Reklama

Operace trhliny v konečníku

Katka (Čt, 20. 11. 2008 - 06:11)

Tak to já jsem měla před operací určitě "těžký" hypertonus :-)))

Jinak po pár měsících pohody mám krapet problémy. Mám pocit, že to je hemeroid. Bolí to úplně jinak než u trhliny, vlastně podstatně méně (je to zvenčí taková modravá koulička), ale krvácí to šíleně. Začlo to při jedné stolici, která ani nebyla tvrdá, najednou v záchodě docela dost krve, až mě to vylekalo. A při tom hovínku to ani nebolelo. A v jednom místě té kouličky to krvácí, ale jak říkám, při trhlině stolice šíleně bolela, při tomto skoro vůbec. Tak jsem si nasadila Detralex, už asi dvakrát mi v minulosti pomohl.
Zkusím ten hemeroid matlat Hemagelem, i když ten je spíše asi na ranky a trhliny.
Jinak pokračuju v psylliu a promazávání dírky vazelínou před kakáním (teď to jde hůř, protože jak to není sevřený, tak z toho valí krev).
Doufám, že to bude za pár dní dobrý.

Petro, jak píšeš v závěru, když ten konečník bolí, nemusí to být návrat trhlinky. Prostě ta jemná kůžička je trochu odřená tím hovínkem. Proto promazávám vazelínou. Bez ní mi to dře :-)))

petra (St, 19. 11. 2008 - 19:11)

ještě jsem měla ve zprávě napsáno lehčí hypertonus, to bude asi to stažení svěračů,že?

Petra (St, 19. 11. 2008 - 19:11)

Mony, já teď vlastně neprodělala operaci trhliny (tu jsem podstoupila před 3 lety)Myslím že tenkrát mi ten konečník roztáhli, ale tu trhlinu mi asi šili, protože jsem měla samovstřebatelné stehy, které postupně odpadávali.Pak mě to bolelo asi první 3 stolice, ale nekrvácelo a pak už se to hodně zlepšovalo, pořád jsem mazala. Pak jsem měla pokoj. No a teď po těch 3 letech jsem zase začala trpět těmi problémy co předtím (krvácení, bolest..)tak jsem myslela že se mi trhlina vrátila. Cítila jsem že mám kolem konečníku i něj. výrůstek, tak jsem si myslela že něj. hemeroid...tak jsem šla zase k doktorovi, ten mě prohlédl, že trhlinku nemám, ale ten výrůstek co jsem tam cítila že je nějaký fibrom a ten způsobuje ty potíže a poslal mě tedy na operaci, že se může ten výrůstek zvětšovat a způsobovat pak větší potíže. Ten fibrom je vlastně něj. kožní nádorek z vazivové tkáně, ale není zhoubný. Jen se může vrátit :-( tak doufám že to bude v poho.. a pak jsem tam měla jakousi hypertrofickou papilu, která se prý tvoří od trhlinky. Tak možná že jsem před tím prodělala zase menší natrhnutí, ale že se to vše zhojilo samo. Teď jsem tedy byla na odstranění toho fibromu a té papily. Jinak cítím že mi pomáhá měsíčková mast. Ten rakytník nemůžu sehnat v lékárně, tak uvažuji, že objednám přes internet. Jinak ten Detralex jsem nikdy nebrala. Teď zkouším psyllium plus v kapslích. Musím hodně dávat pozor na stolici. Ale vlastně po té operaci před 3 lety se mi ta trhlinka nevrátila, i když jsem si mnohdy myslela že zase jo..a ten fibrom ani nevím jak se tvoří, zkusím se zeptat dr., jinak po operaci trhliny jsem měla menší bolesti než po téhle. Je to asi tím že je to fakt něco jiného. Ale vím že jak jsem byla ted u dr. tak mi říkal že se ta trhlinka prý nevrací.. i když já si to moc nemyslím, ale mě se nevrátila, to je pravda. Takže myslím že i když ten konečník bolí, tak vůbec nemusí znamenat že se to zase natrhlo. Ono když ta stolice je horší, tak se podráždí asi ta kůžička kolem toho a proto je to pak nepříjemné.

Mony (St, 19. 11. 2008 - 13:11)

Petro,úplně jsi popsala mé potíže:-)Mě ale kolikrát bolí konečník a štípe,pak se bojím,že se zase vrátí trhlina:-((Taky jsem si s ní užila,ale ten rakytník mi pomohl.Jinak holky co je ještě dobré je asccorutin,stojí jen 30kč a je taky na zpevnění žilní stěny a zastavuje krvácení.Ten jsem taky brala.
Jinak Petro tys byla na té divulsi?Mě to nabízeli,že je to násilné roztažení konečníku pod narkozou,a že se ta trhlina nařízne o trošku víc,ať se zhojí,ony ty kraje tím praskaním jsou prý povolené a už se nestáhnou,a tím naříznutím se to zhijí.A prý to nebolí,a nejsou žádné problémy,nějaké pooperační bolesti atd...Cos tedy prodělala ty?

Martina (Út, 18. 11. 2008 - 21:11)

Já myslela,že ten Detralex Vám předepsali už při prvních potížích.nJá ho brala před operací i během toho,ntak proto nemám takové potíže jako
Vy. Doktorka mi to předepsala sama a je to na zpevnění stěn střev. Kdybych to věděla tak jsem vám to napsala dřív. A Sáro dík za ten olej hned si ho koupím. Pá

Sára (Út, 18. 11. 2008 - 19:11)

Ahoj holky, tak mám dnes po kontrole.
Ráno jsem byla na velké, takže rána zase dost bolela, ale cestou k doktorovi to nějak přešlo. jenže stejně jsem měla zadek stáhnutý, takže se jen zevně podíval, dovnitř jsem ho nepustila:)) Prý se mi to hojí pěkně, to mokvání pomine s otokem, je to prý otázka pár dnů možná i týdnů. No ale hlavně, že už si docela dobře sednu a bolesti jsou stále snesitelnější, teda vlastně jen po stolici. Kdaž si představím ty muka, která jsem zažívala téměř rok, je mi z toho špatně. No ale abych něco nezakřikla, tak raději 3x ťukám na dřevo:) Jo a mám prý užívat Detralex, čípky Factu a koupila jsem si také Rakytníkový olej. Tak zatím páčko, já se zase ozvu jak je.

Martina (Út, 18. 11. 2008 - 18:11)

Ahoj Peto,to já mám jít v úterý 25 na kontrolu a chtěla byh už pak jít do práce,ale docela se hrozím toho jak Vás to po té operaci trápí. Mě to trochu po stolici pálí,ale mám tam ještě pořád ty stehy. Tobě to,ale nešily,že?

Petra (Út, 18. 11. 2008 - 15:11)

Marti, já jsem pořád na nemocenské. Operaci jsem měla 3.11. a kontrolu mám až 26.11., tak počítám že do konce listopadu budu doma. uvidím co řekne dr. Stav se mi zlepšuje, ale pořád ještě cítím že to není ono.. myslím že je lepší raději zůstat doma déle, at se vše v klidu zahojí.

Martina (Út, 18. 11. 2008 - 14:11)

Ahojky chtěla jsem se zeptat Floret a Petry za jak dlouho šli do práce,když je pustily z nemocnice?Jsem 6dní po operaci a na velkou chodím i 3krát denně,ale zatím to není taková bolest jako předtím.Akorát mne musel řádně zašít,protože ty stehy mi trčely až ven a strašně řezaly.A Sáře bych chtěla vzkázat,že to špinění a mokvání určitě není normální...zkus použít na to mokvání zásyp Septonex a na natírání mi pomohla vazelína nebo mast Bepanthen je to na opruzeniny u kojenců a prsní bradavky neobsahuje to složky proti bolesti,ale mě to pomáhalo,natřela jsem se a zasypala to zásypem.Ten zásyp jsem si dávala jen z venku!!

Jitka (Út, 18. 11. 2008 - 13:11)

Ahoj pokud byste chtěli radu ohledě přijmu tekutin, což je velmi důležité koukněte n ateno čajík. Je velmi dobrý a dodává pocit žízně, a tímpádem dodržujete klvalitní pitní režim. Jmneuje se Inthermo je i na spalování tuku a dodávání energie. Informace zde: www.snama.cz/bio/ nebo na jitka"snama.cz Hezký den

pája (Út, 18. 11. 2008 - 13:11)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

Petra (Út, 18. 11. 2008 - 12:11)

Mony, taky si mi to stává. I když jdu ráno na stolici, tak během dne mívám zase nutkání, ale při tom to taky nejde ven. Jen mě to dráždí v konečníku. Někdy se mi podaří vytlačit trošku hovínka, ale pak to zase tam dráždí v konečníku. Stává se mi to často před tím než mám dostat menstruaci, tak je to možná tím.Zkusím se poptat doktora až půjdu na vyšetření. Jinak ted zkusím ještě lepicol. Jdu třeba někdy i 2x za den, ale hůř to leze :-)

Mony (Út, 18. 11. 2008 - 10:11)

Bych nevěřila kolik lidí má s tímhle problém!!!
Já mám klid,ale teď se mi zase stavá to že to nejde ven,není to tuhá stolice,ale nejde to prostě ven,nemůžu to vytlačit:-(Snad je to jen nějaké období,a přejde to.
Floret,to pití je fakt důležité,ale u mě to určo nebylo pitím,vypila jsem i 3-4l a přesto jsem měla problémy.
Taky vám všem držím palečky,ať je líp:-)

Floret (Po, 17. 11. 2008 - 18:11)

Ahoj děvčátka, musím říct, že jsem tu získala pár rad které bych měla taky aplikovat. Jsem po operaci už 17 dní. Až ze zprávy jsem se dozvěděla o povolení svěrače ale stejně moc nechápu jak se to stane. Tou bolestí se dostane konečník do křeče. Dozvěděla jsem se tu několik typů operací. Já tuším že tu trhlinu mám někde na 9-11 a podle toho co mi doktorka říkala tak mi tu trhlinu vyřízli, nešili a nechají ji "vygranulovat" - zarůst od spodu. Večer před operací jsem si chytře dala silný čaj se Senny. jenže mě to se spožděním řádně vyčistilo až cca 5 hodin po operaci. Chytlo mě to dřív než jsem si ze zadku stihla odlepit obvaz a v konečníku jsem měla nacpanou tamponádu kvůli krvácení.Musím říct že jsem málem omdlela. A při odchodu o nemocnice mě vybavili 3 ks Ibalginu! Musela jsem pak k obvoďačce a ta mi napsala Lactulosu a Mezokain. To se ovšem musím tím gelem trefit..Jinak při prvních stolicích jsem fakt brečela a chodila z WC zelená a s pocitem že mě to podivně tahá až ke kostrči. Teď už je to lepší ale když jsem doktorce řekla že mi to zase prasklo tak řekla že to díky tomu vyříznutí nevadí.Zítra jsem chtěla jít už do práce protože sezení mi nijak výrazně nevadí ale dokt. mi to rozmluvila, že si mám uvědomit že budu sedět 8hodin. No a doktoři mají vždycky pravdu :) Držím vám všem moc pěstičky !! A ještě dotázek, mám velký problémy s pitím, respektive nepitím. nemáte nějakou fintu? Psylium už nemůžu ani vidět, lactulozu používat pořád asi nebude to nejchytřejší tak alespoň žvejkám lněný semínko a likviduju mamce starý kompoty tím že si je rozmixovávám. Ale za to nepití bych zasloužila asi špičatou botou.. vím to, ale co je to platný když si až večer uvědomím že jsem vypila tak 0,5 litru?

Sára (Po, 17. 11. 2008 - 17:11)

Ahoj, tak u mně dnes nic moc:(( 2x stolice a 2x docela velká bolest i dlouho po! Zase jsem to obrečela, čekala jsem od operace asi větší a hlavně rychlejší úlevu než jaká je realita.Možná je to i tím, že mně doktor pár hodin po operaci uklidňoval, že hned další den budu v pohodě sedět, krev nebude žádná a bolesti minimální. Realita je bohužel úplně jiná, kdyby ti doktoři raději řekli pravdu, ať se pak člověk zbytečně nestresuje, že se to nehojí jak by mělo. Zítra jdu na kontrolu, tak doufám, že se to jakž takž hojí, i když to věčné špinění a mokvání se mi moc nelíbí:((

Janča (Po, 17. 11. 2008 - 14:11)

Holky, tak týden používám čípky factu ráno a večer a mastičku factu a zdá se že to pomáhá, každý den chodím na stolici a teď už to nebolí a hlavně nekrvácí. Jinak se snažím jíst rozuměji, ráno mističku s vločkami zalitými jogurtem s ovocem. Je mi líp. Akorát, že bez té mastičky bych tam čípek nedala, ale hlavně že to nebolí

Martina (Po, 17. 11. 2008 - 12:11)

Ahojky tak během 2 dní jsem byla tak 8krát na stolici,strašné. Ale nebolelo to jenom jednou jsem měla krev ve stolici. Ale během dne bez brufenu bych to řezání v konečníku nevydržela asi je to těma stehama. Nechala jsem si koupit tu mast co radíte,tak uvidím.Tak zatím pa

Mony (Po, 17. 11. 2008 - 12:11)

Ahoj holky:-)
Petro,ta zeměžluč je z bylinkářské prodejny,je na podporu řidké stolice,a ten rakytník taktéž.Nevím co mi pomáhá,jestli olivový olej,či rakytník...či zeměžluč:-))Hlavně že pomáhá.Olivový olej na lačno,přesně jak psala Sara,lžičku.Jinak se dá koupit v lékarně kapatko,tím naberu ten rakytník,a kapnu do konečníku,stojí asi 7kč.Po každé stolici,ale pot¨zor je oranžový a barví.Jinak ještě menší kouzlo,mažu si ho na pleť každý večer,vypadám sice jak číňan,ale pomáhá!!!
Heřmánek není moc dobrý,vysušuje,tak pokud si děláte sedavé koupele na dobré hojení,tak po koupeli namazat mastičkou!!!To mi řekl lékař.

Jitka (Po, 17. 11. 2008 - 09:11)

Dančo připomeň prosím co ti tak pomohlo !

Danča (Po, 17. 11. 2008 - 01:11)

ahojjiky holciny..tak konecne vim co je to bezbolestna stolice..tuk tuk..nechci to zakriknout tak jeste jednou tuk tuk tuk..
vlastne od utery beru jen ty prasky a pouzivam masticku a na noc si davam cipek,dnes jsem si strcila na noc cipek a zasunula jsem co nejdele(nechci psat detaily,ale do konecniku jsem prst zasunula v pohode)a zadna bolest:)
jsem nadsena..ale beztak se patecnimu vysetreni nevyhnu..ale alespon doufam ze nebudu prozivat muka jako v utery kdy mi doktor strcil prst do konecniku a me vytryskly slzy a te krve:(((
opravdu neverim vlastnim ocim ze se to tak lepsi..uprimne nevim jak ta trhlinka byla velika..ve zprave to snad ani neni napsane..ale zdeseni doktora bylo jasne ze to neni zadna slava..
holky drzim palce a urcite se vam ozvu jak pokracuju:)
co vas tady procitam tak opravdu nezavidim a myslim na vas vsechny...vim jak bolestive to je..od konce zari jsem prozivala bolestivou stolici a az v listopadu jsem se odhodlala zajit k lekari..a to vse jsem si zpusobyla sama:(((((
drzte se holciny:)
dobrou

Reklama

Přidat komentář