Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Milce (Čt, 16. 4. 2009 - 16:04)

Milost!

Mezek (Čt, 16. 4. 2009 - 14:04)

Ahoj svědku, s tím Izajášem jsi mi zamotal hlavu.Nevím .43:1 je vidět že Bůh hovoří k Jákobovi.Jste moji svědkové,tím myslí Jákobovy potomky.Žádný bůh nebyl přede mnou vytvořen a ani po mně nebude.Nehledám v tomto verši žádnou skrytou zápletku.
Jestli se nemýlím,myslíš na JK.Že.

Mezek (Čt, 16. 4. 2009 - 14:04)

Svědku/Romane,vím jak ti je,ale,jsi na správné alespoň doufám cestě.Mohu se zeptat jak dlouho jsi členem SJ ?

svědek (Čt, 16. 4. 2009 - 09:04)

Milí bratři a sestry, víte, co mě dlouho trápí na Věrném a rozvážném otroku? že odsoudí všechna náboženství, že kdo nevstoupí do Jehovova organizace, nebude zachráněn v Armagedonu, že Armagedon se několikrát posunul, že očkování v 50. letech zakázalo, až po asi 15 letech upustilo, že smilstvo platilo i na manžely a po 5 měsících se ve Strážné věži opravilo ani neomluvilo, že smilstvo se netýká manželů, ale rozvody kvůli učení padly, že krev použít je hřích, nakonec se upustilo na některé frakce dle svědomí, že 144000 je absolutní číslo, že vzývat Ježíše ke slávě Boha Otce je hřích, vyloučení.
Bratři a sestry, budu vyloučen pro vzývání Ježíše, které je napsáno v Bibli! Ty se mě budeš stranit a ostatní moji milí bratři a sestry. Co jsem špatného udělal, jen jsem plnil Boží vůli. ,Kdo odsoudí, je již odsouzen.´
Otevřete prosím oči. Roman

Návštěvník (Čt, 16. 4. 2009 - 00:04)

Tyto verše psal král David poté, co měl poměr s Bat-šebou a posléze dal zabít jejího manžela. ...přišel prorok Natan a pokáral ho....

Návštěvník (St, 15. 4. 2009 - 23:04)

Milko, tyto verše jsou mi velmi oblíbené. Rád si pročítám. Věř, pomáhá ti! svědek

Návštěvník (St, 15. 4. 2009 - 23:04)

Pro Milku: Žalm 55:1 Projev mi přízeň, Bože, podle své milující laskavosti.
Podle hojnosti [projevů] svého milosrdenství vymaž mé přestupky.
2 Důkladně mě omyj od mého provinění
a očisti mě i od mého hříchu.
3 Sám totiž znám své přestupky,
a můj hřích je neustále přede mnou.
4 Proti tobě, tobě samému jsem zhřešil,
a učinil jsem, co je špatné v tvých očích,
aby ses prokázal být spravedlivým, když mluvíš,
abys byl čistý, když soudíš.
5 Pohleď, v provinění jsem byl zrozen v porodních bolestech
a v hříchu mě počala má matka.
6 Pohleď, našel jsi potěšení v pravdivosti v nitru;
a kéž způsobíš, abych ve svém skrytém já poznal naprostou moudrost.
7 Kéž mě očistíš od hříchu yzopem, abych byl čistý;
kéž mě umyješ, abych se stal bělejším než sníh.
8 Kéž způsobíš, abych slyšel jásot a radování,
aby se zaradovaly kosti, které jsi rozdrtil.
9 Skryj svůj obličej před mými hříchy
a vymaž dokonce všechna má provinění.
10 Stvoř ve mně i čisté srdce, Bože,
a vlož do mne nového ducha, stálého.
11 Neodvrhuj mě od svého obličeje;
a svého svatého ducha mi neodnímej.
12 Obnov přece můj jásot ze záchrany od tebe
a kéž mě podporuješ dokonce ochotným duchem.
13 Budu vyučovat přestupníky tvým cestám,
aby se i hříšníci rovnou obrátili zpět k tobě.
14 Osvoboď mě od viny krve, Bože, BOŽE mé záchrany,
aby můj jazyk radostně vyprávěl o tvé spravedlnosti.
15 Jehovo, kéž otevřeš tyto mé rty,
aby má vlastní ústa vyprávěla tvou chválu.
16 Vždyť nemáš potěšení v oběti

milka (St, 15. 4. 2009 - 23:04)

A odpusti mi i to nenarozene nevinatko?

Milan (St, 15. 4. 2009 - 22:04)

Ahoj Milko,
jsou takzvané skutky ke kterým jsme byli v minulosti vyprovokováni okolnostmi a vlastní nevědomostí.
Důležité je,že dnes už bys takto nejednala.
Dnes se začínáš nalézat,tvá šlechetná vyjádření - hovoří za vše.
Milko,vím že jsi ta pravá a rozumím Tvé minulosti,jednou pochopíš také.
Máš opravdu veliké a chápající srdce,ničeho se neboj.
Měj krásnou dobrou noc.

Milan (St, 15. 4. 2009 - 22:04)

Ahoj Milko,
chudáčku,už můsíš být asi z té záplavy nových informací trochu popletená.
Bůh je láska a láska neodsuzuje,netrestá,neuráží se a proto nemá ani důvod odpouštět. Je to láska o které člověk nemá ani ponětí,proto uděluje dobré rady,aby člověk neupadal do stastiplných existencí a mohl tak přijít k otci/odevzdání se mu/,který nečeká na nic jiného než aby mohl pomoci svým dětem. Copak to ale jde pokud se člověk neotevře a je plný zmatku a pochybností?
Předpokladem samozřejmě zůstává,že člověk záměrně neubližuje druhým,nemá tendence vlastnit ani ovládat.
Ty však splňuješ všechny podmínky,jsi láskyplná,soucitná,milosrdná,pokorná a máš tendenci pomáhat.
Vím,že to máš s námi těžké,snad Ti nepleteme moc hlavičku.
Přeji mnoho štěstí a požehnání,měj se hezky.

milka (St, 15. 4. 2009 - 22:04)

Svědku,ohledně Pánovi večeře jsem pochopila ,že je jedno jaký chléb a jaké víno.Důležité je podle mého názoru pocit který cítíme jakési nitro.Můžu pít vodu a jíst trávu,ale věřím,že věřím,toto je tvá krev,toto je tvé tělo , můj Bože.

milka (St, 15. 4. 2009 - 22:04)

Ahoj přátelé.
Víte v mém životě jsou i hříchy ke kterým se těžko otevírám,chci ne ně zapomenout,vymazat je ze života.To je asi moje chyba,musím se s nimi smířit,musím se k nim přiznat a požádat o odpuštění.
Není to jen rozvod jak o mě ví Milá Mare ale je to potrat.Chci se svěřit Kristu,jen potřebuji trochu času,až budu schopná to říct nahlas.Myslím,že mi velmi pomáháte,protože moje nynější přiznání je téměř nad úroven mé síly.
Jste tak hodný.Milan mě tu chválil a já já tad cítím potřebu mu říct jak jsem hříšná,myslím ,že mi pmohl to konečně říct.
Děkuji Milane.
Děkuji Svědku ty jsi krásný člověk.
Mare tebe prostě miluji.

svědek (St, 15. 4. 2009 - 20:04)

Mare, nemůžu shánět informaci ohledně Pánovy večeře. Můžeš prosím popsat, jak často, z kterého materiálu a jaké víno. Prý stačí bílá či tmavá mouka a na rozpaleném olej zasmažit, víno Býčí krev. Dobré? Děkuji. Ještě jsem nepoužil.

svědek (St, 15. 4. 2009 - 20:04)

Mare, těšilo mě, že ses zas zapojila do diskuse.
Milko, neumím ti to popsat co Mare, ale je pravda, že pyšní nevkročí do Božího království. Copak jsi pyšná, když o sobě mluvíš pokorně? Bůh zná naše srdce aniž uvědomujeme! Víc než sami. Tak jako Bůh ví, co je pro Tebe nejlepší, ví řešení které tě uspokojí...
Máš víru, co ti v tom brání? Ježíš přijme každého, a Otec každého přijme... Budeš bohatá v milosti!
Soužení mám sice v sobě, ale vzhlížím s nadějí na Boží království. Mnohonásobně větší odměna. Jen víru musím stále pěstovat aj ovoce ducha.
Věřím Ti.

Mare (St, 15. 4. 2009 - 19:04)

Přátelé,

je mi moc líto, že jsem nemohla s vámi komunikovat. Je to nádhera to tady číst, i když asi podrobně to všechno zpětně nezvládnu.

Milko, v žádném případě nečekej až budeš dost dobrá, abys mohla mluvit na Pána Ježíše. Když se budeš snažit očistit před ním ty sama,....nač bys ho pak ještě potřebovala...!

Vždyť Pán Ježíš právě proto zemřel, abys mohla nebo dokonce musela za ním přijít,... jako nedostatečná, plná hříchů.....

Co může čistý, nebo čistější člověk od Krista přijmout,.....jen hříšník ho přece může potřebovat.....!

Vždyť Pán Ježíš říkal,.....že větší hříšník více miluje......!!!

Nebo jeho slovy.....lékaře nepotřebují zdraví, ale nemocní....!

Naopak, Milko,....musíš před něj přijít nečistá,...........to je falešný stud, který ti brání přijít k němu,....padnou před ním....a říct mu,......odpusť mi,.....očisť mně.........., ať vejdu ke svému nebeskému Otci, ...jen a jen tvojí zásluhou,....ať se nemám čím chlubit......, protože k Otci skutečně mohu vejít jen tvojí zásluhou,....odpusť mi moji pýchu, že jsem si myslela, že se můžu nejdříve trošku poupravit.........odstraň něco takového z mého srdce, ....právě toto by mohlo být překážkou pro přijetí a smíření s Bohem.....

A čím více toho bude muset Bůh odpustit,....tím více ho budeš miloval......, protože si budeš o to více vážit,..... nebudeš schopná uvěřit, že i takový hnus, takovou hrůzu, kterou jsem udělala je možné nepočítat a naopak nezaslouženě dostat, ...Boží přijetí,....lásku,...a věčný život......zadarmo........

Je nezbytné i pro nás, abychom toto zažili,.....všichni z nás potřebujeme takové přijetí......nikdo z nás ho nedostal na této hříšné zemi......ani od rodičů....
Jsme tím vnitřně uzdraveni...

A vzhledem k Bohu, je to důležité,....abychom jednou provždy věděli,....že jsem vešli jen skrze Kristovu krev....., že jsme se na tom nemohli svými skutky podílet,...a byla tak odtraněna jakákoliv naše pýcha....

Je to jen vejití zadarmo, jen nové narození dítěte do Božího království....Samozřejmě v uvozovkách jen,......Samozřejmě je pak také na nás, jaké ovoce poneseme a jak čistě a věrně budeme dále s Bohem žít a zda vytrváme až do konce........

Milko, myslím že vím, jakou máš překážku......., já vím....musíme také činit pokání............, ale to nikdy neznamená, že musím nejdříve tu věc odstranit,........rozhodni se ve svém srdci , běž za Kristem...a teprve potom ti on pomůže......, věř mi..., že bude také trpělivý.......

svědek (St, 15. 4. 2009 - 18:04)

Způsobem bytí byl Ježíš roven Bohu znamená vzhledem k nám lidem, neboť kromě Syna bychom také neexistovali.
Jan 5:19 Ježíš proto přikročil k tomu, aby jim v odpověď řekl:

zajímavé (St, 15. 4. 2009 - 15:04)

Biblické archeologické noviny | Utopená Faraónova armáda
Grafická ilustrace přechodů Hebrejů vedených Mojžíšem přes Rudé moře, které se rozestoupilo, aby usnadnilo útěk Židům před faraonovou armádou. ...
www.b-a-n.cz/prechod-pres-rude-more/utopena-faraonova-armada.html - 14k -

Pavel: Dopis sv (St, 15. 4. 2009 - 15:04)

Moji milí bývalí bratři a mé milé bývalé sestry!
Byl jsem spojen s vaší organizací asi pět let, z toho tři roky jsem byl jejím členem. Díky vám jsem začal číst Bibli.

Musím potvrdit, že jste pilní, pracovití a zodpovědní lidé. Také mezi sebou máte velikou jednotu. Vaše organizace je celosvětová a vaše dobré poselství se káže po celém světě. Máte mnoho krásné barevné literatury, dokonale organizované programy a sjezdy.

Přesto vás chci povzbudit, abyste více četli Bibli a více spoléhali na Boha. Já jsem to, chvála Bohu, udělal. Výsledkem bylo vyloučení z organizace za "nekřesťanské chování". (Myslím, že to není dobré označení důvodu mého odchodu od vás.)

Pokud vám vyhovuje způsob uctívání, zavedený u svědků Jehovových, pak se za těch pár nepříjemných řádek omlouvám. Ale jestliže se trápíte, ať už proto, že máte náboženství dost, nebo proto, že chcete víc Boha, pak věřte, že "On není od nikoho z vás daleko" (Skutky 17:27).

Chci vám jen říci, že je mnoho křesťanů, kteří s Bohem žijí a uctívají jej "Duchem a pravdou". Nepotřebují chrámy vystavěné lidskýma rukama, ani neuctívají modly, mají mezi sebou lásku a neposuzují se navzájem "Každý z nás tedy sám za sebe vydá počet Bohu. Nesuďme už tedy jeden druhého, ale raději..." (Řím. 14:12,13); "Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, již je odsouzen, nebo i neuvěřil ve jméno jednorozeného Syna Božího" (Jan 3:18)). Uctívají Boha svobodně ("Poznáte pravdu a pravda vás osvobodí" (Jan 8:32)) a odmítají jakoukoliv formu náboženství.

Pro mne a mou ženu byl odchod od vás velice bolestný. Sám jsem už přestával věřit v cokoliv. Připadalo nám to jako obrovské nedorozumění, ale Jahve nás skrze Ježíše Krista vyvedl a dal nám nový život. Začali jsme totiž vycházet ze skutečnosti, že nikoho, kdo upřímně prosí Boha o porozumění Písma a upřímně Písmo studuje, Bůh nenechá upadnout do spárů satana ("...čím spíše váš Otec z nebe dá Ducha svatého těm, kdo ho prosí!" (Lukáš 11:5-13) a další místa: 2. Kor. 1: 13, Jakub 1:5. Ef. 1:17-20, Jan 14:12-17).

Kde jinde než v Bibli je pravda? A Ježíš řekl: "Amen, pravím vám, kdo nepřijme království Boží jako dítě, jistě do něho nevejde" (Luk. 18:16-17, Mat. 18:3.19:13-15). Vždyť to základní poselství přece musí být naprosto jasné devítiletému dítěti i devadesátiletému dědovi. A do hloubky může člověk jít, až dosáhne duchovní (křesťanské) zralosti.

Říkáte, že mít mezi sebou a Bohem třeba papeže je špatné. Zamyslete se, prosím, nad postavením vašich vedoucích bratrů v Brooklynu. Nestojí mezi vámi a Bohem (Ezechiel 3:17-18, Mat. 24:45-51)? Nenechte, prosím vás, nic stavět mezi sebe a Boha. To přece nemusí znamenat, že veškeré vedení sborů a biblická literatura musí být nutně špatná. Horší je, když vedoucí začne manipulovat s lidmi. Špatné je také, když se jakákoliv křesťanská literatura stane modlou.

Jednou jsem se zamýšlel, proč se do organizace nehrnou zástupy lidí. Vždyť je tolik hledajících lidí, čtoucích Bibli. Proč si to tam prostě nepřečtou (např. Iz. 43:10-12) a nehrnou se sami k vám, a neříkají: "Chceme jít s vámi, protože s vámi je Bůh". Už vím proč. Ono to tam prostě není. Myslím, že Bohu nezáleží na tom, zda je někdo z Církve bratrské, letniční, svědek Jehovův nebo katolík, ale zda ho uctívá skrze Ježíše Duchem a pravdou. Tím se stává jeho svědkem. Ježíš Kristus přece nezemřel za pár bratrů na ústředí více než za tebe nebo za mě, ale za každého z nás úplně stejně. Stejně za nejposlednějšího opilce jako za nejpřednějšího křesťana (Jan 3:16-17).

Říkáte, že uctívání v kostelích je špatné. Neplní snad sály království podobný účel? Má význam bojovat proti dogmatům církví a vytvářet si vlastní dogmata a nazývat je pravdou? Rozhlédněte se, církve už neupalují čarodějnice ani nevedou křižácké války. Můj bratře nebo má sestro, upřímně se, prosím, zamysli: Je všechno skutečně biblické, je to opravdu podloženo? Jsou všechna organizační opatření skutečně biblická? Jsi opravdu přesvědčen o všem, co kážeš (Gal. 1:6-12)?

Dá se opravdu všechno to méně ideální zastrčit do šuplíku s nápisem "lidská nedokonalost"? Vím, že jste hrdi na to, že jste hlasatelé Božího jména, ale co záleží na tom, zda ho vyslovuji hebrejsky nebo česky (Ef. 1:20-23, Fil. 2:6-11, 1.Jana 4:15)?

Jestliže jsem se někoho dotkl, tak se omlouvám (2. Kor. 7:8-10). A nenechte se mýlit tím, že jsem teď v Křesťanském společenství. Jsem u Ježíše Krista. Chvála Bohu Otci JHVH.

"Pokoj bratřím i láska a víra od Boha Otce a Pána Ježíše Krista. Milost všem, kdo nepomíjející láskou milují našeho Pána Ježíše Krista" (Ef.6:23-24).

Pavel Máslo, Hradec Králové, 1992

Původně vyšlo v publikaci: Ondřej Novotný, Za cizím však nepůjdou, 1995 (uveřejněno s laskavým svolením)

Pro web připravil Jan Janča

Milan (Út, 14. 4. 2009 - 22:04)

Drahá Milko,
Tvé srdce je prostoupeno takovou láskou a skromností,že sama sebe vidíš ještě příliš nečistou a hříšnou,což Tě vede k mylné představě,že člověk nemůže požádat o pomoc Krista nebo Boha dokud se úplně neočistí.
To je ovšem hluboký omyl,ve skutečnosti Bůh i Kristus čekají/z lidského hlediska/ svou láskou člověka přitahují k sobě,aby jej mohli uvést do nového mnohem šťastnějšího,svobodnějšího a smysluplnějšího života.
Oni si přejí jen naše štětí a né útrapy.
Přejí si změnit život těch,kteří jsou upřímně smyšlející. Je to jejich přirozenost,což lidé považují za zázrak.
Pro Tebe Milko je znamení to, že si ostatní všimli změny,že ty sama se začínáš cítit svobodnější a bezstarostnější pro nadcházející budoucnost. A to je teprve začátek.
Budeš-li takto trpělivě pokračovat, vlastní prožitek se dostaví a možná i vrcholné poznání,to záleží na Boží vůli a jeho úmyslech s Tebou.
U každěho člověka je průběh zcela odlišný i přesto vede ke stejnému účelu,proto nepředpokládej stejné prožitky s ostatními,mohou se však vzájemně doplňovat a spolupracovat. Naslouchej hlasu Svého srdce,/vnitřního puzení/,máš již vnitřní vedení aníž by sis to možná uvědomovala.
Měj se zatím hezky.

svědek (Út, 14. 4. 2009 - 21:04)

Milko, chvályhodné! Pokračuj v tom nadále!

Reklama

Přidat komentář