Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Petula (St, 4. 1. 2012 - 07:01)

Tak promiň , jen tak mi to...ahoj, Mirku, cekam na implantaci ICD, psal jsi, ze by jsi nekoho rad poznal, ja jsem taky single...
napis mi prosim dyztak na [email protected]

Honza (Pá, 14. 10. 2011 - 19:10)

Zdravím Vás...Ahoj Zdendo, pokud máš chuť se něco dozvědět o výboji a stavech po tak mi napis [email protected] Defík mám už od 98roku a teď implantován již 3kus.Rád zodpovím jaké koliv otázky.Ahoj

Zdenál63 (Pá, 16. 9. 2011 - 13:09)

Nevím jak se to stalo :-)ale celou dobu jsem uváděl špatnou zkratku CDI namísto ICD.
Prosím za prominutí.....:-)

Zdenal63 (Pá, 16. 9. 2011 - 13:09)

Zdravím Vás lidičky,

tak jak jsem sliboval tak činím.Mám po všem, po zákroku, po hospitalizaci, již jsem doma a napíši Vám tedy pár postřehů jak to vše probíhalo. Jelikož mne před tím vším docela dosti pomohlo, že jsem se jednak informoval a taky to, že jsem mohl čerpat třeba i ze zdejších řádek.Ml. paní doktorka mne před zákrokem ale i během zákroku řekla úplně vše a na veškeré dotazy mne ochotně a mile odpověděla.
Zákrok probíhal standardně, pod lokálním umrtvením místa,tedy zavedením CDI, ale perfektní kolektiv počínaje paní doktorkou tak ale i sestřičkami na operačním sále, mne pomáhal překonat všechny strasti a slabší chvilky.Popravdě, bylo jich několik… ?
Je vidět, že sestřičky mají vše zmáknuté do posledního detailu. Nikdy jsem si nedovedl představit a ocenit jak může pomoci ve správný čas ledový mokrý kus papír.tamponu který je přiložen pacientovi na čelo. ?
Samotný zákrok,jak někdo píše, že není bolestivý, tak musím upřesnit,že pro mne bolestivý byl, ale né zase tak, aby se nedal zvládnout. Je to prostě něco zvláštního.
Bolest při zákroku je taková, jako kdyby Vám někdo prostě palcem stále tlačil vší silou na klíční kost. Kdy došlo k zavedení samotného CDI jsem nepostřehl.I přesto, že mne byl na požádání ukázán, abych věděl co tam vůbec budu mít.:-)) tak jsem to pak vůbec nepostřehl, kdy došlo k zavedení.Taktéž jsem nepostřehl zavedení sondy,elektrody do samotného srdíčka.
Takže zákrok trval cca 1 hodinku, v přátelském což je opravdu dosti důležité pro pacienta pohodovém tempu.
Horší je pak doba po zákroku, kdy musíte ležet na zádech po dobu 24 hodin, aniž by člověk vyvinul nějaký pohyb nebo hnul rukou....Brrr hroznéé :-(
Díky perfektnímu kolektivu odd.kardio FN Motol 4.patro bylo překonáno i toto bez větších problémů.Ml.paní staniční sestřička a ostatní sestřičky 3 x díky,díky,díky všem!!!
Druhý den již pohoda, sice s trochou bolesti při nenadálých pohybech paží, ale nic, co by se nedalo zvládnout.
Tento den po zákroku si odpočinete,nicméně třetí den mne čekala malá krátká celková anestezie, kde bylo CDI vyzkoušeno, asi nastaveno...tedy uvedení pacienta do stavu, kdy dojde k vyzkoušení činnosti CDI. Bohužel o tomhle jak to probíhalo a jak funguje CDI jsem neměl ani páru, jelikož jsem spal jak miminko.
Píši bohužel, jelikož celou dobu pátrám vlastně po tom, co mne může potkat.
Vlastní výboj CDI...prostě o tom jsem se nikde pořádně nedočetl a ani nikdo není schopný mne říci co vlastně člověk může očekávat….Záleží asi na samotném člověku – jednotlivce…..Takže v tohle ohledu mám trochu obavy, nicméně budu ..tedy pokud to vlastně vůbec půjde…. snažit se nedávat CDI možnost, aby byl využit. ?
Kdyby člověk aspoň tušil co ho vlastně čeká po výboji, možná by nebyl až tak opatrný a neměl tolik obavy. I já, který bych se označil za nebojsu, mám z toho okamžiku docela vítr, co to vlastně umí, co nebo jak to se mnou zacvičí….:-(
Jinak rána se mne hojí dobře, bez větších komplikací a tak se těším na příští týden, kdy mne budou vyndány stehy.
To, že mám kamaráda v těle, který mne bezpečně bude hlídat, si ani už teď nějak nepřipouštím, jelikož jsme si na sebe zvykli až nějak mooc rychle ?
Takže, pokud by jste si někdo chtěl popovídat a podělit se o zkušenosti, nebo si jen tak popovídat můžete napsat, rád poznám někoho kdo má stejného kamaráda.
Možná by bylo i fain, kdyby sem někdo napsal zkušenost, pokud si to pamatuje komu se CDI dalo do provozu….jaké to bylo, a co můžeme my nováčci očekávat ?
Hezký den Vám všem přeji.
Zdenal63 - [email protected]

Asha (St, 14. 9. 2011 - 15:09)

Zdravím a přeji, ať jde všechno tak hladce jako doposud.Hodně zdravíčka a dobré nálady přeji všem.:))))Papa

Zdenal63 (Po, 12. 9. 2011 - 08:09)

Zdravím Vás lidičky,

tak to tady pročítám, no a jsem tedy zvědav jak to vše bude.Ldežím právě na Jipce na Kardiu v FN MOTOL a čekám, že zachvilku pro mne přijdou a budou mne zavádět Defibrilátor.
Jsem tady od středy a dnes je pondělí a zatím si nemohu na nic stěžovat.Obsluha,jídlo, doktoří prostě vše i péče je na 100%, až mne to překvapuje a někdy se musím štípnout.Všichni ochotní,miloučký. I ta ukrainská uklízečka a paní co roznáší jídlo. Měl jsem z toho strach, kam spěje naše zdravotnictví, ale opravdu klobouk dolů.Mohu to soudit jen jak je o mne postaráno a co mne bylo vše nabídnuto!Doufám že se vše podaří a já jim zde všem poděkuji a zmizím :-))
aŽ budu mít kamaráda pod kůží tak se ozvu s postřehama.Zatím všem hezký sluníčkový den přeji.

Invalidni ducha (Čt, 28. 7. 2011 - 18:07)

No mam taky ICD..Nechali Vám nekomu duchod?Duchod mi vzali tak se snazim pracovat a nastesti se keme dostala moznost dobre placene prace z domova..Ted jsem v klidu což je pro me hodne duležite....Pokud by jse měli zájem tak mi napište na MarekTon@e mail.cz

Jack (Pá, 8. 7. 2011 - 22:07)

Zdravím, rád bych se zeptal někoho s kluků.Mám problém, před rokem a půl mi byl implantován ICD po IM, dostal jsem léky a mezi jinými i Furon a Verospiron.Furon vcelku po poradě s lékařem vynechávám.Poslední dobou mě začaly bolet prsní bradavky a prsa celkem.Nyní zjišťuji že mi rostou :((( To je pro mě šok.Dohodl jsem se s lékařem ohledně snížení dávky verospironu.
Máte někdo prosím podobný problém ?
Vrátí se mi vše do původního stavu? Taky mám pocit, že mám méně chuť na sex.To mě štve asi nejvíc, nebo ne chuť, ale jsem nějaký méně vzrušivý.Přitom tahle oblast života je pro mě velmi důležitá.Není to nijak hrozné, ale byl jsem zvyklý stimulovat endorfiny denně.Nyní sotva dvakrát za týden.
Děkuji za případnou odpověď a zkušenosti kolegů.Ach jo to je život :))

Heini (Čt, 2. 6. 2011 - 22:06)

Ahoj Jano, gratuluji a přeju rychlou rekonvalescenci, pevné zdraví a ať slouží!

janazdc (Út, 31. 5. 2011 - 20:05)

ahojte lidičky,tak jsem po měsíci doma,ale i když mám nové srdíčko,stejně mezi vás stále patřím,protože mi museli k němu přidat i stimulátorek,sice malinký,bez defíku,ale bylo nějaký línější,tak pro jistotu,ale abych vám pravdu řekla,byla bych bez něj asi nervozní,on jak si člověk na ty drátky nějak zvykne.....přeci jen je to jistota.Takže ICD odimplantovali a týden po transplantai implantovali stimulátor.Vše běží jak má,mám jsem moc šťastná.ahojteeeeeeeeeeeeeeeeee

sony (So, 21. 5. 2011 - 22:05)

Řeknu vám můj příběh a...Také Ti děkuji,obdobne se o to zajímám,bohužel to není moc dobré čtení,ale nic jiného než se s tím smířit nezůstává.

Hurvinek (Ne, 15. 5. 2011 - 12:05)

Hledám "nositele či...Maruško.. Mam ICD a taky bych si rád předal zkušenosti :-)

Hurvinek (Ne, 15. 5. 2011 - 12:05)

Dnes je to přesně měsíc.....necelých 14 let :-D

Hurvinek (Ne, 15. 5. 2011 - 12:05)

Dnes je to přesně měsíc.. Před měsícem jssem byl na implantaci ICD.. Zatím jsem neměl žádnou arytmii a mam to pro kontrolu kdyby náhodou nějaká arytmie proběhla... Zatim je vše ve 100% pořádku cítím se jako před operací... Nějaká omezení jsou např: držet telefon na druhé straně než je srdce ale vše se dá překonat.. Je mi neclých 1 let a byl to celkem šok ,když jsem se dozvěděl že půjdu na tu operaci ale taky jsem věděl že v MOTOLE jsou nejlepší doktoři a že se nemusim bát.. Rád bysem sem se s někym zkomunikolva přes e-mail či skype... Kdyžtak napište na [email protected].. Už o tomhle srdečním problemu vim asi 2 roky takže už jsem si celkem zvykl ,mam omezení že nesmim vůbec cvičit a to mi verte že je hrozná nuda každý tělocvik jen sedět a nic nedělat..Ale bohužel se nedá nic dělat... Omluvte moje chyby :D ale myslim že to v tomhle článku neni tak moc důležity :-D

Heini (So, 14. 5. 2011 - 09:05)

Ať se Janče daří!

Asha (Pá, 13. 5. 2011 - 11:05)

Zdravím a Janče přeji, ať je jí stále skvěle , zdravíčko ať slouží a ať máte s manželem stále dobrou náladu a pozitivní mysl. Máte můj obdiv, jste oba úúúžasný, mějte se papa:)))))))

janazdc (Čt, 12. 5. 2011 - 16:05)

Díky Ondro za tvá slova!Zdravím Vás lidičky,jsem manžel od Janiny a mám Vás pozdravovat a oznámit že Janča je po transplantaci srdce a má se čile k světu a je jí skvěle,vše proběhlo bez komplikací,tak se mějte a držte se a buďte v pohodě AHOJ

Heini (Čt, 12. 5. 2011 - 10:05)

Díky Ondro za tvá slova!

Ondra (Út, 10. 5. 2011 - 10:05)

Řeknu vám můj příběh a povzbuzení. Můj otec má ICD od loňského léta, kdy ho zachránil jeho pes při práci na zahradě, který začal štěkat a přivolal tak pomoc mé mamky. Měl fibrilaci komor a už před tím se u něj vyskytovali arytmie (tachykardie) a má slabší EF cca 30%, který se mu po příhodě zlepšil z 24, ani doktoři tomu nechtěli věřit. Ve 40 prodělal IM, nyní je mu 60 a poslední roky měl právě problémy s tachykardií a vyustilo to ve fibrilaci komor, proto mu dali ICD. Načetl jsem mnoho vědeckých a odborných článků. Nikdo v podstatě neví čím jsou arytmie způsobeny (jen u některých) a ICD je řešením následku (sekundární ochrana), nikoliv příčiny. Pro nás je ale důležité že ho má protože mu už asi 4 krát zastavil arytmii (2 x slabou a 2 x silnou). PROTO TAM TEN PŘISTROJ JE. Hodinu po výboji je prý člověk spíše emočně rozhozen, což je způsobeno adrenalinem, po půl hodině až hodině se tělo dostává do klidu. Když přišel z nemocnice, stěží vyšel schody, nyní už by nejradši šel pomáhat makáčům co naproti kopou chodníky. Jeho doktorka mu doporučila jednu důležitou věc, nežrat a smát se. Což v překladu znamená jíst střídmě a snažit se být optimistou. Zdravému člověku se to řekne, ale něco na tom je. Další důležitou věcí je trpělivost (přínáší ovoce). Lidé s nemocným srdcem mají nemocný srdeční sval. Vrcholový sprinter s nemocným stehením svalem asi taky hned nepoběží závody. A nedílnou součástí jsou nervy, důležité je smíření, což vím, že je velice těžké. Tak snad jsem někoho povzbudil i když né jako vlastník ale syn vlastníka ICD.

Janina (Út, 3. 5. 2011 - 22:05)

Ahojky lidi, byla jsem na tom...Mne rozhodně ano, děkuji a přeji všechno dobré !!!! :-)))

Reklama

Přidat komentář