal, že závazek před Bohem je platný až do skončení života jednoho z nich. O mužích, kteří se rozvádí a davájí rozlukový lístek ženě, říkal , že tak činí pro tvrdost jejich srdcí. Ježíš nebyl zastánce násilí, neboť ženu kterou chtěli kamenovat pro cizoložství zachránil právě výrokem " hoď první kdo jsi bez viny!". Proto by ani nesouhlasil, aby žena byla s opilcem a násilníkem, který má na život ostatních tak devastující vliv.

Pro hanu (Po, 30. 7. 2012 - 15:07)

je vidět, že na to máme...Možná si pod daným pojmem pouze každý představuje něco jiného. Znáš lidovou říkanku Nebe, Peklo, Ráj? Možná to je tak, že v Nebi jsou hodné duše, kde vyžívají svoje dobré zásluhy v Pekle jsou pak ty duše, které se musí očistit od všech nepravostí, kterými způsobovali nesmírné utrpení a útrapy druhým. Ježíš zřejmě o nich mluví, že budou uvrženy do žaláře a nevyjdou dřív dokud nezaplatí do posledního haléře ( metafora ), no a v ráji jsou zřejmě již neposkvrněné duše.
To by potom vypovídalo o tom, že každá duše má svůj vlastní obsah, a že podle toho obsahu jde do úrovně kam patří.

hana (Po, 30. 7. 2012 - 15:07)

To je doporučení pro lidi,...promiň, ale takhle to vypadá, že ty lidi odsuzuje ježíš.
Jak může lidi příznivě ovlivnit to, že se rozvedou, ale přesto si žena nesmí začít s nikým jiným? To má zůstat s někým, s kým jí není dobře? Mohl se z něj vyklubat násilník, opilec a pod.

Reklama

Přidat komentář