Reklama

Borelioza

Maty (St, 10. 5. 2006 - 12:05)

Našla jsem velký článek o léčení Bruno Groeninga v časopise Meduňka.Je tam i telefonní spojení na pražskou skupinu.Takže Dano,moc děkuji za telefonní číslo do Brna,ale do Prahy to mám blíž.Ale stejně,díky za tip na léčbu.

Dana (Út, 9. 5. 2006 - 09:05)

Přimlouvám se za vrácení stránek v původní podobě, kde bylo možno sledovat více příspěvků za delší dobu-Dana

Dana (Út, 9. 5. 2006 - 09:05)

Léčení pomocí učení techniky bruno Groneninga je v Brně - znovu telefon lépe kolem 20 hodiny p. Kliment 603575915

Dáša (Út, 2. 5. 2006 - 10:05)

Přesně tuto kúru myslím + Renol k tomu. Na každého zabírá něco jiného a v jiné míře. Měla jsem asi to štěstí ve smůle, že mi to pomohlo a hodnoty poklesly.

Maty (Pá, 28. 4. 2006 - 12:04)

Alternativní kůrou myslíš gemoterapii?Tu od p.Podhorné jsem vyzkoušela už loni,ale na mě nějak nezabrala.Znáte někdo někoho,kdo měl boreliozu s rozvinutými příznaky a opravdu se z toho dostal?Bylo by povzbudivé sdělit to na tyto stránky.

Dáša (Čt, 27. 4. 2006 - 12:04)

Vyzkoušela jsem Alternativní kúru na doléčení boreliózy - užívala jsem 2 dávky za sebou a pak v tříměsíční přestávce mezi další kúrou jsem brala Renol - vše k zakoupení na: http://www.001shop.cz/inshop/scripts/shop_NF.asp? Hodnoty pak při kontrolním odběru krve poklesly, což by při hraničních hodnotách mohlo stačit. Mně pozitivní hodnoty klesly na hraniční. Přeji úspěšnou léčbu.

Maty (Čt, 27. 4. 2006 - 09:04)

Moc díky za radu,zkusím.Můžete mi k tomu dát podrobnější informace?Je to v Praze nebo v Brně?

Návštěvník (Čt, 27. 4. 2006 - 08:04)

Léčení - učení Bruno Gronninga, zabralo u mně - můžete zavolat p. Klimentovi 603575915 určitě pomůže

Maty (St, 26. 4. 2006 - 15:04)

Nemám možnost léčby ATB /hodnoty jsou jen hraniční/.Ví někdo o nějaké alternativní léčbě,která aspoň částečně zlepšuje stav?Něco,s čím máte vlastní dobrou zkušenost nebo se osvědčilo vašim známým.Budu vděčná za dobrou radu.

SÁVA (Ne, 16. 4. 2006 - 08:04)

AHOJ VŠICHNI
Všechny potíže se mi v poslední době tak zhoršily,že jsem šla o 2 měsíce dřív na kontrolní Lumbálku před 6 dny.Povedlo se to tou lepší jehlou, tak jsem pak 2 hodiny ležela a mohla vstávat. stejně jsem pak polehávala, mám hodně nízký tlak a motám se,bolesti hlavy,šíje a krční páteře se stupnují, jdu na podrobné vyšetření na neurochirurgii a za měsíc mi snad řeknou, jestli bude nutné operativně odstranit výrustky, kteé zřejmě mačkají na nervy a způsobují nejen čím dál větší bolesti, ale hlavně slábnutí,změny citlivosti a ztráty pohyblivosti a funkčnosti rukou.Výsledky LP budou až za 6 týdnů,dá se čekat, že pak zas půjdu na kapačkami ATB.Přestávají mi zabírat léky na bolest, například Tramal 200,který známým spolehlivě zabírá na mě nemá žádný účinek, stejně tak další léky. Až budu mít výsledky půjdu zas do poradny léčby chronické bolesti, snad tam něco vymyslí.Je to všechno na dlouhé lokte a když má člověk pořád snášet velkou bolest, tak to neskutečně vysiluje a zhoršuje kvalitu života,protože se domácnost a pod. nedá zvládat tak jak by člověk chtěl, prostě na to nejsou síly.Aspon že už se oteplilo a dá se líp chodit,sluníčko je taky lékař.Mějte se fajn a nedejte se odbýt od lékařů, tahle nemoc vyžaduje komplexní a dlouhodobou léčbu. Tak zatím

Jarča K. (Čt, 13. 4. 2006 - 15:04)

Anno,
naprosto nevím proč doktorka chce zjištovat jestli je LB akutní a nenasadí hned ATB, když má potíže které s LB souvidí a je pozitivní. Hledej jinde jdi s dcerou na revmatologii, neurologii, nebo infektologii, mě léčil kožař. Nedej se odbýt a dceru nech přeléčit ATB.
Na www.borelioza.cz najdeš v sekci léčba druhy a délky léčby.
Držím palce můžeš mi napsat na E-mail
jarcak"quick.cz
mám s LB bohužel už 4 leté zkušenosti.
Jarča K.

Jarca K. (Čt, 13. 4. 2006 - 15:04)

Jani,
ten trojklanný nerv je jako jedna z hlavních potíží popisovaných u borelioz.
Po práci hodně odpočívej, prý je dobrý doržovat denní režim, dělat věci ve stejnou dobu.
Držím palce, dlouho jsem sem nepsala, zdravím Sávu. Sávi, mě sice na CT poslali v zač. nemoci, nic se tam nezjistilo, ale CT krční páteře velice špatné. Bolesti mám od zátilkové oblasti, někdi to imituje jako obrnu hlavových nervů. Zatím to rozhýbu, ale bojím se co bude dál. V zátylku a krční páteři, už 4 rok cítím nepřetrživou bolest a pálení.
Doporučení jen analgetika, léka na prokrevení, a nejvíc pomáhá Tramal, když je nejhůř, bojím se je návykový.
Jarča K.

Anna (Pá, 7. 4. 2006 - 13:04)

Zdravím, me 17leté dceri se zvetsila uzlina pod spodni celisti asi u 3-4stolicky. Byla velika asi jak holubi vejce.Detsky lekar ji napsal antibiotika ktere uzivala 14dni. Na me vyzadani ji nechala udelat krevni zkousky, nelibilo se mi,ze ji poslala do skoly aniz by se zajimala co a jak. Dnes znam vysledek a je to lymska borelioza. Neznala jsem tak do detailu co to vlastne je, vedela jsem, ze pricina je v klisteti ale nezajimala jsem se do hloubky ani nebyl duvod. No kdyz jsem se to dovedela udelalo se mi az spatne. Dnes uz vim proc si stezuje na bolesti kloubu jak kolennich tak v kotniku a na rokou. Vzdy kdyz jsme na to poukazali tak, detska lek. nikdy neodebirala krev, aby zjistila pricinu. Dnes musime cekat az uplyne 6tydnu a ma prijit znovu, aby probehly dalsi odbery a potvrdilo se zdali je to akutni. Prosim, ma nekdo takovo zkusenosti s touto nemoci, aby mi poradil co delat dal a jestli se stav zlepsi a bude to zas v poradku. Podle dcery to je asi dva a pul roku kdy ji stipl komar a mela tam zarudnuti. Dekuji

Jana Č. Strakon (Čt, 6. 4. 2006 - 06:04)

Děkuji za informace Eleno! Špatně se mi čte a píše, protože mám podrážděné oči a na pravé skoro nevidím. Dneska jdu na oční a tak snad budu zase o něco chytřejší.Byla jsem na stránkách pacienti.cz a dost mě překvapuje co se člověk dozví jak o symptomech nemoci tak o neochotě lékařů jí léčit. Zatím děkuji a ahoj všichni Jana

Elena (St, 5. 4. 2006 - 09:04)

Podívejte se na stránky pacienti.cz, část borelioza, dále borelioza.cz a borelioza.sk, taky chlamydia.sk - považuji za přínosné. Mne tyto problémy taky trápí již několik let a velmi mi pomohly se zorientovat. Cítím, že se to nelepší, boreliozu mám zjištěnou až v pozdním stádiu, takže je to zřejmě neléčitelné - ale já se stále nevzdávám a snažím se s lékaři smlouvat, aby mne léčili a odvolávám se přitom na výše uvedené www stránky.

Jana Č. Strakon (Po, 3. 4. 2006 - 20:04)

Ahoj všichni! Už jsem dlouho nepsala a taky nečetla příspěvky,neměla jsem dva roky skoro žádné zdravotní potíže. V září 2005 jsem nastoupila do práce a moc se mi tam líbí,jenže se začínám cítit přepracovaná a začínají se mi vracet zdravotní potíže,které jsem měla při borelióze! Mám zase zánět trojklaného nervu a beru Biston, který mi docela zabírá.A moje otázka zní-SOUVISÍ TO Z KLÍŠTĚTEM? Také mám problémi s depresemi, mám jednou náladu že bych mohla létat a podruhé se chci zahrabat asi deset metrů pod zem abych nemusela s nikým komunikovat.Prosím poraďte jestli máte někdo čas ahoj Jana

SÁVA (St, 22. 2. 2006 - 22:02)

ZDRAVÍM
Jak jsou ted stránky předělané, tak to chce trpělivost a víc času, když si někdo bude chtít přečíst víc příspěvků.Zřejmě to někdo předělal ve snaze je zlepšit, uvidíme jestli to tak bude.Miluško zdravím, ty potíže s tlakem, častým močením a otoky dobře znám,vyšetřovali Vám pořádně štítnou žlázu, jestli dobře funguje?Popisované potíže by mohlo způsobovat její onemocnění, nezávisle na borelioze nebo na tom, že máte testy negativní.Zkuste požádet at Vás pošlou na endokrinologii nebo aspon udělají krevní testy na funkci štítné žlázy.Otoky ,potíže s tlakem a časté močení mohou způsobovat také nemoci ledvin, byla jsem s tím v létě v nemocnici.Za den by se mělo močit 10 - 15x a ty 3l. jsou v normě.Taky jsem pořád lítala, přešlo mě to po odstranění cysty,ale v létě jsem měla nemocnou ledvinu.Uvidíme, jak se nám budou nové stránky líbit, zatím se mi zdá psaní příspěvku nebo opravy hrozně pomalé.MĚJTE SE VŠICHNI FAJN A DRŽTE SE,BUDE LÍP!!!

SÁVA (St, 22. 2. 2006 - 22:02)

ZDRAVÍM
Jak jsou ted stránky předělané, tak to chce trpělivost a víc času, když si někdo bude chtít přečíst víc příspěvků.Zřejmě to někdo předělal ve snaze je zlepšit, uvidíme jestli to tak bude.Miluško zdravím, ty potíže s tlakem, častým močením a otoky dobře znám,vyšetřovali Vám pořádně štítnou žlázu, jestli dobře funguje?Popisované potíže by mohlo způsobovat její onemocnění, nezávisle na borelioze nebo na tom, že máte testy negativní.Zkuste požádet at Vás pošlou na endokrinologii nebo aspon udělají krevní testy na funkci štítné žlázy.Otoky ,potíže s tlakem a časté močení mohou způsobovat také nemoci ledvin, byla jsem s tím v létě v nemocnici.Za den by se mělo močit 10 - 15x a ty 3l. jsou v normě.Taky jsem pořád lítala, přešlo mě to po odstranění cysty,ale v létě jsem měla nemocnou ledvinu.Uvidíme, jak se nám budou nové stránky líbit, zatím se mi zdá psaní příspěvku nebo opravy hrozně pomalé.MĚJTE SE VŠICHNI FAJN A DRŽTE SE,BUDE LÍP!!!

miluška (St, 22. 2. 2006 - 15:02)

Ahoj Sávo, asi máte pravdu o tom šetření. Mně je pořát hůř, výsledky byly neg. i v likvoru. Když něco doktorce povím, tak mi řekne, že to eště potrvá. Konečně mě poslala aspoň na RTG páteře- bolí mne u srdce, nám vysoký tlak a silné bušení srdce. Extrémy jsou u pulsu - někdy mám jen kolem 50 a následně pok i 100, to časté močení to mi taky řekla abych si sbírala moč po 24 hod- bylo toho 3 litry - tak prý je to normální. Eště jsem nikde nenašla, kolik je norma množství a také jak často se asi má chodit. Proč mi otékají chodidla, jako kdybych chodila po žeravém uhlí. Co vy na to? Dškuji

E (Po, 20. 2. 2006 - 18:02)

To se mi vůbec nelíbí, že bylo mnoho příspěvků odstraněno. Pro lidi,kteří o onemocnění nic nevědí - bylo tam velmi mnoho kvalitních příspěvků, které jim mohly napomoci orientovat se v problematice. Borelióza je velmi komplikované multisystémové onemocnění a je škoda, že celá řada zkušeností pacientů se ocitla v koši!!! To se mi vůbec nelíbí.
Zdravím Sávu, vím, že právě ona má mnoho zkušeností a je fajn že je sdělí nám ostatním, abychom věděli co nás čeká. Sávo díky, snad už jaro klepe na dveře a bude trochu lépe.

Reklama

Přidat komentář