Reklama

Operace trhliny v konečníku

jana kryo (Čt, 12. 7. 2012 - 23:07)

no a jeslti teda muzu doporucit,tak urcite si nech zavest epidural-to byla takovaaaa aleva!!sice jen na dve hodky,aby pak prislo to "príma finale",ale byla to neuveritelna uleva po tech hodinach...no,nekomu pry pomuze jen treba na deset minut,ale me fakt na dve hodky,akorat ty dve hodky strasne ryhcle utekly ;)joo a nekomu tim i zastavi porod-ale to je podle me otazka odbornosti toho doktora,ktery to zavadi..

jana kryo (Čt, 12. 7. 2012 - 23:07)

no a jeslti teda muzu doporucit,tak urcite si nech zavest epidural-to byla takovaaaa aleva!!sice jen na dve hodky,aby pak prislo to "príma finale",ale byla to neuveritelna uleva po tech hodinach...no,nekomu pry pomuze jen treba na deset minut,ale me fakt na dve hodky,akorat ty dve hodky strasne ryhcle utekly ;)joo a nekomu tim i zastavi porod-ale to je podle me otazka odbornosti toho doktora,ktery to zavadi..

jana kryo (Čt, 12. 7. 2012 - 22:07)

noo byl to silenej masakr..vlastne furt je,ale uz zaciname mit nejakej rezim..mam nahore 4 kila nez pred tehu,ale uz jak si zvykam i na to nocni vstavani a jak fatk jedu,tak jsem si rikala,ze od pristiho tydne zacnu chodit na nejakej bodystyling...at se vratim do formy nejak...noo Gabi, preju ti,abys mela klidny tehu a hlavne teda at prtka nezlobi...rikam ,ja se toho bala silene,ale ne ani tak tehu jako samotnyho porodu,a dopadlo to na jednicku..jinak teda jeste muj postreh-mela jsem ,bohuzel, krizove bolesti pri porodu,takze pocitove bych to shrunula tak,ze mam pocit,ze jsem rodila zadkem a ne predkem :-))proste vsechny ty tlaky mi fakt sly do zadku-to bylo hrozny ;)ale porodni asistentka byla skvela...noo ,doufam,ze jsem te nevystrasila.kdyz jsem ot zvladla ja,tak uz vsechny holky,protoze ja nejsem zadna hrdinka-a to na me vyzkousela ta moje porodni trápička snad všechny polohy co si umis predstavit..no a samozrejme ty nejhnusnejsi a nejbolestivejsi byly ty nejucinejsi..ale Gabi,fakticky dva dny po porodu uz jsem o tom ani nevedela..kdezto holky po cisari si to teda uzivaly jeste hodne dlouho..tak to dobre zvaz,jestli a oc teda risknes...a urcite se porad jak s proktologem tak i tvym gynekologem...a davej vedet,budu sem chodit..

jana kryo (Čt, 12. 7. 2012 - 22:07)

ahoj vsem,Peto,Petro,Gabinko,

takze uz mesic mame doma prdolku!je uzasnej!noo Gabinko,ja mela cely tehu uplne v pohode..kdyz jsem si nemohla dojit na zachod,tak jsem proste brala glycerinovy cipky ty muzes behem tehu kdykoli...netrpela jsem zadnyma tehotenskyma neduhama,krome teda toho,ze ke konci uz jsem si treba nedosla,ale rikam,to jsem resila tema cipkama..jinak v pohode...dr. Pospisilova ze sanatoria Sv. Anny mi doporuceni na cisare nenapsala-s oduvodnenim,ze jsem uplne zdrava a muj gynekolog mi take doporucoval rodit spontanne,protoze pry paradoxne se ty trhliny pripadne tim jak projde ta hlavicka porodnima cestama,tak se ty mista jakoby "utuzej"uz si nepamatuju presne ten vyraz,ale neco v tom smyslu.No o porodu ti mluvit nebudu,kdyz to mas pred sebou,i kdyz teda ty pujdes teda tim cisarem,ja jsem nakonec rada,ze jsem sla prirozene.Samotnej porod jako to vypuzovani plodu to uz byla Gabi docela brnkacka..ale bohuzel jsem si uzila kontrakce-24hodin trvaly, tri hodiny po deseti minutach a zbytek pak uz po peti minutach noo a ke konci samozrejme uz furt-teda to nevim presne..treba po dvou minutach..to uz jsem ale fakt rostla!ale jako samotnej porod-hlavicka ,raminka-to bylo venku hned-to byla otazka dvou,tri kontrakci...noo kazdopadne ted jsem na konc sestinedeli a jako vsechno naprosto v poradku,sex teda jeste nebyl-takze neviiim...ale doufam,ze to bude ok!jinak me nastrihavali a mam dva stehy..jenom...noo takhle ti to reknu, porod a ty bolesti uz jsou daavno zapomenuty..ale jsem rada,ze uz je to za mnou a reknu ti teda,tenhle mesic s malym doma to je teda taky masakr..uz bych ten mesic nechtela vratit-to byl a vlastne stale je neuveritlna smesice ruznych psychickych stavu..na zacatku jsem nevedela vubec co s tim prckem jako budu delat,nic jsem nestihala, byla jsem tak nabuzena,ze jsem prvni tyden ani nemohla spat,pritom unava silena,ale nemohla jsem spat..furt jsem se starala o malyho..nebo na nej jenom koukala..v porodnici,na sestinedeli jsem furt bulela..

Petra (Út, 26. 6. 2012 - 22:06)

Gabi, budu držet palce, ať se to zlepší a dupka si zvykne. Snad ten tlak bude snesitelný.. sama si to těhotenství ani neumím představit :-)

Gabča (St, 20. 6. 2012 - 10:06)

Ahoj péťo,
teď jsem čípky nepoužívala chtěla jsem co nejméně chemie do konce třetího měsíce i když musím se přiznat každý den jsem si dávala tu mastičku ráno a na noc..tak doufám, že z toho mimčo nebylo v šoku..ale teď od konce třetího měsíce což mám příští týden už je to takový, že člověk může víc.. i u některých mastí je že od konce třetího měsíce se může..tak to zkusím a snad se to zlepší..zatím se to vydržet dá...spíš se bojím až začne břicho růst a vše na to dole tlačit..ale třeba to nebude o moc horší..no už jen 6 měsíců to dám :) snad :) papa

Petra (St, 20. 6. 2012 - 08:06)

Gabi to mě mrzí, že ta prdka zlobí.. možná jak si to tělo zvykne na větší příděl potravy tak se to upraví... ona každá stravovací změna většinou na začátku nese nějaké problémy. Já to taky mívám na začátku tužší, pomáhá mi na to ten čípek. Dám si ho ráno po stolici a druhý den mi jde snadněji se vyprázdnit, jakoby ten čípek ten začátek stolice změkčil. Taky jsem zvědavá na Janču, jestli už má po.. a jak to probíhalo.. snad tady písne :-)))

Gabča (Út, 19. 6. 2012 - 11:06)

Ahoj Péťo,
díky za radu - tuhle mastičku používám ,ale bohužel mi nějak nezabírá..já byla zvyklá na proctoglyvenol,ale ten se nesmí...No bohužel se to zatím nelepší spíš naopak...ale je to asi prostě tím , že teď jím asi tak 2x tolik co předtím a prostě ven musí mnohem víc objemu :) což ten můj zadek nezná..jinak nějak zácpu nemám,ale začátek je vždy tuhý a větší a je to prostě.. no ale asi jsem s tím musela počítat a ještě toho půl roku to budu muset vydržet.. nedá se nic dělat... Jana už asi musí rodit..nebo už má porozeno..psala nějak 14 dní.. pa

Petra (Ne, 10. 6. 2012 - 11:06)

ahojky, Gabi moooc gratuluji k těhotenství! A můžeš zkusit čípky a mastičku Preparation H, já mám s nimi dobrou zkušenost, vždy mi pomohly, do týdne to bylo zase dobrý. A na letáku je napsané, že se můžou užívat i v době těhotenství a při kojení.

Petr (St, 6. 6. 2012 - 20:06)

Ahoj Petre,

zdravim, byli...Ahoj jana kryo:-)
Tak to je super, já taky na to vzpomínám..jsem rád, že už mi to neotravuje život, byly to šílený a hodně bolestivý roky. Jinak blahopřeju a až se ditatko narodi , at je hlavně zdravi, to je nejduležitější... je to zajímavy.. stejný den,
stejnej zákrok, stejnej doktor...no mazec:-)určitě se ti to nevrátí, ale v tom podvedomi, jak vime, co jsme si zažili, tak to tam bude pořád.. taky mam strach, jeste ted aby se to nevratilo, i když asi i trochu zbytecnej.. hlavně at se Vám všem daří a pokud mate trhlinu, řešte to...já osobně, bych sel na vyzkoušenou kryodestrukci...ale snad už to nebude třeba...jen mě mrzi, že tolik let s tim člověk musel žít, skoro v beznadeji, že nic neexistuje..ty penize za ty masticky,butox,cipky..proste nic.. a pak jen chvilka...mesic doma... a jsme ok...s trhlinou jsem pořád doufal, jednoho dne se to uzdravi... i bylinkové masti jsem si dával..nic... proste pokud vám nezabere masticka xy..tak bezte na operaci popř.radeji na kryo a uvidite, že za chvili to bude pryc a za 2 mesice budete spokojeni...to je jen muj nazor...každá chvilka života je vzácná, tak proc ji prožít v neskutečnejch bolestech...

gabča (Po, 4. 6. 2012 - 18:06)

Ahoj Jani,
ty bláho máš termín už za 14 dní..tak to ti moc držím palce moc moc..dej pak vědět jak vše probíhalo...
Já mám taky novinu jsem taky těhotná sice teprve a zařátku 3 měsíc tak uvidím...Taky se za měsíc vdávám..nějak se to vše seběhlo rychleji než jsme čekali ..řekli jsme si, že si přestaneme dávat pozor a uvidíme no a hle hned na poprvé to vyšlo to jsem vůbec neměřila žádné plodné dny a nic...no nicméně zpět k prdce.. já tedy na žádné operaci nebyla..a uvidíme jak to teď dám..na začátku jsem měla hned zácpu tak se mi to zhoršilo..teď je to takové zatím asi jako předtím jednou lepší jednou horší.spíš že nemůžu používat své osvědčené mastičky a čípky..ale jinak zatím to jde..sice zrovna dneska trošku horší ale to sand zae bude dobré...tobě závidím, že jsi to takhle zládla tech 9 měsíců bez problému..to u mě asi nebude já zahojená nejsem ,ale snad to taky přežiju :) Ale určitě císaře chci..jen prosím tě máš pocit, že se ti to nějak zhoršilo třeba ke konci toho těhu..když bylo břicho větší nebo je to stejné celou dobu ? Uvidím musím si tím projít...Jani dej určitě vědět jak je..papa

dorka (Po, 4. 6. 2012 - 17:06)

jen pro představu je mi 21,...Ahoj,jdu ve čtvrtek na operaci fissury plus hemeroidy,trhlina je příčinou všech potíží,trápím se už 1 měsíc,mastičky,detralexy,čípky,vše vyzkoušeno je to o něco lepš,ale jít na stolici je za trest ,nestalo se mi to poprvé,ale tak zlé to nikdy nebylo,můžeš mi popsat prosím pooperační průběh,bolesti,problémy,atd.?děkuji moc a moc za odpověď

Darja (So, 2. 6. 2012 - 10:06)

Mám už hodně roků...Před 14 lety jsem byla na divulsi,což je zákrok prováděný u tohoto problému. A proběhlo vše vpořádku,před i po bez problémů!

jana kryo (Pá, 1. 6. 2012 - 11:06)

Ahoj Petre,

zdravim, byli jsme na tom spolu ;)teda kazdej zvlast,ale stejnej termin,stejnej rok, stejny sanatorium...mam uplne stejne pocity jako ty a i hygienu resim uplne stejne a stejne jako ty i ja se na kolo krapet bojim sednout,taky si jeste pamatuju ty casy s trhlinou..jinak behem 14 dni by se mi melo narodit miminko a tak doufam,ze se mi to nevrati, protoze neni duvod delat cisare,kdyz jsem v pohode..tak at se ti dari a mej se dale prima a uzivej si zivota pote ;)

Petr (Ne, 27. 5. 2012 - 13:05)

to doc. Nunvář: Chlapče, kdybys tuto nemoc zažil, asi bys takhle nemluvil...a analní sex? naopak, myslim si, že to je prevence...

doc. Nunvář (St, 23. 5. 2012 - 21:05)

To máte z análního sexu, vy prasata buzerantský!

Petr (St, 23. 5. 2012 - 21:05)

...Ja myslim, že je jenom...Ahoj!!!lidicky tak jsem tu od 18.4.2010 20:56 - Petr ; nebyl...teda asi... jen chci napsat, že od teto doby se žádna trhlina po kryodestrukci neobjevila a uživam si život...zadek uplně v pohode...ale byly to nezapomenutelný roky s trhlinou...kolik čípků,masti,botoxu,času,nervu,dilatanu atd .mě to stalo...ale pak ta kryodestrukce vše obratila, doufam, že lidičky, co jsme spolu komunikovali, tak se máte pořád dobře. jen mám nějakej respekt z ježdení na kole...upřimně.. nechci nic podcenovat..tech pár let s trhlinou mě dalo zabrat...a co jsem se naučil? po kazde stolici umejt zadek vodou, bez mydel atd. pouze vysprchovat...takže jen informace , že Sanatorium sv.anny odvedlo skvelou praci...a fakt to pomohlo...bal jsem se jit pod skalpel a tohle až tak přišěrné nebylo...mějte se tu fajn a at se vam všem daří..!!!!!

Káta (Ne, 13. 5. 2012 - 23:05)

jen pro představu je mi 21, takže lidi, nebojte se a hlavně ty problémy s konečníkem řešte!!

Káťa (Ne, 13. 5. 2012 - 23:05)

po těch 3 měs.jsem byla úplně v pořádku a nemám teď žádný problém!!

Káťa (Ne, 13. 5. 2012 - 23:05)

po těch 3 měs.jsem byla úplně v pořádku a nemám teď žádný problém!!

Reklama

Přidat komentář