Reklama

Operace trhliny v konečníku

jája (Po, 22. 1. 2007 - 08:01)

Katko a to Ti řekli v té nemocnici, že jdeš na operaci s hemeroidama??? Psala jsi něco o nějaké prasklince, proto se ptám...Mi se taky občas stane, že při stolici mě to strašně jakoby píchne, ale já to mám po porodu - už 7 let. Jo a s tou operací, můj muž na to byl před dvěma lety, protože už to měl v hrozném stavu a trpěl na to několik let no a teď je nejspokojenější na celém světě - má absolutní pokoj, už ani známky po nějaké nemoci.Je hrozně rád, protože je to vášnivý cyklista, tak asi chápeš :o) Jo, akorát po té operaci to byly strašné muka, ale stálo to za to..

Katka (Po, 22. 1. 2007 - 06:01)

S těma patama máš pravdu. Začlo to asi před půl rokem,a bolí mě chodidla (v zadní polovině - pod klenbou a v přední části paty) a nejvíc ráno po probuzení,to skoro nemůžu došlápnout, potom se to rozchodí.Přes den to bolí jen tehdy,když sedím (nebo ležím)a dám nohy do horizontální polohy.Opět se to za chvíli rozchodí.Po sezení s nohama na zemi není problém.Bederní páteř mě občas pobolívá,dřív to bylo horší,teď co mám lamelové postele je to lepší.Ty ostatní příznaky jak píšeš si neuvědomuji.
Takže Colone,co ty na to ?

Colon (So, 20. 1. 2007 - 21:01)

Katko
Nic proti urinoterapii nebo bylinkám. Mě ten problém zajímá
z hlediska příčiny. Nemáš pocit horkosti v chodidlech, píchání v patách,
bolesti bederní páteře, pocit horkosti v kostech, bušení srdce
případně ztuhlá záda po ránu ? Ten problém přece nemůže
být samostatně, musí být i jiné známky disharmonie v organismu.

Blanka (So, 20. 1. 2007 - 19:01)

Já bych doporučila urinoterapii. A pokud by nebyla odvaha tak bylinky. Napiš: poradna"email.cz

Jirka (So, 20. 1. 2007 - 18:01)

Katko, zapomen na lecbu medem a na dalsi stredoveke metody. Z toho, aby po operaci fungoval sverac, bych mel strach taky, takze nejdriv bych se nechal od toho lekare ujistit, ze nic takoveho nehrozi a vyzadal bych si od neho statistiku, jake mel pri takove operaci vysledky, kolik procent jeho pacientu melo naky problemy. Na bolest ti jiste da naky prasky, takze to bude snesitelnejsi.

Katka (So, 20. 1. 2007 - 17:01)

Colone - se ví,že med je hojivý.Ale to by se dalo použít jen u vnější trhliny,ale já mám teď vnitřní.
Já už jsem jednou jednu trhlinu měla - dlouhý léta ale byla zvenku.Doktor mi ji operoval ambulantně,umrtvil,seřízl okraje a sešil.Ale buď byla až dovnitř a tam se to neřešilo a nebo mám novou a ta tentokrát je asi 2 cm hluboko a to se prý musí v narkoze při roztažení konečníku.
Kéž by to bylo jako u Markety, ale můj doktor to ambulantně nechce.
Docela se bojím,jednak se při tom dělá biopsie - vzorky se dávají na histolu, jestli to není něco horšího než jen trhlina, jednak aby dál svěrač fungoval a jednak se bojím velké bolesti.
Tehdy,jak mi doktor dělal tu vnější trhlinu bez narkozy,tak při tom zákroku to bylo O.K.Ale jak to přišlo k sobě,tak jsem bolestí lezla po stěně.

Colon (So, 20. 1. 2007 - 16:01)

Katce
Uznávám, že jsem se unáhlil. Kdybych ten svůj vstup nechal chvíli
" vychladnout ", tak bych ho sem vůbec neposílal.
Hraji si na chytrého, protože v literatuře co mám, popisují
tento případ a zároveň je tam i popsána příčina, přesněji řečeno
dvě možné příčiny. Těžko si mohu ověřit, jestli je to pravda.
Na závěr - v jednom starém bylinkáři doporučují přiložit
na praskliny med. Nevypadá to moc důvěryhodně, ale kdo ví.

Katko (So, 20. 1. 2007 - 16:01)

Markéto,mně doktor řekl, že budu tři dny ve špitále.
Prosím tě napiš,měla jsi po probuzení a potom, až to přišlo k sobě velké bolesti?A co až jsi šla poprvé na velkou? A opravdu tou operací skončily tvé problémy? Jak dlouho jsi tu trhlinu měla?

Markéta (Pá, 19. 1. 2007 - 19:01)

Katko, vůbec se neboj, tento zákrok mi dělali na podzim v anestezii, měla jsem fisuru také, vůbec to nebolí. Trvalo to zhruba 15 minut. Nějak rozšíří konečník a lepí se to snad nějakým lepidlem. Po narkoze mě chvíli nechali vyspinkat a potom asi za dvě hoďky šupky domů. Jsem bez problémů a mám klid. Neboj se nic a držím palce.

Katka (Pá, 19. 1. 2007 - 12:01)

já jsem se telefonicky i mailama ptala v několika specializovaných Proctoclinikách.U hemeroidů je to něco jiného,tam to lze dělat několik způsoby,gumičky,jakýsi zmražování,Longova metoda atd., ale u nehojící se dlouholeté trhliny prý jiná ´možnost než operativní neexistuje.Ale jestli je tam 22 % postižení svěrače,jak tu někdo psal,tak nevím co s tím.Mně tvrdili,že to nehrozí....

x (Pá, 19. 1. 2007 - 06:01)

Katko poptej se po těch nových klinikách myslím že se jim říká Proctoclinic nebo proktoklinik? prý tam i hemoroidy operují bezbolestně, jakousi novou metodou. Jsou to specializovaná pracoviště přímo na tohle. Určitě bych to řešila mnejprve konzultací tam. jE TO PŘÍLIŠ CITLIVÉ MÍSTO NA NÁVŠTĚVU nejaké "noname" chirurgie

Katka (Pá, 19. 1. 2007 - 06:01)

pro Colon.To víš,že jsem hodně četla,jenže po bitvě každý generál.Čerstvá trhlina a ty,co nejsou moc dlouho se dají vyhojit.Ale já jsem ji měla hodně roků (prostě jsem to zanedbala)a okraje té trhliny už nemají schopnost srůst.Prý se to operuje tak,že se hrany trhliny seříznou a pak se to sešije.
Ale zatím od vás žádné příjemné zprávy!

Colon (Čt, 18. 1. 2007 - 21:01)

S námi ležel na pokoji pacient po podobné operaci. Zazvonil, přiběhla
usměvavá sestřička, navlékla si gumové rukavice. Jednou rukou
mu chytla pytlík a druhou mu umývala zadek. Pak to vysušila,
na gumový ukazováček nanesla nějaký hojivý krém a se slovy :
" Kdyby chlapi měli rodit, tak jsme dávno vyhynuli " mu promastila
konečník. Vzala nočník a zmizela na chodbě. Bylo nás v tom pokoji
šest, a všichni brečeli. Ten pacient bolestí, my smíchy a byl tam
jeden po operaci kýly a ten brečel smíchy a vlastní bolestí současně.
Ale to jsem odbočil. Než půjdeš na tu operaci, přečti si něco
o tom, proč ty praskliny vznikají. Pak přijdeš na to, že stačí
trochu si upravit jídelníček a prasklina zmizí i bez operace.
Prostě proto, že nebude mít důvod se tam tvořit.

Lenka (St, 17. 1. 2007 - 14:01)

ja jsem nekde cetla,ze od doby te operace,konkretne roztazeni sverace ma 20% lidi poruchy s fungovanim.

lily (St, 17. 1. 2007 - 12:01)

můj známej na tom taky byl a říkal, že je to tak příšerný, že by na to znovu nešel i kdyby mu dávali milion, ale teď je v poho, takže myslím, že nejhorší bylo vydržet to pooperační období

Petr (St, 17. 1. 2007 - 12:01)

katko hlavne je dulezity to resit...

Katka (St, 17. 1. 2007 - 10:01)

Ivo a ten tvůj známý nemá porušený svěrač, nebo tak něco (ale to by ti stejně neřekl,že?) a pooperační bolesti byly velké a jak dlouho byl v nemocnici ?
Díky za odpověď,moc se bojím a pořád na to musím myslet.

iva (St, 17. 1. 2007 - 08:01)

dnes a před 10 lety je rozdíl ,zeptejte se na postup operace,můj známy byl na operaci ted a chvalil si že po operaci konečně bolest přešla,

jana (St, 17. 1. 2007 - 08:01)

moje mamka byla před 10 lety na operaci hemeroidů taky v narkoze...nechci te strasit,ale tyden potom proplakala bolesti,dodnes ma problem udrzet prdiky...ale je to uz davno,mozna jsou nove metody a ta trhlina mozna nebude jak hemeroidy..

Katka (Út, 16. 1. 2007 - 17:01)

Mám už hodně roků nehojící se trhlinu v konečníku.Je asi 1-2cm od vnějšku.Dlouhá léta velmi bolí při stolici a potom několik hodin po ní.Někdy drobně krvácí.
Chodila jsem na pravidelné kontroly na rektoskopii a doktor teď rozhodl, že mě bude v narkoze operovat.Doslova napsal do zprávy "plánov. divulse anu a excise fissury".
Hrozně moc se bojím,jednak bolesti po operaci,dále toho,aby to doopravdy byla jen trhlina a ne nic vážnějšího a hlavně potom,aby se operací tam dole nic nepokazilo.Mojí tchýni před moc lety operovali klasickou operací hemeroidy a porušili jí svěrač.
Kdo máte zkušenosti, prosím poraďte !

Reklama

Přidat komentář