Reklama

TESTOVANÁ a NETESTOVANÁ kosmetika na zvířatech

hani (Po, 23. 4. 2007 - 21:04)

to by me zajímalo jak ty vložky testuji????hehehe

Návštěvník (So, 21. 4. 2007 - 01:04)

chtela bych vedet jakou znacku vlozek pouzivate, kdyz firma always testuje

aneta (Pá, 20. 4. 2007 - 00:04)

Ahoj Arniko. Říkala jsem, že už psát nebudu, ale chci reagovat. Ve všem máš pravdu. Asi jsem volila přehnaný způsob jakým jsem chtěla vyjádřit to, co si o téhle problematice myslím. Všem, kterých jsem se dotkla, se tedy omlouvám. Poslední dobou jsem toto téma totiž řešila s mnoha lidmi a hodně z nich si opravdu myslelo, že to, že nepoužívají tu kterou řasenku z nich činí velké ochránce zvířat. Při tom nebyli o této problematice vůbec informováni. Pak jsem narazila na tyhle stránky a asi jsem si tady vybíjela svůj vztek. Navíc mě dost šokovalo, že to většina lidí pochopila úplně opačně a myslela, že snad zastávám testování na zvířatech.

Návštěvník (Čt, 19. 4. 2007 - 23:04)

Žabomyší problém.Sežeru kuře a potrápím se, zda mou řasenku netestovali na králíkovi. Se vám divím. Asi máte málo starostí.

Arnika (Čt, 19. 4. 2007 - 22:04)

lupito, a čím tedy dokonale "spasíme svět"? Když víš, jakým způsobem to nejde, jistě budeš i vědět, jakým ano a já bych to ráda věděla také, opravdu.
Mimochodem, hovořím-li o výrobku netestovaném na zvířatech, mám na mysli výrobek "kompletní", tedy včetně ingredinecí, které taktéž nesmí být testovány na zvířatech.

aneto, zmiňovala jsem společnosti vyrábějící kosmetické produkty proto, že právě na ty se tazatelka ptala a já už mám ve zvyku odpovídat na to, na co jsem tázána, ne naopak. Samozřejmě i mezi čistícími a pracími prostředky lze najít netestované, např. od společnosti Ecover.
A pokud dovolíš, přidám svůj názor. Můžu se mýlit, ale myslím si, že onu prudkou reakci ostatních přispivatelů nevyvolal ani tak samotný obsah Tvých příspěvků, jako spíše poněkud agresivní způsob, jakým jsi je stylizovala. Jsem Moravanka :o), ale přesto i já mám trošku problémy s "porozuměním textu", kterého jsi autorkou. Pokud Češi mají s tímto potíže obecně, možná je problém spíš ve schopnosti vyjadřování textu, než s jeho pochopením ... Pro mě byly Tvoje texty jen vodotryskem emocí, ve kterých jsem opravdu měla potíže zorientovat se v tom, co jimi vlastně chtěl "básník říci". Nevím, z čeho vyvozuješ, že všichni zdejší přispivatelé jsou pokrytci, kteří bojkotováním testované kosmetiky jen dělají dobře svému svědomí. Dost možná, že někteří z nich takoví jsou, ale pokud projeví zájem alespoň o netestovanou kosmetiku, je podle mého názoru mnohem přínosnější podpořit je v tom a doufat, že časem sami dospějí k něčemu rozsáhlejšímu, než jim vynadat a vyvolat pocit, že na nějakém šamponu vlastně vůbec nesejde. I ten šampon je lepší než nic, nemyslíš? A za další - nikoho ze zdejších přispivatelů neznáš a i kdyby mezi nimi byla většina tzv. "pokrytců", mohou být mezi nimi i lidé, pro které je boj proti utrpení zvířat posláním a kteří se Tvým projevem právem mohou cítit dotčeni.
Já se rozhodně nepovažuji za "spasitele" v jakémkoli ohledu a onu realitu důvěrně znám, přesto jsem přesvědčená, že je rozhodně lépe dělat něco než vůbec nic. Já musím užívat poměrně velké množství léků a opravdu mi není dobře po duši z vědomí, jakým způsobem byly vyvíjeny a testovány, rozdíl je pouze ten, že v případě léků nikdo z nás nemá na vybranou, neboť pro testování léčiv zatím jiná alternativa neexistuje, ale u kosmetických a čistících přípravků ta možnost volby je a já jí nepřestanu využívat jen proto, že užívám testované léky. Nejsem všemocná, jen se snažím ovlivňovat to, co ovlivnit můžu.

aneta (Čt, 19. 4. 2007 - 11:04)

Ach bože, děkuju! Ale sem už nepolezu, nemá to cenu. Co jsem chtěla říct jsem řekla, jsem ráda, že se našel alespoň někdo rozumný. Papa a měj se fajn, lupito.

lupita (Čt, 19. 4. 2007 - 11:04)

Aneto, drž se ;)
A vy ostatní si uvědomte, že nemá cenu se poplácávat po ramenou a myslet si, že bojkotem Procter&Gamble spasíte svět. Víte, kde ta netestující kosmetická firma nakupuje ingredience? A jestli je ten někdo, od koho nakupují, náhodou netestuje na zvířatech? Nebo jestli netestuje něco jiného, třeba pro potravinářské účely? Jestli náhodou nejdou vaše peníze ve výsledku na testování na zvířatech? A víte, co všechno se testuje / bude testovat kvůli EU a REACH?
P.S. Sice to tak nevypadá, ale jsem proti testování na zvířatech, snažím se používat netestované, ale tohle je prostě krutá realita.

aneta (Čt, 19. 4. 2007 - 01:04)

Jo, zas jeden takovej. Já vaše názory chápu, jsou to i mé názory. Netestovat, jistě. Ale být důsledný v používání netestovaných výrobků. Bohužel mi přijde, že vy nejste a jak říkám, nemáte kolikrát ani tušení, co se vše testuje. nevím, proč se na mě pořád někdo vrhá. Nebo ty snad zastáváš testování na zvířatech? Hele, že jíš maso!

__Osvald (Čt, 19. 4. 2007 - 01:04)

Milá Aneto jak tak sleduji diskusi, s Tebou se diskutovat nedá. Meleš stále tu svoji a vůbec se nesnažíš pochopit názory jiných.Jsi opravdu tak zabedněná? Jak asi mohou lidi ignorovat přípravek o kterém není povědomí, že je testován na zvířatech? Došli Ti argumenty a proto si přešla na sprostá slova a myslíš si, že nás ukřičíš? Vždycky je lepší dělat aspoň něco, než jenom plácat nesmysly.

Návštěvník (Čt, 19. 4. 2007 - 01:04)

Milá Aneto jak tak sleduji diskusi, s Tebou se diskutovat nedá. Meleš stále tu svoji a vůbec se nesnažíš pochopit názory jiných.Jsi opravdu tak zabedněná? Jak asi mohou lidi ignorovat přípravek o kterém není povědomí, že je testován na zvířatech? Došli Ti argumenty a proto si přešla na sprostá slova a myslíš si, že nás ukřičíš? Vždycky je lepší dělat aspoň něco, než jenom plácat nesmysly.

aneta (Čt, 19. 4. 2007 - 01:04)

Ježíšku na křížku. Lidi, napsala jsem něco o tom, že protože se testuje tolik věcí, tak nemá cenu si nekupovat netestované výrobky? Jak vidím, je vážně pravda, že Češi mají problémy s porozuměním textu. Já jen chtěla napsat všem, co si myslí, jak jsou dobrý, když bojkotují nějaký druh testovaného výrobku a pak jdou a použijí, ať už z nevědomosti, nebo jen z lenosti, jiný testovaný přípravek, jací jsou pokrytci. Takoví lidi mě fakt SEROU. A přijde mi, že hlavně takoví se na těchto stránkách prezentují. A ještě se do mě demagogicky pouští, když jim tenhle fakt otřu o hubu. Navíc jsou hloupí a nečtou ani pořádně, co člověk píše.

Návštěvník (St, 18. 4. 2007 - 21:04)

jistě, že vím, že kažá chemie je testována na zvířatech ale není lepší když to mohu omezit co nejvíce to jde. A ne jen hloupě mluvit a pak si říct stejně je to k ničemu, když si tohle řekne každý tak je to k ničemu. Alespoň tu kosmetiku a čisticí prostředky nebo už i oblečení:) lepší než nic. A léků se straním co nejvíc to jde, pokud mi to nenařídí lékař tak nic neberu. Ahoj

Michaela (St, 18. 4. 2007 - 09:04)

Aneto, věřím, že máš zvířata ráda, ale tvůj názor je opravdu zcestný. Každému je jasné, že nejen kosmetika se testuje na zvířatech, ale je lepší alespoň dělat něco (nekupovat testovanou kosmetiku) než si říct, že ostatní výrobky jsou také testované na zvířatech, tak proto na to kašlat a tímto problémem se nezabývat. To, že nejspíš všechny kosmetické firmy v dřívější době použili přísady testované na zvířatech je bohužel určitě pravda, ale jestli se nyní k něčemu zavázali a netestují na zvířatech, tak si rozhodně budu kupovat jen jejich výrobky. Kéž by jednou vyšel celosvětově zákon zakazující testovaní na zvířatech! Jenže k tomu lidstvo bohužel nikdy nedospěje... :o( Jinak si myslím, že dobrovolníků by se určitě našlo dost, ale problém je v tom, že by jim firmy museli platit peníze a proto je pro ně snažší testovat na němé tváři, která se proti tomu nemůže nijak vzepřít.

Aneta (Út, 17. 4. 2007 - 19:04)

A to, že nejsem naivka ať mi nikdo nevyčítá. Používat věci netestované na zvířatech je jistě chválihodné, ale vy prostě nemáte ani představu, co je vše testováno, furt si myslíte, že jsou to ty make-upy a šampony. To jistě jsou. Ale pak tisíce dalších věcí, se kterými denně přijdete do kontaktu a používáte je a ani o tom nevíte. A nejhorší na tom je, že tohle už vás nezajímá! Spíš budete osočovat lidi, co vám řeknou na férovku, jak to je.

Aneta (Út, 17. 4. 2007 - 19:04)

Nebudeš tomu věřit, ale ano.. To co píšu je jen hnusná pravda, kterou vy nechcete slyšet. Dál si budete bojkotovat ty své max-factory a plácat se po ramenou. To, že se pak nadlabáte aspirynu a tím vaše snaha přijde vniveč vůbec nevnímáte. Nechtěla jsem kruci schvalovat testy na zvířatech a kdybys ty bezejmenný uměl pořádně číst, tak na to přijdeš.

Návštěvník (Út, 17. 4. 2007 - 18:04)

to anet- ty že máš ráda zvířata, dobrej vtip

Aneta (Út, 17. 4. 2007 - 18:04)

Někde se začít musí, to je pravda.. Ale testovat se nepřestane ani náhodou. Jde spíš a svědomí..A pokud chce někdo hlásat něco o výrobcích testovaných a netestovaných, ať je důsledný a zjistí si, do jakého boje se to vlastně pouští. Není možné se jim vyhnou.

Aneta (Út, 17. 4. 2007 - 18:04)

A co barevné oblečení, nosíš? A éčka si ty myslitelko hlídáš? Pokud jde o ovoce a zeleninu, jíš to? Hádej na kom se testují vedlejší účinky pesticidů a herbicidů..Já neobhajuji testování na zvířatech, osobně mám zvířata raději než lidi. myslím, že by se tyto přípravky měli testovat na dobrovolnících. ale do toho by asi nikdo z vás nešel,že,

Katka (Út, 17. 4. 2007 - 14:04)

Aneto, i na nádobí a praní doma používáme výrobky netestované na zvířatech . Ono se někde začít musí, tak nenadávej do pokrytců a zkus se zamyslet.

Marcela (Út, 17. 4. 2007 - 11:04)

A nebo používejte produkty firmy Amway.

Reklama

Přidat komentář