Reklama

NOHA V SÁDŘE

mico (Ne, 14. 9. 2014 - 19:09)

Má někdo nějakou radu jak...Ahoj Lenko,
já sádru nikdy sice neměl, ale napadlo mě, jestli by třeba nepomohlo komplet celou sádru prvně zakrýt igelitem a potom to přemotat ještě vrstvou široké foliové lepící pásky (klasická průhledná drží nejlépe)až nad kotník pod kalhoty... Klasický igelit se dává na sádru, ale je pravda, že stačí protrhnutí a voda je všude... Lepící páska by to mohla zpevnit... A pak se to vždy rozstřihne a igelit se sundá... Nevím, třeba to je blbost s tou lepící páskou. To mě teď tak napadlo... A copak se ti stalo? Sportovala si? Ať se ti noha dobře hojí. :-)

Lenka (Pá, 12. 9. 2014 - 19:09)

Má někdo nějakou radu jak chránit zasádrovanou nohu proti těm dlouhotrvajícím silným lijákům které tu za poslední dva týdny opakovaně jsou?Jsem z toho už trošku psychicky "vyťukaná"protože se bojím někam vyrazit aby mě nějaký silný liják nezastihl s nohou v sádře venku.Vím že je možné si dát na sádru igelit,ale ty lijáky jsou tak dlouhé a silné že si nejsem jistá že sádru ochrání.Mám sádru pod koleno s podpatkem a je asi 7cm vysoký od země než začíná sádra.Mám obavy hlavně o sádru ve spodní části nohy a kolem prstů.Mám ji mít ještě minimálně 5 týdnů a to že se nervuju kvůli věčně mizernýmu počasí mě hrozně psychicky unavuje.

Přemek (Út, 26. 8. 2014 - 10:08)

Jasně že je to blbost.Já...No jasně, že to není blbost. Tady je odpověď: ODPOVĚĎ: Aby mohly enzymy - účinné látky Wobenzymu - rozvinout své působení, musejí se vstřebat ve střevě. Pokud dojde ke smísení léku se stravou v zažívacím ústrojí, omezí se jeho vstřebávání a enzymy pouze podpoří trávení. Z toho důvodu doporučujeme první dávku Wobenzymu užít ráno po probuzení, vydatně zapít a jíst až za půl hodiny po požití léku. Při užívání v průběhu dne je pak třeba dodržet minimální odstup 2 hodiny od posledního předcházejícího jídla a po požití léku jíst nejdříve za půl hodiny. Nerozkousaná dražé je nutné zapíjet alespoň 200 ml tekutiny (voda, minerálka, čaj, nikoliv mléko!). Případné nedodržení těchto zásad znemožní požadovaný účinek léku!

sadra v Brně (Po, 25. 8. 2014 - 18:08)

kdyby měl někdo zájem o jakoukoliv sádru, pište na email [email protected] , mám materiál, prostory i podpatky

Honza (St, 30. 7. 2014 - 01:07)

No jstli má někdo teď nohu...Tak bohužel jsem se dostal do skupiny lidí,kterou jsi litovala a sádru jsem včerd dostal:(..poprvé v životě a rovnou na celou nohu, takže ocením rady, jak se to dá přežít:(

Eva (Út, 22. 7. 2014 - 14:07)

Můžu se zeptat, zda se...Tak to pozor, blbost to rozhodně není, ale neznamená to, že by člověk kvůli tomu měl držet hladovku. Ideální je jej užívat půl hodiny před jídlem a potom alespoň hodinu nejíst. Lékař mi to vysvětlil zcela logicky. Pokud se wobenzym užívá spolu s jídlem, enzymy putují do trávicího traktu a jejich účinek se silně snižuje. Já jsem ho brala, když jsem si zlomila nohu a nemůžu si stěžovat.

miko (Po, 14. 7. 2014 - 08:07)

Ty jsi, ale zvědavý...Nj, to jsem :-) A co ty a sádra? :-)

Hana (Ne, 13. 7. 2014 - 14:07)

A copak se ti stalo? Já...Ty jsi, ale zvědavý chlapeček.

miko (St, 9. 7. 2014 - 10:07)

No jstli má někdo teď nohu...A copak se ti stalo? Já sádru zatím neměl...

Markéta (Út, 8. 7. 2014 - 16:07)

No jstli má někdo teď nohu v sádře tak ho teda lituju.Měla jsem nohu v sádře takhle v létě 2x a bylo to fakt hrozný.

Jana (Út, 8. 7. 2014 - 16:07)

Můžu se zeptat, zda se...Jasně že je to blbost.Já se na to ptala v lékárně a tam mi řekli že třeba ráno ano ale jak chceš být nalačno celý den:-)?
Jinak ale nečekej od toho nějaké zázraky.Já jsem ho brala kvůli zánětu šlachy a stejně jsem se noze v sádře nevyhnula a ani pak to nebylo tím že bych brala Wobenzym ale že ta noha byla prostě měsíc v klidu.Nevim s čím marodíš ale spíš dej na klid než na nějaké léky.

Wobenzym (Út, 8. 7. 2014 - 15:07)

Můžu se zeptat, zda se musí Wobenzym za každou cenu užívat nalačno? Přijde mi to trošku pekelný, když ho beru 3x denně. Díky za názor. Honza

Miko (St, 2. 7. 2014 - 14:07)

Ahoj Adélo, měla jsem také...Jak se ti to povedlo? :-)

Gábina (Po, 30. 6. 2014 - 11:06)

Ahoj Adélo, měla jsem také naštípnutý kotník a wobenzym mi pomohl. Otok poměrně rychle zmizel a hezky se to léčilo.

Miko (Po, 23. 6. 2014 - 11:06)

Naštípla jsem si kotník a...Ahoj Adélo, tak to přeji, aby se ti to dobře hojilo. Kdybys chtěla si zkrátit dlouhou chvíli, rád pokecám. Ozvi se na můj mail: [email protected] :-)

Izabela (Út, 17. 6. 2014 - 15:06)

Dobrý den,
netrpím na zlomeniny každý rok jako zde někteří, ale pár už jich mám také za sebou. Během zlomeniny se mi osvědčil Wobenzym, a dále rozhodně užívat vitamín B a pokud máte rádi sulc, tak se nebát si ho dát co hrdlo ráčí:)

Adéla (Po, 16. 6. 2014 - 21:06)

Tak to si v tomhle počasí...Tak to bude určitě ale až po sundání ne?Teď mi koukaj jen prsty a ponožku přes prsty nosit nehodlám takže by to mohlo být OK.

Bára (Po, 16. 6. 2014 - 18:06)

Naštípla jsem si kotník a...Tak to si v tomhle počasí užiješ...počkej jak ti bude za pár dní noha smrdět.

Adéla (Po, 16. 6. 2014 - 17:06)

Naštípla jsem si kotník a dneska jsem dostala nohu do dlahy.Chtěla jsem aby mi doktorka dala nějakou ortézu ale říkala že to nepřipadá v úvahu při tomhle zranění nohy.Takže budu mít měsíc nohu v sádře,snad prý chodící.Uvidím ve čtvrtek na kontrole,když to bude OK tak dostanu chodící a když ne tak buď dál dlahu a nebo nechodící sádru.To by byl teda megavopruz.Už takhle jsem dost otrávená že budu mít měsíc nohu v sádře.Klika že k moři jedem až v srpnu,to už by to mělo být OK.

Calec (Po, 2. 6. 2014 - 13:06)

Chtěla bych se tu optat...Ahoj Dano, jak se daří? Co sádra?

Reklama

Přidat komentář