Reklama

Operace trhliny v konečníku

Hana (Čt, 20. 3. 2008 - 19:03)

Mony, několikrát jsem zkoušela klystýr, ale vytekla jen voda a pár malých tuhých bobků, nikdy nedošlo k úplnému vyprázdnění. Jen nafouknutí a bolesti břicha.

Eva (Čt, 20. 3. 2008 - 19:03)

Neinformavali,jednali se mnou jako bych všechno znala. Dokonce jsem se musela několikrát zeptat, co mi dělali. V propouštěcí zprávě z nemocnice jsem se toho moc nedočetla jen to, že mi odstranili fisury. Na kontrolu bych asi měla jít, ale u nás je nepříjemný doktor na chirurgické ambulanci a po jeho vstupní prohlídce jsem měla problém sedět a bolel mě konečník. Kolonoskopie a retr.. (nevím přísný název toho vyšetření) proti to mu byla procházka růžovým sadem. No,ale na jednu stranu jsem byla ráda,že to šlo tak rychle a že jsem toho moc nevěděla, protože vědět víc o možných komplikacích, tak bych do toho asi nešla. Jsem v těhle věcech strašpytel.Tak teď právě nevím, jestli se ten "výpotek" nebo co to je, třeba po nějaké době samo nespraví.

Mony (Čt, 20. 3. 2008 - 18:03)

Ahoj Katko,teda to mě mrzí že se ti vrácí problém,hele koukni na knížku od toho Cingroše:Sám sobě doktorem,třebas budeš překvapena jak snadný postup ti pomůže od problémů!

Evo,to tě vůbec neinformovali?Asi bys měla navštívit lékaře,stejně bys měla mít nějakou kontrolu po operaci,ne?

Hano,jak ti nepomůže laktuloza,a trochu dietní strava,tak zkus klystýr!!Na ten nedám dopustit!!!Vyléčí se nejen trhliny,ale i jsou zkušenosti kdy zmizly úplně hemeroidy.

Eva (Čt, 20. 3. 2008 - 18:03)

Tak jsem si trochu pročetla stranky a jsem překvapená, kolik lidí to trápí. Nikdy jsem neřešila to, že mám bolesti,když jdu na záchod, že mám problém sedět, ale časem v člověku začne vrtat červík, jestli je vše OK, když vám v rodině každý druhý umírá na rakovinu. Překvapil mě (negativně) přístup lékařu, téměř nic mi neřekli, jen že mi to odřízli a šešili. Nikdo mi konečník nekontroloval, jen mi vytáhli kolík a to bylo vše. Jak jsem psala výše objevil se mi ten problém a nevím, co s tím.

Hana (Čt, 20. 3. 2008 - 17:03)

Ahoj holky, jak to tady čtu tak zjišťuji, že mám asi problém.
Při koloskopii byla anální fisura ok, ale mám šílenou zácpu, nic, opravdu nic neomáhá a vím, že si zakládám na hemoroidy i na tu fisuru. Neumíte poradit?

Eva (Čt, 20. 3. 2008 - 17:03)

Dobrý den,
před dvěma týdny jsem byla na opraci s anal. fisurami. Původně jsem šla jen kolonoskopii a na druhý den jsem už ležela na operačním sále. Doktoři mi celkem nic neřekli, jen že mám mít vyváženou stravu a hodně pít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo s tím to zákrokem měl zkušenost, jestli je normální, že mi po té operaci kouká s končníku nějaký "výpotek, výčnělek". Mám celkem problém si "utřít zadek" a znova se mi objevuje krev po stoli a celkem hodně mě pak bolí konečník. A za jak dlouho se upravil stav po operaci. Děkuji moc za odpověd.

KULICH (Čt, 20. 3. 2008 - 16:03)

AHOJ KAČENKO.
To jsem ráda,že jsi napsala.O průjmech vím své,vždyť jsem se na nich udržovala radši než-li na tvrdém bobku.Dá docela práci mít to tuhé tak akorát.Jak ksem měla před operací chřipku a zažila zácpu,jak jsem ti před tím psala,tak už nikdy ne.Ale,znám homeopatika,co mi předepsala moje doktorka,asi měsíc před operací.Byli na "proti křečím,čehokoliv" a další na zhojení.Brala jsem je a těsně před operací jsem měla pocit,že bych na ní nemusela.Ale netroufla jsem si.V sobotu ti napíšu,jak se jmenují.Nevím,jestli na tyto léky věříš,ale mě se ten stav fakt zlepšil.Beru je dál i teď.Tak v sobotu písnu.Snad ti tím budu moc splatit svůj dluh.Zatím Čabas.

Katka (Čt, 20. 3. 2008 - 16:03)

Ahoj Kulíšku, já jsem ráda, že jsi v poho. Jak ses neozývala, tak jsem se bála, že je nějaký problém! Je bezva, že je ti dobře.
O těch přerušených vláknech nic nevím, možná mi to dělali a neřekli nebo nedělali. Ale to je fuk. S prdíky jsem problém neměla, ale v báru máš takovej rambajs, že to nemůže být problém, né ? :-)

Za to já jsem asi před měsícem měla zánět průdušek, brala jsem jakási antibiotika a z toho se mi úplně rozhodila střeva. (Já jsem totiž antibiotika nebrala asi 10 let). Průjem jsem měla asi dva týdny a měla jsem úplně dorasovanej zadek (takže nejenom ze zácpy!). V podstatě si ho léčím a opečovávám dodnes. Není to zdaleka tak hrozný, jako před operací, ale po roce, kdy jsem si myslela, že jsem z toho venku se to trochu zhoršil. Vrátila jsem se po delší době k psyllium, lactulose, a bohužel i ke kolíkům. Už se to trochu lepší, ale tuhle část svýho těla si budu muset hlídat asi navždycky. Takže Kulíšku, dej bacha na tvrdej bobek, ale i na festovní průjem.
Snad se mi to spraví, nechtěla bych chodit pravidelně jednou ročně na operaci :-(
Měj se moc hezky, občas sem nasisnu, tak kdybys potřebovala nějakou radu jsem k dispozici (teď ji potřebuji já).
Pa pa a zdravým zadečekům 3 x zdar !!!

Návštěvník (Čt, 20. 3. 2008 - 14:03)

Ale tady žádná Linda není:-)A nejlepší je naposled bylinný odvar:-)

Květa pro Lindu (Čt, 20. 3. 2008 - 14:03)

Lindo, irigátor od klystýru má objem jen na 2 listry vody, ale já si ještě další litr vždy doleju z připravené lahve a dostanu tak do střev 3 litry, což má mnohem lepší účinek, než pouhé dva litry.

Olina (St, 19. 3. 2008 - 15:03)

ono je snad normální když při sexu sem tam si člověk uprdne natom nic není

Mony (St, 19. 3. 2008 - 15:03)

Kulichu,taky jsem čekala na tvojí zprávu a až mi štěstím vlezly do očí slzy:-))Jsem ráda,že je ti fajn,já to teď řeším klystýrem a uvidím co bude dál,ale jak se to nezlepší,tak taky půjdu:-)Ale teda první jídlo a rohlík...to čučím:-)jo a mě se i bez operace při sexu stane,že když se moc uvolním,tak prdík vyleze,ale co,ono může být i při tom sexu sranda,ne?

kulich (St, 19. 3. 2008 - 14:03)

Musela jsem se 4x denně sprchovat a po každé stolici a to i ještě dnes.S každým dalším kakáním bez té děsivé bolesti jsem se bála míň.Začala jsem i normálně jíst,jen se hlídám.Ale já jím!!!!!A já se už nebojím jíst!!!Takže místo bolestí úleva.Fakt mě Katko skoro nic nebolelo.No,vlastně nejhorší bolest byla to,že jak mě asi při operaci na tom stole nějak naštelovali,natáhli,tak se mi všechny svaly zbláznili.Druhou noc po operaci jsem skoro brečela,protože mě boleli všechny svaly,že jsem se nemohla otočit na posteli,ani zvednout hlavu.Fakt,ani zvednout hlavu,ale nějak jsem to zaspala a ráno se rozhýbala a v poledne už to bylo o.k.Takže to,co jsem očekával,se nekonalo.Všichni na mě koukali,jak jsem ožila.A to si piš,že OŽILA!!Je dobře,že píšu až teď,protože můžu zpětně posoudit,jak se hojím.Inkomtinentní nejsem,ale sem tam neudržím prdík.Je to nepříjemné,hlavně při sexu.Což je další problémek.Při orgasmu mě v zadku tak píchlo,že jsem skoro nadskočila.Ale usoudila jsem,že až mě to nepíchne,budu zdravá.Zaplať pán bůh,sex je moc pěkný,tak mě nějaké píchání neodradí.Tak to je asi vše.Holky nebojte se,Katka má pravdu.Řešte své problémy s konečníkem co nejdříve.A když už vás čeká ta operace,nebojte se tolik jako já.Dnes je medicína fakt jinde.A nebo jsem měla štěstí při výběru nemocnice.Chovali mě jako v bavlnce.
Tak zatím Čabas všem,budu vás sledovat.A Kačenko zlatá,tobě děkuji nejvíc.DĚKUJI.

kulich (St, 19. 3. 2008 - 14:03)

AHOJ kATKO,
tak jsem konečně na netu.Od pondělí jsem práce schopna.Doufá,že se na tyto stránky ještě koukáš.Tady jsou ty mé podrobnosti.Jak jsem se bála,tak nakonec to vůbec nebylo tak šílené.Nechala jsem si dát celkovou anestezii,nemusím být u všeho.Epidurál jsem nechtěla,neboť bych pak musela 24hodin jen ležet a to by pro mě byla pohroma.Den před tím jsem se z té anestesie probrala velice rychle a byla jsem si asi po 3hodinách i zakouřit.Motala jsem se drobet,ale já měla takovou radost,že je to za mnou,že jsem to riskla.Měla jsi pravdu,operovali mě v poloze jako na gyndě.Operovala mě mladá,příjemná paní doktorka,která mě i přijímala,takže můj stav znala od začátku do konce.Po operaci jsem byla taky docela rychle vzhůru.Měla jsi ovšem pravdu,že ta longeta v zadku je nepříjemná,ale já dbala tvé rady a snažila jsem se ležet v klidu na zádech.Velice rychle jsem pochopila,co nemám dělat za pohyby.Hned jsem byla odměněna stahnutím konečníku,což se ale taky dalo vydržet.Dokonce jsem se zvládla i s tím zalepeným zadkem vyčurat.Druhý den ráno mi tu longetu vytáhli.Čekala jsem stále nějakou tu bolest,ale nic.Jen se mi ulevilo.A byla jsem vyvalená,že si mohu sednout na zadek a bolí to méně,než-li před operací.Paní dr. mi popsala,co se mnou dělali.Takže,divulsi samozřejmě.Pak mi seřízli okraje trhliny,aby se mohla zacelit a pro uvolnění křeče v konečníku,mi přeřízli pár svalových vláken konečníku.Tolik řízanců a mě se ti fakt ulevilo.Trochu jsem krvácela,asi 5dní.První stolici jsem měla až další den večer.Ono po všem to hladovění nebylo co.Ten den ráno mi k snídani dali rohlíky se sýrem.Fakt jsem se bála to sníst,že ta první stolice,však víš,ale nakonec hlad zvítězil.Je zajímavé,jak můj mozek shtěl tu bolest z kakání oddalovat.Strach najíst se,bylo to stále v mé hlavě.Ale já si poručila klid!!!hlavo!!!A když jsem pak teda šla,oči zavřené a pekelně soustředěná nestahnout konečník.Kačenko,ono to šlo a bolelo to méně než před operací.Normálně jsem to radostí ořvala.

Linda (St, 19. 3. 2008 - 10:03)

...holky a ten klystýr jste si koupily takovej ten gumovej pytel s tím šlauchem ? Kolik toho do sebe dostáváte ? Stačíte doběhnout na záchod

Mony (St, 19. 3. 2008 - 10:03)

Tak mám za sebou už pár klystýrů,holky mohu doporučit!!!!Cítím se tak nějak líp!!!!
Neuvěřitelné jaká blbost může pomoci!A přitom kolik jsem se natrápila,různé masti,čípky,diety......

Mart (Út, 18. 3. 2008 - 16:03)

Ano, klystýr můžu jenom doporučit. Taky díky němu jsem se z těch chronických trhlin dostala. Když jsem už dva dny nebyla na velké, dala jsem si klystýr, protože jinak by to zase byl děs... Po čase už se to samo upravilo a klystýry nebyly potřeba.

Mony (Ne, 16. 3. 2008 - 10:03)

Měla jsem dnes zvláštní pocit,že to půjde z tuha,a tak jsem si ráno udělala svůj první klystýr:-)a šlo to ven pěkně měkce:-)Holky zkoušely jste to některá někdy?

Mony (So, 15. 3. 2008 - 11:03)

Taky se mi to pomalu upravuje,asi to chce vážně se snažit nemít tvrdou stolici a ono se to zahojí.Ty kolíky používám,tak uvidím......jinak se pouštím do klystýru,všichni co mají problémy ať se zácpou nebo s průjmem doporučuji přečíst knihu "sám sobě doktorem".Vážně suprová a ještě se mrkněte na diskusi o klystýru.
Stará metoda,která je v dnešní moderní době posouvána do pozadí....

bolístka (So, 15. 3. 2008 - 09:03)

Děkuji za informaci o botulotoxinu. Já jsem o tom slyšela. Ale já prý trhlinu nemám, mám bolesti anu po ošetření hemoroidů. Taky si vyčítám, že jsem podstoupila odstranění hemoroidů, protože jsem neměla žádné vážné problémy, jen slabé krvácení. Žádná medikamentozní léčba, rovnou chirurgický zákrok, neúspěšný, po druhém nemůžu dlouho sedět.Takže toho dobrého proktologa bych nutně potřebovala.

Reklama

Přidat komentář