Reklama

Mirzaten

MUDr. Petr Roče (St, 4. 8. 2010 - 20:08)

Mirzaten dostala nase babi od...můžete se cítít hůř, nemáte pravdu.
www.psychoporadna.cz - objednejte konzultaci

MUDr. Petr Roče (St, 4. 8. 2010 - 20:08)

Prosím můžete mi poradit,...www.psychoporadna.cz - objednejte konzultaci

bbjanka (So, 31. 7. 2010 - 14:07)

Neboj, zabere to hned, je to jiné, než kdybys začínala. Držím palce

Ola (So, 31. 7. 2010 - 11:07)

Tak po 6 měs. braní 30mg Mirzatenu budu asi muset zvýšit na 45mg. Ten můj výkyv trvá už 10. den a není to k životu. A to jedeme za týden na dovolenou, sice do Krkonoš, ale i tak mám z toho docela strach. V pondělí jdu k doktorce. Prosím, můžete mi napsat, kdo jste zvyšoval z 30mg na 45mg, jaké to mělo účinky na spánek, úzkosti, nervozitu apod.? Moc děkuji.

bbjanka (Čt, 29. 7. 2010 - 15:07)

Bjanka, moc děkuji za...U mne to už nebyl výkyv, ale relaps mám diagnózu periodické klinické deprese s panickou poruchou, nepomáhal ani Rivotril,po týdnu jsem šupajdila k doktorce a po nasazení 45mg se to upravilo do 3 dnů - pak celkem v poho, občas výkyvy, ale výkyvy k životu patří. Když je člověk bez AD, taký mu není vždy jen hej a AD nás mají dostat zpět do normálního života, nejsou to drogy, aby bylo pořád jen dobře

Ola (Čt, 29. 7. 2010 - 07:07)

Bjanka, moc děkuji za odpověď. Já beru 6 měs. 30mg. Dosud jsem takovýhle dlouhý výkyv neměla. Teď 4 dny prakticky nic nejím a hodně špatně spím. Mám třesy a úzkosti, dokonce byla i panika, kterou od začátku braní AD nemám. Beru si teď i Rivotril, který jsem také od začátku braní AD už neměla. Už to vypadalo dost dobře (ne úplně), normálně jsem pracovala, zvládala všechny akce s dětma. Teď jsem jakoby na začátku a je mi z toho moc smutno.Paradoxně začínám dovolenou, je mi vždycky hůře, když nemám pravidelný režim. Vaše výkyvy byly taky
tak hrozné? A to zhoršení po roce bylo tak obrovské, že bylo třeba jít na 45mg ? Jaký byl přechod na 45mg co se týče spánku a úzkostí a za jak dlouho to zabralo? Omlouvám se, mám tisíc otázek. Léčím se prvně a mám hrozné strachy, že už nikdy nebudu žít jako dřív. Je to tak strašná změna. Mám 2 malé děti, žít musím a chtěla bych se zase naplno smát jako dřív..

bjanka (St, 28. 7. 2010 - 17:07)

Ahoj všichni, moc ráda čtu...Beru Mirtazapin (mirzaten) 2roky,začínala jsem na 15mg, po 14 dnech 30mg zhruba po roce zhoršení, byl mi zvýšen Mirzaten na 45mg,brala jsem 45mg 9měsíců, poté snížení na 30mg-toto do dneška. Výkyvy jsem měla občas, pokud netrvali déle než týden-nebylo třeba řešit, upravilo se to samo

Ola (St, 28. 7. 2010 - 08:07)

Ahoj všichni, moc ráda čtu všechny vaše zprávičky. Beru Mirzaten již 6 měsíců kvůli nespavosti a nechutenství (úzkosti). První 2 týdny jsem měla úplně stejné vedlejší účinky - motanice, spavost, žravost. Toto všechno ale poté pominulo. Tak od 3. měsíce již vůbec nepřibírám (v začátku 5 kg). Jím normálně a spím velmi dobře. Poslední 4 dny mám však opět nechutenství, tak se bojím, zda to není nějaký relaps. Občas jsem měla výkyvy, které však netrvaly déle než 1 den. Jinak musím říct, i když se to zpočátku nezdálo, že mi Mirzaten velmi pomohl, byla jsem naprosto vystresovaný a hubený uzlíček nervů.Napište prosím, zda máte zkušenosti se zvýšením dávky po tak dlouhé době (6 měs), či pozbvzbuzení, že se to zase srovná.....

George (Út, 13. 7. 2010 - 17:07)

Je to dva dny, co jsem jej...Beru Mirzaten již 4 roky a jsem s ním spokojený. Ty příznaky, o kterých píšeš, jsem měl taky, motala se mi hlava a byl jsem hrozně malátný. Po týdnu to ale přešlo, Takže ti radím vydrž. Teď po 4 letech mám s ním jiný problém. Když se ho pokouším vysadit,nemůžu vůbec spát. Bez Mirzatenu nezamhouřím oka. Zřejmě jsem na něm už hodně závislý.

Eva (So, 3. 7. 2010 - 18:07)

Prosím můžete mi poradit,...Je to dva dny, co jsem jej také začala brát. Doktorka mi jej předepsala (30 mg), do teď jsem brala Zoloft 100 mg a ten na mě zřejmě neměl účinky, nebo spíš s negativním dopadem, co se psychiky týče. Už 2 hodiny po prvním Mirzatenu jsem byla naprosto mimo a to trvá už druhý den. Točí se mi hlava, mám slabé nohy a pořád jen spím. Zajímalo by mě, jestli existuje i někdo, komu to tyhle "vedlejší účinky" nepřineslo. Přemýšlím, že přejdu opět na Zoloft a Mirzaten vysadím alespoň do kontroly u lékaře(za měsíc:-( )... Jsem z jeho účinků naprosto vyděšená.

jmeno (So, 5. 6. 2010 - 16:06)

Vero, musis se rozhodnout-lepsi psychicky stav a nadvaha anebo horsi stav a nechut do jidla...

Věra (So, 5. 6. 2010 - 07:06)

Po diagnoze manžela ,která zněla rakovina močového měchýře,se my zhroutil celý svět.Se spánkem jsem měla problém už i kvůly klimaktériu a ted se spánel ztratil ůplně.Obvodní lékařka my na psala Mirzaten 30mg a fungoval ůplně suprově,ale jelikož jsem silnější postavy tak jsem musela vysadi jelikož ta chut k jídlu byla nezvladatelná.Takže jsem byla nucena změnit,ale ted mám Trittico a nejsem vůbec spokojená-vezmu si celou dávku třeba v 18h a je 00.30h a já ještě nespím jen cítím že mám těžký nohy,ruce a když vstanu tak se motám,usnu tak max 4-5h a ráno jsem hrozně unavená.Po tom mirzatenu jsem měla novou chut do života.Ted budeme s psychyatričkou zkoušet co bude lepší.Cítím se hrozně unavená a manželův zdr.stav nezvládám.

misicka05 (St, 26. 5. 2010 - 14:05)

Pro misicka05:
Ahoj, mám...ahoj Jiri, velmi pekne dakujem za povzbudive slova, pomohlo to

Jiří (Út, 25. 5. 2010 - 19:05)

Pro misicka05:
Ahoj, mám již zkušenost s opravdu těžkou depresí, léčím se taky Mirzatenem. Fyzické příznaky včetně srdce bude zřejmě způsobeno tou depresí, prošel jsem tím a vím, že těžší deprese způsobuje tzv. somatický (neboli tělesný)syndrom. Mně např. deprese způsobila i dlouhodobé teploty. Nemusíš se misicko bát, tyhle příznaky všechny odezní, chce to ale čas, který je u každého individuální.

Přeji ti krásné dny a brzký návrat energie.

misicka05 (Po, 24. 5. 2010 - 19:05)

ahoj, ja sa liecim na depresiu uz 5.mesiac, beriem cipralex rano a mirzaten vecer, moj problem je, ze sa mi uz aj vylepsila aj nalada a psychicky som na tom lepsie ako predtym, ale trapia ma rozne fyzicke priznaky, ja to neviem ani presne popisat, ako by som mala nieco so srdcom, obcas mi telo prejdu take divne pocity, ktore vo mne vyvolaju hrozny strach.... a som tam, kde na zaciatku, zhorsi mi to aj psychiku, lebo sa zlaknem, chcem sa opytat, ci ma niekto podobnu skusenost, dakujem, a vsetkym, ktori bojuju s touto chorobou velmi drzim prsty, nech je skoro prec

Jája (So, 22. 5. 2010 - 12:05)

Ahoj lidi,potřebuju znát...Ahojky,já sama trpím velkými depresemi,už léta užívám neurol na kterém jsem vlastně už závislá,ale nechci být a nemá už ani účinek který by měl být,asi před rokem mi předepsala psychiatrička mirtazen ale bála jsem se ho brát a jelikož se má brátvčas a já jezdila z práce až k ránu nebrala jsem ho nenaspíš tolik hodin a ráno je opravdu člověk jak sjetej....mé stavy úzkosti se po novém roce zhoršily a já se rozhodla že na neurolu už nechci být a tak jsem začala užívat mirtazen,bylo mi řečeno že po čtrnácti dnech začíná mít účinek což bude toto pondělí,beru jen půlku na noc první dny jsem po něm usnula a byla celé dny ospalá ale pravda je že neurol jsem začala omezovat byl to jediný způsob jak se zbavit závislosti na něm,teď má mirtazen účinek opačný neusnu po něm naopak,probere mě ale ráno jsem prostě unavená a neustále bych spala,lékaři nám nedokážou pomoci dělají z nás jen feťáky a bohužel někteří se k nám chovají jako k bláznům,umějí jen nasazovat prášky,ano je to jediné řešení ale kdo nás potom zbaví závislosti na nich,??My samy,neboj určitě se to zlepší jak tu čtu většinou všichni berou 30mg já jen půl,nechci ani vědět co by semnou udělala celá tableta tak zkus také jen půlku a možná to budeš lépe snášet,já sama nevím co dál psychiatrička nemá čas objednávka k ní trvá dva měsíce a proto jsem si našla tyto stránky budu ho užívat dál a během dne neurol,léta beru minimální dávku 1mg denně což prý není nic ale bohužel stavy úzkosti jsou horší a nemá už účinek a mirtazen je prý dobrý lék,přeji ti hodně štěstí a aby se ti dařilo lépe s pozdravem J

karolína (Po, 19. 4. 2010 - 22:04)

Tak tento lék nemůžu....Pro Marku, beru také Mirzaten,píšete, že jste ho vzala jen 2x ,a to ještě půlku,ono totiž tento lék je zvláštní v tom, že když se vezme jen půlka tak se zněho stane jen lék na spaní a není už antidepresivum, tak mě to bylo alespoň řečené a mám to i vyzkoušené.

Marka (So, 3. 4. 2010 - 11:04)

Tak tento lék nemůžu. Doktorka mi ho předepsala na zmírnění úzkosti a abych spala. Vzala jsem si ho jen 2x, vždy jen půlku a jsem jak praštěná pytlem. Celý další den jsem totál vyřazená z provozu - točí se mi hlava, jsem ospalá a úplně mimo. Předesílám, že pracuji s lidmi a musím vystupovat a mluvit smysluplně a to se s tímto přípravkem opravdu neslučuje. Pryč s ním.

Stano (Po, 1. 2. 2010 - 15:02)

[p][/b][b]A ako...Cau,ja som si zacal mysliet, ze mirzaten mi sam o sebe sposobuje uzkost, nakoniec to je aj ako mozny vedlaj. ucinok lieku. Toto si myslim hlavne preto ze uz ho beriem treti rok a stale nie som uplne zdravy, uz sa mi to nezda, netrpel som zas az takou depkou. A ked som bol na operacii tak som ho vysadil na tri dni a citil som sa taky odlahceny :) neviem to opisat ale svojim sposobom som sa citil tie tri dni lepsie. Mirzaten bol niekedy Oxazepam? ja ze to su dva rozdielne lieky. Inak ta malatnost je u mna niekedy extremna, niekedy som totalne zabrzdeny, vymeteny, nieco mi povies a ja len kukam jak tela :)

scaria (Ne, 31. 1. 2010 - 23:01)

Ahojte, potesilo by ma...[p][/b][b]A ako konkretne ti skodi ? Ja ho beriem uz dva roky, predtym to boli rozne obmeny tohto lieku, ci podobne farmaka/mirtazepam,oxazepam, zolpidem/. Okrem obcasneho bolenia hlavy a malatnosti nepocitujem nic - a je pravda, ze antidepresiva ti zaberu az po nejakom case od uzivania, nemozes hned za tyzden cakat zazraky...cauko[/p]

Reklama

Přidat komentář