Reklama

NOHA V SÁDŘE

Verča (So, 23. 10. 2010 - 23:10)

no mesic jeste mesic mam...Mi povídej, jsem zralá na prášky. Já ještě necelý tři týdny, už aby to bylo!

Honza (So, 23. 10. 2010 - 21:10)

no mesic jeste mesic mam...Hm, to já taky měsíc. Chodíš ven?

Johny (So, 23. 10. 2010 - 18:10)

no mesic jeste mesic mam jistej, pak se uvidii, uz me to dost stve to chozeni o berlich

Honza (Pá, 22. 10. 2010 - 22:10)

Přidávám se k...Čau Roberte, taky mám zlomený zánártní kůstky. Mám sádru na šest neděl, ode dneška podpatek.

Verča (Pá, 22. 10. 2010 - 18:10)

Držim palce, aby ti ji dali....Díky díky, ale to je "long shot", doktor minule řikal, ať moc nedoufám, ale i tak doufám:D Ty to máš na jak dlouho ještě?

Johny (Pá, 22. 10. 2010 - 14:10)

Držim palce, aby ti ji dali. Ja chodici sadru jen tak mit nebudu :-(

Verča (Pá, 22. 10. 2010 - 10:10)

Verčo, zlomenou nohu mám od...A co s tim máš? Hele to sprchování ani pohodlný nebude, prostě to je celý nanic. Mně teď v úterý řeknou, jestli mi dají chodící, děsně doufám, že dají.

Robert (Čt, 21. 10. 2010 - 23:10)

Za chvíli ti berle budou...Verčo, zlomenou nohu mám od pátku. Měl jsem zatím dlahu a dneska mi dali chodící sádru na 5 týdnů.
No jo, už jsem se smířil s tím, že ještě týden dva budu ještě muset chodit ven s berlema.
K tomu sprchování: vzlezl jsem do sprchového koutku a zavřel za sebou dvířka tak, aby sádra zůstala venku. Stejně jsem si jí ale postříkal a tak jsem si na ní podruhé dal velký igelitový pytlík. Pomohlo to, ale pohodlné to zrovna není.

Verča (Čt, 21. 10. 2010 - 22:10)

Díky za radu, Verčo. Asi je...Za chvíli ti berle budou připadat normální, ovšem bacha! Moc se netěš, že je brzo odhodíš, potom i když bys šel delší trasu, tak si je radši vezmi sebou a až ti sádru sundají, tak je taky ještě doost využiješ. Jinak já soběstačná nejsem absolutně vůbec, mám sádru nechodící a přesně jak řikáš, ani to blbý pití si nedonesu sama. A na jak dlouho to máš? Mně zbývají ještě 3 týdny a taky už z toho šílim! Jinak s tim sprchováním, no...musíš prostě najít polohu, kde budeš mít nohu ven z vany, ať už v sedě nebo ve stoje. U nás to v sedě nejde, takže stojím a nohu mám opřenou o židli u vany, takže opatrné pohyby:D

Robert (Čt, 21. 10. 2010 - 20:10)

ja mam zlomeny kotnik a byl...No potěš pánbůh, šrouby ti tedy opravdu nezávidím...
K tomu berlení. Děkuju za povzbuzující zjištění, že nejsem největší nemehlo na světě.

Robert (Čt, 21. 10. 2010 - 20:10)

Ahoj, takže taky sádra,...Díky za radu, Verčo. Asi je to opravdu o zvyk. Zatím si s berlemi připadám hrozně nestabilní.Chodicí sádra - no jak se to vezme. Dneska mi sice dosádrovali podpatek, ale bůhví kdy budu moct definitivně odložit berle. Už aby to bylo. Zatím jsem závislý na pomoci druhých i při takových "prkotinách" jako přenést jídlo nebo hrnek s čajem z kuchyňské linky na stůl. Ty jsi i s berlemi soběstačná?
Nohu v sádře mám poprvé, sotva týden a jsem z toho na mrtvici.
Možná bys mi mohla poradit i s problémem číslo dvě. Jak se se sádrou noze sprchovat, abych si sádru nerozmočil.

Johny (Čt, 21. 10. 2010 - 19:10)

ja mam zlomeny kotnik a byl sem tak sikovnej, ze mi ho museli sroubovat, sadru mam tri tydny a jeste mesic asi mit budu :-( schody uz mam nacviceny, ale zezacatku sem myslel, ze si nemlatim :)

Verča (Čt, 21. 10. 2010 - 19:10)

Johny,
co přesně se ti...Ahoj, takže taky sádra, ovšem závidím chodící. S podpatkem se naučíš za chvíli a ono to časem přestane bolet. Schody v pohodě, podpírej se berlema, zdravou nohu dej na následující schod a pak už jenom dotáhni nohou, na který máš sádru. Ze schodů začínej tou zasádrovanou, pořád si jí odlehčuj berlema a došlápni tou zdravou. Za chvíli si zvykneš:)

Robert (Čt, 21. 10. 2010 - 19:10)

to teda, ale clovek si...Johny,
co přesně se ti stalo? Od kdy máš nohu v sádře a jak dlouho jí ještě budeš mít?
Mohl bys mi poradit, jak o berlích zdolávat schody. Dík.

Johny (Čt, 21. 10. 2010 - 19:10)

Přidávám se k...to teda, ale clovek si nevybere. Ja podpatek ani zatim mit vubec nebudu :-(

Robert (Čt, 21. 10. 2010 - 17:10)

Přidávám se k vysokoškolákům s nohou v sádře. Minulý pátek jsem si zlomil 2 zánártní kůstky. Dnes mi dali chodící sádru na 5 týdnů. Došlápnout na podpatek smím ale nejdřív v sobotu. I potom bych na něj měl ale jen lehce našlapovat a při chůzi dál používat berle. Stejně by to zatim jinak nešlo, protože mě ta noha pořád docela dost bolí a když si jí nemůžu dát nahoru, otékají mi prsty. O berlích jsem naprosto neohrabaný. Pitomých pár schodů je pro mě velkou překážkou. Berle chytím do jedné ruky (nebo mi je někdo podrží, když vidí bezradného krypla), chytím se zábradí a skáču po jedné schod po schodu... Až s tou sádrou pojedu v pondělí MHD do školy, to bude "legrace".

Verča (Čt, 21. 10. 2010 - 17:10)

Ahoj,
jak to Verčo...Ahoj, mám to z domova přes hodinu cesty, takže mhd vážně nepoužívám. Když mě tam a zpátky má kdo odvést, tak jdu, když ne, tak nejdu. Už mi zbývá něco málo přes dva týdny, tak pak hurá do školy:)

Zuzka (Čt, 21. 10. 2010 - 09:10)

Je to bezva coo? V lepší...Ahoj,
jak to Verčo zvládáš na přednášky? Jak to máš daleko z kolejí do školy? Představa, že bych jezdila s berlemi a sádrou tramvají nebo busem je docela děsivá..

Verča (Čt, 21. 10. 2010 - 00:10)

Ahoj Verčo,ja tedka taky...Je to bezva coo? V lepší dobu se to stát nemohlo!

Johny (St, 20. 10. 2010 - 21:10)

Mám úplnou příčnou...Ahoj Verčo,ja tedka taky zacinam VŠ se sadrou a o berlích, je to pekna otrava :-(

Reklama

Přidat komentář