Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Bpbulyn (Čt, 8. 8. 2019 - 15:08)

Já jsem po implantaci dne 31.5.2019, žádné lázně nedostal.
Děkuji, pěkný den,
Bobulyn

Marek (Pá, 16. 2. 2007 - 23:02)

Z jakyho duvodu a jak dlouho mas defibrilator?

Inka (Út, 30. 1. 2007 - 14:01)

Aktivace je dost silná a nepříjemná, ale chrání život-je nezbytná. Určitá malá omezení jsou, ale dá se to zvládnout. Při jízdě autem jsem v klidu, nic jsem nezaznamenala, v letadle taky klid, detektor kovu-mám průkaz a bránou neprocházím a ruční-tam pouze od pasu dolů, lázeňská léčba-to určí lékař podle diagnozy a vyšetření, já jsem se v lázních cítila dobře

Mirek (Čt, 28. 12. 2006 - 16:12)

zajímalo by mne jaká jsou omezení pro nositele defiblirátoru. Tím myslím případná aktivace co to znamená, jak je to intenzivní , co to znamená při řízení vozidla, nebo pří letu letadlem a průchozem celní kontrolou, průchozem detektory kovu při vstupu v některých podnicích, při lázeňské léčbě třeba na pohybové ústrojí v třeboni a podobně.
díky Mirek

Marek (So, 16. 12. 2006 - 22:12)

Ahoj Marusko,
mam implantovany defibrilator kvuli fibrilaci komor, nejhorsi na tom je ta operace, docela to i pres lokalni umrtveni boli a kazdopadne sem se zapotil urcite vic nez pani doktori. Jinak me to celkem v nicem neomezuje, nejaky psychicky trable sem z toho nemel, sportuju jako predtim, de facto vsecko delam jako predtim a navic mam urcitou jistotu. Nejhorsi je na tom opravdu to, ze se to musi za urcitej cas menit, na coz se vuuuuubec ale vubec netesim...

Návštěvník (Po, 14. 8. 2006 - 16:08)

Ahojky Maruško, můj manžel (29 let) má ICD, má vrozenou srdeční vadu od malička, ale po třetí operaci (před dvěma lety) se mu spustila fibrilace komor, takže lékaři doporučili jako jediné vhodné řešení ICD!Ze začátku to byl docela psychický šok, musela jsem partnerovi dokázat, že ho miluji i s "budíčkem"! Od té doby se žádná větší fibrilace neprojevila, jen sem tam něco menšího, což jsme se dozvěděli až po pravidelných kontrolách v Praze v Motole! Všechno je v pořádku, jen je mrzuté, že se ICD musí po několika letech vyměnit kvůli bateriím!

Miluska (Po, 8. 3. 2021 - 16:03)

diky za pekna slova my se teprve musime ucit,jak to vsechno zvladat se 2malymi detmi a co vsechno muzeme a take je to sok

Maruška (Pá, 11. 8. 2006 - 14:08)

Hledám "nositele či uživatele" ICD - imlantabilního kardioverter defibrilátoru, který je indikován pacientům s tachykardií, fibrilací komor apod. Potřebujeme se s naším novým "přítelem " naučit žít! Prosím napište.

Reklama

Přidat komentář