Reklama

TESTOVANÁ a NETESTOVANÁ kosmetika na zvířatech

Lenka (St, 15. 10. 2008 - 20:10)

Nivea prý netestuje již od roku 1960. Jinak se snažím dávat přednost spíše českým značkám a netestovaným. Např. RYOR. Není vůbec drahý a opravdu je super. A bohužel zorientovat se v každém přípravku jestli je testovaný nebo ne je hóóódně složité. Jedna ingredience může být otestovaná a zbytek ne a naopak. Je to fakt obtížné.

Alesa (So, 11. 10. 2008 - 11:10)

No když už se bavíte o testování na zvířatech tak mile ráda odpovím já sama užívam kosmetiku Avon ten mi zaručuje že v žádné fázy výroby a ani ingredience které použijí nejsou testované na zvířatech a utohohle zůstanu

Eskarina (St, 3. 9. 2008 - 21:09)

Prave tento tyzden sa u nas v DM objavila dekorativka Alverde: jupiiii :) Aj Weleda a Ryor sa u nas daju zohnat, celkom som sa s tym pohla :) Akurat nikde neviem najst, ci testuje aj Yves Roches (tvrdili mi ze naisto nie) a Altermed (jediny intim gel do ktoreho vkladam nadej, ze nie je testovany), ale ti sa mi nejak nechcu ozvat... neviete o tom nahodou nieco?
Mimochodom rozdiel medzi nasimi krajinami sa mi niekedy zda neuveritelny :(

majka (St, 3. 9. 2008 - 21:09)

seznam a komentár kteremu bych verila:
http://www.svobodazvirat.cz/netestfirmy.html

zrovna prší (Pá, 15. 8. 2008 - 18:08)

pro Eskarinu:

Věřím, že je to na Slovensku obtížnější než tu v česku. Ale i na Slovensku už je Alverde - přírodní netestovaná kosmetika z DM - a právě Alverde má i řadu dekorativní kosmetiky. U nás už je, u vás bude určitě brzy také. Mají dobré ceny - mám od nich řasenku, pudr a tužku na oči. Jsou dost dobré.

A netestovaná barva na vlasy je od firmy Directions.
Mají docela šílené barvy, ale i tak je to dobrý pořád ještě :-)

Eskarina (Pá, 15. 8. 2008 - 16:08)

Zacala som prechadzat na kozmetiku netestovanu na zvieratach, ale musim povedat, ze na Slovensku je to v porovnani s Cechami hotova tragedia :/ Vlasova kozmetika typu tuzidlo a farby na vlasy netestovane prakticky ziadne, dekorativnu kozmetiku zhanam vsetkymi moznymi cestami cez internet, o obleceni z biovlaken mozem tiez len snivat... teda HM zacalo pouzivat biobavlnu, tak sa na nich asi preorientujem... co som tym ale chcela povedat je to, ze je to sice otrava, lozit po obchodoch a hladat netestovane vyrobky, ale rozhodne mi to stoji za to

s_arah (Pá, 15. 8. 2008 - 15:08)

Absolutně souhlasím s posledním příspěvkem. Spoustu věcí člověk nezmění, protože v dnešním světě jde v první řadě o peníze. Pokud ale s něčím nesouhlasím snažím se to nepodporovat. A to tak že nepřispívám do pokladny kosmetickým firmám, které testují své výrobky na zvířatech. Nejím maso, protože zvířata jsou chována v šílených podmínkách a surově zabíjena. Nemám nic!!! koženého nebo z kožešiny. Snažím se kupovat oblečení, které je vyrobeno z biovláken (při jejich pěstování se nepoužívají pesticidy a i na používání barviv na tato vlákna je přísná norma). Také se snažím kupovat bio potraviny. Léky sice užívám, ale jen v případě že sem nemocná. Vím, že testování na zvířatech nikdy neskončí, ale snažím se to alespoň trošičku ovlivnit. Aby ta chuďátka trpěla jen kvůli tomu abych měla lepší pocit z toho že jsem namalovaná, hladce oholená a mám novou neodolatelnou barvu na vlasech?? To ne!!! Proto kupuji kosmetiku netestovanou na zvířatech. I když jsem jen jedna z mála, myslím, že jsem toho pro zvířata udělala víc než všichni ti co "mají zvířata radši než lidi" - viz Aneta! Kdo je potom ignorant??

s_arah (Pá, 15. 8. 2008 - 15:08)

Absolutně souhlasím s posledním příspěvkem. Spoustu věcí člověk nezmění, protože v dnešním světě jde v první řadě o peníze. Pokud ale s něčím nesouhlasím snažím se to nepodporovat. A to tak že nepřispívám do pokladny kosmetickým firmám, které testují své výrobky na zvířatech. Nejím maso, protože zvířata jsou chována v šílených podmínkách a surově zabíjena. Nemám nic!!! koženého nebo z kožešiny. Snažím se kupovat oblečení, které je vyrobeno z biovláken (při jejich pěstování se nepoužívají pesticidy a i na používání barviv na tato vlákna je přísná norma). Také se snažím kupovat bio potraviny. Léky sice užívám, ale jen v případě že sem nemocná. Vím, že testování na zvířatech nikdy neskončí, ale snažím se to alespoň trošičku ovlivnit. Aby ta chuďátka trpěla jen kvůli tomu abych měla lepší pocit z toho že jsem namalovaná, hladce oholená a mám novou neodolatelnou barvu na vlasech?? To ne!!! Proto kupuji kosmetiku netestovanou na zvířatech. I když jsem jen jedna z mála, myslím, že jsem toho pro zvířata udělala víc než všichni ti co "mají zvířata radši než lidi" - viz Aneta! Kdo je potom ignorant??

pro Anetu (So, 9. 8. 2008 - 17:08)

Jistě že myju nádobí. V biologicky odbouratelném netestovaném prostředku. Ve stejném i peru. Deodorant mám přírodní netestovaný, vlasy si nebarvím chemickou barvou, lak nepoužívám. Potravin jím hodně zdravých a s malým počtem éček. Léky neberu, jsem zdravá.
A my pokrytci budeme řešit testování. Budeme, protože víme, že spoustu věcí můžeme změnit.
A jsme menší pokrytci než vy, ketří nad vším mávnete rukou a jediné ,co umíte, je nadávat.
Chudáci, nic víc k tomu říct nemůžu.

Barevné oblečení mám, ale to je věc, se kterou bohužel nic nenadělám. Ještě jsem nikde neviděla oblečení bezbarvé, ty jo? To víš že jím ovoce a zeleninu, je to lepší než maso:-) a s herbicidy bohužel rovněž nic nezmůžu.
A neříkám, že se přestane testovat. To nejspíš ne. Ale já s tím nebudu mít nic společného, protože ze svého života vyřadím vše, co půjde, když tím prospěju zvířatům. To ty jak vidím neuděláš, i když máš podle sebe zvířata raději než lidi.
A určitě je i jíš, viď?
S Greenpeace nemám nic společného. Aspirin jsem neměla snad nikdy v životě.
A to si piš, že mám představu, co vše je testované, neříkáš mi žádnou novinku. Vím že se testují barvy, laky, drogerie, testy probíhají v zemědělství, v technice, ve zbrojařství i automobilovém průmyslu.
Ale to jsou věci, se kterými bohužel nehnu. Ale i proto jsem se rozhodla pomoci alespo? tam, kde můžu.V jídle, v kosmetice, v oblečení, v aktivní pomoci.

A nikdo lidi tvého typu neosočuje. Tys osočila první, já tu v poklidu psala o prolhaném avonu. To tys přišla a zaútočila jak buldok. Nikdo tě přece nenapadl.
A víš proč tě to tak štve? Protože víš, že máme pravdu.Ale protože jsi líná změnit svůj život.
Tečka:)

Aneta (Pá, 8. 8. 2008 - 20:08)

A co barevné oblečení, nosíš? A éčka si ty myslitelko hlídáš? Pokud jde o ovoce a zeleninu, jíš to? Hádej na kom se testují vedlejší účinky pesticidů a herbicidů..Já neobhajuji testování na zvířatech, osobně mám zvířata raději než lidi. Myslím, že by se tyto přípravky měly testovat na dobrovolnících. Ale do toho by asi nikdo z vás nešel,že?!
Někde se začít musí, to je pravda. Ale testovat se nepřestane ani náhodou. Jde spíš a svědomí... A pokud chce někdo hlásat něco o výrobcích testovaných a netestovaných, ať je důsledný a zjistí si, do jakého boje se to vlastně pouští!je to pravda, kterou vy grínpísové a spol.nechcete slyšet. Dál si budete bojkotovat ty své Max-factory a plácat se po ramenou. To, že se pak nadlabáte aspyrinu a tím vaše snaha přijde vniveč, vůbec nevnímáte. Nechtěla jsem, kruci, schvalovat testy na zvířatech... Kdybyste většina z Vás uměla pořádně číst, tak na to přijdete sami.
A to, že nejsem naivka ať mi nikdo nevyčítá. Používat věci netestované na zvířatech je jistě chvályhodné, ale Vy prostě nemáte ani představu, co je vše testováno, furt si myslíte, že jsou to ty make-upy a šampony! To jistě jsou. Ale pak tisíce dalších věcí, se kterými denně přijdete do kontaktu, používáte je a ani o tom nevíte. A nejhorší na tom je, že tohle už vás nezajímá! Spíš budete osočovat lidi, co vám řeknou na férovku, jak to je.

Aneta (Pá, 8. 8. 2008 - 20:08)

Myjete nádobí? Perete? Používáte jiné chemické látky? (deodorant, barva na vlasy, odbarvovač, lak na nehty, lepidla), jíte potraviny obsahující různá "éčka"? A berete léky? Používáte látky testované na zvířatech. Takže vy pokrytci neřešte nějaké hloupé kosmetické firmy. Vše co je průmyslově zpracováváno a obsahuje chemické látky bylo alespoň z části testováno na zvířatech. Když ne celý výrobek, tak alespoň nějaká jeho složka. Prostě se tomu nevyhnete, ať bojkotujete co chcete.
Leda že byste se odstěhovali někam do divočiny.

pokračuju (Pá, 8. 8. 2008 - 19:08)

a ještě něco, pokud firma připouští jakékoli vyjímky, je vše jasné. Naprosto. Za to se dá schovat prostě cokoli.
Avon rýžuje z lidské naivity, pro mne je to nepochopitelné, že jim tolik lidí věří.

A ano, Honzo (Pá, 8. 8. 2008 - 19:08)

Avon skutečně lže. A nejen na svých internetových stránkách, on lže i určitým lidem přímo do očí. Kromě toho má velký podíl na znečisťování planety, používá v kosmetice tuny neodbouratelných látek.
Pokud si já koupím šampon, tak ne od avonu, který škodí planetě, ale od Urtekramu, který neubližuje zvířatům, má složení z přírodních a odbouratelných látek ve vodě, a samotná výroba probíhá v továrně poháněné solární energií.
Vždy jde o to co si člověk vybere. A kam se postaví - jestli na stranu prolhané firmy, která podporuje vivisekci a ničení planety ( a vydělává na zákaznících - a lže - a používá zdraví nebezpečné látky ve složení, neboť jsou levné ) nebo na stranu firmy, která je cruelty-free, je ohleduplná k životnímu prostředí a zdravá pro tělo.

pro Honzu i ost (Pá, 8. 8. 2008 - 19:08)

Avon lže. Mám to ze spolehlivého zdroje a vyzradil je jeden jejich pracovník. Takže asi tak. Jediné, opakuji jediné, co by mě přesvědčilo, ža avon netestuje, by byl příslušný certifikát. Buď BDIH, nebo Ecocert, nebo Vegan, nebo HCS ( human cosmetics standart ).
AVON ANI JEDEN Z TĚCHTO CERTIFIKÁTU NEMÁ!!!!!
Jsou to mezinárodně uznané certifikáty a kontrolují se.

A ten králík v trojůhelníku je naprosto neprůkazný. Je to symbol, jehož použití neupravuje žádný právní předpis, proto ho může použít jakákoli, opakuji jakákoli kosmetika, klidně testovaná ( případ avonu ).
Symbol králíka v trojůhelníku vznikl ve Velké británii, kde si ho vybralo společenství prodejců. Ale není mezinárodně uznaný, kontrola je nulová, tudíž průkaznost netestování žádná.

JEDINÝ uznaný symbol králíka je HCS - králík běžící přes hvězdičky evropské unie. V oválu.
Jiné značení je neoficiální.Může to být symbol, ale není vyžadována žádná kontrola, takže si ho na výrobek může dát kdokoli.
Zato HCS, nebo ještě lépe Vegan ( symbol květiny ) jsou stoprocentní.

Netestovaná kosmetika a její certifikáty:
Lavera - BDIH, Vegan
Alverde - BDIH, Vegan
Urtekram - HCS
Ecocosmetics - Ecocert
LOgona - BDIH
Jason - HCS
Weleda - BDIH
Dr.Hauschka - BDIH
u nás Saloos - CPK, CPK bio
Nobilis Tilia - to samé ( certifikovaná přír. kosmetika )

a další. Takže pokud chce mít někdo stroprocentní jistotu, je dobré kupovat certifikovanou kosmetiku.

Linda (Pá, 8. 8. 2008 - 14:08)

Ježiši, vy jste blbí. Netestovaný výrobek se dá rozeznat naprosto spolehlivě, na obalu je označen zeleným trojúhelníkem s bílým králíkem uvnitř. Je to mezinárodní symbol, který zaručuje, že výrobek, ani žádná jeho složka, prostě není testovaný. Když tento symbol výrobek nemá, testovaný je. Jinak Avon i Oriflame samozřejmě testují, jako ostatně všechny tyto průmyslové giganty.

YX (Pá, 8. 8. 2008 - 14:08)

Gilette testuje, Max Factor taky.

aktivistka (Pá, 8. 8. 2008 - 14:08)

Avon a Oriflame netestují, Sunsilk ano, Nivea taky.

Petra (Pá, 8. 8. 2008 - 11:08)

Znamená to, že např. Avon sice netestuje finální výrobky, ale polotovary nechává testovat na zvířatech u jiných firem?

Honza (Čt, 7. 8. 2008 - 23:08)

Myslím, že dezinformujete buď Vy, nebo Avon lže na svých webových stránkách. Tam výslovně stojí, že jednak sama firma netestuje, jednak ani jiná laboratoř pro ně netestuje. Stojí tam sice, že existují výjimky, kdy testování provést musí, ale pouze v případech, kdy jí to nařizuje zákon, vládní zdravotnické orgány a kdy je firma nebyla schopna přesvědčit. Zde jsem okopíroval příslušné texty. Váš příspěvěk na mě působí nevěrohodně, mimo jiné i proto, že je zcela anonymní. A nyní texty:

On June 2, 1989, Avon announced a permanent end to all animal testing of our products, including testing done in outside laboratories. Avon was the first major cosmetic company in the world to end animal testing.

Avon will conduct animal testing only when required by law, at the request of government health or medical authorities, and only after having first attempted to persuade the requesting authority to accept non-animal test data.

Pokud jste přesvědčen(a) o své pravdě, předložte informace, které potvrzují to, co říkáte. Bude to jistě podnětnější než jen obviňovat a nic neukázat.

ale to víš že t (So, 24. 5. 2008 - 21:05)

Avon má testovací laboratoř, ve které si nechává výrobky testovat. Je to jiná firma, pod kterou je ta laboratoř napsaná. Takže -Avon sám jako firma netestuje, ale nechává si věci otestovat. jsou na to právní kličky a Avon se v nich dobře orientuje.
To jen tak pro upřesnění.
Avon nemá podloženo, že netestuje, nenechává si otestovat a nekupuje otestované složky. protože to právě dělá.
Je to slovíčkaření. Vy výsledku je to jedno, Avon testuje, jen pod hlavičkou laboratoře jiné firmy.
Jak jednoduché.

A nedezinformujte prosím lidi. Díky.

Reklama

Přidat komentář