2446 komentářů / 0 nových
Poslední
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)

Operace trhliny v konečníku

10. Září 2018 - 0:08

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Mám už hodně roků nehojící se trhlinu v konečníku.Je asi 1-2cm od vnějšku.Dlouhá léta velmi bolí při stolici a potom několik hodin po ní.Někdy drobně krvácí. Chodila jsem na pravidelné kontroly na rektoskopii a doktor teď rozhodl, že mě bude v narkoze operovat.Doslova napsal do zprávy "plánov. divulse anu a excise fissury". Hrozně moc se bojím,jednak bolesti po operaci,dále toho,aby to doopravdy byla jen trhlina a ne nic vážnějšího a hlavně potom,aby se operací tam dole nic nepokazilo.Mojí tchýni před moc lety operovali klasickou operací hemeroidy a porušili jí svěrač. Kdo máte zkušenosti, prosím poraďte !
16. Leden 2007 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
jana (anonym)
moje mamka byla před 10 lety na operaci hemeroidů taky v narkoze...nechci te strasit,ale tyden potom proplakala bolesti,dodnes ma problem udrzet prdiky...ale je to uz davno,mozna jsou nove metody a ta trhlina mozna nebude jak hemeroidy..
17. Leden 2007 - 8:01
Obrázek uživatele Návštěvník
iva (anonym)
dnes a před 10 lety je rozdíl ,zeptejte se na postup operace,můj známy byl na operaci ted a chvalil si že po operaci konečně bolest přešla,
17. Leden 2007 - 8:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Ivo a ten tvůj známý nemá porušený svěrač, nebo tak něco (ale to by ti stejně neřekl,že?) a pooperační bolesti byly velké a jak dlouho byl v nemocnici ? Díky za odpověď,moc se bojím a pořád na to musím myslet.
17. Leden 2007 - 10:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
katko hlavne je dulezity to resit...
17. Leden 2007 - 12:15
Obrázek uživatele Návštěvník
lily (anonym)
můj známej na tom taky byl a říkal, že je to tak příšerný, že by na to znovu nešel i kdyby mu dávali milion, ale teď je v poho, takže myslím, že nejhorší bylo vydržet to pooperační období
17. Leden 2007 - 12:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Lenka (anonym)
ja jsem nekde cetla,ze od doby te operace,konkretne roztazeni sverace ma 20% lidi poruchy s fungovanim.
17. Leden 2007 - 14:21
Obrázek uživatele Návštěvník
Colon (anonym)
S námi ležel na pokoji pacient po podobné operaci. Zazvonil, přiběhla usměvavá sestřička, navlékla si gumové rukavice. Jednou rukou mu chytla pytlík a druhou mu umývala zadek. Pak to vysušila, na gumový ukazováček nanesla nějaký hojivý krém a se slovy : " Kdyby chlapi měli rodit, tak jsme dávno vyhynuli " mu promastila konečník. Vzala nočník a zmizela na chodbě. Bylo nás v tom pokoji šest, a všichni brečeli. Ten pacient bolestí, my smíchy a byl tam jeden po operaci kýly a ten brečel smíchy a vlastní bolestí současně. Ale to jsem odbočil. Než půjdeš na tu operaci, přečti si něco o tom, proč ty praskliny vznikají. Pak přijdeš na to, že stačí trochu si upravit jídelníček a prasklina zmizí i bez operace. Prostě proto, že nebude mít důvod se tam tvořit.
18. Leden 2007 - 21:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
pro Colon.To víš,že jsem hodně četla,jenže po bitvě každý generál.Čerstvá trhlina a ty,co nejsou moc dlouho se dají vyhojit.Ale já jsem ji měla hodně roků (prostě jsem to zanedbala)a okraje té trhliny už nemají schopnost srůst.Prý se to operuje tak,že se hrany trhliny seříznou a pak se to sešije. Ale zatím od vás žádné příjemné zprávy!
19. Leden 2007 - 6:22
Obrázek uživatele Návštěvník
x (anonym)
Katko poptej se po těch nových klinikách myslím že se jim říká Proctoclinic nebo proktoklinik? prý tam i hemoroidy operují bezbolestně, jakousi novou metodou. Jsou to specializovaná pracoviště přímo na tohle. Určitě bych to řešila mnejprve konzultací tam. jE TO PŘÍLIŠ CITLIVÉ MÍSTO NA NÁVŠTĚVU nejaké "noname" chirurgie
19. Leden 2007 - 6:36
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
já jsem se telefonicky i mailama ptala v několika specializovaných Proctoclinikách.U hemeroidů je to něco jiného,tam to lze dělat několik způsoby,gumičky,jakýsi zmražování,Longova metoda atd., ale u nehojící se dlouholeté trhliny prý jiná ´možnost než operativní neexistuje.Ale jestli je tam 22 % postižení svěrače,jak tu někdo psal,tak nevím co s tím.Mně tvrdili,že to nehrozí....
19. Leden 2007 - 12:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Markéta (anonym)
Katko, vůbec se neboj, tento zákrok mi dělali na podzim v anestezii, měla jsem fisuru také, vůbec to nebolí. Trvalo to zhruba 15 minut. Nějak rozšíří konečník a lepí se to snad nějakým lepidlem. Po narkoze mě chvíli nechali vyspinkat a potom asi za dvě hoďky šupky domů. Jsem bez problémů a mám klid. Neboj se nic a držím palce.
19. Leden 2007 - 19:44
Obrázek uživatele Návštěvník
Katko (anonym)
Markéto,mně doktor řekl, že budu tři dny ve špitále. Prosím tě napiš,měla jsi po probuzení a potom, až to přišlo k sobě velké bolesti?A co až jsi šla poprvé na velkou? A opravdu tou operací skončily tvé problémy? Jak dlouho jsi tu trhlinu měla?
20. Leden 2007 - 16:07
Obrázek uživatele Návštěvník
Colon (anonym)
Katce Uznávám, že jsem se unáhlil. Kdybych ten svůj vstup nechal chvíli " vychladnout ", tak bych ho sem vůbec neposílal. Hraji si na chytrého, protože v literatuře co mám, popisují tento případ a zároveň je tam i popsána příčina, přesněji řečeno dvě možné příčiny. Těžko si mohu ověřit, jestli je to pravda. Na závěr - v jednom starém bylinkáři doporučují přiložit na praskliny med. Nevypadá to moc důvěryhodně, ale kdo ví.
20. Leden 2007 - 16:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Colone - se ví,že med je hojivý.Ale to by se dalo použít jen u vnější trhliny,ale já mám teď vnitřní. Já už jsem jednou jednu trhlinu měla - dlouhý léta ale byla zvenku.Doktor mi ji operoval ambulantně,umrtvil,seřízl okraje a sešil.Ale buď byla až dovnitř a tam se to neřešilo a nebo mám novou a ta tentokrát je asi 2 cm hluboko a to se prý musí v narkoze při roztažení konečníku. Kéž by to bylo jako u Markety, ale můj doktor to ambulantně nechce. Docela se bojím,jednak se při tom dělá biopsie - vzorky se dávají na histolu, jestli to není něco horšího než jen trhlina, jednak aby dál svěrač fungoval a jednak se bojím velké bolesti. Tehdy,jak mi doktor dělal tu vnější trhlinu bez narkozy,tak při tom zákroku to bylo O.K.Ale jak to přišlo k sobě,tak jsem bolestí lezla po stěně.
20. Leden 2007 - 17:29
Obrázek uživatele Návštěvník
Jirka (anonym)
Katko, zapomen na lecbu medem a na dalsi stredoveke metody. Z toho, aby po operaci fungoval sverac, bych mel strach taky, takze nejdriv bych se nechal od toho lekare ujistit, ze nic takoveho nehrozi a vyzadal bych si od neho statistiku, jake mel pri takove operaci vysledky, kolik procent jeho pacientu melo naky problemy. Na bolest ti jiste da naky prasky, takze to bude snesitelnejsi.
20. Leden 2007 - 18:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Blanka (anonym)
Já bych doporučila urinoterapii. A pokud by nebyla odvaha tak bylinky. Napiš: poradna"email.cz
20. Leden 2007 - 19:17
Obrázek uživatele Návštěvník
Colon (anonym)
Katko Nic proti urinoterapii nebo bylinkám. Mě ten problém zajímá z hlediska příčiny. Nemáš pocit horkosti v chodidlech, píchání v patách, bolesti bederní páteře, pocit horkosti v kostech, bušení srdce případně ztuhlá záda po ránu ? Ten problém přece nemůže být samostatně, musí být i jiné známky disharmonie v organismu.
20. Leden 2007 - 21:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
S těma patama máš pravdu. Začlo to asi před půl rokem,a bolí mě chodidla (v zadní polovině - pod klenbou a v přední části paty) a nejvíc ráno po probuzení,to skoro nemůžu došlápnout, potom se to rozchodí.Přes den to bolí jen tehdy,když sedím (nebo ležím)a dám nohy do horizontální polohy.Opět se to za chvíli rozchodí.Po sezení s nohama na zemi není problém.Bederní páteř mě občas pobolívá,dřív to bylo horší,teď co mám lamelové postele je to lepší.Ty ostatní příznaky jak píšeš si neuvědomuji. Takže Colone,co ty na to ?
22. Leden 2007 - 6:43
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
Katko a to Ti řekli v té nemocnici, že jdeš na operaci s hemeroidama??? Psala jsi něco o nějaké prasklince, proto se ptám...Mi se taky občas stane, že při stolici mě to strašně jakoby píchne, ale já to mám po porodu - už 7 let. Jo a s tou operací, můj muž na to byl před dvěma lety, protože už to měl v hrozném stavu a trpěl na to několik let no a teď je nejspokojenější na celém světě - má absolutní pokoj, už ani známky po nějaké nemoci.Je hrozně rád, protože je to vášnivý cyklista, tak asi chápeš :o) Jo, akorát po té operaci to byly strašné muka, ale stálo to za to..
22. Leden 2007 - 8:31
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Jájo - to jsme se nerozuměly,já jsem o hemeroidech nepsala.Jdu na tu operaci s trhlinou. Víš,kdyby mě jen tak píchlo při stolici,to bych vydržela,mě to ale při vyprazdňování moc bolí a došlo to tak daleko,že strachem a bolestí se mi ten konečník stahl.Je to začarovaný kruh,díky trhlině a bolesti se to stáhne,pak nejde stolice ven (moc malý nebo žádný otvor),jde to násilím přes bolest,trhlina se trhá víc atd.atd. S mým doktorem to řeším už několik let a on jiné východisko nevidí.Samozřejmě jsme dlouho zkoušeli konzervativní léčbu, dilataci atd. Nic nepomohlo Jájo,můžeš mi prosím napsat,tvůj muž měl hemeroidy nebo trhlinu?Dál něco o té operaci,o pooperační stavu (byl v nemocnici,jak dlouho,bolesti).Co potom doma,asi je nejhorší ty první stolice,že? Za jak dlouho už byl úplně v pohodě? Díky za odpověď. Colone - víš co je zajímavé,jedna paní,co mi dělala masáž chodidel v jednom místě kde začíná pata, nahmatala jedno citlivé místo a ptala se mě,jestli nemám problémy s konečníkem.Tehdy jsem je zapřela.Ale ta souvislost s chodidly (resp.s patama) je zajímavá. A když píšeš,že tebe zajímá hlavně příčina, tak co myslíš,co je v tomto případě příčina?
22. Leden 2007 - 9:28
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
aby ses neposrala ..
22. Leden 2007 - 15:17
Obrázek uživatele Návštěvník
jája (anonym)
Katko, on měl tři vnitřní hemeroidy, o prasklině nevím, ale bolelo ho to na Wc tak moc, že měl přesně ty stejné pocity jako Ty. Operace mu pomohla.Dělali mu to pod částečnou anestezií, kdy mu omrtvili jen spodní část těla, takže byl při vědomí, ale nic necítil. V nemocnici byl celkem týden.Nechci Tě strašit, ale říkal, že ta bolest byla strašná, ale každý den míň a míň, jak přišel domů, tak už normálně seděl.A s tou první stolicí- no musel to "udělat" ještě tam, jinak by ho nepustili.. Měl strach, takže byl poprvé až v den propuštění, teda týden po zákroku a říkal, že to nebylo tak strašné, jak čekal. Držím Ti moc moc pěstičky, ať to zvládneš.Tu bolest určitě vydržíš, když to vydrželo tolik lidí a budeš mít už napořád pokoj...Drž se!
22. Leden 2007 - 15:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Colon (anonym)
Katko ! Nevím, jak bych Ti to vysvětlil. Určitě znáš situaci, kdy prochladnou ledviny a jaké to má následky. Tvůj případ je přesně opačný. Prasklina v konečníku je způsobená dlouhodobým přehřátím ledvin. Abys prasklinu vyléčila, napíši Ti doporučovanou dietu pro tento případ, ale je to na dlouho. Rychlejší bude použít čínské léky na ochlazení ledvin. Budeš možná potřebovat dvě krabičky, to dělá necelých 600,- . Ten lék má kód 185 a jmenuje se " Svěžest podvečerní pagody " Najdeš ho na www.cinske-byliny.cz http://www.patentnimedicina.cz/produkty. Možná to koupíš i v lékárně, někde to mají. Než Ti sepíšu tu dietu tak pár rad Škodí zahřívání zad, ležení na zádech, vysedávání ve vaně v horké vodě a jezení nevhodných potravin. Škodí potraviny povahou horké a pálivé - restovaná cibule, pečené, grilované a smažené maso, tvrdý alkohol, svařené víno, káva, masové vývary a ovesné vločky.
22. Leden 2007 - 18:40
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Jájo moc děkuji za info, jdu na to v únoru a už teď se budím hrůzou.Trochu mě mrzí, že to nejde bez narkózy,třeba jako u tvého manžela.Ale s tím nic nenadělám.Až budu mít po tom,dám určitě vědět. Colone - přehřátí ledvin? Ale jinak s ledvinama nemám problém nebo o něm aspoň nevím.A s tím ochlazením,když já mám tak ráda teplo !!!!! A záda si zahřívám,když mě někdy bolí bederní páteř.Takže s tím skončit? Ty potraviny,cos vypsal,tak přesně ty mám ráda!! (Překvapily mě ty ovesné vločky).No zkusím tě poslechnout a zároveň kouknu na tu čínskou medicínku.Zhoršit by se to nemělo a třeba to pomůže.Zatím díky,dám vědět.
22. Leden 2007 - 19:57
Obrázek uživatele Návštěvník
Colon (anonym)
Katko ! Zapomeň na Colona a jeho rady ! Hlavně si nekupuj ten čínský lék. Je po něm hrozná zima. Taková zima, že Tě nezahřeje ani peřina. Měj se.
22. Leden 2007 - 21:05
Obrázek uživatele Návštěvník
Martina (anonym)
Katko, já jsem na té operaci byla, už to máš za sebou? Ozvi se, možná to ještě půjde zvládnout bez operace!
21. Únor 2007 - 12:11
Obrázek uživatele Návštěvník
Pavel (anonym)
Pro Katku: ty čínské léky jsou spíš podvod. Prasklina v konečníku nemá s ledvinami nic společného. Naopak, v mnoha případech zahřívání (sedací koupele) pomáhají, ale je to individuální, trhlinu někdy způsobuje příliš velké napětí ve svěrači, a teplo ho pomáhá snížit, ale jak u koho. Hemeroidy se dnes odstraňují přístrojem Hemeron, je to prakticky bezbolestné (mám to za sebou), hlavně po zákroku už vůbec nic nebolí (jen vyprázdněná peněženka). V Praze to např. dělá MUDr Dvořák na Senovážném náměstí. Také operace trhlin se dělají modernějšími metodami, dr. Dv. to dělá také.
21. Únor 2007 - 13:26
Obrázek uživatele Návštěvník
Katka (anonym)
Tak dnes jsem 15 den po. Mohla jsem si vybrat mezi narkózou a spinálním blokem, což je vpíchnutí umrtvující látky do páteře - 5 cm pod míchu. Umrtvení vůbec nebolelo, naopak to mělo výhodu, že po operaci takových 6 - 8 hodin nebyly žádné bolesti a potom se daly zvládnout. Doktor říkal, že tam byly dvě trhliny, tak dlouhodobé, že už ztratily schopnost se zacelit. Tak je seřízl a sešil. Obě trhliny byly uvnitř asi 2 - 3 cm od venku. Nejhorší byla první stolice - asi 48 hodin po operaci(a doteď bolí každá). Jinak byla bolest naprosto snesitelná. Po těch bolestech, co jsem zažila předtím mi tahle už nepřipadla nijak hrozná. Doktor říkal, že konečník musel pořádně roztáhnout a potom už jen šil. Tak doufám, že už to bude dobrý. Hlavně je to pro mě životní ponaučení, žádné zácpy , žádné tlačení atd. atd. Mám jednu vychytávku na sezení po tý operaci - na židli si dát nafukovací kruh na plavání - super. Jo a pro ty, co by nalítli těm dealerům, co tu nabízí různé čínské produkty vzkazuju - nevěřte. Taky jsem se nechala zlákat, vrazila jsem do toho asi patnáct stovek a úplně na nic. Raritou byla mast na konečník s názvem Balzám doutnacící rokle (údajně 100% vyřešení problémů v této oblasti). Hrůza - je to v podstatě klasická vietnamská mast, stejně smrdí, stejně pálí. Při dotyku s konečníkem máte pocit, že to není balzám doutnající rokle a doutnák v pr*eli. Tak nenalítněte jako já.
26. Únor 2007 - 13:43
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
jsem po operaci konecniku,mel jsem hemeroidy a vnitrni trhliny..je to uz dva mesice,bolesti pri stolici uz nemam,ale porad to slabe krvaci..pri kontrole rekl doktor,ze to tam je vsechno v poradku,že to je jen mala venkovni trhlinka...ale ja bych to chtel doresit a nevim jak,poradi mi nekdo?
17. Duben 2007 - 18:05

Stránky

Přidat komentář