Reklama

Operace trhliny v konečníku

Katka (St, 3. 12. 2008 - 13:12)

Čauky po delší době. U mě teď zadek v pohodě. Pro ty nové, měla jsem trhlinu přes dvacet let, bolest a krev při stolici i po. Dospělo to do takovýho stádia, že jsem dírku v zadku měla (strachy, bolestí a bůhví čím vším) tak stažený, že nešel ani zasunout čípek, ani mě doktor nemohl vyšetřit. Při stolici se hovínko dralo ven tou pidi-dírkou a rvalo ju čím dál tím víc. Při stolici jsem brečela, potila se, krvácela atd. at. Doktor (proktolog) se to napřed snažil řešit konzervativně, masti, čípky, dilatant, ovšem má prdýlka už byla v takovém stavu, že už nepomohlo nic a objednal mě na operaci. V tý době jsem o tom sháněla nějaký info na netu a moc toho nebylo, tak jsem založila tohleto téma. S hrůzou jsem zjistila, co je lidí s tímto problémem. Ani jsem se neměla moc komu svěřit a postěžovat, manželovi i dětem jsem bez podrobností jen říkala, že mám se zadkem "problém". Takže potom operace. Najednou jsem byla jak v novým světě. Když jsem kadila, tak to nekrvácelo, bolelo to jen trochu a hlavně to šlo ven!!!! Už jsem tu několikrát psala, že když hodnotím stav před operací na pětku (jako ve škole), tak asi 2 - 3 měsíce po operaci to bylo tak na dvojku. A to už je skoro super. Ještě se vrátím k operaci, bez narkózy, pouze spinál. Anestezioložka se mě ptala, jestli chci při spinálu uspat, abych se nenudila, tak jsem řekla že jo. Po operaci asi 6 - 8 hodin nebolelo nic, pak to začlo. V noci mi dali prášek, ale stejně to nebylo nic moc. První stolice taky nebyla žádná procházka růžovým sadem. Ale týden po týdnu to bylo lepší a lepší.
Potom jsem začala brát psyllium. Já totiž docela málo jím (hold štíhlá linie) a tudíž málo kakám. A když málo, tak tvrdý bobky. Psyllium mě vysvobodilo. Na rozdíl od některých, co jim psyllium nevyhovuje, tak já ho přímo miluju, neb mi zajistilo pravidelnou a né tuhou stolici.No a někde jsem se dočetla, že kdo maže ten jede, tak před každým kakáním promazávám dírku až dovnitř kosmetickou vazelínou (cca 30 Kč v každé lékárně). Najednou byl zadeček tak na jedna mínus, ale pak jsem objevila Hemagel, v návodu bylo, jak fantasticky léčí rány a trhliny, ale v návodu nebylo nic o trhlinách v konečníku.

Tak jsem napsala tam, kde ten zázrak vymysleli, a to na Ústav makromolekulární chemie Akademie věd ČR. Odtud mi odepsali o Hemagelu toto:

sysel (St, 3. 12. 2008 - 12:12)

pro Adélku: Hemagel malé balení stojí kolem 120,- kč...kup si ho a předejdeš tak zbytečnému mazání vším možným, tohle jediné mi pomohlo do dvou dnů:-)))

sysel (St, 3. 12. 2008 - 12:12)

pro Adélku: Hemagel malé balení stojí kolem 120,- kč...kup si ho a předejdeš tak zbytečnému mazání vším možným, tohle jediné mi pomohlo do dvou dnů:-)))

Martina (St, 3. 12. 2008 - 12:12)

Káčo, ja mám za sebou dvakrát neúspěšnou operaci trhliny (vždycky to znovu do 14ti dnů prasklo) a dostal mě z toho právě Botox a Dilatan - ten jsi ještě nezkoušela? Pokud ne, určitě si jej nech od doktora napsat, kdyby nezabral (připrav se ale - je to běh na dlouhou trať), pak teprve Botox a kdyby ani ten ne, tak operace - té bych se snažila vyhnout, co by to šlo... Botox mě fakt bolel, ale pomohl, v kombinaci s Dilatanem, myslím že tak do dvou třech měsíců byla trhlina zahojená. Držím palce!

Mony (St, 3. 12. 2008 - 10:12)

Kačo,myslím že tě plně chápem,i tvůj strach:-)Máš moc velké problémy s tou stolicí?Že bys ještě vyzkoušela ten hemagel?Pokud to jde oddálit,tak to zkus a jetli trpíš zácpou zkus ještě tu zaječickou hořkou na večer si dej dvě deci,zkus to a dej vědět.

Gabi,ne ten gel nemám od starlife,mají ho 100% ale je drahý.Mě ho dovezla kamarádka z Polska litr za 300kč,a dávám si štamprli po ránu na lačno:-)Ona má rakovinu,teda snad je zažehnana,a užívá to na detoxikaci.Prášky nikdy nee,vždy je tam dost chemie,pokud je možno vždy je lepší koncentrát,sirup,nebo šťáva.Já se doma kouknu na název a pisnu ti ho.Jestli máš zácpu zkus taky tu zaječickou,jsem nadšená,tohle jsem ani u laktulozy nezažila,mám ty první bobky měkké,a jde to pěkně ven všechno a protože je to přírodní,ta na to nevzniká závislost.

Adélo,liší se ta cena v desetikorunách u nás ta malá stojí 120kč a velká 450kč,ta malá mi vydržela na týden a to jsem s ní šetřila jak se dalo,no možná 8-9dní.Ale stačilo to.

Adéla (St, 3. 12. 2008 - 07:12)

Ahoj chtěla bych se jen zeptat kolik stojí ta mastička co se tady o ní bavíte?Už asi týden mám nějakou trhlinku v konečníku a bolí to při stolici a pak ještě asi čtvrt hodiny po tom tak bych chtěla vědět jestli mi ta mastička pomůže,děkuju moc

Gabča (Út, 2. 12. 2008 - 21:12)

Ahoj Mony,
můžu se jen zeptat ten Aloe vera gel - máš ho také od starlife.. Ale to jsou taky prášky ne.Není to jako gel- jen tak se to jmenuje?Díky

Káča (Út, 2. 12. 2008 - 17:12)

Ahoj holky,
moc vám děkuju za odpovědi.Určitě si ten Hemagel koupím, ale mám obavy, že už na to bude pozdě, protože už v pátek se asi rozhodne co se mnou dál.Asi už nedostanu šanci ho vyzkoušet.Jsem z toho neuvěřitelně nervózní.Vůbec nevím, kterou variantu si vybrat.Podstupovat operaci se mi vůbec nechce /zažila jsem si před půl rokem hodně bolesti díky špatnému zákroku a také špatné diagnoze, tak nechci, aby si mi někdo zase vrtal v zadku/ a na tu injekci mě doktor upozorňoval, že to opravdu bolí.Bohužel asi nebude vyhnutí.Zůstala jsem úplně překvapená, kolik nás je, co máme tenhle problém.Jako bych některé příspěvky četla o sobě.Je fajn, že se tady můžu s vámi o tom taky podělit.Doma ode mě manžel nic jiného neslyší, tak už ho tím taky nechci pořád zatěžovat.Takže se omlouvám, za ten dlouhý příspěvek a mějte se hezky.

Mony (Út, 2. 12. 2008 - 11:12)

Ahoj holky,
Kači fakt ti mohu taky potvrdit že to nejsou vyhozené peníze,není tam zmínka přímo o řitní trhlině,ale je to revoluce v hojení ran,na bércové vředy,atd,zastavuje krvácení a jak tam popisují,funguje to jako náplast a je supr na jizvy.Ten botox,jsem pochopila že asi dost bolí,a já jsem už alergická na svůj zadek,já tím že to vím,bych odvahu neměla:-(((
Já mám klid s trhlinou,akorát mě trápily ty hemeroidy ale je klid.Holky chodím na záchod úplně super,jsem neskutečně šťastná:-))Ani ten první bobek není už tvrdý a teď nevím čím to je,jestli tím že jsem začla užívat aloe gel,nebo že si večer dám skleničku zaječické minerálky.Jinak se nijak nehlídám.A ani laktulozu neberu.Jak jsem začla užívat ten gel,tak jsem se osypala,vypadám jak puboška,prý je to náznak toho,že se čistím,že to co je ve mě leze ven:-)))Je tomu týden,tak budu informovat:-)))Jak je krááásně na světě:-))

sysel (Po, 1. 12. 2008 - 22:12)

zdravím, už chvíli si tak pročítám vaše příspěvky, protože jsem byla zvědavá, jestli se dovím něco nového o "našem" společném problému:-) měsíc mě trápí moje první trhlina v životě a je pravda že po měsíci mazání a zavádění Factu jsem zkusila Hemagel a světe div se, po třech dnech vidím a hlavně cítím první příjemné změny, je to super mastička a i když je tak drahá, stojí určitě za to si ji koupit a navím mě i pomohla zacelit spáleninu od trouby tak, že ani nestihla bolet:-) Takže vřele doporučuji a doufám, že pomůže taky vám:-) pěkný večer,s.

Gabča (Po, 1. 12. 2008 - 21:12)

Ahoj Káčo,
Hemagel je opravdu zázrak už jsme tady o něm hodně psali nemusíš se bát tohle vyhozené peníze nejsou i když není v příbalovém letáku nic o trhlině ,ale věř nám je to vyzkoušené od nás od hodně holek.. A jinak přečti si někdy před měsícem se tu o botuloxinu psalo, někdo z kluků na ní byl tak si to najdi... Pa

Káča (Po, 1. 12. 2008 - 20:12)

Ahoj holky,
už jsem tu jednou psala.Mám už asi tak půl roku chronickou trhlinu.Mám úplně stejné problémy jako vy.Prožívám peklo na záchodě.Příští týden se má rozhodnout, zda bude nutná operace nebo botoxová injekce.Už jsem se tu jednou ptala, jestli o té injekci někdo neví.Ale asi je to novinka.Jinak jsem se tady dočetla, že používate Hemagel.Zrovna včera jsem na něj narazila v nějakých novinách, ale když jsem četla příbalový leták na internetu, tak tam zmínka o trhlině není.Tak jsem si nebyla jistá a nechtěla jsem vyhodit jen tak tolik peněz / i když mám pocit, že můj zadek už jich "spolknul" dost díky mým neustálým pokusům s léky/.Takže se chci vlastně zeptat, zda je ten Hemagel opravdu k něčemu.Už to asi na poslední chvíli nezachráním, ale pořád hledám nějakou šanci.Tak vám děkuju za odpověď a přeju všem, ať je líp.

Petra (Po, 1. 12. 2008 - 12:12)

a jinak holky s tím prvním bobkem mě to taky šíleně štve. vždycky si říkám že kdyby ta stolice šla tak pěkně sama a jemně jak jde pak po tom prvním bobku bylo by to super.

Petra (Po, 1. 12. 2008 - 12:12)

Cibulko, tak zkus třeba rutin na chvilku vynechat, nebo snížit dávky, brát ho třeba občas, co to udělá..ono častá stolice taky obtěžuje, co si budem povídat..já taky neměla ani chut k jídlu po te vláknině, ráno jsem vůbec nesnídala, protože mě vláknina zaplnila, a tak jsem toho taky moc nesnědla. a účinek vlákniny? dá se říct žádný...první bobek pořád tvrdý a než se to prorvalo tak nepříjemné tlačení. tak jsem ji vynechala a místo toho jím více ovoce, zeleninu a jogurty a musím říct že už jsem tak netlačila, sice to taky bolelo ale šlo to rychleji a více samo. myslím že ovoce a jogurty jsou nejvíc dobré. holky a jíte i občas maso a sýry? já už trochu jo, ale i tak se bojím :-)jinak Gabčo s pohybem máš pravdu!! on je důležitý, já taky sedím v práci celý den a moc mu nedám. dříve jsem cvičila pravidelně a ty obtíže byly menší, myslím že je dobré si zpevnit svalstvo. musím se do toho pustit :-)a to štěně je výborný nápad!!! to tě 100% rozptýlí :-)

cibulka (Po, 1. 12. 2008 - 06:12)

Já se prý mám, holky, ale teď mám problém přesně opačný, třetí měsíc beru rutin a snad je to po něm, prostě jdu za den tak čtyřikrát a vždy řídce. A vždy se předtím proběhnu. Pravda, žádná krev, naprosto žádné nepříjemné pocity. No, asi je vždy něco za něco.

Gabča (So, 29. 11. 2008 - 18:11)

Ahoj holky, Mony,
z duphalacu mě břicho nebolelo,ale já ho beru vždy ráno asi tak jednu polévkovou lžíci ,ale oni tam píší, že se má brát až 30ml což jsou tak čtyři pět lžící a tolik jsem nikdy nezkoušela.. Jinak ta vláknina mě spíš hodně nadýmá a mám potom takový pocit plného břicha i tím jak se to hodně zapíjí , že pak už ani nemám chut k jídlu, a taky asi když tam není moc potravy jen ta vláknina je to asi na nic, taky to zkusím vysadit myslím, že 14 dní stačí na zkoušku to by se už muselo zlepšit.. Jinak olivový olej jsem taky zkoušela a neměla jsem pocit, že ny mi nějak výrazně pomohl.Ale holky nevím jak jste na tom vy s pohybem,ale já ho teda moc nemám pracuju v jedné velké firmě jako projektový manžer a prakticky každý den jsem tam deset hodin a jen čučím do počítače a celkem stres a prostě se nehnu.. a pak jen domu ještě něco na počítači a spát, což je vážně špatně, sice chodím dvakrát týdně na tai chi,ale je to vždy jen hodina a není to moc o velkém pohybu.. Ale baví mě o moc.. No budu muset zkusit možná jít zase do bazénu a tak dřív jsem chodila a ty střeva se prostě víc hýbali..myslím, že to s tím také hodně souvisí.. No a jinak si taky chci na jaře pořídit štěně abych se něčím odreagovala vždy jsme měli psy no ted sice bydlím sama a vím, že to bude záhula, ale prostě nová chut do života.. a taky doufám, že to pomůže hlavně psychicky, protože mě to hrozně užírá poslední dobou strašně , přijde mi že mi nikdo nerozumí a strašně se lituju.. Na kolonoskopii chci jít po novém roce také i když se vážně moc bojím toho průjmu před tím, protože to je mazec to prakticky celý večer a ráno sedítena záchodě a jde z vás jen voda a toho se bojím že to všechno natrhá,ale nedá se nic dělat.. Jinak Mony jak píšeš taky je vždy nejhorší ten začátek nebo ten první bobek , ten je prostě vždy tvrdý a to mě štve ,ale to se asi nedá moc ovlivnit.. Holky pa a pište

Petra (So, 29. 11. 2008 - 16:11)

ahoj holky! Mony, já mám s tou vlákninou podobný pocit jako ty. Mně právě pobolívá i břicho, nejen ten konečník, tak nevím, zda je to od toho konečníku nebo z té vlákniny. Dneska ráno na lačno jsem si rozpustila 2 menší lžičky lepicolu ve vodě a pak zapila pul litrem vody.Pak jsem cítila jak se mi to tam všechno začalo pohybovat, tak divně mi po te vláknině kručí v břiše a zachvilku mě to nutilo na velkou. během rána jsem byla 2x, bylo to spíš průjmovité, ale i tak jsem musela zatlačit aby to šlo ven, protože mě to v konečníku dráždilo. a pak mám takový nepříjemný pocit v břiše celý den, i odpoledne mě to zas nutilo na velkou, ale po tlačení ze mně vyšlo jen trošilinku. Nevím jestli tam nebylo i trochu krve.. ale možná že to byla slupka z jablka. měla jsem i trochu marmelády tak že by trošku nestrávené... nevím...Zkoušela jsem i večer 1 polévkovou lžíci duphalacu, trošku mě z toho nadýmalo, ale je tam psané, že po čase by to mělo přejít..no zkusím se ted spolehnout na ovoce, zeleninu, jogurty a taky zařadit trochu normálního jídla,máte pravdu holky, myslím že když to moc prožíváme, tak to může být ještě horší..jinak při kakání to pořád bolí, tak uvidíme co dál...dr. říkal že to může po operaci bolet i 2 měsíce, že je to normální průběh tak snad jo...jinak o tu kolonoskopii si řeknu raději sama. když jsem chodila k dr. s tím že mám krev ve stolici, tak se mi dívali do konečníku a vždy tam něco našli, tak asi usoudili že je to z toho.. jenže člověk nikdy neví..tak at je raději jistota, i když z toho mám strach.. no je to hrůza s tím vším.. kdo nezažil tak nepochopí :-) mějte se holky a napište co a jak

Mony (So, 29. 11. 2008 - 16:11)

Gabko,a nebolí tě břicho z toho duphalaku?Já ho dávám na večer asi lžíci,a ráno lžíci ol.oleje,a právě jak píšeš měla jsem problém s trhlinou a teď s hemíkama,ale trhlina o.k.Je to divné,co?Ale s tou stolici je to fakt,jak ji je málo vysychá a tvoří se bobky.Já brala vlákninu jak blbá a zapíjela až litrem vody a doktor ze starlife mi řekl,že to není to co potřebuju,že jí mám vysadit,a nahradit spíš kompoty,ovoce a zelenina!A měl pravdu,měla jsme pocit,že jak jsem brala tu vlákninu,že to bylo horší.Já mám stolici o.k.,trhlinu o.k,ale to krvácení bylo z hemeroidu.A jak říkáš,taky jsem papkala rohlíčky s maslem a hodně salámy a grilované.....ale jak se objevila trhlina,tak jsem změnila způsob stravování a tělo se začlo bránit,protože bylo zvyklé na něco jiného a najednou šok ze zdravé stravy!!Trvalo mi to asi 2roky,než se vzpamatovalo,takže stolice je o.k,někdy je to první tvrdší,a tak musím pomalu,skoro radši netlačím,ale ono to pak nevyleze celé,tak mám blbý pocit v konečníku a později jdu znova.
Holky pisněte jak se vede.

Gabča (So, 29. 11. 2008 - 09:11)

Ahoj Mony, no je to zajímavý ,ale asi s tím když se jí málo máš pravdu, protože já opravdu přestala hodně jíst, pořád se hlídám abych toho nesnědla moc, že pak toho bude hodně,ale je to nesmysl naopak nejvíc bolí ty malý bobky a když jím normálně je stolice sice objemnější ,ale jde líp ven..no je to paradox,Jinak vlákninu zapíjím určitě vždy půl litrem a i přes den piju hodně minimálně 3 litry a stejně nic..Dřív jsem skoro přes den vůbec nepila jsem na to úplně zapomínala třeba jen litr denně a jedla jsem všechno nejradši knedlíky a čokoládu a takový věci a chodila jsem krásně , no a od léta co to nanovo hodně prasklo jsem zahájila tu dietu polívek a zeleniny a nemůžu se z toho vyhrabat.. Ale jinak krvácím z té trhliny, která nanovo praskla,ale ted už zase bez krve, hemagel je super vždycky se mi zdá že se to po něm rychle zahojí, jen ted jak du z tuha a hodně tlačim se mi spíš si myslím zduřili venkovní hemeroidíky, které tam mám a bolí ty, no mám detralex tak ho dávám tak to snad zase zabere,ale je to naprd, dřív jsem s těma hemeroidama neměla vůbec problém jen s trhlinou a to vždy jen pár dní a ted už se to táhne šest měsíců.. ale je to vše tou stolicí asi se opravdu na to moc soustředím a lituju se hrozně. Jo jinak taky dávám duphalac poránu ,ale nijak mi to nepomáhá..PA

Mony (Pá, 28. 11. 2008 - 22:11)

Gabi,můj doktor říká že tohle není možné,že to nejde.Když budu jíst pro začítek polívky a ovoce a zeleninu nemůžu jít tvrdo.další problém je,když se jí málo,ta stolice se pak vytváří pomalu a v tlustém střevě osychá a pak je z toho zácpa.
Asi víš o tom,že tu vlákninu musíš zapít aspoň půllitrem,opak působí zácpu.
A ty krvácíš z hemeroidů,nebo z trhliny?
Mě dr poradil etřídat zaječickou hořkou ,šaratici s laktulozou.Tobě laktuoza nepomohla?Raz jsem si dala dvojitou dávku,zapoměla jsem že jsem brala,a ráno šla voda..Teď beru ginko forte,mám menší hemeroidiky tak na posilnění cév.Tobě doktor nic nenapsal?

Cibulko,se máš:-))V tomhle ti asi tady zavidíme všechny:-))

Holky mějte se

Reklama

Přidat komentář