Reklama

Borelioza

SÁVA (St, 26. 10. 2005 - 19:10)

Ahoj všichniNejdřív bych něco napsala k posledním příspěvkům.Jak všichni víme, velmi záleží na tom, jak dlouho v těle ta potvora je, než se začne léčit, že často na léky nereaguje,je to fakt prevít. Znám už dost lidí a vím, že i přes opakovanou léčbu,to vím i podle sebe, pokud se bacil už v těle zabydlel, se vyhnat nebo zničit prakticky nedá, pořád skrytě působí a zhoršuje zdrřavotní stav. Třeba Alena píše, že má potíže přes roky a ted jí dali tablety na 30 dní. Výsledky testů nejsou pravda zas tak vysoké, ale stejně bych radila v případě pokračujících potíží jít na lumbální punkci, aby se vyloučila neuroborelioza a nebo se pořádně léčila.Je ještě mladá a krevní testy nejsou spolehlivé, to víme. Já třeba v krvi nic nemám, ale v míšním moku a CNS se jim daří výborně přes opakovanou léčbu.Čím dřív a čím větší dávka ATB, tím líp, aspon je to přibrzdí.Jen se člověk , který má dlouhodobé potíže nesmí dát ve vlastním zájmu od některých lékařů odbýt, nebo musí jít jinam.Znám lidi, co ji chytli dvakrát, brzy se přeléčili velkou dávkou ATB a nic jim není, a taky znám lidi, co se léčili dlouho po nákaze malou dávkou a jsou nemocní čím dál víc, i přes opakované vysoké dávky léků.Tělo ztrácí sílu odolávat, přidávají se další a další potíže,a je to bída.Člověk se pak snaží s menším nebo větším úspěchem zkusit celkem cokoliv, jen aby mu bylo líp. Vím co říkám, za posledních asi 13 let mě ani na chvíli nepřestala bolet hlava, klouby,páteř, svaly, mám únavový syndrom a někdy nevím, co už mám udělat, aby to aspon trochu pomohlo.Léčby nezabírají, někdy se hodnoty ještě zvednou a mizerně je mi pořád. Dnes jsem byla na důchodové komisi a bez problémů mi hned první větou řekli, že s těmi nálezy mám nárok na plný důchod.Tak aspon něco, líp mi sice nebude, ale aspon nebudu mít tolik existenčních potíží navíc k těm zdravotním. Aspon doufám, dneska je možné všechno.V lednu zas půjdu na LP,a pak zřejmě zas na léčbu, měla bych také jít do rehabilitační léčebny,ale jsem po operaci a je mi ted ještě hůř, tak to musí počkat.Hledám pořádného ortopeda, potřebuju něco udělat s krční páteří, při některém pohybu se zaseknu a nemůžu dát hlavu jak patří.TAK SE MĚJTE A NEDEJTE SE!!!!!

Milan Cikán (Ne, 23. 10. 2005 - 17:10)

charakteristika nemoci a jeji leceni

ELENA (St, 19. 10. 2005 - 10:10)

Podívej se na stránky http://www.pacienti.cz/ - léčba nemocí, borelioza - na vše a taky nahttp://www.borelioza.cz/ - v diskuzi jsou navíc osobní zkušenosti jiných postižených boreliozou a taky důležité odkazy. Jsou to velmi přínosné stránky.

Alena (Pá, 14. 10. 2005 - 21:10)

Ještě bych chtěla doplnit a zeptat se, jak dlouho se berou antibiotika? Já mám Doxybene na 30 dní, nic jiného neberu. Teď čekám na další výsledky. Prosím o radu. Děkuji Alena

Alena (Pá, 14. 10. 2005 - 21:10)

Dobrý den. Ráda bych se zeptala ohledně boreliozi.Již 2,5 roku chodim k lekari s bolestmi kloubů a svalů, ale až před měsícem mi odebral krev a řekl, že mám boreliozu.Dal mi antibiotika Doxybene 200 1tabletu 1xdenně. Mám i další problémy jako bolesti hlavy, únava, nevolnost, občas je mi na omdlení a cítím se špatně. Krevní výsledky byly IgG 1451, IgM 383. Chtěla bych se zeptat, jaké stádium boreliozi to je, jak se mám léčit a čeho se vyvarovat. Dále jak dlouho trvá takováto léčba a co brát? Je možné úplné vyléčení? Mám 3letého syna, kterého jsem ještě před rokem kojila, jeho testy vyšly 20 a 34, je to opravdu negativní nález, mám se obávat přenosu nemoci na dítě a manžela?Chtěla bych druhé dítě, proto bych ráda věděla, za jak dlouho mohu otěhotnět, abych neohrozila sebe ani dítě? Můžu s touto nemocí pracovat jako dělník ve fabrice, případně jinou těžší práci? Moc děkuji za vaši odpověď a přeji všem hodně zdravíčka a v srdíčku hodně sluníčka Alena

Zdena Skalová (Po, 3. 10. 2005 - 16:10)

Tak si tady čtu vaše příspěvky,žádný optimismus.Mám boreliozu už letos podruhé.v dubnu jsem měla Amoclen a byla jsem na LP,teď v září mám zase pozitivní testy WB a beru Doxibene na 20 dní.Teď jsem si přečetla v časopise,že přípravek Megaenzym pomáhá při odstraňování účinků borelií.V lékárně ho neměli,zkusím to jinde.Máte s tím někdo zkušenosti? Zdena

Marcela (Út, 13. 9. 2005 - 13:09)

Vše již mnohokrát řečeno na:www.boreliza.czwww.borelioza.sk www.pacienti.cz Lymská boreliozana www.borelioza.cz si přečtěte i diskuse.

Marcela (Út, 13. 9. 2005 - 08:09)

Nedávno jsem přeložila následující článek z www.starrwalker.com/newsletters/april2005.htm Nový velký imitátor,Cathy Hopkins N.D.(Borrelia Burgdorferi) Lymská nemoc.Lyme nemoc byla poprvé zjištěna v 1975 venkově okolo města Old Lyme stát Konektikat, kdy dvě matky řekly, že jejich děti měly juvenilní (dětská) rheumatoidní arthritida. Název "juvenilní" nerozlišuje její klinický obraz od "adolescentní" (dospělácká) rheumatoidní arthritida, ale chtějí pouze říci rodičům, že tento strašná, zmrzačující nemoc se vyskytla u jejich dítěti. Nové bylo, že byla konstatována diagnóza

JANA DADAKOVA (St, 31. 8. 2005 - 19:08)

Milý Karle,jsem střídavě v inv. důchodu,protože před 19 lety mi napíchli lékaři b žloutenku při obstřiku a tak se narušila imunuta se kterou stále bojuji=střídáním chorob a ún.syndrom u mě byl v intenzivním stavu 4apůl roku atd.Pokud chcete napište mi přímo na mejlík.Hodně zdraví J.D.

piskot (Pá, 26. 8. 2005 - 20:08)

poprvé v životě jsem měla klíště vytáhnout ho bylo snadné celé odpadlo po namazání krémem ale po měsíci se mi objevil červený flek jsem hodně alergická na bodnutí a kousnutí hmyzem ale ted?mam strach že budu mít boreliozu v pondělí se hned chystám k doktorce prosím napište mi někdo

Karel (Čt, 25. 8. 2005 - 19:08)

Jano, prosím Tě byla si s těmito potížemi v ID? Já mám také ten chronický únavový syndrom a výrazné nedokrvení mozku. Psal jsem o sobě v kap. Nové možnosti léčby, Naděje??? Tak když by tě to zajímalo, tak si to můžeš přečíst. Děkuji za odpověď.

Pacient (St, 24. 8. 2005 - 20:08)

Prosím Vás paní Dadáková vy jste snad všude, kde je jen trochu možné chronicky nemocné zblbnout vidinou vyléčení. Kdyby jste se alespoň snažila psát sruzumitelněji. Nezapomeňte ještě všechny poučit o pozitivizmu a chtění se uzdravit. Ženská, že se nestydíte.

JANA DADAKOVA (St, 24. 8. 2005 - 19:08)

Zdravím a chci vám sdělit ,že po 16 letech mám negativní výsledky bor.1L.B.mi zanechala kloubní potíže, chron.ůn.syndrom a žloutenku b a 2 tíh. váček-zadr.voda v organismu.7 let beru denně přírodní vitamíny s ekologickými produkty od hlavy až k patě /jak se říká/denní potřeby to dodnes zvládám a doufám, že už nikdy na přeléčení nepůjdu.Mám bibli 3.stol.a tam je vše popsáno,a dokonce jsem ji lékařům donesla ukázat a teď chodí lékaři sestřičky ke mě atd.Poradím a i os. zkonzultuji J.D.

Dáša H. (St, 24. 8. 2005 - 09:08)

Marcelo, všelék určitě neexistuje, to s Vámi souhlasím, ale každý jsme asi vděčný za každou novou informaci a pomoc od dalších vlastníků breberek. A všichni víme, že záleží na mnoha faktorech, které onemocnění LB ovlivňují - stádium nemoci, další doprovodné choroby. Někomu lék či jiný přípravek pomůže, jiný na něj nadává a to i z důvodu, že ceny nejsou příznivé. Mně gemoterapie taky pomohla - 2 kúry na doléčení LB, jak jsem již zde uváděla. Nechci tím v žádném případě říci, že je to zázračný prostředek. Při předávání této pro mě radostné skutečnosti ostatním jsem měla asi stejný pocit jako Daniela, a sice, že mohu touto informací někomu pomoci. Mnozí vlastníci breberek o těchto možnostech třeba neví, ne že by byli hloupí a ještě nějaký lék nevyzkoušeli. Každý si prostě z informací zde uvedených musíme vybrat to, co je pro nás potřebné.

Daniela jiná (St, 24. 8. 2005 - 08:08)

Bohužel mám s alternativními produkty podobné zkušenosti jako Marcela, ale na to člověk přijde, až vyhodí pár tisíc.

Marcela (Út, 23. 8. 2005 - 13:08)

Danielo, pokud Ti Tvá léčba pomáhá jsi šťastný člověk, který má (pokud vůbec) LB v časném stádiu. Já nám neuroboreliozu 9 let antibiotik (včetně Doxybene a Lendacinu) jsem již měla mockrát, využívala litry koloidního stříbra, i pupeny a vše co slibovalo pomoc a jsem na tom stále hůře. Pište, co pomáhá vám, ale nevytvářejte pocit, že je to všelék pro všechny nemocné LB a blbé, že to ještě nevyzkoušeli. Přeji úplné uzdravení!

Daniela (So, 20. 8. 2005 - 19:08)

Dopručuji antibiotika doxyben 21 dnů, gemoterapii - léčba pupeny, vilcacora, koloidní stříbro a endogenní dýchání. Mám ji taky a cítím se po tom všem - užívám to vše - celkem dobře a jsem zvědavá na testy Daniela

Sava (Pá, 22. 7. 2005 - 23:07)

Omlouvám se za chybu, nemám jen chronickou boreliozu, ale chr. neuroboreliozu, nevšimla jsem si té chyby. Takže zas někdy příště

Sava (Pá, 22. 7. 2005 - 23:07)

Ahoj všichniTak jsem si přečetla vše co jste sem napsali po mě, je fajn že si tu můžem poradit a popovídat. Hlavně když nám to ostatní moc nevěří jak nám je, to znám.Byla jsem ted týden v nemocnici, bylo mi zle, horečky přes39,křeče v břiše a zádech, příšerná únava atd. Zřejmě mi nestačí že mám po letech léčení a neléčení potvrzenou chronickou boreliozu s trvalými následky,pozánětlivými ložisky na mozku a neustálými potížemi všeho druhu,našli mi tam 3cm cystu, s kterou budu asi muset jít na operaci,ale během roku se mi zvětšila jedna ledvina o 2cm, zatím se neví proč, zánět v ní ale nemám, ale chodím neuvěřitelně často na malou, a měla jsem bílkovinu v moči.Budu absolvovat řadu dalších vyšetření, obávám se že včetně biopsie,aby se zjistila příčina a co dál.Navíc přesto že mi minule na štítnou žlázu zvedli dávku léků, zas mám nízké hodnoty, tak mi ji znovu musí zvednout, během roku už po třetí. Prostě mám čím dál víc problémů,už mě to vážně štve.Napadlo mě, jestli jsem si tu ledvinu nepoškodila před 4 lety při úraze, spadla jsem zády na hranu schodů.Tak uvidím, co a jak bude dál. Když čtu, jak vám dávají opakovaně vysoké dávky ATB,vždycky znovu se naštvu, proč proboha když jsem tenkrát úplně přestala chodit a měla plně rozvinuté druhé až třetí stadium, mi dali ATB Deoximykoin jen na 10dní a tím léčba končila. To nepochopím.Kdyby mě pořádně léčili, mohlo mi ted být líp, nebo by aspon na to byla větší šance.Je mi mizerně,v té nemocnici mi dali vyšetřeními pořádně zabrat a kdoví co mám před sebou.Tak se uklidnuju u mých krásných kytiček, tam je mi nejlíp, na zahrádku nemám sílu.Doporučili mi žádat o plný ID,mám jen částečný,tak budu žádat, jsem fakt k nepoužití, sama to vidím, dlouho jsem se snažila, neskutečně se namáhala a přemáhala a kdoví jestli ty nové neduhy nemám právě z toho, poslední rok byl nesmírně stresující a naprosto vyčerpávající do krajnosti.Navíc i to počasí se proti nám spiklo,ty změny od tropických veder k listopadovým plískanicím jsou na ty bolavé klouby a třeštící hlavy opravdu to pravé.Mějte se a bojujte jak to jde.NEDÁME SE

? (Pá, 22. 7. 2005 - 21:07)

Byla jsi zdraví, teď jsi nemocní!

Reklama

Přidat komentář