Reklama

NOHA V SÁDŘE

Zuzka (Út, 19. 10. 2010 - 17:10)

Mám úplnou příčnou...Ahoj Verčo, no tak to si s tím druhým špatným kotníkem teda moc nezahrávej, já měla natržený vazy před deseti lety (taky na druhé noze než mám teď ten úraz) a dodnes to občas cítím.
Já pořád nevím, kdy a jestli vůbec dostanu podpatek a jak dlouho se to může vlastně hojit ty záprstní kůstky. Při kontrole v pátek doktor řekl zase za 14 dní rentgen, dodělali mi sádru a nic víc.
Asi bych být Tebou moc po té čerstvě vyléčené druhé noze neskákala nebo skončíš na vozíku.

Markéta (Út, 19. 10. 2010 - 15:10)

Ahojky Markéto,
tak to...Ahoj Zuzko,no pokrok jsem zatím nijak nevyužila a stále ještě hopsám o berlích a nebo skáču po jedný noze.Taky už mám bříška prstů pořádně tvrdý a na chodidle pod prstama velký mozoly:-(.Zítra už zkusím doma na kopyto došlápnout.Holka ta furt někde s tou sádrou cajdá a nechce si na prsty natáhnot ponožku a tak se bojim aby ještě nestonala.Já jsem docela unavená jak furt s tou nohou posedávám a polehávám....Pospím si teda ráda ale už jsem nějaká přespalá.Trošku se bojim počasí,zatim je sucho ale bojim se až budou děště a nebo až přijde sníh.Sádru prý budu mít 8 týdnů.Zatim ahoj

Verča (Út, 19. 10. 2010 - 13:10)

Ahoj Verčo,
tak to Tě...Mám úplnou příčnou zlomeninu kotníku a doktor mi řekl, že na tohle mě stoupat nenechá. Pak mě prý čekají dlouhé rehabilitace a buhví jak dlouho budu chodit ještě s berlema. "Nejlepší" na tom je, že i druhý kotník mam celkem v háji, před 3 měsíci jsem měla sádru kvůli natrženým vazům.

Zuzka (Út, 19. 10. 2010 - 08:10)

Přidávám se k diskuzi:)...Ahoj Verčo,
tak to Tě lituju, že se musíš o berlích plahočit do školy. Co se Ti stalo že máš taky sádru bez podpatku?

Verča (Po, 18. 10. 2010 - 22:10)

Přidávám se k diskuzi:) Taky podpatek nemám a ani ho mít vůbec nebudu, takže docela tragédie s tím, že teď začínám VŠ...

Zuzka (Po, 18. 10. 2010 - 20:10)

Ahoj Zuzko,byla jsem na...Ahojky Markéto,
tak to blahopřeji k pokroku. Alespoň nějakému. Jsem tu asi jediná, kdo nemá podpatek a musí hopsat po jedné nebo o berlích.
Já jsem měla vazy natržené asi před deseti lety a podpatek jsem dostala asi po deseti dnech co jsem měla dlahu. Ale na chození to taky moc nebylo pokud si pamatuju.
Za jak dlouho máš přijít na kontrolu? Já jsem tenkrát s těmi vazy měla sádru snad 2 měsíce, pořád to nebylo dobré.
Nevíte někdo, jak dlouho se hojí zlomené záprstní kůstky? Na kontrole na chíře jsem se ptala a jediný co mi doktor řekl bylo, že mám přijít za dalších 14 dní, udělá se nový rentgen a pak se uvidí. Tak nevím.
A co nová sádra? Netlačí? Jak jsem si včera dala to víno tak mi ta noha nějak asi víc napuchla a docela mi to vadilo, tlačilo mě to docela.

Markéta (Po, 18. 10. 2010 - 18:10)

Ahoj Markéto, tak co...Ahoj Zuzko,byla jsem na kontrole až odpoledne protože dopoledne neměl nikdo čas mě tam odvézt a doktorka tam je dnes do 18hod.takže jsem jela až odpoledne a ještě byla u mě kamarádka co mně vezla na kafi.No sádru mi dotočili i kopyto přidělali ale ted na to nesmím do čtvrtka došlápnout vůbec a pak jen doma a na ven mám prý zatím jen o berlích a opatrně došlapovat.
Tak mám takový smíšený pocit.No těšim se až budu moct alespon doma na kopyto došlápnout.
Zatim ahoj Markéta

Zuzka (Po, 18. 10. 2010 - 13:10)

Ahoj Zuzko,moc děkuju.Taky...Ahoj Markéto, tak co kontrola, jak jsi dopadla?

Zuzka (Ne, 17. 10. 2010 - 22:10)

Jestli Katko máš jít do...Sprchování mi jde blbě. Když jsem to minulý týden zkusila, tak jsem měla tu dlahu docela pocákanou do sprchy i když jsem se snažila.
Raději se koupu, nohu na kraj vany a to je v pohodě. Trochu potíž vylézt ale už jsem to nacvičila.
Ted mám ale nový poznatek. Nalila jsem si 2 sklenky vína a jak se mi potom rozproudila krev, tak to je v té sádře něco. Už to zase jen tak neudělám, noha mě v tom tlačí a tepe. To fakt nebyl dobrý nápad.

Markéta (Ne, 17. 10. 2010 - 21:10)

Markéto, proč paskvil?...Pro Katku:No proč tam máš ty vsuvky příspěvků ode mne nebo Zuzky?!
To neumíš odpovědet normálně?Přijde mi to dost pitomý...:-(

Katka (Ne, 17. 10. 2010 - 21:10)

Ahoj holky,
odpověď pro...Jestli Katko máš jít do práce se sádrou a berlema, tak to se teda opravdu divím, co to máš za doktorku?
DOKTORKA MI TO NENAŘÍDILA (ALE ANI VÝSLOVNĚ NEZAKÁZALA). PODPATEK UŽ MÁM, TAKŽE TO SNAD NĚJAK ZVLÁDNU. MÁM SEDAVÉ ZAMĚSTNÁNÍ A KDYŽTAK MI POMŮŽOU KOLEGOVÉ.
No a že Markéty holčina se sádrou chodí a funguje tak to asi možný je, přece jen ve třinácti tělo funguje jinak než naše už trochu opotřebovaná. Kolik vám holky je? Já jsem na půl cesty mezi 30 a 40. JÁ ASI NA ČTVRT CESTY.NA TÉ VITALITĚ MLÁDÍ ASI NĚCO BUDE...JÁ MÁM ZLOMENOU NOHU POPRVÉ, TAKŽE TO NEUMÍM POROVNAT.

JEŠTĚ BYCH MĚLA JEDEN TECHNICKÝ DOTAZ. HOLKY, JAK SE S TOU SÁDROU SPRCHUJETE?

Zuzka (Ne, 17. 10. 2010 - 21:10)

Ahoj Zuzi,já si taky s Tebou...Ahoj holky,
odpověď pro obě. O hýbání prsty mi nikdo nic neříkal, když mi sestra tu sádru dodělávala a sádrovala ten palec, tak mi i říkala, že mi nechá koukat u ostatních prstů jen nehty protožre mám zlomené záprstní kosti a každý pohyb je špatný. Ale špičky prý koukat musí, mám si to kontrolovat jestlito mám prokrvené. Já to tedy jen tak zkusila, že to Markéta psala ale stejně to vůbec nejde.
Na nemocenské nejsem, do práce nechodím, jsem v domácnosti - manžel si to tak přeje a já ani moc nenamítám. Rodinu dobře uživí. Nemůžu říct, že bych se nudila, třeba se to časem změní, ale zatím mám dost starostí o chod domácnosti a hospodyni doma nechceme, jen občas objednáme na takové ty horší práce - okna, koberce a tak. I když teď přemýšlím, že budu s tou nohou asi pár týdnů domácích prací neschopná, takže budu muset nějakou výpomoc zajistit. Ten týden jsme to teď zvládli, radila jsem co a jak, ale když se zodpovědně podívám okolo, tak to už chce asi větší zásah a pro mě to teď není, jsem ráda, že se o berlích pohybuju alespoň po bytě.
Jestli Katko máš jít do práce se sádrou a berlema, tak to se teda opravdu divím, co to máš za doktorku? To snad ani nejde ne?
No a že Markéty holčina se sádrou chodí a funguje tak to asi možný je, přece jen ve třinácti tělo funguje jinak než naše už trochu opotřebovaná. Kolik vám holky je? Já jsem na půl cesty mezi 30 a 40.
Tak zatím
Zuzka

Katka (Ne, 17. 10. 2010 - 20:10)

Pro Katku:Co je to za...Markéto, proč paskvil?
Jen se ptám, jestli máš taky oteklé prsty a říkám si, že tvá dcera má štestí, že tak brzy zvládá pajdat s kopytem...

Katka (Ne, 17. 10. 2010 - 20:10)

Ahoj Markéto,
to jsem...AHOJ ZUZKO!
to jsem ráda, že jsi napsala, dost se doma nudím. Manžel odjel odpoledne na letiště - na tři dny do Londýna a musel už dnes. TAKY SE NUDÍM. BYDLÍM TOTIŽ SAMA.
JSI NA NEMOCENSKÉ, NEBO I S TOU SÁDROU A BERLEMA MUSÍŠ CHODIT DO PRÁCE?
Takže jsem tu sama s dětmi a s těmi moc zábavy není, udělali si věci do školy a teď sedí u počítačů.
Já s prsty u nohy nemůžu hýbat vůbec. Koukají mi jen zezhora špičky, vlastně jen nehty. zespoda mám sádru. A palec mám v sádře celý. to jsem ani nepsala, při kontrole tam měl doktor popis rentgenů z toho dne kdy se mi to stalo a našli mi ještě kromě těch tří zlomených záprstních kůstek zlomený kloub palce. To je ani netušila, ta noha mě bolí tak nějak celá. Tak mi ten palec sestra obalila vatou a zasádrovala ho taky.
Ale když to tak zkouším tak ani těmi špičkami hýbat nemůžu, ale nevím jestli to nnení tím, že to za prsty mám zlomené.
Jsem ráda, že si mám s kým popovídat o společné útrapě, tak až to půjde, tak zase napis.
TOBĚ TAKY RADILI, ABYS ZKOUŠELA HÝBAT PRSTY? U ZLOMENÉHO KOTNÍKU TO CELKEM CHÁPU. POMŮŽE TO, ABY SE NOHA LÍP PROKRVOVALA A NEBOLELA, KDYŽ UŽ NA NÍ MUSÍŠ STÁT NEBO SI JÍ NEMŮŽEŠ PŘI SEZENÍ DÁT NĚKAM NAHORU. ALE JESTLI MÁŠ ZLOMENÉ ZÁPRSTNÍ KŮSTKY,ZDRAVÝ ROZUM MI ŘÍKÁ, ŽE HÝBAT PRSTY NENÍ MOC DOBRÝ NÁPAD.

Markéta (Ne, 17. 10. 2010 - 20:10)

AHOJ MARKÉTO!
No mě ta...Pro Katku:Co je to za paskvil?Co jsi to napsala???!!!!

Markéta (Ne, 17. 10. 2010 - 20:10)

Ahoj Markéto,
to jsem...Ahoj Zuzi,já si taky s Tebou ráda píšu.Dcerka je moc fajn a povídáme si hodně ale taky je samá kamarádka a tak se taky nudim.
No já mám pod prstama taky sádru a dolů s nima nepohnu ale nahoru bych prý měla ale moc mi to nejde.Taky jsem si vzpomněla že jsem měla jít zítra na pedikúru a tak ji musim zítra zavolat že ted chodit nebudu,s jednou nohou je to blbost:-)
S tím Tvým zasádrovaným palečkem to musí být asi sochařský dílo:-)Já to viděla u kamarádky která měla zlomený paleček loni a vypadalo to fakt zajímavě:-)Já myslím že s prstíkama nemůžeš hýbat kvůli tomu že to máš u nich zlomené.
Těším se na psaníčko s Tebou.Zatim pa Markéta

Katka (Ne, 17. 10. 2010 - 20:10)

Ahoj Zuzko,moc děkuju.Taky...AHOJ MARKÉTO!
No mě ta noha bolí jen občas ale skoro vůbec se mi nedaří hýbat prstama,sestra na sádrovně mi říkala abych s nima pravidelně hýbala ale sotva nadzvednu palec a tak mi s nima cvičí dcera. JÁ MÁM ZLOMENÝ KOTNÍK. ZÍTRA TO BUDE PŘESNĚ TÝDEN. MÁŠ TY PRSTY OTELKÉ? JÁ ZATÍM JO. PRÝ JE TO PRVNÍ DVA TŘI TÝDNY BĚŽNÉ. TAKY S NIMI SKORO NEMŮŽU POHNOUT.
Ta pajdá úplně v pohodě a ani jiné potíže nemá,na to že má nohu zlomenou tak je úplně v pohodě. TAKŽE TVÁ DCERA MĚLA ZLOMENOU NOHU ANI NE TÝDEN A UŽ BEZ POTÍŽÍ PAJDALA S PODPATKEM? TO SE TEDA MÁ. MĚ KOPYTO PŘISÁDROVALI VE STŘEDU. OD PÁTKU RÁNO NA NĚJ SICE MŮŽU DOŠLAPOVAT, ALE ZATÍM NEDOJDU BEZ BERLÍ SKORO NIKAM, PROTOŽE MĚ TA NOHA ZAČNE BOLET. TAKŽE SEDÍM S NOŽKOU NATAŽENOU A BROUZDÁM PO NETU...
No nakupovat byla dcera,ale jen malý nákup.A ona nakupuje i normálně takže s tím problémy nemáme.Na velký nákup pojedu až budu mít kopyto se sousedkou,jezdíme takhle pravidelně.
JÁ OD STŘEDY VENKU NEBYLA. POKUD TEDY NEPOČÍTÁM "VYCHÁZKU" K POPELNICÍM PŘED BARÁKEM...A TO MÁM JÍT ZÍTRA DO PRÁCE :-(
Neboj až příště půjdou tak jim to napíšeš a bude to.
Měj se hezky a odpočívej at Tě nožka bolí co nejméně.
Zkusím zítra napsat jak jsem dopadla na kontrole...

Zuzka (Ne, 17. 10. 2010 - 19:10)

Ahoj Zuzko,moc děkuju.Taky...Ahoj Markéto,
to jsem ráda, že jsi napsala, dost se doma nudím. Manžel odjel odpoledne na letiště - na tři dny do Londýna a musel už dnes.
Takže jsem tu sama s dětmi a s těmi moc zábavy není, udělali si věci do školy a teď sedí u počítačů.
Já s prsty u nohy nemůžu hýbat vůbec. Koukají mi jen zezhora špičky, vlastně jen nehty. zespoda mám sádru. A palec mám v sádře celý. to jsem ani nepsala, při kontrole tam měl doktor popis rentgenů z toho dne kdy se mi to stalo a našli mi ještě kromě těch tří zlomených záprstních kůstek zlomený kloub palce. To je ani netušila, ta noha mě bolí tak nějak celá. Tak mi ten palec sestra obalila vatou a zasádrovala ho taky.
Ale když to tak zkouším tak ani těmi špičkami hýbat nemůžu, ale nevím jestli to nnení tím, že to za prsty mám zlomené.
Jsem ráda, že si mám s kým popovídat o společné útrapě, tak až to půjde, tak zase napis.
Zuzka

Markéta (Ne, 17. 10. 2010 - 18:10)

Ahoj Markéto,
no tak to Ti...Ahoj Zuzko,moc děkuju.Taky Ti přeju abys to měla co nejlepší.
No mě ta noha bolí jen občas ale skoro vůbec se mi nedaří hýbat prstama,sestra na sádrovně mi říkala abych s nima pravidelně hýbala ale sotva nadzvednu palec a tak mi s nima cvičí dcera.Ta pajdá úplně v pohodě a ani jiné potíže nemá,na to že má nohu zlomenou tak je úplně v pohodě.
No nakupovat byla dcera,ale jen malý nákup.A ona nakupuje i normálně takže s tím problémy nemáme.Na velký nákup pojedu až budu mít kopyto se sousedkou,jezdíme takhle pravidelně.
Neboj až příště půjdou tak jim to napíšeš a bude to.
Měj se hezky a odpočívej at Tě nožka bolí co nejméně.
Zkusím zítra napsat jak jsem dopadla na kontrole...

Zuzka (Ne, 17. 10. 2010 - 15:10)

Ahoj Zuzko,no já jsem s...Ahoj Markéto,
no tak to Ti zítra držím palce na kontrole, ať to máš v pořádku a dostaneš chodící sádru.
Mě ta moje pěkně štve že s ní nemůžu chodit. Ale ta noha pořád dost bolí a otéká, tak by to asi stejně nešlo.
Kdo u Vás nakupuje? Já musela v pátek poslat muže s dětma nakoupit a je to katastrofa co přinesli.

Reklama

Přidat komentář