Reklama

Operace trhliny v konečníku

eva (Pá, 13. 2. 2009 - 11:02)

Jo, ještě pro Marušku - tak píšeš o hemeroidech, myslela jsem, že o trhlince..tak to zjistí doktor, oč vlastně jde, hemeroidy 1. a 2. stupně se řeší gumičkama, to ti ale poradí taky doktor, až tě vyšetří.

eva (Pá, 13. 2. 2009 - 11:02)

Mony, možná se k té zaječické odhodlám, ale bojím se, že spíš dostanu průjem...a ten taky není na naše problémy to nejlepší..

Maruško, neboj se, vyšetření není bolestivé, jen nepříjemné..a pokud jseš právě v takové fázi, kdy to moc bolí, tak doktor tě ani snad prohlížet nebude.
Nejdříve zasune prst, zjistí, jak na tom seš:-)) a pokud se do tebe bez problémů dostane, vyšetří tě anoskopem, opravdu to nic není! A pokud máš trhlinu tak krátce, operace se neboj, určitě se ti zhojí! Neotálej a běž!

cibulka (Pá, 13. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj Petro, Egypt je místo, kde i lidé s chronickou zácpou si ráno trochu zaběhají. Tamější strava dělá divy. Já jsem byla vloni na podzim na Djerbě a taky mohu jen doporučit i po této stránce. Vše bez problémů a jaká to byla úleva. A to nemluvím o tom ostatním příjemném. Kdepak promazávat, psyllium, kefíry atd...

Maruška (Čt, 12. 2. 2009 - 20:02)

Zdravim.V září 08 jsem porodila dceru a od té doby cca od řijna mam problémy s hemeroidy.Už se bojím jít i na velkou a nemohu se potom ani posadit na zadek.Budu se objednávat k Dr. ale mam strach co se bude dít a taky z možné operace.Můžute mi někdo prosim napsat jak to na té první kontrole probíhá?Předem vám moc děkuju Maruška

Petra (Čt, 12. 2. 2009 - 19:02)

Ahoj holky, Gabi, taky se bojím jet někam na dovču, měla jsem jet ted do Egypta, ale nakonec jsem si to rozmyslela, ještě počkám jestli to bude třeba někdy lepší. Změna prostředí mi dělá to samé co tobě..navíc pořád mazat atd..ale neboj, myslím že pokud tě to bude bolet tak se dr.asi nebude dívat dovnitř, mě zatím prohlížejí jenom zvenku. tu trhlinu tam vidí. Mony, tak uvidíš jak to bude probíhat a co ti psycholožka poradí, chtělo by to něco na celkové zklidnění, protože nervy dělají své.. dneska jsem byla na kontrole, byl tam zase jiný dr. pamatuji si ho z nemocnice, ale byl příjemný, měl takový lidský přístup k pacientovi, měla jsem pocit že mě poslouchá a vnímá. Tenkrát po operaci jak jsem byla na kontrole, tak si myslím že ta trhlina už tam byla, protože už jsem měla ty bolesti co ted, ale ten dr. ji neviděl, říkal že se to dobře hojí a že je ještě normální že to bolí, byl takový rychlý..no ale bolí to pořád, myslím že se mi ta trhlina udělala už v tom listopadu hned jak jsem šla na velkou po operaci, protože ty hovínka nebyly zrovna měkké. No trhlinu už začínám mít chronickou, ale zatím mě na operaci neposlal, i když si myslím že se ji asi nevyhnu.. protože co dělat s chronickou trhlinou..když už se asi nezhojí :-( tak jsme zavedli dilatační metodu, tak se k vám holky přidávám. mám si zajít na pojišťovnu že mi část přispějí, že je to docela drahý.. říkal že se k tomu používá mezokain, ale ten prý ted stáhli z trhu, tak si mám koupit vazelínu a zkoušet ten konečník roztahovat.. tak jsem zvědavá jak to bude probíhat.. tak zatím pa

Mony (Čt, 12. 2. 2009 - 12:02)

Evi,zkuz tu zaječickou,třeba začni se štamprlou a uvidíš co to udělá,pokud nic moc,tak přidej,já si dávám každý večer a pomáhá mi to.Taky jsem jedla několik jablek,zapila kefírem,samé zdravé jídlo....a bum,hovíno tuhé....a prááásk:-(Mě laktuloza nadýmala....je taky fajn,ale nadýmalo mě z ní.

Ahoj Petro,u psycholožky jsem byla a vidí to tak,že fakt je problém v mé hlavě,budu chodit na terapie,každé pondělí a prý se to určitě spraví.....Moc jsme neprobírali,seděla a poslouchala mě,a že na příštím sezení to nějak dáme dokupy.A jak jsi pochodila ty u dr?

Gabi,to mě mrzí,že tě to tak skolilo,právě že člověk by si řekl pohyb,zdravý vzduch....ale vyjímky asi potvrzují pravidla a my těmi vyjímky jsme!Tak pak dej vědt co ten dobrý proktochirurg ti na to řekl!

Gabča (Čt, 12. 2. 2009 - 12:02)

Ahoj holky,
tak se taky hlásím z dovolené na horách u přítele a bohužel se mi to tady pěkně zhoršilo, je to vždy tak , že když sem přijedu zatuhne mi to zase tvrdé bobky jak blázen no ale na víkend se to dá zvládnout,ale ted ten celý týden je to vážně zlý , pořád tuhé zadek bolí zase pěkně a to jsem objednaná na úterý až se vrátím do Prahy k nějakému prý velmi dobrému proktochirurgovi na prohlídku, tak z toho mám hrůzu , zrovna ted když se mi to zhoršilo ještě minulý týden byla pohoda a skoro nic nebolelo - měla jsem tam jít hned odložila jsem to až po dovolené tak to se asi z prohlídky zblázním ach jo.. člověk by si řekl pohyb , horský vzduch to musí být dobré a ono naopak.. no tak držte palce at se to do toho úterý aspon trochu zlepší..pa

Petra (St, 11. 2. 2009 - 19:02)

Mony a jak jsi pořídila u psychologa? zítra jdu k dr. tak bojím bojím..

eva (Út, 10. 2. 2009 - 21:02)

Ahoj Mony, děkuju za odpověď:-), já mám právě stresové období, měla jsem tuhý h.....a tak prdel mi prostě ze všeho zase praskla...dneska jsem byla u doktora, mám prý jednu drobnou trhlinku, na čísle 5...a přesně na té pravé straně mě to bolí. Před dvěma lety jsem měla dvě drobné fisury, na č. 12 a 1...tak nevím, jestli se zahojily nebo ne, příště se ho zeptám a taky na to, jestli je naděje, že se někdy ten zadek zahojí celej, už mě to docela štve, pořád se hlídat...dilatuju, mažu a stejně to občas bolí a krvácí..
Na zácpy jsem nikdy netrpěla, jen na tuhý stolice, spíš jsem měla kdysi dávno průjmové období..
Doktor mi říkal, abych pořád dilatovala, tím širším kolíkem, já používám tedy jen dvacítku, tak se snad odhodlám k tomu širšímu.
A k jídlu ještě: jím tak nějak všechno, ikdyž v poslední době víc celozrnnýho pečiva, každý večer červenou řepu, jablka... ale podle mého pozorování ta strava nemá na tvrdost či měkkost h....vliv, u mě tedy moc ne.
Zaječické se bojím, měla bych určitě srač..., to si nemůžu dovolit..
Holky, to jsou ale potíže, co? Kdo nezažil, asi by nevěřil..kolikrát si říkám, jak jsem k tomuhle "přišla", naši nikdy nic podobného neřešili..

Mony (Út, 10. 2. 2009 - 15:02)

Ahoj Evo,malé množství krve je když se utřeš a máš na papíru krev,flek...a krve jako z vola,jsem měla já,když mi praskl buď hemeroid,nebo cévka a krev mi z konečníku kapala.Já po dvou letech trápení,jsem zatím o.k.,díky zaječické,změkčuje stolici,vůbec se nehlídám co jím,jím vše,a mám klid.Není to 100%,ale tak 98%,a jsem spokojená.

eva (Út, 10. 2. 2009 - 08:02)

Ahoj holky,
přečetla jsem všechny příspěvky, mám ten samý problém - trhlina, hemeroidy..vyzkoušela jsem všechno možný, masti, čípky, dilatuju...a stejně někdy je to ok, někdy bolí, krev..
Mám na vás jeden dotaz - čemu říkáte "malé množství krve" a co je podle vás "krev jako z vola":-), omlouvám se za můj výraz, ale citovala jsem některou z vás, už nevím, kdo to psal:-).
Mějte hezký den a bez našich otravných potíží.....

Petra (Po, 9. 2. 2009 - 18:02)

Ahojky, Kači jak jsi byla dlouho na nemocenské s tou operací? cítím tam pořád asi 2 trhliny, myslím že se mi udělali na okrajích po te operaci jak mi vyřízli ten výrůstek, tak mi tam zůstali takové hrbolky, a pod těmi hrbolky to bolí, asi těmi trhlinami. ted to nekrvácí, stolice jakžtakž měkká, to musím zaklepat, ale i tak to pořád bolí, cítím to po stolici že si musím dát vždycky čípek a namazat, cítím to vlastně celý den, že to tam není ok. no uvidím jak pořídím ve čt u dr. ale docela se tam teda bojím..tak pa

Gabča (Čt, 5. 2. 2009 - 14:02)

Ahoj holky,
no včera jsem byla u doktorky tak říkala, že je toho teď plná Praha a že ty symptomy mohou trvat dlouho dostala jsem nějaké kapky a zatím dobré.. Ale psychologa bych potřebovala už dlouho to je taky pravda:) Mony určitě dej vědět jak jsi dopadla. Já mám teď taky stres - jedu zítra na týden na dovolenou na hory a místo toho abych se těšila jako vždycky dřív, mám z toho spíš nervy , že nebudu doma ve svém kdyby nějaké zhoršení prdelky nebo vůbec.. Kupodivu ta chřipka prdelce vůbec nevadila, bylo to hodně měkké a ona vůbec nebolela- a dnes poprvé tužší a ona zase bolí.. člověk si nevybere buď jsou bobky dobré a nebolí,ale je vám zase k tomu špatně no a nebo naopak...jo jo :) Jo taky jsem si koupila ty kapky z grepfruitových semínek tak uvidíme... Pa

Mony (Čt, 5. 2. 2009 - 10:02)

Gábi,možná by byl vhod i ten psycholg,já tam jdu v pondělí,a pak tu pisnu:-)

Tomas (St, 4. 2. 2009 - 16:02)

nojono Kacko...jeste je tu moznost zkusit "cevni gymnastiku" - alkohol cevy roztahuje, koureni naopak zuzuje tak to nejak vhodne nakombinovat :-) Abych pravdu rekl, tak sem to zkousel, ale moc to nefunguje...aspon u me ne :-)

Katka (St, 4. 2. 2009 - 14:02)

Tomasi, vidíš, co doktor - to názor. Ona ta doktorka to vysvětlovala tak, že hemeroidy jsou vlastně žíly a tam v konečníku se městná krev. Stahování prý působí jako pumpa. Tak nevím.

Gabčo, moc ti držím palečky, ale fakt to vypadá, že je to psychickýho původu.
Chce to zklidnění, meditaci.
Ale to se mně to kecá, že ?
Taky si všechno moc beru..... ale takové jsme my trhlinkářky.

cibulka (St, 4. 2. 2009 - 09:02)

Ahoj Gabčo, tohle je typický projev stresu. Chce to něco na uklidnění, možná by poradil doktor.

Gabča (St, 4. 2. 2009 - 09:02)

Ahoj holky,
no takže já už nevím co je se mnou.. Půl roku se snažím ze všech sil o měkkou stolici , mohla jsem jíst všechno projímavé a nic.. No a teď od té minulé středy jak jsem psala ta zaječická s pivem a pak ten strašný průjem - nevím už si nemyslím, že zaječická byla ten problém, už je to týden a já se pořád cítím naprd - o víkendu ten přítel s tou střevní chřipkou.. zdálo se že se mi to vyhne a taky jakoby jo,ale prostě to není ono dnes v noci mi bylo zase dost špatně, pořád mám strašné pochody ve střevech a hubnu a stolice dost řídká.. nevím střevní chřipka přeci má akutní a rychlí průběh, lae tohle je spíš taková nelepšící se nevolnost. Nemáte s tím někdo zkušenosti co by to mohlo být? Mám z toho pěkné nervy příští týden mám dovolenou a takhle nevím.. Sice zadek se tváří že mu to takhle nevadí :) Ale to jak je mi špatně a pořád mám pocit, že musím na záchod je naprd, horečku ani zvracení nic takového nemám.. tak už fakt nevím...

Lada (St, 4. 2. 2009 - 03:02)

Ahojky všichni,jsou 3hod.ráno a já tu vydržela hltat vaši diskusi...Přidám i svj problém.Od září jsem začala marodit postupně od průdušek až po nervy a bolavá záda.Mezi tím mi byla zjištěna i nefunkč.štít žláza,takže prášky jen z vesela přibývali.Od konce října jsem začala k tomu všemu mít problémy s vyprazdňováním.Bolelo to,pálilo,občas jsem měla i krev.Na tohle jsem zkoušela faktu mast,faktu čípky(ty bohužel nešli použít jak to bolelo)hemoval plus...Trošku se vše zlepšilo kolem vánoc,ale na konci prosince vše začalo znova.Tak tedy od ledna opět bolest při návštěvě WC taková že se začnu celá klepat.Bolí to jen v ten moment kdy vykoukne z oka ven a má žbluňknout do mísy.Potom už to jde samo,ale je fakt že hned na to do koupelny,potom znova na WC namazat mastičkou faktu a rychle se na chvilku natáhnout jelikož v tom škube.Vše mě spíše bolí na pravé straně.V pondělí jsem konečně byla u lékaře gastro. a tak jak jsem mu povyprávěla,řekl že to vypadá na trhlinku,ale že přesto uděláme kolonoskopiii a zjistíme aby to nebylo nic vážného a jestli to není trhlinka chronická.Tak tedy uvidíme.Jak jinak bojím se jak čert kříže,ale myslím si že taková muka ještě nezažívám.Začala jsem brát i laktobacily.V papírech od doktora se píše,že u č.9 hmatná fobroza.A určitě tak jak tu píšete vy,na wc se bojím už chodit,že to zase bude bolet a nebo že budu mít krev.Po přečtení vašich stránek zkusím vyměnit faktu za hemagel.Jinak vám děkuji za ty příspěvky které mě dost povzbudili a posílili.Díky

´Tomas (Út, 3. 2. 2009 - 22:02)

Ahoj Katko,
ja sem zase cetl nakou diskusi a tam jakejsi doktor rika ze cvicit s konecnikem pri hemoroidech nedoporucuje, ze to muze spis zhorsit...ale cert vi, asi oboji ma svy pro i proti...

Reklama

Přidat komentář