Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Franta (Po, 3. 9. 2007 - 21:09)

Jsem už 10 let po bypassové operaci,predtím jsem měl zástavu srdce.od samého počátku mám nasazený lék Cordarone,jako jiné léky má i vedlejší účinek,možná po dlouhé dobé užívání p?estává fungovat,máte s tím někdo skušenost?

Inka (Po, 3. 9. 2007 - 14:09)

Ahoj, držím Vaší holčičce palce. Věřím, že pro Vás, jako pro matku je to těžké. Já si myslím, že je dobře, že má Vaše dceru tuto možnost již nyní. Já měla první potíže v jejim věku a trápila jsem se opravdu dalších více než 20let a teprve nyní, s možností ICD, se můj život dostal do těch správných rozměrů. Netrápím se a žiju. Držím pěsti.

Návštěvník (Pá, 31. 8. 2007 - 18:08)

Ahoj,navštívila jsem tuto diskuzi pro větší informovanost o ICD.Za týden ho budou dávat mé desetileté dceři.Po zástavě jsme v nemocnici již dva měsíce a ICD je jediným řešením.Prosím nemáte někdo zkušenost s implantátem u dětí?

Bolístko (Po, 16. 7. 2007 - 14:07)

Inko, děkuji za informace.

Inka (Ne, 17. 6. 2007 - 21:06)

Ahoj, musí se s tím sžít. Lehce se to řekne, ale musí si najít takový životní rytmus, aby to zvládl i psychicky. Psychofarmaka mě také drží nad vodou, přiznávám, ale funguji se vším všudy. A s těmi výboji při sexu má z nás zkušenost asi každý....chce to vytrvalost a trénink.

Bolístko (St, 13. 6. 2007 - 12:06)

Mé zkušenosti s ICD nejsou vůbec pozitivní. Příteli byl ICD implantován před rokem. Po nastavení přístoje došlo k sérii "falešných výbojů". Domnívám se, že u takto závažných onemocnění a operací je stále zanedbána informovanost pacientů a jejich nejbližších a za nedostatečnou považuji i následnou péči. Tahle nemoc nám dává pořádně zabrat hlavně psychicky. Přítel se uzavřel do sebe, má strach z čehokoli co mu zvedá tep a tlak (dostává paniku, aby nedostal výboj). Falešné výboje byly velmi silným a dlouho traumtizujícím zážitkem. Přestal sportovat, se sexem. Bohužel kouří (max. 5 cigaret denně), má stres v práci, špatně spí. Je na antidepresivách+uklidňujících lécích. Jak jste se s ICD vyrovnali, jak jste se zapojili zase do "normálního" života. Může mi někdo napsat i pocity a zkušenosti s výboji? Byla nějaká Vaše blízká osoba s Vámi v těsném kontaktu při výboji a jak to cítila? Jak to je s milováním (zabránit stoupání tepu nejde!)? Budu vděčná za info.

Inka (St, 23. 5. 2007 - 10:05)

Ahoj Evo, na zahradě i v kuchyni vše používám bez problémů.
Pa

Inka (St, 23. 5. 2007 - 10:05)

Ahoj, první pomoc dá defík, neboj, brácha si už umí poradit sám.
pa

Eva (Po, 21. 5. 2007 - 14:05)

Ahoj, potřebovala bych poradit. Mám "ICD budíka" a nevím, jestli mohu na zahradě pracovat se sekačkou, křovinořezem apod. A jak je to s mikrovlnou troubou? Poradí mi někdo. Díky.

Zdenda (St, 18. 4. 2007 - 17:04)

Ahoj,mám mašinku první měsíc,cítím se dobře,někdy cítím tlukot srdce,jezdím na kole,chodím na výcházky, všechno zatím OK.Před implatací jsem byl velmi smutný.Mrzí mě ,že nikdo z lékařů neřekne vývoj nemoci,nevím co ještě můžu dopředu naplánovat a na co se těšit.

Romča (Út, 10. 4. 2007 - 12:04)

Ahoj lidičky. Mám mladšího bráchu, který má ICD, bude to už rok. Byla jsem u toho, když se mu zastavilo srdce a protože teď začínají ty strašný horka, tak mám strach, kdyby zkolaboval, abych mu uměla pomoci a neublížila mu. Proto Vás chci poprosit, jestli byste mi nepísli, jak dát první pomoc osobě s "defíkem". V nemocnici nám nic neřekli a ať sem hledala, kde jsem chtěla, nic na tohle téma jsem neobjevila... Předem Vám moc děkuji za informace.

Mirek (So, 24. 3. 2007 - 21:03)

Nyní mám jíž ICD taky. Díky Inko za odpověď.Nyní trochu mé zkušenosti.Bohužel při zdělení, že jsem indikován na ICD, informace od doktorky byly podle mne nedostatečné, že mně to nebude omezovat a že nesmím svařovat el. proudem. V tom okamžiku je člověk troch šokován, tak by přístup a informovanost měla být lepší. Knížku s informacemi, kterou jsem dostal po implantaci by měly dávat hned, aby člověk nemusel na internetu shánět informace. Musím konstatovat, že operace byla bezbolestná a přístup operujícího doktora perfektní. Osobně jsem požádal aby test byl proveden při vědomím, abych věděl co mne čeká a je to tedy slušná rána do hrudníku, ale dá se to vydržet. Je pravda, že se s tím je nutné naučit žít, možná hlavně spát.

Inka (So, 17. 3. 2007 - 10:03)

Ahoj. Mašinku mám 6 let, již druhou baterku. Proč ji mám? Příliš často jsem vypadla z rytmu úplně, ARO atd.....
Lázně-byla jsem v Konstantinových lázních na edukačním programu, abych na ty lázně vůbec měla nárok po delší době po implantaci. Odpočinula jsem si tam, zvážila své možnosti a schopnosti a poznala zajímavé lidi. Jsem hodně aktivní člověk a teď vím, co můžu a až kam.

Miroslav Frolík (Po, 11. 7. 2022 - 17:07)

Dobrý den. CHci se jen zeptat? Bolí ta operace ICD? A na co se mám připravit. A bolí to ta operace? Mám na to jít 21.07.2022 A docela se bojím. Nemám takové problémy jako tady ostatní. Jen mi našly holtrem výši arytmiji a chtějí mi to udělat. Tak nevím zda do toho jít či ne? Poradí mi někdo? Předem děkuji Miroslav Frolík tel. 730 638 041

Majka (Po, 11. 7. 2022 - 18:07)

Pane Frolíku, arytmie Vás ohrožuje na životě, proto Vám chtějí ICD dát. To je v pořádku. Toho zákroku se nebojte, ucítíte trochu injekci, pak jen tahání, bezbolestné. Už jsem na tom byla 3x, za dva roky půjdu po čtvrté a horší bylo vrtání kazu umrtvené osmičky. Ničeho se nebojte.

Miroslav Frolík (Po, 11. 7. 2022 - 18:07)

Děkuji moc za odpověď . A jak dlouho asy tam budu ležet na tom sále? Mám nemoc prej hypertrofická kardiomiopatie),

Majka (Po, 11. 7. 2022 - 18:07)

Jestli si to dobře pamatuju, do hodiny bylo všechno hotové i s přípravou. Ale už mám první ICD přes 20 let, tak si to moc nepamatuji. Ale bylo to v pohodě. Snad odpoví někdo, kdo byl teď někdy. Ale fakt se nebojte, nic to není.

Miroslav Frolík (Po, 11. 7. 2022 - 19:07)

I takoc děkuji za odpověď.

Majka (Po, 11. 7. 2022 - 20:07)

Nemáte za co. Buďte rád, že vám ho dají. Mně, kvůli arytmiím, zachránil už 4x život. Přeji hodně zdraví.

Lada (So, 17. 2. 2007 - 15:02)

Hlásím se do "klubu". Je mi 37. ICD mám jako následek náhlé srdeční smrti od 34. Zatím v poho. S těmi lázněmi, můžete mi někdo napsat zkušenosti, kam, na jak dlouho a tak? bylo to k něčemu? Mě je nebízeli hned po akci, ale po 10 měsících neschopenky se mi už nikam nechtělo. Teď bych se možná ani nebránila. Napíše někdo?

Reklama

Přidat komentář