Reklama

Mirzaten

Stano (So, 30. 1. 2010 - 18:01)

Mirzaten se opravdu...neziaduce ucinky su u niekoho menej a u niekoho viac zanedbatelne. je to velmi individualne, niekto moze mat bolesti hlavy, neustalu ospalost, ja som mal jeden cas dokonca dost zive sny - nocne mory. a iny organizmus moze reagovat o dost kludnejsie. Navyse ked clovek trpi depresiou, uzkostou, je vacsinou citlivejsi na taketo reakcie.

Profesor (Pá, 29. 1. 2010 - 12:01)

Mirzaten se opravdu nedoporučuje mladistvým ve věku do 18 let, neboť jeho účinky u dětí a mladistvých nejsou dostatečně prozkoumány. Četl jsem, že může u dětí paradoxně zvyšovat riziko sebevražd. Psychiatr však může udělat výjimku a lék přesto předepsat. Podle mé osobní zkušenosti je účinný i na těžké deprese, jeho účinnost je podle výzkumů prý srovnatelná s tricyklickými AD. Mně tedy pomohl z dosti závažných stavů, Mirzaten mohu vřele doporučit. Co se týče nežádoucích účinků, jsou prakticky zanedbatelné. Opravdu povedený lék...

Stano (Pá, 29. 1. 2010 - 09:01)

Ahojte, potesilo by ma keby ste niekto napisali nejake nove skusenosti s mirzatenom, pocity, reakcie atd. na liek. Mne sa zda, ze uz mi ten liek viac skodi ako pomaha... :)

Stano (Ne, 24. 1. 2010 - 21:01)

ahojte na mirtazenu je...Aky mas problem, ze beries mirzaten ak sa smiem spytat? Pytal si sa doktora na vsetky rizika uzivania mirzatenu pri tvojom veku a hlavne na moznost brat iny liek s podobnymi ucinkami? Totizto liekov je spusta druhov, a psychiater najlepsie vie, ktory ti na tvoj problem pomoze, takze myslim, ze tvoj psychiater si je vedomy moznych rizik velmi dobre. mirzaten je vsak z antidepresiv jeden z najlepsich co sa tyka vedlajsich ucinkov, to mam od psychiatra. Ta ospalost je len na zaciatku, mna uz ani hlava nebolela postupne, organizmus sa prisposobi... Pripominaj si, ze mirzaten ti pomoze dostat sa z tvojho problemu aj ked si musis nieco pri tom vytrpiet. Treba bojovat, ja to beriem uz treti rok, ako lentilky :) uz sme s mirzatenom stari kamarati :)

david (Čt, 21. 1. 2010 - 20:01)

ahojte na mirtazenu je napisane ze neni preskumane ci zastavuje fyzicki rast a psychicky vivoj maloleteho mam 15 r a psychiater mi ho predpisal a bojim sa ze zostanem maly a spravanie navzdy zostane ako teraz cize nevyvinute co si otom myslite moze sa mi to stat ? inac zacal som ho brat prednedavnom a citim sa ako keby ma traktor presiel ospaly bolesti hlavy nevladzem ani chodit nic...

Joni (Čt, 4. 4. 2013 - 12:04)

I já mám s Mirzat.dobré zkušenosti,beru ho 4 týden a začínám mít opět svou veselou pohodovou náladu,předtím bylo vše černé a přibral jsem 2 kg,což je v poho.

romi (Ne, 31. 3. 2013 - 12:03)

no ja to stim alkoholem nevidim tak cerne. ja si normalne dam par pivek i vodku sem tam a nic se nedeje..a mirzatem mi moc pomaha. citim se konecne normalne bez V.priznaku

josse (Čt, 21. 3. 2013 - 23:03)

Ja mám s Mirzatenom dobré skúsenosti až do bodu pokial som nezačal pit cez víkendy alkohol. Na sk.letáku je len ,že sa neodporúča pit alkohol-nie že sa nesmie a lekárnik mi povedal, že vraj serotonín na alkohol nemá reakciu.
Dopadol som tak, že odpoved prišla velmi skoro v podobe brutálnych panik atakov..
Možno nešlo ani o reakciu alkoholom na tieto lieky,ale možno ano.
Vo všeobecnosti,ak ste mali máte depresie,tak fakt nepite alkohol,lebo vás zničí aj dve tri pivá.

josse (Čt, 21. 3. 2013 - 23:03)

Ja mám s Mirzatenom dobré skúsenosti až do bodu pokial som nezačal pit cez víkendy alkohol. Na sk.letáku je len ,že sa neodporúča pit alkohol-nie že sa nesmie a lekárnik mi povedal, že vraj serotonín na alkohol nemá reakciu.
Dopadol som tak, že odpoved prišla velmi skoro v podobe brutálnych panik atakov..
Možno nešlo ani o reakciu alkoholom na tieto lieky,ale možno ano.
Vo všeobecnosti,ak ste mali máte depresie,tak fakt nepite alkohol,lebo vás zničí aj dve tri pivá.

josse (Čt, 21. 3. 2013 - 23:03)

Ja mám s Mirzatenom dobré skúsenosti až do bodu pokial som nezačal pit cez víkendy alkohol. Na sk.letáku je len ,že sa neodporúča pit alkohol-nie že sa nesmie a lekárnik mi povedal, že vraj serotonín na alkohol nemá reakciu.
Dopadol som tak, že odpoved prišla velmi skoro v podobe brutálnych panik atakov..
Možno nešlo ani o reakciu alkoholom na tieto lieky,ale možno ano.
Vo všeobecnosti,ak ste mali máte depresie,tak fakt nepite alkohol,lebo vás zničí aj dve tri pivá.

josse (Čt, 21. 3. 2013 - 23:03)

Ja mám s Mirzatenom dobré skúsenosti až do bodu pokial som nezačal pit cez víkendy alkohol. Na sk.letáku je len ,že sa neodporúča pit alkohol-nie že sa nesmie a lekárnik mi povedal, že vraj serotonín na alkohol nemá reakciu.
Dopadol som tak, že odpoved prišla velmi skoro v podobe brutálnych panik atakov..
Možno nešlo ani o reakciu alkoholom na tieto lieky,ale možno ano.
Vo všeobecnosti,ak ste mali máte depresie,tak fakt nepite alkohol,lebo vás zničí aj dve tri pivá.

josse (Čt, 21. 3. 2013 - 23:03)

Ja mám s Mirzatenom dobré skúsenosti až do bodu pokial som nezačal pit cez víkendy alkohol. Na sk.letáku je len ,že sa neodporúča pit alkohol-nie že sa nesmie a lekárnik mi povedal, že vraj serotonín na alkohol nemá reakciu.
Dopadol som tak, že odpoved prišla velmi skoro v podobe brutálnych panik atakov..
Možno nešlo ani o reakciu alkoholom na tieto lieky,ale možno ano.
Vo všeobecnosti,ak ste mali máte depresie,tak fakt nepite alkohol,lebo vás zničí aj dve tri pivá.

MÁCA (Po, 18. 2. 2013 - 15:02)

ahoj,já beru mirzaten už...No co jsem slyšela od lidí co Mirzaten berou,tak přibrali všichni.S tou chutí k jídlu máš pravdu,taky nevím co bych snědla,hlavně večer a velké porce,ty pocity hladu jsou příšerný,nedá se to ani popsat co je to za divný stav.Ale já dostala Mirzaten hlavně na nespavost a ten spánek neni kvalitní spím tak 2-3 hodky pak se probudím a už neusnu,stejně jako bez Mirzatenu,proto přemýšlím jestli má cenu ho dál brát,stejně nespat a ještě k tomu tloustnout.

berca (Ne, 17. 2. 2013 - 08:02)

Dobrý večer,já jsem...ahoj,já beru mirzaten už rok,začínala jsem na 45mg,přibrala jsem 20kg,no děs,mám chutě hlavně večer,prostě si nemůžu pomoc a jím,cokoliv.Ted už beru jen 15mg a je to stejné,pořád chutě a jen večer.Taky jsem si říkala,že jsem tlustá,ale je fakt,že jsem v pohodě,tak že raději tlustá a v poho,než hubená v depce.Časem to určitě budu řešit,ta váha mě dost štve,ale každej jsme jinej,tak že třeba někdo i hubne.

Michal (Pá, 15. 2. 2013 - 20:02)

Beru ho již 2hý týden -Mirzaten- vzestupně až na 45mg, začínám se pomalu dostávat do lepší kondice(než před započetím léčby). Zpočátku je to šok(šílená únava, lehké cukání končetin). Teď se mi konečně mírní soc. fobie a OCD(můj hlavní problém) se zatím stále hlásí o slovo. Uvidím, jak se to bude vyvíjet. Výhoda oproti jiným adp. je, že jsem zůstal mužem a tak určitě bych nerad měnil za případný SSRI,SNRI preparát.

MÁCA (St, 13. 2. 2013 - 17:02)

Dobrý večer, ráda bych...Dobrý večer,já jsem začala Mirzaten brát koncem prosince,hlavně kvůli nespavosti a taky začínám pocitovat,že mi jdou kila nahoru.Ale můj doktor mi o tom řekl,že je to lék ze kterého se přibírá,nevím co je lepší nespat a být hubená nebo se vyspat a být tlustá.Ale jak se zná,zase budu trpět depresí z toho,že jsem tlustá,budu funět a těžko se hýbat.Ještě počkám tak měsíc jak to bude a pokud přiberu tak Mirzaten přestanu brát,protože ani ten spánek neni tak jak bych si představovala.
Určitě sem napíšu jak to u mě pokračuje.

to Madonna (Út, 5. 2. 2013 - 20:02)

Ahoj, je mi líto, že jsi přibrala 15 kg a že ti Dr. neříkala pravdu, ale zas ne každý přibere, já brala i 45 mg a nepřibrala jsem vůbec nic, spíš jsem ještě hubla. Podle mechanismu působení se netloustne většinou skoro určitě po dávce 7,5 mg, ale to je zas malá dávka. Nevím, jaké jsi měla příznaky, ale pokud jsi trpěla nespavostí a úzkostnou depresí, tak na to je zas Mirtazapin dobrý. A naopak znám anorektičku, která ho také brala a klidně si hubla dál .

Madonna (Út, 5. 2. 2013 - 19:02)

Prosím můžete mi poradit,...Dobrý večer, ráda bych reagovala na tuto diskusi. Asi před cca 3/4 rokem mi doktorka předepsala tento lék. Jelikož jsem si vloni otevřela taneční školu, vysloveně jsem doktorku prosila, ať mi nepředepisuje nic, z čeho se přibírá. Ale protože mi bylo hodně špatně - měla jsem silné závratě, na léčbu jsem přistoupila. Doktorka mě ujišťovala, že z léků se nepřibírá. O to abych nepřibrala mi vážně hodně šlo!!! Nicméně jsem přibrala asi 15 kg. a to jsem od první chvíle trpěla hlady - radši, ikdyž jsem diety nikdy v minulosti nemusela držet. Tuto lékařku jsem v současnosti změnila za lékaře (celou tu dobu jsem o to z osobních důvodů usilovala). Prví otázka doktora zněla, jestli nemám problém s přibíráním. A po té mi vysvětlil, že tento lék se předepisuje především anorektičkám, které nemohou přibrat a že se z něj přibírá vždycky. Málem jsem omdlela, když jsem to slyšela. Existují i léky, po kterých se nepřibírá. Takže pozor na léky i lékaře !!! Mám na doktorku veliký vztek.

to Sendy (So, 2. 2. 2013 - 17:02)

Já brala Mirzaten také v dávce 45 mg a nic jsem naštěstí nepřibrala, akorát jsem byla tak strašně utlumená, že jsem ho po čase musela přestat brát. Pak jsem znovu začala trpět nespavostí a dostala jsem 7,5 mg, to je dávka, která ještě nezpůsobuje přibírání, to mi bylo řečeno v PL, 15 mg už působí jinak a přibírat se může. Po těch 7,5 mg jsem ale nespala a navýšit jsem to nechtěla, abych náhodou nepřibrala. Jinak si myslím, že jsi předtím měla nízkou váhu, 53 kg na 162 cm je uplně ok, já měla dlouho 63 kg na 172 cm a nikdo mi neříkal, že bych byla tlustá.

Sendy (So, 2. 2. 2013 - 13:02)

Tak i já se podělím o svou zkušenost s Mirzatenem. Je to teď přesně rok co ho beru. Z prvních měsíců si nepamatuji nijaké výrazné obtíže, kromě toho že jsem spala i 14 hodin v kuse. Byla jsem, ale delší dobu na neschopence, tak mě to nijak výrazně neobtěžovalo. Začínala jsem na 30 mg a v červnu jsem dostala navýšenou dávku na 45 mg, které beru dodnes. Jestli mi nijak výrazně pomohl na deprese, to moc nemůžu posoudit. Já na něm velmi oceňuji to, že se konečně vyspím. Bez něj jsem usínala i 3 hodiny. Teď si ho mohu vzít i 10 minut před spaním a okamžitě usnu. Bohužel jako hlavní nevýhodu začínám pociťovat, že přibírám na váze. Už asi od 16 let jsem měla na 162 cm / cca 45 - 48 kg. Když jsem před rokem začínala, vážila jsem 44 kg ( mohlo za to, ale to, že jsem asi 2 měsíce před tím moc nejedla).V lednu jsem ho začala užívat a na konci února jsem měla 50 kg. Což mi ani moc nevadilo. Jenže teď vážím 53 kg. Nemůžu se vejít do poloviny oblečení co jsem dřív nosila. Z 62 cm co jsem měla v pase mám nyní 76 cm a musím chodit se zataženým břichem, protože z profilu vypadám jak kdybych byla tak ve třetím měsíci těhotenství :-( Možná se to asi pro někoho nezdá moc velká váha, ale já se takhle opravdu vůbec necítím dobře :-( Chtěla bych se Vás zeptat, zda se někomu z Vás podařilo i při tomto léku nijaký kilo shodit a pokud ano tak jak? Nechci se trápit hlady, i když mám pocit, že se určitě nijak zvlášť nepřejídám nebo necpu sladkostmi a snažím se i pravidelně cvičit ( bez výsledku ) :-( Hlavně se bojím, abych nezačala přibírat ještě mnohem víc. Pomohlo by třeba snížení dávky na 15 mg? Nebo máte zkušenosti s nijakým jiným lékem, po kterém se tak dobře usíná? Jinak Silvie brala jsem do teď taky tak cca rok citalec a hned od začátku jsem ho brala také večer před spaním ( myslela jsem si, že je to jedno ) asi před měsícem jsem se dozvěděla, že se má brát ráno, jelikož má údajně aktivovat. Zkoušela jsem to tak asi týden, ale v práci jsem byla potom tak hodinu nepoužitelná.

Reklama

Přidat komentář