Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

Asha (Út, 3. 5. 2011 - 11:05)

Ahojky lidi, byla jsem na tom podobně. Po návratu z nemocnice jsem ušla pár metrů a spíše byla jen doma. Bála jsem se jít sama ven a měla deprese. Je to rok a půl co mám ICD a jsem naprosto v pohodě.Možná je to taky tím , že mi konečně došlo jaký jsem měla štěstí na lidi kolem sebe a vůbec. Jsem šťastná, že náhlá smrt a poté koma na mne nezanechalo žádné známky. Vážím si toho nejen já, ale i celá má rodina. Té taky patří dík, bez nich bych tu asi teď nepsala. V současné době jsem sice doma, ale nevadí o to víc si užívám dětí a nyní i zahrady. Jezdím normálně na kole , plavu, chodím na dlouhé procházky, zkrátka dělám všechno co jsem dělala předtím. Za ICD jsem moc vděčná a je to prostě součást mého já.Doufám, že jsem aspoň trochu někoho povzbudila :))))))))))Mějte se fajn papa

Janina (Ne, 1. 5. 2011 - 10:05)

Ahoj Janino, ten...Jistě, ale bylo mi sděleno, že se má zlepšit i ta dušnost časem, tak uvidíme ... :-)

Heini (Ne, 1. 5. 2011 - 09:05)

Ahoj Janino, ten defibrilátor není na nějakou kontinuální pomoc, ale pro případ velké nouze, kdy se srdce začne chovat hodně nepravidelně (brachykardie, tachykardie komor, fibrilace komor), k čemuž vzhledem k pokročilosti choroby máš sklon.
Držím palce, ať je líp!

Janina (So, 30. 4. 2011 - 16:04)

Ahoj všem :-) jsem ráda, že jsem našla tuto diskusi, protože jsem tak trochu v depce. Je mi 44 let. Mám ICD teprve od 20.4.2011 z důvodu dilatační kardiomyopatie s EF 25%. Vzhledem k více onemocněním nemohu jít na transplantaci, tak mi v IKEMu dali tento budíček. Můj hlavní problém je hrozná dušnost a únava, skoro nic nezvládám, nikam nezajdu. Od podzima sedím skoro pořád doma, a i tak mám dýchací problémy. Mám PID 3 roky. Doufala jsem, že po implantaci pocítím nějaké mírné zlepšení, ale zatím je mi spíš hůř :-( Dýchání pořád špatné, pořád se mi chce spát, nedohojená jizva, brutální bolest mezižeberního svalstva - asi po testovacím výboji po implantaci? Jinak žádný výboj. Napište mi někdo, prosím, že to bude časem lepší a že budu trochu lépe užívat života :-))) Děkujiiiii moc a hezký den všem, Janina

janazdc (Pá, 29. 4. 2011 - 16:04)

Ahoj janozdc, zatím je to...vše přejde ;-),je to ještě brzy :-) pa

Heini (Čt, 28. 4. 2011 - 09:04)

Ahoj janozdc, zatím je to teda hrůza, pořád to pěkně bolí, je to velký jak starý mobil a těžký, že mi z toho zatuhávaj žebra (mezižeberní svaly). Psychicky stále bod mrazu...
Díky za příspěvek!

janazdc (Út, 26. 4. 2011 - 18:04)

Ahoj lidi, tak mám od...Nazdárek Heini,zvykneš si na to za pár týdnů,za chvíli nebudeš ani vědět,že něco navíc máš.Navíc u chlapů je to úpně v poho,to ženský řeší výstřihy a tak-chápeš ;-).Důležitý je,aby Ti to pomohlo a mohl jsi dělat to cos byl zvyklý a navíc bez potíží a velkého strachu.Píšu velkého,protože člověk asi už o sebe bude mít od této doby,když si něco prožil trochu strach,nebo spíš víc přemýšlet o tom co mu prospívá a co ne.Takže držím pěsti,já už ho mám málo přes rok a je mou součástí ;-),takže pohodička :-) :-)

Dannu (Pá, 15. 4. 2011 - 12:04)

No já nevím, záleží asi spíš na konkrétním průběhu nemoci, co vám to způsobuje...
Nemám inv. důchod, do práce jsem nastoupila měsíc "po".
Do práce chodím na 8 hod., sice tedy jen do kanceláře, ale také obíhám poštu a pod., vstávám v 5 a nedělá mi to sebemenší problém, takže asi je to spíše o tom, na co se cítíš..

janazdc (Po, 11. 4. 2011 - 16:04)

Ahojky lidičky.Prosím,na...Ahoj Andreo,já tedy jsem v inv.důchodu,ale mám brigádu a to chodím jen jako záskok za dovolené atd.je to na 8 hodin denně,třeba celé léto,ale jen sedím,sice jsem spíš psychicky unavená,je to práce s lidmi,ale celoročně každý den vstávat a být tan 8 hodin,no kdekoliv,byh taky nechtěla,myslím,že je to zbytečná zátěž,uvidíš,jak Ti bude sedět těch 6 hodin.Pa

Andrea (St, 6. 4. 2011 - 15:04)

Ahojky lidičky.Prosím,na kolik hodin chodíte do práce?Já teď po delší době sehnala práci v chráněné dílně,momentálně na 6 hodin,ale chtějí,abych co nejdříve začala chodit na 8 hodin.Mám co dělat i teď a nedokážu si představit,že bych měla dělat osmičky.

janazdc (St, 30. 3. 2011 - 11:03)

Ahojda,

jen bych ráda..."ale já chci žít"hezky jsi to napsala,je to pravda pravdoucí a musíme se držet,je fakt ,že obrovskou pomocí,je to,že blízcí jsou super.Mám taky štěstí,strašně to pomáhá překonat všechno.Už od tak mala máš takové problémy,je fakt,že když jsem byla v Ikemu,bylo tam dost malých dětí a mladých lidí,rozum zůstává stát když to vidí.Ti kteří se s tím nesetkali,nemají tušení kolik problémů je mezi lidmi a myslím,že nás tohle spíš posiluje,alespoň mně to tak připadá,člověk kouká na vše úúúúplně jinak.Takže lidi,zdar jaru a dobrou náladu pa :-)

Simča (Út, 29. 3. 2011 - 12:03)

Ahojda,

jen bych ráda napsala díky za tuhle diskuzi. ted vím, že člověk (25 let) není ztracen sám mezi starými lidmi.
Od malička mě léčili na aritmie, v 10 letech první kardiostimulátor, problémy které jsem měla byly toho typu, že mě při školním výletě do českého ráje dřív bolely nožičky než ostatní, ale jinak v pohodě. Ve 20 letech druhý stimulátor a pak dva těžké kolapsy. Poslední 4 roky jsem se potýkala s častým bušením srdce, fyzickou únavou, motáním hlavy, stačilo se trochu vystresovat a srdce už bušilo jak blázen. Pan doktor v Motole mi celou dobu říkal: sportujte a nepijte kafe (přitom chodím na procházky - dlouhé, kávu nepiji a stravuji se zdravě, nejsem obézní) I přes několik kolapsů se na mě díval jako na simulanta... Až si jiná lékařka všimla na stole mojí složky a došlo jí, že v mladém věku mít za sebou pár závažných kolapsů není uplně OK.
ted mám defíka (4 měsíce) a je to super, srdíčko tolik nebuší, nožky při výstupu do kopce nebolí, při zátěži se mi neroztrhá hrudník (kolikrát jsem dřív mívala pocit, že mi přo zátěži srdíčko vyskočí z hrudi, jak nestíhalo čerpat krev kvůli tachykardii).
A život? S přítelem to zvládáme, pomohl mi se s tím smířit svým přístupem, kdy krabičku přijal jako nedílnou součást mého života, místo mě nosí těžké tašky, těžké věci a když se necítím dobře, dává na mě pozor.
Lékaři před transplantací vše vysvětlili,
ovšem musela jsem se sama hodně ptát, vyžádat si, aby za mnou pan doktor přišel a řekl mi o co vlastně jde.
To, že je výměn anepříjemná už jsem věděla z předchozích implantací a na požádání mě "přispali".
Až pijde výboj, tak prostě přijde, ale já chci žít...
S.
P.S. klidně napište na simkang(zavin.)seznam.cz

janazdc (So, 19. 3. 2011 - 20:03)

Maxi,vítám Tě mezi námi,neboj se vlka nic,vše bude v poho,chce to jen čas.Já byla vyvalená a teď už ani nevím,že ho mám.Mám teď
4měsíce k tomu i srdeční pumpu(četl jsi možná výše) a můžu říct,že už o tom taky ani nevím,akorát,že při sobě mám v taštičce baterie a kontroler.Hlavně,že je dobře.Pa

max (St, 9. 3. 2011 - 08:03)

Diky Petře,
to jsem si docela oddychl. Už jsem měl strach že mi to otočí život naruby. Jsem sice z oboru elektro a napadlo mne že by plášť ICD měl působit jako Faradiova klec, ale ve škole jsme o tom mluvili ve spojení s přímým el. výbojem a ne v souvislosti s magnetizmem. Také jsem přemýšlel že bych si z nějaké AL fólie vyrobil něco jako "dětský brindák" :o)) a ten pomocí flexibilního kablíku a krokodýlka po dobu holení uzemníl.Plášť ICD ale zřejmě skoro dokonale stíní elektroniku uvnitř. Myslím že jsem někde četl že je titanový... Teď mne podle jména napadá že jsi to ty kdo mi poslal i ten seznam slučitelnosti že? Šikovný soupis, ještě jednou díky.
No dnes se konečně asi po 14 dnech oholím. To bude úleva :o) A budu klidnější i při používání jiných zařízení které neodmyslitelně provází náš život. Jsem moc rád že jsem našel toto fófum a doufám že budu moci taky někomu s něčím pomoct nebo alespoň předat mé zkušenosti, které jsou zatím na nule.
Zatím se mějte lidičky, ať je vám co nejlépe.
MAX

Petrs (St, 9. 3. 2011 - 00:03)

Nazdárek Asho,
jsem moc...Pro Maxe : Předem musím řici,že jde jen o můj subjektivní názor a trošičku i osobní zkušenost. Já osobně mám ICD rok a řešil jsem používání mnoha typů zařízení v práci (mob.telefony,radiostanice,mikrovlny,RTG záření apod.) Po konzultaci s lékařem a technikem MEDTRONIKU jsem byl ujištěn , že běžným používáním a stykem s elektr.přístroji se nevystavuji žádnému nebezpečí. I já používám el.holící strojek a mám za to , že jde o naprosto bezpečnou věc. U zařízení nejde ani tak o el.proud ,ale o magn.záření a to u tohoto spotřebiče nehrozí. A zatím při kontrolách jsem byl vždy Ok a to i po ,,ráně,, od nabitého kondenzátoru u televize (a že to byla šlupka !!!!) Podle mne , pokud nebudeme vystaveni extrémnímu magnetismu (velká trafa,blízkost vysílačů,el.výboje atd.) tak můžeme žít jako Ti bez budíku. Měj se Petr

max (Út, 8. 3. 2011 - 15:03)

Jsem to ale kůň :o))) nějak mne opouští znalosti jazyka českého "vířivka"

max (Út, 8. 3. 2011 - 11:03)

Nazdárek Asho,
jsem moc rad že se někdo ozval. Ani nevíš jak jsem rád že teď vím že je fen v pohodě. Ja ho teda nepoužívám ale je to dobrý poznatek že ICD není až zase tak citlivý jak jsem si myslel. Ještě si počkám až se tu vyjádří někteký z pánů ohledně holičské mašinky kterou používám jak na holení fousů tak i ke stříhání vlasů na 1 az 2 mm. U te hlavy si myslim ze to asi opravdu nebude problem ale při holení brady nedocílím bezpečné vzdálenosti 15 cm kterou doporučují technici MEDTRONICU. A strach z výboje mi to prostě zatím nedovolí :o(
Sluníčko? No super... miluju ho a dává energii. To plavání je taky fain. Jsem zvyklý jezdit do bazénu a také mi dělá dobře výřivka (komu by nedělala). Jsem zvědav kdy mi ta jizva dovolí plavání. Hodně sluníčka a zatím čauky všem.
MAX

Asha (Út, 8. 3. 2011 - 10:03)

Ahojky lidičky, konečně nám taky svítí sluníčko, hned je člověku líp. Myslím, že jsem v pohodě, začala jsem pravidelně plavat a když pominu v začátku bolesti ruky na straně kde je ICD, tak to mohu jen doporučit. Taky se moc těším na zahradu :). Zdravím Maxe. Já ti teda neporadím, ale mám zkušenost s fénem, ze začátku jsem se dost bála, ale je to naprosto v pohodě:)a supervodivá jsem nejspíš taky, dávám každýmu ránu:))))Tak se mějte všichni fajn papa

max (Po, 7. 3. 2011 - 12:03)

Zrdavím všechny, zvláště pak zdejší stálice. Před 10 dny mi byl implant. ICD. Zřejmě jako prevence proti případné zástavě. Četl jsem celou diskuzi a některé Vaše "živ. příběhy" na mne působí dost silně přiznám... Moje otázka je směřována spíše mužům na tomto fóru.Protože jsem se od příjezdu z nemocnice neholil, a holím se ne do hladka, ale el. mašinkou, chci se zeptat jestli bez obav používáte klasické holící el. strojky. Z čeho mám totiž panickou hrůzu je, abych nějakou náhodou nespustil neadekvátní výboj. Asi bych potom prožil zbytek života v leže, ze strachu z dalšího výboje. Jsem totiž nadměrně citlivý i na jakoukoli statickou elektřinu, třeba jen při svlékání svetru. Asi jsem supervodivý, nebo tak něco :o). Prosím proto některého s pánů kteří to tu zde navštěvují aby se podělili o zkušenosti. Předem moc děkuji a všem zde přeji co nejpříjemější život bez depresí a pokud možno zlepšování zdravotního stavu. Řítí se na nás jaro tak to snad přidá k lepšímu.
Zdravím všechny MAX

janazdc (Čt, 3. 3. 2011 - 17:03)

Ahojte,Aleno v pořádku jsem,je mi už výborně,ICD mi nechali taky,jezdím jen na kontroly už jen do IKEMU ne na Homolku,kde mi ho implantovali.Mám to srdce prošpikovaný(drží mi ho přiživotě pumpa i to ICD :-) ),ale fakt je mi fajn,už jezdím i autem a dokonce jsem byla se psem na procházce,ale musel mít ohlávku,něž jsem došla na místo,kde mohl volně běhat,aby mě moc netahal.Už dělám běžný domácí práce.Tak pa a pozor na virózy a angíny,už aby bylo líp,to jo.pa

Reklama

Přidat komentář