Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

milka (Ne, 26. 4. 2009 - 18:04)

Vzývat Boha podle jména nemusíme,ale je důležité posvětit jeho jméno,stejně jak to udělala Matka Tereza.
Svými skutky,svým životem a přiznáním se k víře posvěcujeme jméno našeho Boha.
Největší posvěcení jména Boha je naše změna,změna k lepšímu člověku.

Milan (Ne, 26. 4. 2009 - 18:04)

Milý Romane,
je mě Tě upřímně líto,jsi vnitřně rozpolcený a proto nešťastný.
Bůh je skutečně bezejmený - není tajuplný a nám vzdálený,to se lidem tak zdá pro jejich nezpůsobylost s ním navázat osobní styk.
Můžeš si v Bibli přečíst,komu se dá poznat a podle toho se zachovat,pokud to nepochopíš a budeš si vše vysvětlovat po svém, pak ke kontaktu nedojde.
Poznání je udělováno z Boží milosti. On zná naše srdce a pohnůtky,proto si ono poznání není možné vynutit.
Mohu psát o lásce,pokud jí necítím?
Mohu pravdivě psát o poznání,pokud jsem jím neprošel?
Mohu psát o osudovosti,pokud ji nerozumím?
Pokud o něčem píši,pak to má opravdu hluboký význam a smysl,nejsem však odpovědný za to, jak je to přijímáno lidmi,jsem pouze odpovědný Bohu za to,co lidem předkládám.
Nikdy jsem nepsal o tom ,že hříchy neexistují. Ony existují,a my máme možnost je poznat,a uvědomit si je. Tím,že litujeme toho čeho jsme se vůdči ostatním dopouštěli a mrzí nás,jak jsme jim svým jednáním ubližovali - není to snad pokání?
Neříkal snad Ježíš,že mnozí mne budou volat a já je nevyslyším - běžte pryč,vy,kdo se dopouštíte nepravostí a bezpráví - ústy mě vyznáváte,ale srdcem jste daleko odemne.
Máte oči, nevidíte - máte uši,neslyšíte - máte srdce obrostlé tukem a nechápete.
Příklad s nevěstkou - kdož jsi bez viny,hoď první kamenem - nikdo tě neodsoudil,ani já tě neodsuzuji,jdi a více nehřeš. Kde je láska,není odsouzení a odpoštění - je tam pochopení a dobrá rada k vlastní záchraně.
Nejsem ten,který vede,pouze ukazuji možnou cestu k lidem,ke Kristu a k Bohu.
Pouze předkládám poznání k úvaze,rozhodnutí je na lidech.
Měj se pěkně.

Roman (Ne, 26. 4. 2009 - 16:04)

Oslovit Boží jméno nezachrání, navíc Ježíš řekl Otče, ne JHVH, a to jméno JHVH se objevuje na nápisu nad Ježíšovou hlavou. Znamená, že vzývat JHVH se má nadále, a když ano, proč apoštolové kázali Ježíšovo jméno. Všiml jsem, že v NZ vedle Ježíšova jména se neobjevuje Boží jméno JHVH ale Bůh, Bůh skrze Ježíše Krista. Tedy použít jen jedno jméno. Jak jsem uvedl v předešlých příspěvcích, jméno JHVH je ve jménu Ježíše, jinak Haleluja není úplné jméno.
Zdržovat se krve není Bohu příjemné, neboť jsme osvobozeni od hříchů prostřednictvím výkupní oběti Ježíšovy krvi. To že ve Skutcích apoštolové nadále dali příkaz zdržovat se krve, se událo těsně po vzkříšení Pána a judaismus silně prosáklý, kvůli přijímání víry v Krista v počátcích, aby nebylo na ty křesťany uvaleno břemeno, ten příkaz ohledně krve ponechán kvůli nezralosti v poznání ohledně významu oběti... jako nemluvněte... A až přijde plnost, bude odhozeno toto břemeno dle svědomí...
Toť můj názor.

Návštěvník (Ne, 26. 4. 2009 - 14:04)

V Lukášově evangeliu je zaznamenána prosba jednoho z učedníků, který Ježíše žádal:

Roman (Ne, 26. 4. 2009 - 13:04)

Milane, prostě ti nerozumím. Možná se mýlím, pak je v pořádku a chyba je ve mně. Zkus zjednodušit a odpověz na otázky které jsem ti položil. Nechceš? Nemusíš.

Roman (Ne, 26. 4. 2009 - 12:04)

Milane, co to znamená tvoje slova:
Ten kdo si je vědom svých omylů,vlastní omezenosti a ve svém srdci toho upřímně lituje,je ten,jenž se může otočit do svého nitra o pomoc ke Kristu, a obdrží ji. Z
lidského hlediska to vypadá,jako kdyby se jednalo o odpuštění hříchu - láska ale neodsuzuje a proto nemá potřebu odpouštět - projevuje se,že člověk obdrží nový život a tím se ruší následky minulosti,aby mohl žít volně a svobodně pro pomoc ostatním. Nový život je udělen z lásky a láska k ostatním je předpokladem pro jeho udělení,po kterém následuje poznání.

Nový život na základě vědomostí svých omylů... nebo na základě víry ve výkupní oběť Ježíše Krista z Boží vůle?
Láska nemá potřebu odpouštět... rozumím tak, že není třeba činit pokání za své hříchy Pánu, ale prokázováním dobrých skutků na základě lásky, a tím hříchy odpuštěny...? Nebo čili nevěříš v hříchy. V Bibli je všude zmínka o chvále Bohu a Pánu a jejich vzývání... Proč? Z Boží lásky k nám, a my jsme povinni jim oplácet jejich lásku svou láskou poznáním Boha, a na základě poznání činit pokání a uvěřit v Pána jako Prostředek ke záchraně od hříšných stavů... Pak pomocí Ducha svatého napodobujeme Krista ke slávě Boha Otce. Ano? Život odkud pochází? Je od Boha, který skrze Ducha svatého stvořil všechno.
Milane, co ty na to? Nebo myslíš také tak nebo onak? Dík.

Roman (Ne, 26. 4. 2009 - 11:04)

Milane, ok. Každý jsme jiný, potřebuji hluboké poznání Božího slova a tím se přiblížit k Bohu pomocí Ducha svatého. Pokud je Bůh bezejmenný, tajuplný, sic prokazující plný lásky, bude vždy vzdálený nebude-li pomoct Ducha svatého..., pokání ... Láska je ovoce Ducha. Je to tak?
I ty potřebuješ toho Ducha, ne? Pokud pěkně píšeš o lásce od Boha a nepíšeš o tom že není třeba činit pokání na základě výkupní oběti Ježíše, jak ti mám poslouchat? Mohl bys prosím čerpat nějaké biblické verše, ať vím, že uznáš toho ...? Mimochodem čteš Bibli? Modlíš se? Víc od tebe nežádám. Je na tobě toho moc? Díky. Inu opatrnost je na místě.

Milan (Ne, 26. 4. 2009 - 10:04)

Milý Romane,
žádáš po mě své vyznání víry a podstata ti uniká.
Vím to a bytostně to cítím,že Milka má ohromné a milující srdce,které nemůže nečině přihlížet jak ostatní trpí a proto je také nejblíže poznání,neboť sama dobře vidí,cítí a chápe tu potřebu lásky ve vzájemných vztazích.
Romane,Ježíš přinesl na tuto zem poselství lásky - vzájemná úcta ohleduplnost a láska lidi spojuje,kdežto satan lidi rozděluje a staví proti sobě,a oni se pak přou o to, co kdo napsal,co se událo v minulosti,že ta víra či názor je správný,vedou nekonečné spory vyvolávající konflikty,války a všechny ošklivé následky z toho vyplívající.
Je to přímo pastva pro negativní síly a chudák člověk ani nevidí,necítí a ani nechápe do čeho je zapleten,a jaké to pro něj bude mít neblahé následky.
Jestliže Ti toto není lhostejné,pak se Ti dostane opravdového poznání, budeš li si to přát.
Pouhá zvědavost však nestačí,je třeba mít na zřeteli prospěch všech, a né jen určité skupiny lidí.
Není důležité kdo jsem,čteš li srdcem, pochopíš.
Měj se hezky.

Roman (Ne, 26. 4. 2009 - 10:04)

Věřím v lásku založenou na víře jako měla ta Tereza, hodný příkladu.
V překladu 21 Skutky 2:21 ,Každý, kdo vzývá Hospodinovo jméno, však bude zachráněn.´
Dle NPSP ...Jehovovo jméno,...
Dle kral. a ekum. ...jméno Páně,...

Někde jsem slyšel, že originál pozdější křesťané pozměnili ve prospěch nauky o Trojici tím, že vsunuli do Mat. 28:19 ..., křtěte je ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého... z původních slov ..., křtěte je ve jménu Ježíše...

Na ostatních verších neuvidíte stejné verše ...ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého..., ale ve jménu Ježíše...

Totéž ...kdo vzývá jméno JHVH, bude zachráněn... bylo myslím si v původním originále třeba před JHVH Kyrios, ale mělo by zůstat v ostatních překladech např. ...kdo vzývá jméno Páně JHVH, bude zachráněn..., ne?
To proto, abychom viděli, jak to doopravdy je. Sice apoštolové neoslovili jméno JHVH, ale s úctou ke svatému jménu jméno JHVH ponechali v psaném slově, a ne znevážili a vyškrtali. Možná Ježíš oslovil jméno satanovi i posluchačům, oni zmlkli, protože uznali, že Ježíš prováděl zázraky ve jménu Boha jako Prorok. Vždyť farizeové se báli přímo na veřejnosti Ježíše zatknout, protože dav byl s ním. On neměl zábrany před nikým i oslovením Božího jména. Velekněz mohl oslovit jednou za rok a Ježíš několikrát ani jednou ne?
Na ceduli nad Ježíšovou hlavou nápis JHVH značí zastupování, nahrazování novým svatým jménem Ježíš, až po vzkříšení... s pomocí Ducha svatého...

Pozdější křesťané se snažili stůj co stůj zastavit rozkoly mezi tábory a při Nikajském koncilu díky Constantina (on uvěřil, že mu pomohli vítězství křesťanský bůh s jeho pohanským trojjediným bohem) ve jménu míru mezi tábory křesťanů vymazali všelijaké kanonizované verše i třeba listy ve prospěch nauky o Trojici, a tím nastolil mír.

Bůh protože je Splnitelem slibů dotáhne přesně dle jeho plánu zřídit Boží království, které nebude zničeno, a nastolí pokoj mezi lidmi dobré vůle. Nakonec láska je mocný nástroj.

Ne-liž pravda, ozvěte se!

milka (Ne, 26. 4. 2009 - 09:04)

Matky Terezy,sory

Roman (Ne, 26. 4. 2009 - 09:04)

Milane, mluvíš jako moudrost. Musím se přiznat. Uvedu tvoji větu: ,Ten kdo si je vědom svých omylů,vlastní omezenosti a ve svém srdci toho upřímně lituje,je ten,jenž se může otočit do svého nitra o pomoc ke Kristu, a obdrží ji.´
Pokud tě neznám, jakého vyznání jsi, nebo jsi-li upřímně věřící, musel bych na tvoje slova dávat pozor. Satan mistr intrik se proměnující v anděla světla. Dík za odpověd. Ahoj.

milka (Ne, 26. 4. 2009 - 09:04)

Ahoj všichni.
Milane krásně píšeš,podobně beru víru i já.
Bůh je láska a ta nás vede,učí ,co je podstatné a co nepodstatné.
Myslím,že je jedno,zda říkám Bohu -Bože,či Otče,....
Důležité je pochopit co nám Bůh dal ve jménu Krista,odpuštění,možnost očištění od hříchu a hlavně dar vést nás k lepšímu člověku ,k lásce.

Pokud se seznámíme např.s prací Matky Terezi,uvidíme v její práci vliv Boha,jeho pomoc a lásku.
I zde nám Bůh ukázal,jak se máme chovat ve zlých dobách.Matka Tereza nemusela chodit a zvěstovat dobrou zprávu dům od domu,ona svým životem(životem v Bohu)oslavila Boha a ovlivnila životy miliony lidí.Ne vzýváním Božího jména,ale životem.Životem tichým,nenápadným,pokorným,ale plným nesmírné lásky.

motliba MT

Maria, Matko Ježíšova,
dej mi své srdce,
které je tak krásné a tak čisté,
tak neposkvrněné,
tak plné lásky a pokory:
uschopni mne k tomu,

abych by?a s to přijímat Ježíše
v Chlebu života,
abych byla s to milovat ho tak,
jak jsi ho milovala ty,
a sloužit mu, když je přede mnou v přestrojení
za toho největšího ubožáka na této zemi...

MATKA TEREZA

Roman (So, 25. 4. 2009 - 23:04)

Milane, díky. Přiznám se, že ti dobře nerozumím, akorát vidím, že uznáváš lásku na první místo, dobré vztahy mezi lidi, poznání sebe sama a ostatní lidí s cílem se s láskou přiblížit. Chvályhodné, jenže nevidím tvé slovo víra. Víru není třeba myslím v Boha, v Boha lásky? Jsi věřící? Nebo rád pomáháš druhým se mít mezi sebou rádi aniž se obrátíš na Boží slovo? Modlitba k Bohu Otci?
Tebe neznám, jaksi jsi záhada. Nemýlím-li, děláš pokroky v poznávání aj ve víru v Boha.
Dobrou noc!

Milan (So, 25. 4. 2009 - 23:04)

Milý Romane,
omouvat se nemusíš,z Tvé reakce jsem usoudil,že jsi byl zaujatý svým názorem na mě,nežli na obsah zdělení. Věděl jsem,že až dojde k utišení první reakce,pochopíš.
Víš Romane,láska je ušlechtilý cit,proto rodiče starostlivě pečují o své děti a vedou výchovu tak,aby z nich vyrostly slušní a dobří lidé. Tuto lásku a péči jim věnují,neboť to potřebují a právě proto si jich děti váží. Co by to bylo za lásku jenž by vyžadovala vzývání a uctívání,kdo opravdu miluje,pak toto nevyžaduje,ale naopak se snaží ostatním pomoci.
Bůh je skutečně bezejmený,jakékoliv oslovení či vyjádření je lidcké označení pro podstatu a zdroj života. Je otcem všech duší a veškerého stvoření.
Projevenou neboli stvořenou částí Boha je Kristovo tělo /Stvoření/,vím že je to pro mnohé těžko pochopitelné,vše je plně a správně pochopeno až po prožitku.
Pro lepší představu a chápání lze uvést tento příklad,naše fyzické lidské tělo, mikrokosmos - Kristovo tělo makrokosmos.
Ten kdo si je vědom svých omylů,vlastní omezenosti a ve svém srdci toho upřímně lituje,je ten,jenž se může otočit do svého nitra o pomoc ke Kristu, a obdrží ji. Z lidského hlediska to vypadá,jako kdyby se jednalo o odpuštění hříchu - láska ale neodsuzuje a proto nemá potřebu odpouštět - projevuje se,že člověk obdrží nový život a tím se ruší následky minulosti,aby mohl žít volně a svobodně pro pomoc ostatním. Nový život je udělen z lásky a láska k ostatním je předpokladem pro jeho udělení,po kterém následuje poznání.
Měj se hezky.

Mirek (So, 25. 4. 2009 - 23:04)

Uvedu přirovnání
SJ nekřtí malé děti,protoře o bohu nic neví,tudíž tákový křest nemže vyjádřit rozhodnutí čověka ze svobodné vůle sloužit bohu.Ale v případě trasfúzí SJ vůbec nevadí,že děti o bohu nic neví,a není-li pomoci v alternativní léčbě,nechají dítě zemřít.Úmyslné neposkytnutí pomoci se v případě ,že dotyčný věděl,že bez pomoci člověk zemře se považuje za vraždu.viz npř.známý Frizův případ z Rakouska.NSSJ je tudíž možno považovat za sevbevražednou a vraždící sektu,kde se konají lidské oběti ve jménu náboženské víry.V letech do r.1952 bylo obdobně zakázáno očkování.Tato doktrýna přinesla tisíce obětí

Mezek (So, 25. 4. 2009 - 22:04)

Tak jsem zjistil,že jsem škodná.Ještě že nežiju v době Štěpána.............

Archiv časopisu (So, 25. 4. 2009 - 22:04)

pacient odmítající transfuzi krve vyhledá lékaře s žádostí o poskytnutí zdravotní péče, tedy s požadavkem předejít škodám na zdraví, upevnit zdraví nebo navrátit zdraví, a současně ale odmítá výkon, bez kterého nelze jeho požadavek splnit. I když v současné době existuje řada přípravků, které lze v terapii použít, žádný současný přípravek nemůže plně nahradit transfuzi krve.

Otázka krve v r (So, 25. 4. 2009 - 22:04)

I když vedoucí sbor doufá, že spor o krev bude brzy zapomenut, vypadá to přesně naopak. Britský časopis Reachout Quarterly přinesl přepis rozhovoru komentátora BBC Rogera Boltona se zástupcem Asociace Svědků Jehovových pro reformu v otázce krve, který si říká liberální starší a mluvčím organizace Strážná věž ve Velké Británii Paulem Gilliesem.

Rozhovor vysílala 14. června 1998 stanice BBC 4.

Bolton: Skoro všichni víme o Svědcích Jehovových, že čas od času klepou na dveře a odmítají přijímat krevní transfuzi, což má někdy osudové následky. Avšak disidentská skupina Svědků Jehovových nyní rozběhla internetovou kampaň a staví se v otázce krve do náboženské opozice. Tito rebelové zůstávají v anonymitě protože věří, že mluvit otevřeně by mohlo vést k okamžité exkomunikaci. Před časem jsem s jedním z těchto anonymních oponentu hovořil. Říká si Liberální starší a požádal nás. abychom pozměnili jeho hlas.

Starší: Dovolte, abych na úvod řekl, že učení svědků o krvi je ve stavu neustálých změn. Většina svědků ani lékařů přesně neví, jaký je současný postoj Strážné věže, protože byl tolikrát změněn.

Bolton: Co je nyní povoleno? Soudím, že transplantace jsou povoleny, některé krevní produkty jsou povoleny, ale krevní transfuze ne. Je to pravda?

Starší: Problém transplantace orgánů vyvstal v roce 1967, ano začal v šedesátémsedmém. Skončil v roce 1980, po 13 letech. Krevní transfuze je dosud zakázaná.

Bolton: Svědkové Jehovovi tradičně citují Skutky 15:28,29 jako klíčový verš a věří, že křesťané se musí zdržovat ježení krve a masa zvířat, která nebyla správně vykrvácena. Jak se to dá použít k argumentaci pro nepovolení krevní transfuze?

Starší: Základní argument je, že krevní transfuze je vlastně totéž, co jedení krve. Takže nyní je vlastně vytvořen nový zákon pro Svědky Jehovovy, který říká, že je špatné udržovat život pomocí krve. To je výraz neustále používaný ve Strážné věži a též ho používají svědkové. Bohužel, tento výraz se nikde v bibli nenachází; tento postoj je vlastně postojem organizace, bez opodstatnění v Písmu.

Bolton: Myslíte tedy, že lidé zbytečně umírají v důsledku této víry?

Starší: O tom není pochyb. Odhadujeme to na tři osoby denně, v součtu nějakých tisíc svědků ročně nebo víc.

Bolton: Jakou máte podporu, vy nebo vaši kolegové, pro toto tvrzení?

Starší: To je obtížná otázka, protože třeba jen diskutovat o tomto problému může vést k vyloučení ze sboru. Snad jasné je, že celkový počet je v řádu desítek tisíc, a toto číslo každý den roste.

Bolton: Kdybyste vystoupil z anonymity a my bychom mohli říci vaše jméno, myslíte, že byste byl vyloučen?

Starší: Naprosto jistě.

Bolton: Proč se Strážná věž, jak tvrdíte, tak brání této formě diskuze? Je snad tato církev nedemokratická?

Starší: Jistěže. Věří, že Vedoucí sbor Svědků Jehovových je Božím komunikačním kanálem se svědky. Je to tak jednoduché. Když jednou přijmete, že někdo mluví za Boha, potom nesouhlas s touto osobou, nebo zde skupinou, znamená nesouhlas s Bohem.

Bolton: Na závěr, když neustoupíte a ani Strážná věž neustoupí, zvažoval byste opustit toto hnutí, opustit církev?

Starší: Pokud se mě týká, není to můj záměr. Oni jsou jistě oprávněni učit, cokoliv chtějí; vždy budou v právu. Bohužel, pro ty, kdo jsou jako já - narozeni do organizace, svědky jsou všichni členové rodiny, všichni přátelé a někdy i obchodní partneři - volba není moc široká. A tak opravdu, jediné, co skutečně hledáme, je příležitost činit svobodnou volbu tak, jak to slíbili Evropské komisi pro lidská práva, bez sankcí a kontroly.

Bolton: A jednat podle svého svědomí?

Starší: Správně.

Bolton: Se mnou je tu nyní Paul Gillies, mluvčí Svědků Jehovových ve Velké Británii. Paule, můžeme nejprve věnovat pozornost otázce demokracie? Kdybyste věděli, kdo byl náš předchozí host, liberální starší, mohl by být exkomunikován pro své názory?

Gillies: Dovolte mi říci toto. Jeho názor je, že máme nějakou automatickou vylučovací proceduru pro ty, kteří překročí biblickou normu. To je jasně zavádějící a není pro to důvod. Neukazuje to péči, kterou máme jeden o druhého. Na začátku, když se někdo chce stát svědkem, studuje tyto věci do správné hloubky a přemýšlí o Božím zákonu o krvi. Přemýšlí o všech biblických zákonech - a mnoha svědkům to zabere měsíce a roky studia - a teprve potom se rozhodne stát se pokřtěným svědkem.

Bolton: Řeknu to jinak - kdyby zastával tyto názory teď, právě tyto názory, musel by odejít, protože má chybný pohled?

Gillies: My říkáme, že lidé mohou svobodně učinit vlastní volbu v otázkách medicínských i náboženských. Když přestanou věřit těmto věcem, které formálně poslouchali, mohou samozřejmě svobodně opustit organizaci. Ale my nemáme žádné automatické sankce, které by nastoupily; naše priorita je, dát lidem duchovní pomoc a péči.

Bolton: Ale když si myslí, že krevní transfuze je správná a váš postoj je, že je špatná, říkáte, že by neměl zůstávat ve vaší církvi?

Gillies: Dovolte mi použít jednu ilustraci. Když je někdo členem Společnosti střídmých a rozhodne se jít ven a dát si pivo, tak dává jasný důkaz, že nechce být členem Společnosti střídmých.

Bolton: Já předpokládám, že otázka zní takto: Je mezi Svědky Jehovovými nějaká možnost demokratické diskuze? Já myslím, a vy byste mohl souhlasit, že vy víte o změnách v názoru na transplantace. Nemohli byste změnit svůj postoj v otázce krevní transfuze? Otevřená debata mezi členy by o tom být neměla?

Gillies: My povzbuzujeme k otevřené diskuzi. Skutečně, každá hlava rodiny je povzbuzována k diskuzi se svojí rodinou o všech variantách medicínských procedur, a tak, když situace nastane, má docela jasno, ve své vlastní mysli, jaké různé volby má a co může dělat. Také na našich shromážděních máme otevřené diskuze. Vy jste zmínil, že lidé znají svědky podle toho, že je navštěvují dům od domu. Každý jednotlivý člen veřejně brání svoji víru, den za dnem, a proto lidé o Svědcích Jehovových vědí hlavně jaký názor mají na krev - zjistíte, že Svědkové Jehovovi brání tuto otázku každý den.

Bolton: Ano, ale když jste tak otevření atd., proč tento muž cítí, že musí zůstat v anonymitě? Proč tito lidé, význačný počet, se spojují po Internetu, proč mají strach z veřejné debaty? Klamou snad sami sebe?

Gillies: To je velmi dobrá otázka. Ale je on skutečně, jak tvrdí, svědek?

Bolton: My věříme, že ano; je jisté, že značné množství svědků komunikuje přes Internet anonymně o svých výhradách k vašemu postoji. A tak nemohu pochopit na jedné straně váš klidný racionální přístup, když říkáte "Pojďme tyto věci prodiskutovat" a na druhé straně jejich strach.

Gillies: To je dobrá otázka. Tuto věc však vyvolává on. Ano, věříme, že to škodí bývalí svědkové, kteří ve skutečnosti nereprezentují názory 6 milionů lidí ve 232 zemích, kteří se učí o tomto problému a rozhodují se na základě toho, co učí Bible.

Bolton: Nakonec stručně. Změnili jste názor na transplantace. Je možné, že někdy změníte váš postoj ke krevním transfuzím?

Gillies: Rozdíl je v tom, že Bible se nezmiňuje o transplantacích. Procházeli jsme Bibli a není tam o tom nic. Jinak je to s krví. Když doktor Barnard poprvé provedl transplantaci srdce, vznikl pokřik velkých církví ohledně procedur a etiky. Tak, jako každý, i my jsme učili o etice transplantace orgánů, nyní jsme názor upravili a cítíme, že je teď správný, ale to je odlišné od krve, která je soudržným učením od časů Genesis, přímo přes první století až k dnešku.

Bolton: Paule Gilliesi moc děkuji. Takže v otázce krevní transfuze žádná změna.

Návštěvník (So, 25. 4. 2009 - 22:04)

a míchat krev nějakými náhražkami je biblické?To je úcta ,lít do krve vodu,nebo nějakou jinou nahrážku?
jsou situace,kdy nelze nahradit krev!!!ověř si to.
co ta autotransfůze?proč ji ne????nauka je nesmyslná.neříkám že transf.krve,nenese své riziko ale co je totálně bezpečné?NIC.

Mezek (So, 25. 4. 2009 - 22:04)

Doufám,že /nové světlo/ohledně krve v brzké době SJ osvobodí z tohoto guláše.
Alespoň bych jim to přál.
I když jsem si vzpoměl,že v org.nedavno zaznělo,že trvají na výkladu ohledně krve.

Reklama

Přidat komentář