Reklama

Operace trhliny v konečníku

Mony (Pá, 2. 1. 2009 - 18:01)

Petro,já používám ten rakytníkový,nebo měsíčkový olej.Ale zkus co chceš,a uvidíš co ti pomůže.Já jinak si kapám večer,a ráno po stolici.A na ty prasklinky co píšeš,by byl možná dobrý ten hemagel!!

Gabi,ten mesokain je asi jen na předpis.Když máš bolesti jen při vyprazdňovaní,tak to zkus.Já ho použivala i ze začátku na ty dilatanty,ono to ten konečník trošku umrtvilo,a líp to lezlo dovnitř,já ze začátku strčila ani ne půl toho nejmenšího,a postupně jsem zasouvala víc,nemusíš to na poprvé zasunout úplně,radši zvykej:-))

Petra (Čt, 1. 1. 2009 - 17:01)

Mony, tak mě to factu štípe, ale asi to tak má fakt být. že mě bolí břicho potom když si zavedu čípek jsem říkala dr. ale nic mi na to neřek, jen to zopakoval..asi mu to bylo divné..na další kontrolu už bych měla jít ke svému co mě operoval, tak třeba ten mi poradí více..,mám kolem konečníku asi 3 jizvičky, možná i ty se trochu podílí na tom špatném roztahování. než to hovínko vyleze, dlouho to trvá a pak se to stáhne a už to nejde. a pak cítím že nejsem úplně vyprázdněna a dráždí mě to tam někdy celý den. díky těm jizvičkám mám problém si tam strčit prst, tak používám takový menší nadstavec a vtlačím tam mastičku, ted používám hemostop gel. zkusím i to kapání, kapeš si to Mony večer? a nebo těsně před stolicí? no jsem zvědavá, jak pořídím u dr, ale cítím to pořád stažené, tak nevím zda se do mě dostane... tak holky díky moc za rady a do nového roku přeji taky hlavně zdraví a už žádnou bolest!!!

Katka (Čt, 1. 1. 2009 - 11:01)

Gabčo, zasouvám ho až nakonec, to má takový široký okraj, takže nehrozí, že by vlezl celej :-) a nechávám ho tak 3-5 minut. Pokud to bolí, tak vydělávání musí být taky velmi pomalé.
A s prdíky nebo s nestaženou prdýlkou fakt nemám.
S dilatanem z sex shopu zkušenost nemám, ale pochybuju, že si můžeš vybrat přesně doporučené tři velikosti, které se musí používat postupně. Ale proti gustu ...

Návštěvník (Čt, 1. 1. 2009 - 01:01)

Děvčata, s tím dilatanem nevím. Taky ho používám, protože to je jediná věc, která pomůže. Mám ale takový delikátní problém - řiťka se mi nikdy zcela nestáhne a tak mi pořád uchází prdíky a ještě k tomu vždy dost nahlas... Prostě je neudržim. Nechci se toho vzdát, protože by se mi zas vrátily ty bolesti při stolici, ale... Jinak mi osobně se víc osvědčil ten z er. obchodu-je příjemnější...

Návštěvník (Čt, 1. 1. 2009 - 01:01)

Děvčata, s tím dilatanem nevím. Taky ho používám, protože to je jediná věc, která pomůže. Mám ale takový delikátní problém - řiťka se mi nikdy zcela nestáhne a tak mi pořád uchází prdíky a ještě k tomu vždy dost nahlas... Prostě je neudržim. Nechci se toho vzdát, protože by se mi zas vrátily ty bolesti při stolici, ale... Jinak mi osobně se víc osvědčil ten z er. obchodu-je příjemnější...

astroloka (Pá, 21. 12. 2012 - 11:12)

dobrý den,
byla mi doporucena aplikace botoxu do chron.ritní trhliny, muzete mi prosím napsat své zkusenosti, zda aplikace bolí?jak to probíhá a jaký je učinek? díky

gabinkaha (Ne, 16. 12. 2012 - 12:12)

dobrý den,i já bych se ráda někomu svěřila se svými problémy,ted dost velkými.Bojím se jít na velkou,mám bolesti.Jsem po pátečním zákroku, v lokálním umrtvení,ale stejně sem občas cítila píchnutí,ale to je je ted jedno.před dvěma roky jsem byla na divulzi řitní trhliny, vše v pohodě, žádné bolesti,paráda. ale ted, řezali mi kolem konečníku prolapsy (asi odumřelé váčky po hemeroidech)a vyhřezl mi zevnitř trombozovaný hemeroid,takže super.zítra volám dr. je to peklo.jemně krvácí a pálí to jak kdyby vám někdo pálil zadek zaživa.

Floret (St, 12. 12. 2012 - 09:12)

Ahoj Laduško,to nejhorší...Ladu našla jsem to: http://zacpa.heureka.cz/lactulose-al-sirup-1x500ml-sirup/

Floret (St, 12. 12. 2012 - 09:12)

Ahoj holky. Jsem tu poprvé...Ahoj Laduško,to nejhorší už máš za sebou, ta první stolice je peklo,ja málem omdlela.V nemocnici mi nedali - jo pozor dali - do pytlíčky dva Ibalginy :) Jinak mi pak obvoďačka napsala Mesocainový gel, znecitlivuje. Nebo pokud máš známého veterináře popros jeho, stojí do 30kč.. a pak projímadlo. Bohužel si nevzpomenu na jméno ale píše se seniorům,působí nějak na sliznici a je šetrné. Jinak fakt zkus tu mou kaši :) a pak sjem si taky hned po stolici dělala koupele z heřmánkovým koncentrátem.

Ladush (Po, 26. 11. 2012 - 10:11)

Ahoj holky. Jsem tu poprvé .Před 4 dny jsem byla na operaci chronické trhiny konečníku. Operace v poho druhý den mně pustli domů ,ale po první stolici -masakr. Snažím se udržovat řídkou stolici a proto chodím minimálně 3x denně a to se tam asi zase všechno naruší a krvácí a bolí jak čert. Do hodinky se to zklidní.sprchuju,dezinfikuju,mažu a doufám,že se to brzy zhojí,ale jsou to muka. Máte někdo zkušenost ,jak dlouho zhojení trvá? Podle všeho asi Ty Floret-už jsi na tom před lety byla,že ? Díky za rady a držím všem pěsti.

Floret (Ne, 25. 11. 2012 - 19:11)

Ahojky, mě se zdá že Faktu to asi nespraví, mě osobně teď nepomáhá nic :( Týden klid pak náodou míň piju a je to průšvih. Mám pocit že dobrovolně přistoupím k operaci. Po té jsem měla spoustu let pokoj. Teď trpím jako zvíře.Ale holky jsou tu zkušené snad něco poradí. Taky přemýšlím nad tím jestli to nemá souvislost s kvasinkama, mám podezření že jakmile jím víc sladký a mám náběh na nějakou mykozu, že je sliznice náchylnější. Držím pěsti ...

evka1 (Pá, 23. 11. 2012 - 15:11)

Ahoj holky, taky mám problémy s trhlinou. Teď mě čeká kolonoskopie a zatím mi ji lečí pouze čípky a mastí Faktu. Jenže prý se to moc nehojí, tudíž buď půjdu na operaci nebo ještě zkusí dilatant, tak jsem z toho trochu v rozpacích. Nemáte někdo ještě nějaký návod jak to léčit bez operace? Díky moc

Zuzana (So, 10. 11. 2012 - 23:11)

Ivo a ten tvůj známý nemá...Ahojte dievčatá a robili niekomu plasticku konečníka? Tiež by ma zaujímalo všetko okolo toho. Mala som zle zošitý konečník po pôrode.

Floret (Po, 5. 11. 2012 - 12:11)

Ahoj děvčata, tak vyšetření rektoskopem jsem přežila. Ale musím říct že se mi udělalo zle jak jsem citila že se mi něco hýbe v břiše. Před tím jsem dostala Yal, při vyšetření jsem byla pochválena že mámukázkově čistý střevo :) prej se leskne. trhliny nejsou chronické a nikam nezasahují, ale je to trochu v křeči. Ale musím vám napsat jeden tip.Zjistila jsem že hodně dobře mi dělá nastavovaná kaše, tj. bramborová kaše + kroupy. Ty tam hrajou zásadní roli.Nestráví se ulpně a hezky lítaj ven :DD Zkuste hezký den Jana

Floret (Čt, 11. 10. 2012 - 20:10)

Ahoj holky,
Floret,držím...Kačenko díky, příjde mi že je ta mast k ničemu, poslední dny to bolí jako blázen. Prostě po každý to znova praskne. Můžeš mi prosím napsat něco o režimu? Nemyslím si že trpím zácpou. Mezokain ani ten Procto to nijak extra neznecitlivujou :( a doktorka mi nic nedoporučila. A co je to ta divulze? Díky moc.

Mony (Po, 8. 10. 2012 - 16:10)

Ahoj holky,
Floret,držím palečky,tím že je to v počátku máš možnost pomoci,aby se to zhojilo!!!Hlavně tvrdě dodržuj to co máš,ať si nepřihoršíš.

Katko,hemagel je voolně prodejný lék,taky mi byl doporučován,ale asi jsem na něj získala nějakou alrg.reakci.

Každý musí vyzkoušet co mu pomáhá,myslím si,že dobré i střídat mastičky¨.Taky jsem používala faktu,mastu....a paj mi také pomohl prokto glyvenol.Katko na žádné mastičce už není psáno že je to i na trhliny,vše je jen na hemeroidy,ale léčí to sliznici to je hlavní.

Floret,posilňuj sliznici ,aby se ti to zhojilo,může ti lékař napsat ,nebo si kup obyčejný ascorutin,je na céní stěny,stojí okolo 35kč.A promˇšťovat před i po stolici je určitě dobréjak píše Katka

Držím palečky!

Floret (Čt, 4. 10. 2012 - 20:10)

Jsem po vyšetření, doktorká bááječnáá, půjdu na rektoskopii a mezi tím mám hojit nějakou mastí co se jmenuje Procto glyvenol. Že tomu ještě dají šanci se zahojit samo .. navíc trhliny jsou rovnou dvě :(

Floret (St, 3. 10. 2012 - 18:10)

AHoj děvčata, několik let jsem tu nebyla, absolvovala jsem operaci trhliny a na vše zapomněla. Bohužel se mi to bohužel vrátilo, ani nevím jestli na stejném místě ale dnes jsem se odhodlala a domluvila si na zítra vyšetření na chíře. Původně jsem se tu chtěla jen zeptat jestli jsou nějaké novinky v léčbě ale prostě jsem k doktorovi už musela (kapky krve v míse) Diskusi dál do historie radši číst nechci jsem teď z toho všeho rozhozená :( Je teda něco nového, přípravky, metody řešení? Papa Jana

Petra (Čt, 20. 9. 2012 - 16:09)

jj taky bych řekla, že je to jako trhlinka, no hlavně že se to lepší, ale stravu musím dodržovat už taky napořád.. někdy je to otrava, ale co se dá dělat.. radši tak, než aby to bolelo. je fajn že to máš v pohodě.. taky ses s tím dost natrápila..

Mony (St, 19. 9. 2012 - 15:09)

Peti,v klidu,chápu tě:-)
z čeho nastřihnutá slinice,tak to je to samo jako trhlinka,ne?
I tak,dodržuj vše,ať nejdeš na wc tvrdě a bude fajn....
beru psylium ráno na lačno,a zatím ťuk,ťuk,je to v pohodě......

Reklama

Přidat komentář