Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Pavel (Út, 26. 5. 2009 - 17:05)

Pro Jana Šubrta. Plně se tě snažím pochopit. Nejdůležitější pro křesťana je rozlišovat a vcítit se do problému druhého. Je to hodně těžké, protože žijeme ve světě, který je veden k nesmyslnému individualismu, který neuznává problémy druhých lidí a považuje je za slabochy. Tento svět ovlivňuje i nás Svědky Jehovovi. Proto i někteří jsou hodně tvrdí, protože tak byli vychováváni tímto světem. Učení Ježíše Krista je hlavně pro chudé a slabé, protože ti to učení nejvíce chápou. Snažím se druhé chápat i když někdy udělám chybný závěr, že někoho dopředu odsoudím. Je to tvrdý boj sám se sebou. Apoštol Pavel to vyjádřil slovy "tluču každý den do svého těla."
1 Korinťanům 9:24-27
24 Nevíte, že běžci v závodě běží všichni, ale pouze jeden obdrží cenu? Běžte tak, abyste jí dosáhli. 25 Nadto každý, kdo se účastní zápolení, projevuje sebeovládání ve všem. Oni to ovšem dělají, aby dostali porušitelnou korunu, ale my neporušitelnou. 26 Běžím tedy způsobem, který není nejistý; mířím svými ranami tak, abych nebil do vzduchu; 27 ale tluču do svého těla a vedu je jako otroka, abych potom, když jsem kázal jiným, sám nebyl nějak neschválen.

Pros Jene Jehovu o pomoc ve jménu Ježíše Krista a uvidíš, že se ti uleví. On jediný přesně ví co prožíváš a pomůže ti. Mě už několikrát pomohl když už jsem nevěděl kudy kam. Vyřešil to takovým způsobem, že jsem žasnul, protože o takovém řešení jsem vůbec nevěděl.
Neboj se ničeho a spolehni se na něj. Ježíš vyučoval lidství a tomu se musíme ještě hodně učit, protože jsme nedokonalí. Ježíš Kristus ukázal svým vyučováním jaký je jeho Otec Bůh Jehova soucitný. Není to žádný despota ani otrokář. Dovede odpouštět chyby, kterých se neustále dopouštíme a dokonce za nás obětoval svého syna Ježíše Krista.
Toto vyjadřuje text u Jana 3:16-19
16 Bůh totiž tak velice miloval svět, že dal svého jediného zplozeného Syna, aby žádný, kdo v něj projevuje víru, nebyl zahuben, ale měl věčný život. 17 Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby soudil svět, ale aby byl svět skrze něho zachráněn. 18 Kdo v něj projevuje víru, nemá být souzen. Kdo neprojevuje víru, je již souzen, protože neprojevuje víru ve jméno jediného zplozeného Božího Syna. 19 A to je základ pro soud, že světlo přišlo do světa, ale lidé si zamilovali tmu spíše než světlo, neboť jejich skutky byly ničemné

Měj se pěkně bratře Jene a spolehni se na Jehovu on tě pomůže.
Pavel

Návštěvník (Út, 26. 5. 2009 - 16:05)

Jmenuji se Jan Šubrt, jsem členem sboru Svědků Jehovových Vrchlabí a je mi 38 let. Neobávám se, že za zveřejnění svého jména budu vyloučen, neboť tento příběh je důležitou součástí mé léčby a cíl zveřejnění je pozitivní. Miluji totiž své bratry, a považuji celé učení Svědků Jehovových za Pravdu. (Neboli za nedokonalou pravdu, která je postupně měněna novým světlem!) Psychologové mi udělili tuto radu:

Návštěvník (Út, 26. 5. 2009 - 09:05)

Souhlasím,jsme součástí přírody...

SK (Út, 26. 5. 2009 - 08:05)

No, já myslím že by nic nemělo jít do extrémů. Jsou lidé kteří zabíjí vyloženě proto aby se najedli (to mi nevadí), a jsou lidi kteří zabíjí pro zábavu(to už mi dost vadí), a nakonec jsou vegetariáni, kteří nechtějí dokonce ani mléko a vejce (kroutím hlavou). Můj názor je, že jím maso, abych žil, stejně jako červy budou ohlodávat mojí mrtvolu aby žili oni. A pokud jde o Bibli, tak lidé údajně jedli maso zvířat až po potopě.

Poustevník (Po, 25. 5. 2009 - 19:05)

Je pravda že pro zvířata je utrpení když jsou chovány na maso, ale myslím že jich je nám líto především proto že jsou to člověku nejpodobnější tvorové. Stejně jako zvířata chtějí žít rostliny, tráva, stromy. Život je už zařízen tak aby když někdo chce žít, musí něco jiného zemřít. Jsou lidé kteří nejedí maso kvůli soucitu ke zvířatům, a přitom ti samí lidé koupí na Vánoce živý stromek který byl také vypěstován jen kvůli tomu aby se na Vánoce uřízl a pomalu schnul a umíral, ale ten stromek chce žít stejně jako ta zvířata, jen nám jako člověku to tak nepřipadá protože strom se od nás víc odlišuje než zvíře na chov.

nemo (Po, 25. 5. 2009 - 00:05)

Citováním statí z různých biblí a klaněním se modlám včetně zlatého telete nemá s vírou v boha nic společného. Ježíš by vás všechny vyhnal z chrámu jako Farizejské. K víře v boha nepotřebujete žádnou legitimaci ani kostely. Názor: "Pánu bohu by nohy ukousali, ale žebrákovi kůrku chleba nedají" je pravbodobně nejblíže pravdě. "Stěžoval si černoch Tom pánu bohu, že ho bílí nechtěji pustit do kostela. Bůh mu odpověděl: Nic si z toho Tome nedělěj nmě tam také nepouštějí".

Milan (Ne, 24. 5. 2009 - 23:05)

Drazí přátelé,
mnoho lidí si zřejmě klade otázku,zda jíst či nejíst maso.
Podíváme-li se na to srdcem,pak vidíme,že ostatní živé bytosti /zvířata/ se projevují také určitým charakterem,inteligencí a pamětí.
V dobrých životních podmínkách a vztazích, projevují svou spokojenost a radost,ve špatných projevují strach,zoufalství a bolest.
Jde o živé bytosti,které projevují touhu po životě a náklonosti,v momentě ohrožení zdraví a života trpí úplně stejně jako my lidé. V tomto směru jsme na tom všichni úplně stejně.
Lidským bytostem,bylo vtisknuto vyšší vědomí nežli je tomu u zvířat. Pokud se živíme masem těchto zvířat,naše vyšší vědomí kleslo na uroveň zvířat,která se živý podobným způsobem.
Tím,že lidé záměrně pěstují tyto živé bytosti a usmrcují je předčasně v ranném věku pro potřeby svých těl,rozvíjejí otrlost vůdči utrpení,což je bezohledné a kruté.
Pokud jsme v zajetí zděděných předsudků,nebo jakékoliv víry ospravedlňující takové jednání,není divu,že v našich životech převládá neúcta jedněch k druhým. Nevážíme-li si sami sebe,nevážíme si ani ostatních - jsou to spojené nádoby.
Každý život je svatý a my svým způsobem života se projevujeme vůdči ostatním,buď milosrdnou Božskou láskou,nebo ničivě a sobecky. Je to zkouška našich srdcí. Pokud se uvidíme opravdu takoví jací jsme,je možná změna.
Pokud nejí člověk maso jiných bytostí ze soucitu pro ono utrpení,kterým musí ony bytosti procházet,prokazuje tím úctu a právo na život - jde o milosrdenství projevující lásku k ostatním.
Pak otázka čistoty masa z pohledu víry pozbývá smyslu.
Je-li člověk takto milosrdný,má na zřeteli práva a štěstí ostatních - jeho prospěch na úkor ostatních je nemyslitelný.
Bude-li člověk takto vnímaví a ohleduplný ke zvířatům,jeho vnímavost a ohleduplnost k lidem bude také prohloubena.
V takovém to způsobu života se nestaráte zda se líbíte Bohu nebo ne,neboť jej milujete jako milujícího Otce,a v lásce strachu není,ten se projevuje za zcela jiných podmínek.
Takto očištěná mysl od veškerého násilí a bezohlednosti,může obdržet z milosti Boží poznání jenž opravdu ukončuje víru.
Mějte se hezky.

Mare (Ne, 24. 5. 2009 - 22:05)

nemám co bych k tomu dodala.

Jen, možná že princip založení nové smlouvy jsem si nevymyslela, je to jasné Boží slovo.

Jediná hlava a vůdce pod novou smlouvou je Kristus. Je hlavou svého těla.

To není má potřeba logiky, ráda jsem se podřídila Božímu slovu a tomu, co se mnou učinil ten, který zaplatil svou krví.....

milka (Ne, 24. 5. 2009 - 22:05)

Katko jinak určitě je ta potřeba být organizován a veden plně individuální.Nelze házet do jednoho pytle i když to zní trochu neomaleně.
Rozhodně to ,že lidi chtějí být vedeni,protože necítí to co by chtěli není nic zahambujícího.
Naopak,je to první krok k pocitu chtít něco změnit nebo cítit,že není všechno správně a nebýt s tím smířen a pak je čas začít hledat.....Jen nevíme jak??Tak se upřeme někam,kde nám pomůžou.
To je jistá hrozba,je mnoho těch co nám chtějí pomáhat.Potom opravdu spoléhejme na slib,který nám dává sám Bůh,a hledejme jen a jen v Písmu Svatém.

milka (Ne, 24. 5. 2009 - 21:05)

Káto mě se osobně líbí,že říkáš abych se Bohu neznelíbila,je to velmi sympatické.
Opravdu osobní,mě se jako samozřejmě obyčejnému člověku líbí že jsi neřekla,abych se Bohu líbila.
JÁ nemám v úmyslu se nějak jakých si cizích lidí zastávat,jen píši co vidím(čtu)a jak to opět jako pozemštan chápu či cítím.
Myslím,že jsme si tu pověděli spoustu dobrého a i v opozici negativního ale přesto se sem ráda vraím,protože zde necítím nepřátele.Pouze ne vždy jsme naladěni na stejnou notu,tak trošku zpíváme falešně,ale v podstatě je naše víra stejná.
Ctím,a vím že JHVH,je prvotní Boží jméno.Mám zde úctu a někdy mi i vadí to jméno psát,abych jej nepoužila nevhodně.Jinak oproti SJ,věřím v člověka,jako v chrám Boží.
Věřím,že naše hříšnost nás odvádí od Boha a skrze boží dar JK můžeme dosáhnout Spásy,díky které se můžeme postavit před Boží tvář.Není jiná cesta,jen skrze JK,můžeme být Spaseni.
To co Vám přátelé píši není žádná nauka,je to moje poznání skrze Písmo Svaté.
Čtu a pak koukám,zda chápu správně!
Cítím,že ano.

Moc si přeji .....podat si ruku....dívat do očí.......s některými lidmi tady.....Jste mi darem,to nemůže být náhoda.

Návštěvník (Ne, 24. 5. 2009 - 21:05)

Myslím že zde platí to,že křesťan brojí proti jinému křesťanovi z jiné církve!A písmo říká že jsme údy jednoho těla.Kristova!
A když si projdete celé toto vlákno,tak to je jak když Saul honil křesťany....

Nebo se mýlím?

Káťa (Ne, 24. 5. 2009 - 20:05)

K tomu co píše prasátko.
Novorozeně žádný hřích nespáchalo, zemřelo proto, že bylo nemocné, za spácháný hřích
nikdo dnes neumírá, protože by zde niko z nás nebyl.
Ptáš se čeho se bojíme, já myslím jak kdo, já osobně i toho, abych se Bohu neznelíbila. Smrti se nebojím, jen chci dokázat, že ještě existují lidé, kteří jsou věrní Bohu, ať se děje co se děje.
Maso jíme proto, že zákaz jedení masa, byl zrušen po celosvětové potopě, teď je považováno za hřích, jen když člověk zabíjí zvířata pro zábavu, pokud je to ale určeno k jídlu, o hřích se nejedná.

Káťa (Ne, 24. 5. 2009 - 20:05)

Milko, chtěla bych ti poděkovat za to, že se nás zastáváš a zároveň bych ti chtěla podat můj pohled na důvody proč je někdo SJ.
Nemyslím si, že bychom se všichni do jednoho podceňovali a potřebovali hledali vedení.
Možná snad někteří, ale nezevšeobecňovala bych to.
Spíš tam hraje roli určitá pokora a schopnost rozlišit, co je a co není pravda a také určitá čestnost. Protože Písmo říká,že je živé a vykonává moc a odhaluje myšlenky srdce.
S tím musím souhlasit, protože jestli někdo narazí v Bibli na nějakou myšlenku odsuzující jeho špatné jednání, má dvě možnosti, buď celé náboženství popřít nebo to vzít pro sebe jako dobrý tip a začít na sobě pracovat.

prasátko (Ne, 24. 5. 2009 - 20:05)

Jaký hřích spáchalo novorozeně? Čeho se bojíte? Bolesti, smrti, neexistence? Proč se bojíte Boha? On přece vše řídí, takže se ničeho bát nemusíte. Nebo mu nevěříte? A proč jíte maso, když v bibli je jasně psáno, že člověk nesmí nic zabít a ani nesmí jíst nic co obsahuje krev! Co vy na to páni věříci.

milka (Ne, 24. 5. 2009 - 19:05)

pro 24. 5. 2009 11:53:41,
Pravda,ale kdo je ta svině?
Tihle lidé určitě ne,alespon na mě tak působí.

Jen si nevěří a bojí se žít a ovládat svůj život a víru sami , bez vůdce.
Potřebují cosi následovat nějaké vedení,které je směruje.Podcenújí sami sebe,tak hledají organizátora.Svým způsobem jim systém vedení vyhovuje.
Tito lidé potřebují pochopit,že jsou jedničky u Boha stejně jako každý jiný smrtelník,jako např.prezident str.věže,či třeba státu,Anglická královna nebo papež.

Všichni jsme momentálně na Titaniku bez záchraných člunů!!!
VŠICHNI JSME SI ROVNI A MÁME STEJNÉ ŠANCE!!!
Čtěme písmo a spoléhejme jen sami na sebe,pokud si nás Bůh zamiluje,sám nám ukáže cestu,sám nás povade.Pak se jak se říká najdeme,najdeme sami sebe.

milka (Ne, 24. 5. 2009 - 19:05)

pro raději mazejte

Proč?My tam nechceme a ty drahý sem nemusíš!!!
Nikdo z nás se Ti nevnucuje,nikdo na Tvé diskuse neleze,aby Tě nějak ovlivnoval!!!
Možná,jednou budeš chtít být zde,a věř ,že budeme rádi.

milka (Ne, 24. 5. 2009 - 19:05)

Pro nezávislého

Co je Boží je Boží a my nikdy nemůžeme všechno svým pozemským rozumem chápat,zbývá nám než věřit.
Pravda je v Božím Slově a pokud čteš,jistě víš,že naše přímá cesta k Bohu je marná,protože jen ten ,kdo nemá hřích,a to žádný člověk není.Proto jsme obdrželi dar,dar v Syna,který jedinný může naše hříchy očistit,pak nás Bůh pravděpodobně slyší.
Nyní už jde jen o naší upřímnost,o čistotu srdce.Zda opravdu chceme být lepšími protože si své hříchy uvědomujeme ,nebo zda nám jde jen o lepší budoucnost a to je vypočítavost,která plyne z naší lidské povahy.

raději mazejte (Ne, 24. 5. 2009 - 12:05)

někde na pavlač,aby vás někdo konečně nakopal do prčic

nevím dost (Ne, 24. 5. 2009 - 12:05)

dobře,proč si píšete sami sobě,Ilona nepíše podle svého nicku,asi ví proč

Ilono,aby se ne (Ne, 24. 5. 2009 - 11:05)

kraviny a ještě jednou kraviny

Reklama

Přidat komentář