Reklama

Operace trhliny v konečníku

Štěpa (Pá, 22. 2. 2008 - 11:02)

Mony, děkuju moc :-) Píšeš, že mám šanci na zahojení, ale proč se to nezahojilo Tobě? Začala jsi to léčit až později?
Jaké ještě zásady máš na mysli?
Taky mi nabízeli dubovou mast, ale nevím, jestli to má nějaký efekt používat ještě dubovou nebo nějakou tu židanovou mast, když už mám Faktu. Asi by se to nemělo všechno najednou ne?

bolístka (Pá, 22. 2. 2008 - 10:02)

Ahoj,já jsem po zákroku Hemorronem a po ligaci kroužky. Bohužel od druhého zákroku nemůžu téměř sedět.Mám zřejmě hypertonus svěrače. Můžete mi někdo poradit,jak se to dá vyléčit? Po druhém zákroku jsem již pět měsíců. Souvisí to nějak s psychikou a dá se to částečně aspoň ovlivnit?

Mony (Pá, 22. 2. 2008 - 10:02)

Štěpi,tak to se usmívej pokud to máš jen měsíc,to v poho dáš do pořádku,ale chce to vytrvalost v určitých zásadách!Tu laktulozu užívej klidně měsíc dva,pak si dávej jen na večer lžíci.Možná tě bude z počátku nadýmat,bude ti žbluňkat v břiše,ale to zmizí.Já jsem vyvar z dubové kůry nepouživala,ale rovnou tu mastičku z dubovky,ale záleží na tobě.Máš fakt šanci že se ti to zhojí!!!
Ty semínka si buď namoč na noc do horké vody/3lžíce na litr vody/a druhý den vypij,nebo pořádně rozkousej,a půl litrem zapij,jak málo zapiješ má to opačný efekt.
No a stím pitím,vidíš,ono se to nějak odrazí...tak lij do sebe víc.Držím palce:-)

Strašidlo,nepoděláš se v noci,užívej ze začátku ráno a večer lžíci.Pak bude stačit jen na večer,někdo to užívá ráno,ale mě to ve střevech dělalo divné zvuky,tak jsem to brala na večer,a zaspala jsem to.

Kulíšku,jak je?Napiš.....

Štěpa (Pá, 22. 2. 2008 - 09:02)

Mony, já mám tu trhlinu zatím asi měsíc. Zkraje jsem nevěděla, co to je. Tak jsem asi po 14 dnech šla na chirurgii a dostala jsem mastičku. Máš pravdu, že se sice snažím víc pít, ale 3l to rozhodně nejsou. Já vždycky vypila za den tak 0,5 l, já vím, hrůza. Tak teď se snažím vypít asi tak 2l, což je teda na mě úspěch, ale obecně asi nic moc :-( Taky jsem jedla to zelí, ale nic.
Až včera jsem si koupila tu laktulozu, mám užívat 2x denně 1 lžíci. Tak jsem si včera poprvé vzala a za chvíli jsem letěla na záchod a bylo to mnohem lepší. Teda bolelo to, ale bobek byl konečně poprvé měkký. Tak uvidíme, co dál.
Jinak si dělám koupel v té dubové kůře. Píšou 1 lžíce na 1l vody. Kolik si té kůry vaříte?
Lněné semeno mám doma, ale ještě jsem nezkoušela, ta semínka jsou docela ostrá, nemůže to vadit? Nemělo by se to raději rozemlít?

strašidlo (Čt, 21. 2. 2008 - 22:02)

Ahoj holky, chci se zeptat - klasicky jsem si tak pět šest let myslela, že mám hemoroidy. Někdy špatný, někdy dobrý. Po návštěvě chíry jsem se dozvěděla, že mám dvě trhliny na 6 na 12. Dali mi tam cosi palivýho a za 14 dni kontrola a ještě kožní. A ráchat si zadek v dubový kúře a pít laktulózu. No - jak se to dávkuje? Nepodělám se pak v noci? Obdivuju Kulíška.

Mony (Čt, 21. 2. 2008 - 17:02)

Jo,přes to že to mám (pro mne)dost dlouho,neřekl mi,ano máte chronickou trhlinu,ta se nezhojí.Ona se scelí,ale nemá tu pevnost co by měla mít,takže žádnou zácpu!!!A to lněné semínko pořádně rozkousej a zapij půllitrem vody!
Jak to čtu,že se někdo trápil několik let...Katko...to šlo vydržet?To ti praskalo pořád?Nebo jsi mívala měsíc dva klid?

Mony (Čt, 21. 2. 2008 - 17:02)

Kulichu,taky jsem ráda,že dodáváš tolik optimismu ostatním co se strachem řeší co dál s trhlinou!!!!Prosím tě napiš,jak to probíhalo,budu denně na netu:-))
Štěpi,já ti napíšu svou zkušenost,ale pozor každý je jiný!Je všeobecně známo,že jak se trhlina nezhojí cca do půl roku,ztrácí schopnost se zhojit,ale ztrácí,může pořád být nějaká šance.Já osobně s tím přes rok bojuju,taky tvrdím že se snažím jíst to co se má a jak se má,ale zkus si to psát!Sníš opravdu aspoň půlkila zeleniny a ovoce?Já odkývala že jo,ale bylo to nee.Pak pití,pravidelné a min.3l!Já dokola použivala masti a čípky,až mi nedělají dobře!Teď mám období klidu,používám dubový gel,je levný a po stolici vyštípe a je klid,z mastiček mě svědil zadek.Pak tu židanovou mast večer.Ráno,před stolicí promastím konečník vazelinou.No,snažila jsem se,brala jsem i laktulozu,a i tak se mi stalo že jsem raz za 14dní měla první špunt tvrdší a prásk,někdy to šlo i pár dní za sebou.Byla jsem u obvodní a vzala mi krev,zjistila mi abnormálně málo tuku v krvi!A prý t může být ten problém proč se v konečníku ten první bobek vysuší a leze stuha.Snažila jsem se jíst zdravě,ale spíš jsem si škodila.Teď zkouším,místo psylia,lněné semínko,a ráno lžičku olivového tuku,zatím mám klid,takže ještě jedna naděje....uvidím.Jinak lékař mi navrhnul divulzi,ta trhlina se nařízne,a ty nové konce rány budou mít schopnost se zcelit a trhlina se může zhojit,ALE jednou to střevo bylo namahano,a může se to stát opět,musíš se hlídat!Je to hodně i o psychice.A zkus najít původ problémů.Mě to začlo,když jsem po mateřské nastoupila do práce,mám sedavé zaměstnání,i střeva zleniví,tak jsem se točila kolem dětí denně.Budu tě informovat:-)jestli se mi daří:-)Jak dlouho se s tím trápíš?

Katka (Čt, 21. 2. 2008 - 08:02)

Kulíšku, jak jsem ráda, že ses konečně ozvala. Už jsem skoro měla strach, že už nenapíšeš. Podle stylu tvýho příspěvku soudím, že jsi skoro v pohodě. To je dobře. A teď už bude jen líp a líp. Jupííííííí. Hlídej si stolici! Ať máš měkké kakání.
A napiš podrobnosti z nemocnice a jak je teď. Už je to lepší, že? Máš už týden po opeaci. Tak napiš !!

KULICH (St, 20. 2. 2008 - 21:02)

Ahoj Kačenko a Ahoj i Mony.
Přežila jsem.A holky,přežila, až se stydím za tu paní,co byla na žlučníku.Ta měla opravdu bolesti.
Kačenko moje zlatá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moc děkuji za informace,ženská moje zlatá,já to přežila.Koloskopii i zákrok.Doktoři byli úžasní,sestry též.Nemocnice jako v hotelu.Bála jsem se jako kráva,ale jednání bylo se mnou tak lidské,že přes obavy,jsem chtěla být statečná holka.Obě narkosy byli v pohodě.Koloskopie :dostali se i přes narkosu do 40cm.Pak moje střeva byla uvězněná po operaci ileu v kličkách,že radši neriskovali jet sondou dál.Ale 40cm jim stačilo k tomu,že usoudili,že krvácím jen z konečníku.Tak provedli ve středu operaci a já ti Kačenko napíšu,za pár dní,jak to pokračovalo.Neznám tě,ale už teď tě mám ráda.Tak zatím.

Katka (St, 20. 2. 2008 - 19:02)

Štěpo, přečti si 3 - 4 stránky dopředu, tam najdeš odpovědi na svý otázky.

Štěpa (St, 20. 2. 2008 - 13:02)

A Mony, prosím Tě, když píšeš, že Ti ta trhlina občas praskne znova, to znamená, že Ti již několikrát srostla ne? Tak proč Tě posílají na tu divulzi?

Štěpa (St, 20. 2. 2008 - 13:02)

Mony, já se teď snažím víc pít, cpu se ovocem a zeleninou, občas nějaký kefír, vlákninu nebo zelí, čokoládu a kakaojsem vynechala a výsledek zatím žádný. Spíš mi připadá, že chodím na stolici méně často než předtím a tuhá je stejně jako předtím, případně možná i víc :-(
Je to možné, že se člověku poprvé v životě udělá z ničeho nic trhlina a už na to musí dávat bacha celý život a bát se něco sníst, jak to dopadne? :-(
Moc se v tom nevyznám, ale obecně bych řekla, že pokud mám jakoukoliv trhlinu a budu ji stále rozevírat, tak jí budu akorát tak bránit v zahojení. Tak se bojím, že když si to budu mazat moc často, abych nedosáhla opačného účinku.
Používáte k těm mastím ty násadky, co jsou u toho nebo ne? Já ji zatím nepoužila, připadá mi, že bych vymačkala polovina té masti do násadky, tak jsem si to mazala zatím jen rukou (prstem), ale nevím, zda tím tu trhlinu nějak nepoškozuju víc, ten aplikátor má přece jen samozřejmě mnohem tenčí konec než prst. Poraďte prosím.

Ája (Út, 19. 2. 2008 - 22:02)

Zkuste čípky mastu forte. Je to jak na hemeroidy, tak na trhlinky a krvácivost. Je tam znecitlivující látka, a zdá se že docela hodně pomáhají. Včera ráno jsem ani nemohla ani pořádně sedět a po těch čípcích fakt velká úleva.Je jich tam 1O a stojí 12O,- Kč. Přeji brzké zlepšení.

Mony (Út, 19. 2. 2008 - 15:02)

Jo,jinak mi právě taky pomáhá ta vazelina,líp to klouže ven:-)A promašťuj si konečník častěji,používám tu židanovou mast a po stolici dubovou mast,pěkně štípe,ale to vyštípe a je mi líp,jak po jakékoliv masti.

Mony (Út, 19. 2. 2008 - 15:02)

ahoj holky,já teda byla taky na chiře,a doktor mi doporučil to co asi tobě Majko,to je divulse,ne?Ta trhlina se jakoby natrhne víc,a tím je větší možnost že se zhojí,aspoň mi to takhle vysvětloval.že ty kraje trhlin se už nejsou schopny zacelit,a čerstvé natržení ano.
Jinak pro Štěpu:mám tento problém už rok,vyzkoušela jsem snad vše,ale ta laktuloza mi sdí nejvíc,ale i tak se mi stane,že mám tvrdší stolici a zase to praskne,člověk se fakt musí děsně hlídat!Pít,zeleninu,ovoce,teď právě denně pojím misku kys.zelí,ale myslím,že je to hodně i o psychice......

katka (Út, 19. 2. 2008 - 11:02)

Majko, na celkovou anestezii nemusíš. Někde na požádání dělají spinální blok, a potom od pasu dolů nic necítíš. Psala jsem o tom o pár stránek dřív, tak přečti, jsou tam podrobnosti.
Jasná je jedna věc - máš-li poprvé čerstvou trhlinu, tak se dá docela lehce vyléčit (měkká stolice, žádné tlačení). Máš-li už chronickou, v podstatě už se nezhojí. Ona může být semotamo v klidu, budeš-li mít řidší stolici, ale jedna tvrdší a jedeš v tom zase. Já jsem takto trpěla spousty let a teprve operace před rokem mý problémy vyřešila.
Jinak po operaci budeš v nemocnici tak 3 - 5 dnů, potom už budeš docela funkční, i když to ještě bude trochu bolet.
Výhodou spinál. bloku je to, že vlastně asi 6 - 8 hodin po operaci, kdy by bolest po narkoze byla největší, tak tě nebolí vůbec nic a potom to začne přicházet k sobě. Samozřejmě, že první noc, první stolice atd. bolí. Ale já na tu bolest byla tak zvyklá, že mi to ani nepřišlo. Po operaci se musíš snažit mít hodně měkou stolici a netlačit. Za dva měsíce už to bolí při velké jen trochu a za 3/4 roku už vůbec.

Majka (Po, 18. 2. 2008 - 19:02)

Dobrý den,

moc se omlouvám, že se budu ptát na něco, co už tady mnohokrát padlo, ale mám malé mimi, a tak nemám čas pročítat celou diskusi.

Asi 3 týdny po porodu jsem začala krvácet při stolici, ale do proktologické poradny jsem začala chodit až když dcera měla 3 měsíce. Protože plně kojím, tak následovala léčba dubovou kúrou, mast Mikulicz, sedací koupele v heřmánku, dilatace s Mesocainem, občas Factu nebo Mastu (ale ty se při kojo nesmí, tak jsem si je dávala mimořádně). Pak jsem zkoušela taky homeopatickou mast Avenoc. Bohužel zatím bez úspěchu. Zítra mám jít znovu do proktologické poradny a má se rozhodnout o operaci. Bylo mi vysvětleno, že mě na 10 minut přispí, trhlinu vyčistí a poruší mi vlákna řitního svěrače a trhlina se vyhojí. Nejsem o tomto zákroku přesvědčena, a tak bych se ráda poradila. Kdo máte tuto operaci za sebou prosím poraďte mi. Protože plně kojím, tak se mi moc na zákrok v celkové anestezii nechce.
- jak moc to po zákroku bolí? A jak dlouho?? Protože se musím starat o dceru, tak bych ráda věděla, za jak dlouho budu funkční...

- za jak dlouho se to zacelí, aby to už potom nebolelo a bylo OK...

Pomocí sušených švestek, benefibry a fructolaxu, jsem se dostala na stav, kdy chodím každý den, sice to bolí jako pes, ale jsem schopná se vyprázdnit celkem normálně. Tak nevím, jestli to ještě zkusit nebo jít na zákrok. Poraďte mi prosím - díky moc.

Návštěvník (Po, 18. 2. 2008 - 14:02)

Katko, díky moc za rady :-) Ještě jsem četla o švestkách, šťávě z kyselého zelí a skleničce teplejší vody na lačno. Tak něco z toho zkusím. I když stejně se mi nechce věřit, že by se mohla zahojit trhlina, která se vlastně každý den znova a znova rozšklebuje :-( Navíc, i kdyby, můžu mít pak třeba za nějakou dobu zas jednou stolici tužší a praskne nejspíše znova co? :-( No uvidíme, budu zatím optimista. Ještě jednou moc díky :-) Štěpa

Katka (Po, 18. 2. 2008 - 13:02)

já bych měla radit nejmíň, na zácpu jsem trpěla celý život (proto také ty problémy s konečníkem), ale po operaci mi poradili v nemocnici Lactulosu. Jedna polévková lžíce udělá divy. Není to návykové, je to vlastně takový sladký olej nebo co. Toto beru jen nepravidelně, když už třeba dva dny nejdu. Ale celkem pravidelně beru psyllium. Nebudu o tom psát, najděte si o tom na netu. Ale některým holkám to prý nafukovalo břicho - mě né.
Takže 2 - 3 x týdne psyllium a když hrozí zácpa tak lactulosu. Jinak hodně pít.

Jinak zkuste před stolicí vzít kosmetickou vazelínu (za pár kaček v každé lékárně) a promažte zvenku i zevnitř konečník. Lépe to leze :-)

lenka (Po, 18. 2. 2008 - 08:02)

Ahojte,mám podobný problém, velmi tvrdá stolice a praskající konečník. Jsem alergická na ovoce a mléčné výrobky. Existuje nějaká jiná potravina,které by byla vhodná na odstranění zácpy.

Reklama

Přidat komentář