Reklama

Operace trhliny v konečníku

Lucka (Pá, 27. 2. 2009 - 22:02)

Ahoj,
pokud má někdo z Vás zkušenost s vypalováním hemoroidů dusíkem, napište, prosím. Není to příliš bolestivé? Dík.

Gabča (Čt, 26. 2. 2009 - 11:02)

Ahoj Péťo,
no je to přesně jak píšeš.. taky jsem měla pocit jestli to nemůže souviset s čípky,ale ty ted nedávám, pak jsem myslela na tu zaječickou, každý večer si trošku loknu a jestli to nemůže vyvolat ty křeče a průjem i když na začátku mi to nic nedělaloa zase taky jí piju každý den a ty bolesti jsou tak jednou za 14 dní.. tak nevím, nebo jestli je to nějaká střevní infekce na kolonoskopii chci taky jít,ale chtěla jsem až potom odstranění druhého hemeroidu a až se to zaléčí, jenže tohle je naprd celou dobu chceme mít měkčí stolici pak je až moc tak si vždycky dám nějaké kapky aby se to upravilo a ono to zase zatuhne tak pak zase něco na měkčení a takhle dokola, nevím štve mě to hodně te´d když jsem to konečně začla řešit a vypadá , že to pomohlo začnou tyhle obtíže, kdy už budeme mít klid.. pa

Petra (Čt, 26. 2. 2009 - 10:02)

ahoj holky, Tome,
člověk musí mít štěstí na ty doktory, někteří pěkně vystraší, jdeme tam se strachem co a jak.. a jejich chování někdy pěkně uzemní :-( přeji at už to ted bude dobrý. Ten vřídek co máš je ta trhlina už chronická. ono se první vytvoří ta prasklina a když se špatně hojí tak vzniká pak ten vřídek, což je ta chronická trhlina. Máš pravdu že masti už neléčí, jen uklidní. já trhlinu začínám mít taky chronickou, můj dr. zase naopak mě vždycky posílal pod kudlu :-) ale je pravda že jednou jsem tu trhlinu měla ohraničenou polypem, tak to už asi jinak vyléčit nešlo. měla jsem ji tentkrát více než 5 let. zajímalo by mě jestli ten botox léčí nebo jestli pomůže ke zhojení dilatace, nebo to taky jenom ty obtíže zmírní.
Gabi, taky mám v poslední době něj. bolesti v podbřišku, měla jsem pár dní hodně řídkou stolici, což zase bylo pro trhlinu fajn, ale takové divné pohyby ve střevech...napadlo mě jestli to nemůže být i z těch čípků, protože je užívám každý den, ale do střev by se asi neměly vstřebávat...uvažuji o kolonoskopii ale mám strach.. možná to pobolívání v podbřišku souvisí s gynekologikými problémy.. nevím..nebo je to už tou psychikou, ale jak říkáš, taky když je konečník lepší, tak to přejde do střev...no asi je všechno se vším propojené.., tak se mějte :-)

Katka (Čt, 26. 2. 2009 - 06:02)

Tome a jak u tebe probíhá ten botox? Bolelo píchnutí? Prej je potom tak povolenej svěrač, že jde těžko udržet prdíky, je to pravda ?

VATI (St, 25. 2. 2009 - 22:02)

Ahoj Tome, je to přesně tak jak píšeš. Chci se zeptat, to píchnutí ti taky dělali v Praze?

Gabča (St, 25. 2. 2009 - 10:02)

Ahoj Tome, holky
no je to přesně tak jak píšeš - bohužel tady v těch našich zadních problémech tak strašně moc záleží na tom na jakého doktora člověk narazí až hrůza. Každý může říct něco jiného a my jsme pak z toho zmatení. Proto musím říct, že já tak dlouho vybírala lékaře než jsem s tím někam šla, protože jsem se přesně tohohle bála a myslím, že jsem udělala dobře.
Jinak k mému hemeroidíku je pryč ani jsem nepoznala kdy upadl, byla jsem na kontrole a v pořádku. Tak uvidíme určitě se mi zdá , že ta bolest v konečníku je pryč. Za šest neděl bych měla jít ještě na ten jeden co tam je a pak uvidíme.. No jen teď od včera zase řeším ty střevní problémy , zase se mi to nějak vrátilo včera strašné křeče a průjem , nevím už je to divné už to je takhle potřetí za měsíc. Asi zajdu na nějaké výtěry nebo co, abych věděla jestli to není nějaká bakterie.. Snad to bude dobré - ale je to naprd, když si říkám jo zadeček se uzdraví tak se to posune na střeva, ono prostě nemůže být dobře... Holky mějte se. Pa

Tom (Út, 24. 2. 2009 - 21:02)

Dobrý večer všem. Podělím se s vámi se svou zkušeností. Mé problémy začaly asi před třemi lety.Bolest konečníku nějaká bulka,obvodní lékařka diagnostikovala hemeroid.Léčil jsem mastí a detralexem.Ustalo to.Po určité době se to objevilo tak jsem to vždy řešil touto léčbou.Intervaly mezi klidným a bolestivým obdobím se zkracovaly.Potom už to bylo vždy po každé stolici,několik hodin bolesti.Začala se objevovat první krev,no a to mě nakoplo že s tim musim něco dělat.Je mi 24let.Našel jsem tedy odborníka.Byl asi nejblíž.Jsem z Prahy.Jeho jméno zní IVAN NÁMEŠNÝ.Byl jsem objednán na vyšetření,ten název nevím,kamera cca do 40cm.Byl mi diagnostikován polyp.Trošku mě vyděsil s rakovinou.Za týden jsem byl pozván na koloskopii,byl mi pro změnu diagnostikován vřed.Arogantní doktor mi nic po vyšetření nevysvětlil dal recept na čípky a vyhodil že už nemá čas.To už jsem ale byl díky první diagnoze objednán na sono na Homolku.Bylo to bolestivé vyšetření,nemohli to do mě dostat,nic nenašli.Léčba nezabírala...Proto jsem byl opět pozván na to vyšetření tou krátkou kamerou.Opět tam byl někde vřed,opět jsem byl okřiknut že jsem špatně vyprázdněn i když jsem vše dělal podle jeho instrukcí.Mezitím bylo několik kontrol kdy jsem řekl že se nic nelepší,bylo odemě vybráno 30kč a předepsány znovu čípky.Jo a zapomněl jsem že určitou dobu mi byla diagnostikována crhnova choroba...Byl jsem znovu objednán na vyšetření kamerou s tim že se doktor stěhuje někam na Budějovickou.Řekl jsem ne!Po doporučení našel jiného doktora.Při první navštěvě pouhým okem diagnostikována prasklina na č.12,chronické stadium+vyšetření kamerou,bez stížnosti na špatné vyprázdnění,vše jsem dělal jako předtím.Tento doktor není zastáncem chir.zákroku.Léčil jsem mastmy což přineslo úlevu,nikoliv vyléčení.To v tomto případě již nelze mastí.Tento pátek mi byl pýchnut botulotoxin a mělo by to konečně nastartovat hojení...

Katka (Ne, 22. 2. 2009 - 17:02)

Petro, začni samozřejmě tím nejtenším - tuším má 18 mm. A dávej si ho hrozně moc pomalinku, jak to zabolí, na chvíli zastav a potom zase pokračuj. Jinak se snaž u toho být co nejvíc uvolněná. To, co se ti dnes bude zdát nemožné tak za měsíc uvidíš, že ten nejtenší bude bez problémů. Potom začneš tím prostředním.
Držím palce.

Petra (Ne, 22. 2. 2009 - 16:02)

ahojte holky, tak jsem si vyzvedla dilatanty, ale když jsem viděla tu velikost..nevím jak to do té dírky dostanu..no dneska večer začnu zkoušet, zkusím hodně namazat, člověk je rád že tam dostane čípek,ale tohle...četla jsem že se to má minimálně 3 měsíce, ty kolíky by se tam měli asi zavádět úplně celé že?

eva (Čt, 19. 2. 2009 - 18:02)

Gabčo, díky za info:-), napadlo mě, jestli třeba nechodíš ke stejnému doktorovi jako já, ale ten "můj" se jmenuje Jiří Fencl, dělá v Pallas Athéně na Praze 4, dříve byl v Medicentru na Skalce. Taky je dobrej, jo, ten server "znamylekar" znám, hned jsem koukla, ale toho mého jsem tam nenašla.
Ono sehnat dobrýho doktora je taky někdy "fuška", co?
Bolesti už mít nebudeš, budeš ok, uvidíš...akorát jsem četla ( asi taky na nějaký diskuzi ), že ty hemeroidy občas stejně recidivují...
Mně se ten můj doktor tenkrát ani neptal, šla jsem k němu poprvý, našla jsem si ho na netu, prohlížel mě a přitom říkal - teď vám nasadím gumičku a bylo to:-)), takže já na nějaký rozhodování neměla tenkrát vůbec čas a možná to bylo taky lepší, kdoví, jestli bych na to šla.
Kontrola bude ok, uvidíš! Ahoj!

Gabča (Čt, 19. 2. 2009 - 14:02)

Ahoj Evi,
jsem z Prahy a byla jsem u proktochirurga Michala Bednáře - je to U Nikolajky 31/1088, tel 251560354. Má ordinaci společně s doktorem Čermákem ten má stránky na netu. NEznala jsem je ,ale byl mi doporučený od mého gastreontologa a dělá i v nemocnici na Vinohradech , no a pak jsem si našla i nezávisle na něj recenze na www.znamylekar.cz - jestli to znáte tam píší lidi své zkušenosti s lékaři - no a tam ho taky lidi vychvalovali tak jsem tam šla a zatím dobrý.. ale jak říkám je to teď třetí den bolesti vůbec žádné jen se bojím jestli ještě něco nepřijde ,ale snad ne.. zítra kontrola tak uvidíme..

eva (Čt, 19. 2. 2009 - 14:02)

Gabčo, ty seš z Prahy? A k jakému proktologovi chodíš? Já byla v Pallas Athéně, je tam dobrej doktor.

Maruško, narkoza je opravdu zbytečná! Kvůli minutce tě nebude nikdo uspávat:-), vážně se neboj, nebolí to, jen trochu štípne a potom to někoho bolí, někoho ne. Mně první gumička nebolela doma potom vůbec, druhá trošku, tak jsem si zavedla čípek, ale zvládla bych to možná i bez něj.

Ještě pro Gabču - toho odpadnutí se neboj, já to ani necítila, trošku to krvácet může, ale malinko, veliké krvácení bývá prý vzácné.

Gabča (Čt, 19. 2. 2009 - 13:02)

MAruško vážně se neboj, a hlavně se snaž to takhle moc neřešit nebo se z toho zblázníš, já jsem to samý , mám tak strašný strach ze všeho , protže jsem taky celkem smolař - tak třeba jen když mi rvali zub moudrosti mi přetali nějaké nervy v puse a od té doby skoro necítím jazyk a jednu stranu pusy a tak takže jsem z každého zákroku dost histerická a doktoři ze mě vždycky nemůžou co já jím tam předtím navyprávím a tak, furt říkám,ale nebude to bolet pane doktore a co ted budete dělat ,ale to nebude bolet, no jak malá - ale hele gumičku mi pan doktor nasadil v úterý bez toho, že jsem vůbec dopředu věděla , že mi to bude dělat , šla jsem tam s trhlinou, tak jsem taky měla nejdřív šok a byla jsem skoro histerická,ale pak jsem si řekla zkusím to třeba to pomůže - a opravdu nasazení gumičky jsem vůbec ,ale vůbec necítila..opravdu jen zavedení anoskopu bylo nepříjemné,ale pak už jen řekl a hotovo..a šla jsem rovnou do práce, žádné bolesti jsem neměla.. Já se spíš teď bojím co bude až to odpadne jestli tam bude jizva a bude to krvácet nebo jak a na velkou se taky bojím ,ale zatím to vůbec nebolelo zítra jdu na kontrolu tak uvidíme co mi řekne,ale opravdu zákroku se nemusíš bát.. A narkozu už vůbec ne - je pravda, že asi hodně záleží na tom jak je doktor šikovný, aby nasadil kroužek přesně tam kde není žádné nervové zakončení.. tak to zkus

Maruška (Čt, 19. 2. 2009 - 11:02)

Katko to jsem ráda že tu čest mam já :D - možná to nic není ale opravdu bych raději pod narkózou . Mam velice špatné zkušenosti po porodu a opravdu se moc bojím

Katka (Čt, 19. 2. 2009 - 10:02)

Ale nasazení gumičky je proti zarůstajícímu nehtu balada......

Katka (Čt, 19. 2. 2009 - 10:02)

Maruško já jsem tak ráda, že je ještě někdo větší srágorka než já :-)))

Maruška (St, 18. 2. 2009 - 20:02)

No Katko pochybuji o tom , že si větší srágorka , jelikož možná to bude hloupí ale šla jsem pod celkovou narkózu i ted nedávno když mi zarůstal nehet-jde to taky jen ambulantně - lokální anesteziiz , ale já šla na celkovou

Maruška (St, 18. 2. 2009 - 20:02)

Evi vim že sem hrozná ale je tam ta možnost té narkózy?

Katka (St, 18. 2. 2009 - 19:02)

Gabčo, já myslím, že můžeš být v klidu. Jsem přesvědčená, že horší to nebude - jen lepší a lepší. Mě to fakt nebolelo, když mi to dával, tak to malinko pichlo a za pak dobrý. Jen jsem to trošku cítila. U stolice to trošičku bolelo, a za týden už to bylo dobrý. Prý to odpadne tak za pět dní, ale to odpadnutí jsem vůbec necítila. Vůbec se neboj.

Mony (St, 18. 2. 2009 - 16:02)

Gabi,to je fajn,že je to takhle v pohodě:-))

Reklama

Přidat komentář