Reklama

Výprask vařečkou

Ivana (Ne, 21. 2. 2010 - 11:02)

Já mám moc ráda ty abstraktní humanisty, co nikdy neměli doma divokého puberťáka. Moje dcera má dvanáct let a když je už hodně zlá a drzá tak prostě dostane nařezáno na zadek. Pomáhá to, funguje to. Absolutní demokracie v rodině to je cesta do pekel.

*M. (Čt, 18. 2. 2010 - 15:02)

Neříkám v žádném případě - mlátit do bezvědomí, jenom občas plácnout přes zadek ničemu neškodí. Ale jinak bych taky preferovala komunikaci. Ale zvláště u menších dětí bych řekla, že jiná možnost vcelku není, když mu chcete „říct“ že se něco nesmí. Podle mě je výprask jako alkohol-v malých dávkách pomáhá, ve velkých strašně škodí. A co se týká hranic-myslím, že je správný rodič pozná. :-)

bití ne (St, 17. 2. 2010 - 18:02)

Jo a asi jste někteří můj...no a to je právě ta chyba to by jste měla být :-)

*M. (St, 17. 2. 2010 - 16:02)

Jo a asi jste někteří můj příspěvek nedočetli do konce-nikde jsem nenapsala že jsem proti tělesným trestům.

*M. (St, 17. 2. 2010 - 16:02)

Jo, a nevím proč mi tam naskákaly ty čísla, za ty se omlouvám.

*M. (St, 17. 2. 2010 - 16:02)

Chtěla jsem tím říct, že je lepší dítě občas plácnout, než ho psychicky deptat. A mimo jiné jsem chtěla narazit i na to, že děti v dětských domovech, ačkoliv je tam nikdo „nebije“ jak říkáte (u mě se plácnutí nebo pohlavek NErovná bití!), jsou často deptané psychicky a za to můžou kromě jejich povedených biologických rodičů i naše zákony. A to je daleko horší a může mít následky (a často má) do konce života (na rozdíl od výchovného plácnutí). Ptám se znova: Nebylo by pro ně lepší mít milující rodinu, která jim občas nějakou tu ránu v dobrěm úmyslu uštědří? (Teď odhlédnu od toho, že v ČR je téměř nadlidský výkon dostat dítě z DD do péče) .Vy co jste proti tělesným trestům děláte, jakoby rodiče, kteří svému dítěti, s dobrým úmyslem ho dobře vychovat, občas nějakou plácnou, byli tyrani. A já mám dojem, že každej normální rodič chce pro své dítě jen to nejlepší, tak o co jde?
P.S. reagovala jsem na příspěvek „bití je trestné“. A nemyslím si, že blábolím-to co jsem napsala jsou fakta!

pro rodiče (St, 17. 2. 2010 - 11:02)

Tak jak argumenztujete vy tak...Ne děti nemusí rodiče poslouchat-pokud je bijí-nadávají,šikanují atd-to už je agresivní chování a nemá s dobrým vztahem rodič -dítě co dělat.Rodič má působit svým dobrým příkladem,přirozenou autoritou a osobností.Co je v evropských zemích už kráčí k nám.Byli jsme zvyklí snídat chleba se sádlem a ted snídáme mysli.Byli jsme zvyklí děti bít a ted už se bít nebudou...Vím ,že to myslíte pane rodiči dobře ale bití prostě není v pořádku..

Rodič (Út, 16. 2. 2010 - 21:02)

myslím že to bylo i v...Tak jak argumenztujete vy tak argumentují děti.Ti se také domnívají,že dospělý nemají patent na rozum,bohužel ani dospělý se neumějí chovat to je také pravda ale to nemění nic na skutečnosti,že děti musí dospělý poslouchat a respektovat.Musel jsem poslouchat já musela jste doufejme poslouchat i vy a jednou bude současná generace chtít aby je poslouchala další generace a jestli dají dítěti na zadek při výchově to už nechte na rodičích.Každý slušný rodič se snaží vychovat dítě co nejlépe.Dospělý za našich časů také dokázali držet při sobě,což vidíte my nedokážeme.Děti toho využívají.Vaše líbivá politika se dětem líbí ale vede víte kam.

bití je trestné (Út, 16. 2. 2010 - 19:02)

A v čem myslíte, že to je? Že...myslím že to bylo i v generaci předtím jenom se to tak okatě veřejnosti nepředhazovalo jako ted.Moc se mi líbí ta věta Rodič je dospělí od toho aby věděl kde je ta mez..VAŽENA nebo VAŽENY ví to ti rodiče co týrají děti vy říkáte že tím že je člověk dospělí automaticky získává rozum a pedagogické znalosti aby mohl vychovat plnohodnotného člověka pro společnost...Polovina lidí neli více se neumí vůbec mezilidsky chovat natož pak k dětem co z nich má vyrůst vyroste z nich to co vidí doma -tolik vámi propagované kladné násilí :-)Jak jsem už psala mám 18letého ,hodného a slušného kluka kterého jsem nebila-stačí domluva.

Rodič (Út, 16. 2. 2010 - 18:02)

dovolím si reagovat na váš...Vychoval jsem dvě děti a občas,když byly malý tak jsem jim párkrat na zadek dal.To ,když si holka něco vynucovala nebo,když se kluk vztekal.Všechno jsme zvládli tak do 8let.Později jsem je nikdy nemusel trestat.Mám z nich radost,že z nich mám vychované děti a za nic na světě bych je nedal.Dnes jdete po ulici a vidíte vztekající se dítě jak kolem sebe histericky kope.Být to moje dítě tak ho odvedu někam stranou a dám mu pár přes zadek.Nikdy né facky,přes zadek to nikomu neuškodí.Nebo je lepší se dívat na vřískajícíse nevychovaný fagany.Pro vás asi ano.Odstěhujte se některých evropských zemí tam přimo pomocí zákona takový fagany vychovávaji.Až to tu nějaký magor bude prosazovat tak potěš pánbu.

Zdeněk k (Út, 16. 2. 2010 - 18:02)

Já jsem dostávala vařečkou na...Já jsem Lenko dostával řemenem do 15let.Jak si popisovala tu připravu tak něco podobného bylo i u nás.Musel jsem si vybrat řemen,a nejhorší na tom bylo,že to sledovaly sestry.Mamka je odháněla do vedle do pokoje poočku pokukovaly.Klečel jsem na křesle a měl pěkně vystrčený zadek,dnes to beru s úsměvem ale tehdy jsem pěkně křičel a bulel.

... (Út, 16. 2. 2010 - 16:02)

dovolím si reagovat na váš...A v čem myslíte, že to je? Že dnešní děti jsou mnohem více nevychované, zlobivé, rozmazlené a hraničí to až se sprosté, agresivní a schopné šikany, tělesného ublížení až vraždy? V naší generaci, která byla vychována i s tělesnými tresty tomu tak nebylo... V čem to vězí... Snad to vše nehodíte na televizi a počítač-to je ubohé. Pohlavek nebo i výprask je DOBRÝ, protože děti učí hranicím, a rodič je dospělý od toho, aby věděl, kde je ta mez, o které mluvíte, a nejednal ve vzteku...

Jinak co říkáte na psychhické týrání??? Křík, nadávky, ponižování. V to se totiž bití přetransformovalo v dnešní době. Podle mne je to mnohem horší.

A jak chcete dítěti vysvětlit, že "tohle" nemá dělat? A co chcete udělat, když Vás neposlechne, nemáte-li užít tělesného ani psychického trestu?

Máte nějaké děti? Pokud ne, je zbytečné se o tom bavit. Pochopíte později...

Jenom pamatujte, že ublížit na duši je mnohem horší než nasekat na zadek...

bití je trestné (Út, 16. 2. 2010 - 13:02)

Dovolte mi, vážená paní,...dovolím si reagovat na váš blábolivý příspěvek ač nevím komu byl určen.Jediná věta která mě tam zaujala je že daleko důležitější než tělesné tresty je celková kvalita vztahu.Jaká pak může být kvalita vztahu když si na dítěti vylévá rodič-dospělí své nezvládnuté emoce?Říkáte že malým výchovným plácnutím se svět nezboří když jinak dítě ví že ho máte rádi-ano souhlasím.Kdo ovšem určí kde je ta správná hranice?Nikdo-proto je nejlépe tělesné tresty úplně zakázat je to návrat do středověku a přežitek-dítě se to učí od rodičů že se takto jedná že místo domluvy padají facky-jak to potom má v té společnosti vypadat?Psychické týrání a ignorance je špatně obojí nelze si vybrat co je horší obě jsou špatně-dítě potřebuje zájem a,lásku a pocit bezpečí -které tím když ho někdo blízký kdo by ho měl chránit bije ztrácí.

Jana (Po, 15. 2. 2010 - 22:02)

Upřímně řečeno mě mamka řezala vařečkou a páskem až do matury a myslím, že to na mě žádné šílené stopy nezanechalo, alespoň tedy nevím :-D Někdy s dětma a zvlášť těma "většíma" opravdu není žádná domluva!

Lenka (Po, 15. 2. 2010 - 15:02)

Já jsem dostávala vařečkou na zadek až skoro do osmnácti. Nejhorší byly ovšem ty přípravy na potrestání, samotný výprask trval pak už jen pár minutu. Ale předtím jsem si sama musela v kuchyni vybrat vařečku, kterou chci být bita, odnést ji do pokoje, svléknout se a přehnout se přes opěradlo židlo. Pak jsem si protrpěla výprask, většinou hodně velký, a vařečku jsem pak musela zase odnést a uklidit.

*M. (Po, 15. 2. 2010 - 14:02)

Tvrdíte že k tomu aby z vás...Dovolte mi, vážená paní, reagovat na Váš názor: ještě dodám, že je mi 20let a děti zatím nemám. Nicméně, jestli dovolíte, mám na Vás několik otázek: 1) myslíte si, že občasné plácnutí přes zadek nebo pohlavek=týrání nebo „mlácení“? Pokud ano, co si myslíte o psychickém týrání? Není náhodou horší dítě ignorovat, ponižovat, nedávat mu pocit bezpečí atd? 2) máte alespoň minimální představu jak žijou děti v dětských domovech? Víte, že stačí, když rodič 1x za půl roku „projeví zájem“(což většinou znamená, že 1x za půl roku třeba pošlou pohled, vezmou své dítě na půl hodiny na procházku…) a nedají souhlas s adopcí nebo pěst. péčí, tak to dítě nemá nikdy šanci na normální život? A bohužel těchto rádoby rodičů je asi nejvíce. Problém je ten, že takové dítě rodiče ani nemusí znát (pokud je ve věku asi do tří nebo čtyř let) a starší dítě, pokud dostane pohled se třema řádkama, si často dělá naděje, že si ho rodiče vezmou k sobě a trápí se. A mimochodem, pokud si tyto „osoby“ (nechci říkat rodiče)1x za půl roku vzpomenou, že musí za dítětem, tak to dítě musí jít, i když nechce. Kdybyste viděla scénu, kdy „rodiče“ po půl roce přišli s tím, že chtějí vzít svou tříletou dceru na půl hodiny na procházku, možná byste změnila názor. Ani nechci popisovat, co se dělo.A náš stát tyto osoby podporuje. Jak k tomuhle přijde dítě, které nemá vůbec žádnou možnost se bránit? Dám vám příklad: Kdybyste se dostala např. od manžela-tyrana pryč, řekněme do nějakého azylového domu- a kdyby přišel s tím, že s vámi chce jít ven, kdyby záleželo jenom na něm, co smíte a nesmíte? Nezdá se vám tohle psychické týrání podstatně horší? Jo a hlavně: myslíte, že je pro dítě z DD lepší situace, kdy mu sice nikdo „neubližuje“, ale je psychicky týrané (viz výše), nebo mít milující adoptivní rodinu, která mu, v dobrém úmyslu, občas nějakou tu ránu uštědří? Mimochodem, u nás v ČR je téměř nemožné dítě adoptovat díky naším „úžasným“ zákonům. Jinak, abyste rozuměla, já samozřejmě jsem týrání a mlácení dítěte tak, že neví čí je. Navíc-když dítě plácnete po zadku, tak na to za chvíli zapomene, ale pokud mu budete neustále říkat, jak je nemožný, hrozný, neschopný…tak na to nemusí zapomenout do smrti. Tohle mu ubližuje daleko víc Daleko důležitější než jestli se používají tělesné tresty je důležitá celková kvalita vztahu rodič-dítě. Dítě musí vědět a cítit, že ho rodiče mají rádi. A nezlobte se, ale Váš příspěvek na mě působí, jakoby skoro každý rodič své dítě bůhvíjak týral tím, že ho občas plácne. Drtivá většina rodičů přece chce pro svoje ratolesti jen to nejlepši. A ten zbytek jsou jen smutné výjimky.
Zdravím

bití je trestné (Po, 15. 2. 2010 - 09:02)

Tak mi jen vysvětlete,proč...Většina těch delikventů má za sebou,nepěknou ,nedůslednou výchovu,prošpikovanou nezajmem a násilím.Takže když se to suma-sumárum sečte kolik lidí páchá víc zločiny-ti co byli láskyplně vychováni nebo ti kteří měli doma teror-který postoj vede víc k vyrovnané psychice?Vychovávat vlastním příkladem to ano-dobrým vlastním příkladem-souhlasím ale s výprasky a s tím že jsou potřeba a že to bez nich nejde s tím nemůžu souhlasit.

Rodič (Ne, 14. 2. 2010 - 17:02)

Tvrdíte že k tomu aby z vás...Tak mi jen vysvětlete,proč jsme si nedovolili být drzý na dospělý a většina dětí se chovala normálně.Já jsem nežil v žádném středověku a ani se do žádného středověku nechystáme.Jak vidíte násilí v dětech je ještě větší než bylo dříve.Budete se divit ale většima těch delikventů nikdy nedostala takže argument,že výprask v dětech nechává násilí je nesmysl.Použití tělesného trestu je jen jedním ze způsobů k tomu je za potřebí důsledná výchova osobní příklad rodiče,jinak by to samo osobě nemělo žádný smysl.

pepa (Ne, 14. 2. 2010 - 16:02)

Ahoj Maruško s holkama moc...já jsem úchylný pepa mám to tak rád..jéé..jůůů víš Maruško

bití je trestné (Ne, 14. 2. 2010 - 15:02)

Tvrdíte že k tomu aby z vás byl slušný člověk je nutný výprask?Ŕěkla bych že je to spíš návrat do středověku..co palečnice a natahování na žebřík-to by jste si také dal v rámci výchovy aby jste dostudoval a neflákal se-to jste k sobě ale tvrdý no ale alespon víte co potřebujete.Souhlasím s tím že nejlepší je mít milující rodiče-ten zbytek věty bych vypustila..Já určitě opičí lásku nemám-ale snažila jsem se dát synovy dobré základy-láskyplné-facek těch ještě od života schytá hodně-proč by je měl dostávat v tak brzkém věku od svých blízkých jak tvrdíte vy netuším-je to blbost-každé násilí je agrese-s pohlavků vznikají rvačky a z rvaček války-a dokud bude platit že mlácení je normální tak nikde žádné násilí nepřestane.

Reklama

Přidat komentář