Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

pravdou je (Po, 27. 4. 2009 - 19:04)

že tento pohled andvetistu je poněkud nepřesný,spíše učelový.Kdo se s touto také církví blíže seznámí brzý pochopí že oním pevným metrem je jejích věrouka.

Romane,pozor.Ta (Po, 27. 4. 2009 - 19:04)

Prosím, odpověz, co jsem nedávno takto reagoval?
S čím nesouhlasím? Nejsi zaujatý proti mně? Několikrát jsem psal a prosil Milana, aby psal z biblického hlediska a citoval z něho, a on furt pošpiní Písmo a hlavně Ježíše tím, že není třeba pokání před Ním a nemyslet na svou hříšnost, ale myslet na přítomnost tím, že prokáže dobrými laskavými skutky. Chvályhodné pro málo smýšlející, upřímné křesťany, kteří stále volají svého Pána ... a ne na sebe na své skutky. Duch svatý v tom pomůže. To je biblické, jiné není...
Milan se mi vysmál, tak jsem ho pokáral. Těm, kterým vadí můj způsob, omlouvám se. Nezměním se. Děkuji za pozornost.

Mezek (Po, 27. 4. 2009 - 18:04)

Kde je pravda?
Dnes existuje mnoho církví, které se drží Bible, přitom nejsou ve všech bodech zajedno.

Důležitá otázka zní: kde a jak se dozvím čistou pravdu o Ježíši Kristu a jeho učení?

Odpověď na tuto důležitou otázku dává sám Ježíš, ústřední postava Bible:
Jan 5,39: "Zkoumáte Písma a myslíte si, že v nich máte věčný život; a Písma svědčí o mně."
Věčný život není automaticky v poznání Písma, nýbrž v poznání Ježíše Krista.
Písmo je však jediný hodnověrný svědek o Kristu a jeho učení. Sám Ježíš potvrzuje - "Písma svědčí o mně".
To znamená, že mohu s výhodou využít nabídku nějakého kurzu Bible od některé církve, ale pro další růst musí Bible zůstávat jedinou směrnicí a "pevným metrem", kterým přeměřím každé učení té které církve.
Je psáno, že "každý sám za sebe se bude zodpovídat Bohu" (Řím 14,12), nemohu tedy v zásadních otázkách nechávat rozhodnutí ani na církvi.

Mezek (Po, 27. 4. 2009 - 18:04)

Na rtech rozumného se nalézá moudrost, kdežto hůl dopadne na hřbet toho, kdo je bez rozumu.
Př.10:13

Roman (Po, 27. 4. 2009 - 17:04)

Jsem překvapen reakcí. Myslím si, že by Ježíš tak také jednal. Jinak se omlouvám všem, které se dotkly. Milanovi prostě nevěřím již od počátku. Toto je diskuse ohledně jména JHVH, ano? Děkuji.

Milane, znám tě (Po, 27. 4. 2009 - 16:04)

Romane,pozor.Takto podobně jsi nedavno reagoval vůči nám jinak smýšlejícím,než svědkovsky.
Skus příště volit mírněji svůj názor na druhého.A nebo napiš s čím nesouhlasíš.

Pokud přijme ví (Po, 27. 4. 2009 - 16:04)

/Milan píše/

A co texty:

Matouš 10,34 Nemyslete si, že jsem přišel na zem uvést pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč.

milka (Po, 27. 4. 2009 - 15:04)

Ahoj Romane
Nevím jak si myslíš ,že mám vybírat.Nelze vybírat.Snažím se naslouchat své lepší já ,což nemůže být nikdo jiný než Ježiš Kristus v mém svědomí,srdci,duši.
Nevidím,že by mě chtěl Milan nějak ovlivnovat nebo dokonce ovládat a už vůbec ne ve zlém.
Myslím,že bych se ani nedala,já jednoho Pána mám a to Krista.A věřím,že mě bude chránit.Jak Milan píše:
kopíruji-Je mu(Bohem) vnuknuta myšlenka na Krista(ochránce) a s jeho příchodem satan mizí (satan je slabý a bezmocný proti lásce,kterou máme v Kristu a kterou nás vede)

Občas mi jen Milan trochu lichotí a podpoří mě,což je milé,velmi Děkuji Milane

Takže Romane děkuji za tvou obavu,ale já se jak vidíš necítím v ohrožení.

pravdou je (Po, 27. 4. 2009 - 14:04)

že se Roman obáva o Milku.Podle toho co napsal pro Milana je zřejmé že více nežli o jíne o sebe má mít starost.Pro tato slova:
Milane, znám tě až na kost. Přejdi prosím na jiné diskusní forum. Neumíš odpovědět ani citovat biblické verše. Jsi lump.
Křestane Romane,je jenom jeden který vidí až na kost,jeden který může a má právo vynest soud nad člověkem a říct jaký je,byl,... .

Roman (Po, 27. 4. 2009 - 11:04)

Milane, znám tě až na kost. Přejdi prosím na jiné diskusní forum. Neumíš odpovědět ani citovat biblické verše. Jsi lump.

Milko, on se snaží tebe ovládnout. Vyber buď jeho nebo Pána Ježíše Krista. Svoje hříchy nelze smazat než ve jménu Ježíše Krista, a ne prokazovat laskavými skutky. Radím ti, nečti jeho filozofické fámy. Rád ovládá druhé líbeznými slovy.

Milan (Ne, 26. 4. 2009 - 23:04)

Drahý Romane,
něco ti napíši,co nikde nevyčteš a ten který nemá poznání,to možná ani nepochopí.
Dobře čti,jak už jsem jednou psal,člověk jenž se rozhodne ve svém životě pro Boží cestu - projeví o něj zájem sám satan,jenž v něm vidí nebezpečí pro své záměry a má zájem usmrtit tuto duši,pokud ale srdcem patří Bohu,nemůže jej usmrtit. Je mu vnuknuta myšlenka na Krista a s jeho příchodem satan mizí a on obdrží nový život z Kristova srdce do do jeho srdce a celé jeho tělo je naplněno blažeností a lehkostí,poté je uděleno ono poznání o kterém jsem psal.
Zde popisuji vlastní prožitek,který ukončuje víru vlivem osobního kontaktu.
Ještě než k tomuto dojde,přichází duch svatý,jenž vyučuje osudovost /prožitkem/ a že hněvem přichází zlo na tento Svět.
Teď ještě více spozorni,při onom setkání se satanem je ti objasněn jeho tvůrčí princip - stávání se někým a něčím. Nerad o tom píši,protože pokud to špatně pochopíš bude Tvá duše ve velkém nebezpečí.
Pokud člověk zůstane lidskou bytostí bez sebeurčení s vědomím,že jeho duše patří Bohu je v bezpečí. Pokud přijme víru která lidi rozděluje a staví proti sobě,a je jedno zda jde o národní uvědomění nebo rozdílné náboženské přesvědčení,pak naplňuje satanský princip a stává se například Čechem,Rusem,Američanem nebo křesťanem,katolíkem,protestantem,jehovistou atd. toto a ještě mnoho dalších postojů lidi rozděluje a způsobuje onen zmatek se zoufalstvím,proto Ježíš varoval zákoníky a farizee - běda vám,jednoho novověrce chytáte a činíte z něj dvakrát většího syna pekla než jste vy sami.
Ano,kde se dva sejdou v jeho jméně tam je i Kristus.
Měj se hezky Romane.

Drahá Milko,
při čtení Tvých příspěvků se mé srdce raduje, a to je moc dobře.
Jsi překrásná dušička.
Měj se moc krásně.

Mare (Ne, 26. 4. 2009 - 22:04)

Milane,

život s Pánem Ježíšem je o svobodě. není to tak snadné, jako poslouchat centrálně příkazy otroka.

Měla jsem s Milanem problémy, drž se toho, co tě vyučuje Duch svatý, důležitý je Ježíš, ne prioritně láska.
Zdá se mi, že Milan není v Kristu...., nebo se dostal trochu jinam....

Pokud láska není v Kristu, dej pozor a nenechej se zavést zase do lidských snah.

Život v Kristu je velmi individuální, žij tak, abys byl v souladu se svým svědomím.

Nemusíš být nutně v souladu s lidmi, kteří tvrdí, že preferují lásku.

Vidíš to dobře, nenech se zmást....

Bůh s tebou.

Roman (Ne, 26. 4. 2009 - 21:04)

Díky pravému poznání jsem našel pravdu. Milko, Milane, bylo to zbytečné? Mohl jsem nevěnovat a nadále milovat druhé tím, co si myslím za vhodné? Ve svých 20 letech jsem miloval všechny, ano všechny i ty kteří se mě snažili podkopat, podražet. Prostě jsem měl nádhled, protože jsem věřil sobě, a hle přišel problém jeden za druhým, které jsem už neunesl a propadal zoufalství. Svět byl jiný než jsem představoval, a začal jsem hledat smysl života...
Jak vidno, milovat nestačí, ale vědění, zjistit, vidět dál, zda existuje Někdo, kdo vyřeší problémy lidstva. Díky studia Písem jsem našel útěchu a naději a biblickou lásku jsem začal pěstovat. Zas mě oklamala Organizace SJ, i když lidé jsou vynikající. Mohl bych nadále tam zůstat a věřit této pravdě. Proto jsem otevřel web. str. Diskusi a chtěl tímto způsobem pomoct druhým, a hle našel jsem poklad, opravdovou víru založenou na pravém poznání o našem Pánu Ježíši Kristu.
Kdybych byl nečinný a stačil být spokojený a nehledal dál, ale snažil se milovat druhé jako ti SJ, zjevil by se mi Bůh?
Milane, Milko, nestačí jen milovat, ale chtít přijmout Pána Ježíše Krista. Bůh s vámi.

Návštěvník (Ne, 26. 4. 2009 - 20:04)

to milka

Návštěvník (Ne, 26. 4. 2009 - 20:04)

Aby to všechno mohlo pokračovat,aby byl pořád někdo ,kdo se bude dívat a přemýšlel o tom.
Aby někdo jako s prominutím mnou opakovaná matka Tereza,dal přednost nemocnému bezdomovci před samotným Papežem.Pak možná pochopíme a přijde ono Boží Království.

Úctu a pokoru (Ne, 26. 4. 2009 - 19:04)

Já osobně když pomyslím na vesmír,miliardy hvězd,milirdy světelných let vzdálené,tak se ptám.K čemu to všechno je,obsáhnu to svojím mozkem nepatrného atomu zvaného človíček?Kdo a proč?

milka (Ne, 26. 4. 2009 - 19:04)

Mirku,já už to projela a opravdu nevím co si mám myslet.
Nechápu,že z Ježišovy cesty po světě ,lidi nepochopili,že Bůh si žádá naše srdce,žít nesobecky ve prospěch všech,tudíž zapomenout na sebe.
Můžu jednat tak co je pro mě dobré ,ale nesmím tím ohrozit nebo omezit či urazit někoho jiného.
I celá tahle diskuse je sobecký boj kdo má pravdu!
Už jsem zde psala ,že není důležité vyznání,ale naše povaha a ochota se tolerovat,pomáhat si a snažit se mít rádi.
Vždyt opravdu nakonec věříme všichni v jednoho Boha.
V Bibli Bůh o sobě mluví v různých zájmenech,podle toho co nám chce říct neboli jak je třeba.
My lidi z toho děláme různé osoby ,hádáme se tady a jak říká Matka Tereza kdo soudí nemá čas na lásku.
Vždyt Matka Tereza byla v Katolické církvy,byla snad vedená satanem,aby pomáhala potřebným?
Ne nevěřím,že učení SJ nebo jiných např Katolíků je jediné správné a jediné požehnané,požehnání patří jedinci ne organizaci.

Roman (Ne, 26. 4. 2009 - 19:04)

1.Kor.1:2 ...kdo na jakémkoli místě vzývají jméno našeho společného Pána Ježíše Krista: Milost vám a pokoj od Boha, našeho Otce, a od Pána Ježíše Krista.
Milane, hezky vysvětluješ, ale konkrétně jaksi uniká. Dolož biblickými veršemi. Ano? Děkuji.
K čemu Duch svatý? Jestli si myslíš, že odsuzuji, toto je tvůj názor. Naopak hledám poznání tam, kde jsou dva tam je Kristus. Vzájemná výměna názorů posiluje víru, víš-li to?
Prosím vyber některé verše, ať vím, že vážíš Božího slova. Bůh je Osoba nebo ne, netřeba mít jméno?
Já se nezlobím, ale dlouhé vysvětlování na základě svého umu nepotřebuji, ale na základě Písma, ano?

Úctu a pokoru (Ne, 26. 4. 2009 - 19:04)

Mojžíš byl jediný člověk na světě,který mluvil s bohem.V bibli se píše o vyvedení izraelitů s Egypta,kdy bůh byl s lidmi,a měli možnost vidět jeho účinky statisíce izraelitů.Taktéž apoštolové a tisíce dalších mohli vidět učinky Ježíše Krista,božího syna-vzor chování nám lidem.Bible jako jediná kniha přežila věky.Proč?Lidé totiž po generace neazapoměli na to,jak jejich předkové měli možnost poznat jeho účinky.Prostřednictvím Edgara Cayceho-zřejmě božího proroka moderních dějin bylo jednou řečno.Sklonte hlavu Vy lidé,kteří nedodržujete zákony,s nimiž jste byli seznámeni.Všichni tehdy zůčastnění se rozplakali.

Mirek (Ne, 26. 4. 2009 - 18:04)

Zvu Vás diskutující na server "straznavez.cz",kde je nejobsáhlejší diskuse o svědcích Jehovových.Je rozdělena do mnoha témat.

Reklama

Přidat komentář