Reklama

Cervikální dystonie

standa (Čt, 23. 3. 2017 - 06:03)

Tak jsem se dozvěděla že...mě to zabere přesně za hodinu 0,5mg- a trvá to 3hod (takže od užití 4hod) tak zkus vzít 2 x 0,5mgjestli to nezabere tak to asi nemá cenu- snad nějaké tablety na Parkinsona .jinak se zkus obrátit na toho prof. Jecha, co dělá ty operace mozkové stimulace - at se na tebe mrkne a navrhne postup.to je asi nej . kapacita přes ty třesy a škuby.

mila (St, 22. 3. 2017 - 21:03)

Tak jsem se dozvěděla že...Mário, nevadí. Hlavně bojujte a časem se vše srovná. Já byla dneska na úřadech a nebyla jsem schopná se podepsat, jak se mi třesou ruce. Dr. mi řekl, ať to neřeším. Horší to bude, až po mě budou chtít se podepsat, podle podpisového vzoru. Přeju pěkné jaro :-)

mária (St, 22. 3. 2017 - 19:03)

Tak jsem se dozvěděla že je ten muj třes psychického puvodu a samo že zase jdu se vyšetřit ke cvokaři ten Rivotril mi napsala ale nezabíra mi třese se mi celá horní polovina těla včetně rukou .Vzpomínam na doktora co jednou v televizi řekl že každý třes se musí vyšetřit,nejsem na tom dobře jak duševně tak tělesně ,diky Mílo za pozváníale ted nemám vubec chut se s nikým bavit ,chtěla bych se někam zavřit a prospat zbytek života, což nejde bo holka se rozešla s přitelem a ted bydlí z malou u nás doma a ta malá mi dodava energii na neustalí životní boj.

standa (Út, 19. 6. 2018 - 09:06)

Tak jsem si požádal o čas. inv. důchod. S touto diag. prý není šance . Zkoušel to někdo?

standa (So, 18. 3. 2017 - 08:03)

Marusko, jedna dobra doktorka...do Poruby jezdím . ještě to dělá primář ve vítkovické nemocnici na neurolog oddělení.

Renata (Čt, 16. 3. 2017 - 12:03)

Já ted nemám žadného...Marusko, jedna dobra doktorka Woznicova je i v Ostrave-Porube. Najdi si to na internetu. Ma tam i pristroj na vysetreni svalu, tak presne poradi co s tim. Je prijemna a hned i pichne botox, kdyz je to zapotrebi. Aspon mi to ted rekla sedtra po telefonu. Ja jeste nebyla na injekci, ale asi me to nemine. Ted chci jeste zkusit lazne, protoze se mi to pomalu vraci, ze se mi hlava sama staci. Lini jsem byla mesic v laznich a melo to vyborne ucinky. Ted jsem si objednala tydenni a snad pak dostanu od pojistovny alespon na 3 tydny. Pracuju sama na sebe a tak si ted ani nemusim brat nemocenskou, protoze bych to uz v praci asi pomalu nedavala. Je dulezite at najdes nekoho kdo o tehle nemoci vi a poradi. Myslim si, ze uz si s nabidek nejakeho doktora vyberes :-).

Ida (St, 15. 3. 2017 - 11:03)

Stránky jsou super www.zivotsdystoniou.sk.Kdyby bylo možné tento kurz udělat i v Česku, hned bych se přidala. Něco podobného tady chybí.

mila (St, 15. 3. 2017 - 11:03)

Já ted nemám žadného...Zdravím Máriu.Něco vám nabídnu. 2. dubna jedu na 4 týdny do Losin do lázní. Nemáte to daleko. Přijeďte za mnou, dáme řeč :-)

Jirka (St, 15. 3. 2017 - 10:03)

Maru, obvodní lékař Ti...Přesně tak,nemůže ti nějaký osel napsat léky a ahoj,potřebuješ vyšetření na speciální ambulanci,,

Eva (Út, 14. 3. 2017 - 19:03)

Já ted nemám žadného...Maru, obvodní lékař Ti napíše doporučení na neurologii, on snad ví kde je neurolog, ten Tě prohlídne a měl by Ti také napsat doporučení na neurologii, kde se zabývají cervikální dystonií. Což sou Pardubice, Praha, Brno. To přece není možný, když říkáš, u nás neurolog není - tak musíš zajet tam kde je, aby Ti pomohli. U nás ve městě je také neurologie - ale tam se dystonií nezabývají, tak sem dostala o něho doporučení do Pardubic a každé 4 měsíce jezdím tam na botox. Nějak to už musíš vyřešit a nenechat se odbýt, když máš tak velké problémy.

Hanka (Út, 14. 3. 2017 - 18:03)

Doporučuji všem podívat se na stránky www.zivotsdystoniou.sk. Jedná se o slovenskou modifikaci programu Spasmodic Torticollis Recovery Clinic A. Brown, o kterém jsem tady již několikrát psala a který mně osobně moc pomohl. Po 3 letech každodenního cvičení a masáží jsem téměř bez příznaků, pracuji na plný úvazek a žiji normálním plnohodnotným životem. Poslední botox jsem měla v dubnu 2016.

Jirka (Út, 14. 3. 2017 - 10:03)

Já ted nemám žadného...V Olomouci je profesor Kaňovský,ale určitě budete muset mít doporučení od obvodního lékaře,stáčí se Vám hlava?máte cervikální dystonii?pokud ano tak potřebujete Botulotoxin nebo Dysport,jestli se na vás dívají jak na exota tak nemají o této nemoci ani páru jako většina vystudovaných neurologů.

mária (Po, 13. 3. 2017 - 13:03)

Vy byste potřebovala...Já ted nemám žadného neurologa ,ten co tu v Jeseniku byl odešel do šumperku nikdo mi z doktoru neporadí co s tím třesem jen se na mě dívají jak na ekzota ,v Olomouci mi Otruba napsal ten Liskantin a hotovo za tři měsíce na kontrolu neznám ani terapeuta který by mě pomohl se cvičením ,plácám se v tom sama a zítra mi už určitě ukončí neschopenku mám jí od září ,a nic se nezlepšilo ba právě naopak poradte mi prosím dobrého neurologa, který aspon trochu rozumí této nemoci moc děkuji.

Jirka (Po, 13. 3. 2017 - 11:03)

Mivám i migrény a ted v...Choďte neustále k obvoďákovi a maroďte,stěžujte si na bolesti a nenechejte se odbít,hlavní je poslouchat,jezdit včas na injekce botoxu a rok marodit,ke mě se vždy chovali všude slušně..

Pro Márii (Ne, 12. 3. 2017 - 22:03)

Vy byste potřebovala neurologické vyšetreni, Mr, nemáte jen dystonii. Objednejte se k neurologovi, obvodák by měl napsat doporučeni. Imunologické testy, bakteriální i virové infekce.Bez nálezů těžko uspějete u komise na žádost o důchod. Rivotril 0, 5 mg může obvodní napsat. Zkuste být více průrazná. Mrhá se zde miliony( poslední kauza vypisovani výkonů na zemřelé pacienty od soukromé nemocnice) a Vzp solila. A lék za pár kaček jen na úlevu pak nechcou psát- fuj.

standa (Ne, 12. 3. 2017 - 09:03)

Mivám i migrény a ted v...tak na ten třes je právě rivotril - napíše neurolog nebo obvodačka - to se divím , to užívají vvětšinou všichni dystonici , nebot je to jeden z preparátů , který zabírá na ten třes a záškuby i křeče.- je návykový ja to užívám 10let - už to není tak účinné jak na začatku , ale pořád pomáhá . když nevypne tak alespon zmírní sílu třesu a křečí . na 4hod 0,5 mg tablety.

Staňka (So, 11. 3. 2017 - 19:03)

Mário, snad by rivotril mohl napsat i obvoďák ,zeptejte se ho.Ale Vy máte těch problémů hodně, každý z nás se stím pere jinak a i problémy máme každý jiné. Moc Vám přeji aby se stal zázrak a bylo líp.A o důchod bojujte,Zdravím Staňka

mária (So, 11. 3. 2017 - 16:03)

Mivám i migrény a ted v poslední době jich bylo víc bolest v zátylku až do očí ten třes je děsný hlidat se už nedá prostě se třepu,ten Rivotril mi nikdo nenabídnul ani nevím komu si mám o něj říci ,neurologa tu nemáme ,do práce to bych asi nedala bolí mě i klouby takže si ještě řeknu o ty hořčíkové injekce, a dala sem si papiry na duchod už to prostě nedavám a děkuji za rady .

standa (So, 11. 3. 2017 - 08:03)

Diky Stanko za radu.Bože já...zkus med mebo hroznový cukr (hypoglikemie to taky vyvolá)někdy stačí kousek rohlíku a čistá voda.

standa (So, 11. 3. 2017 - 08:03)

Diky Stanko za radu.Bože já...třes hodně reaguje na jídlo a pití !! ale to si musíš vypozorovat na jaké - něco třes zmírňuje, něco vyvolá nebo horší - hodně Mg.(ale také zaleží na výrobku)

Reklama

Přidat komentář