Reklama

Mirzaten

mirka (Pá, 27. 2. 2009 - 12:02)

Mirzaten 30 mg beru pátý týden.Dostala jsem ho na panickou úzkost. Neměla jsem nijak zvlášt velké stresy, ale spíš fyzické obtíže, tlak na hrudi, sucho v ústech a nemohla jsem dýchat, byla jsem jakoby přidušená, A hlavně jsem nespala.Vše to přičítám přepracovanosti. Jsem od 19.1 na neschopence, po 2týdnech jsem se cítila skvěle, už jsem spala jen po Mirzatenu, minulý týden mě však strašně klesl tlak a celý týden mně hučelo příšerně v hlavě. Ale i to pominulo.Za to ovšem nastoupily opět příznaky úzkosti a tak po domluvě s lékařkou jsem si zvýšila dávku na 45 mg. A jsem jakoby opět na začátku. Večer když si ho vezmu, cítím bolest v nohou-/ve stehnách/, neustále se převaluji a nemohu usnout i když jsem jakoby omámená. Musím si vzít prášek na spaní, jinak sebou pořád melu. Je to hrozně nepříjemné. Má někdo podobnou zkušenost? Také mám strach, aby mně tato dávka stačila, nechci už nic silnějšího. Dost mě to nervuje, že vůbec musím něco takového brát a být na tom závislá.Od pondělí jsem se nechala uschopnit a mám strach,jak to pracovní vytížení vůbec zvládnu, když budu špatně spát. Ale doma jsem už také nechtěla být, v dnešní době by mě asi brzo vyhodili,takhle dlouho marodit.Napište, kdo má delší zkušenost s dávkou 45 mg Mirzatenu. Děkuji.

Roman (So, 21. 2. 2009 - 17:02)

Ahoj Janna. Precital som vsetky Tvoje prispevky pretoze si takmer identicky pripad ako ja aj ked moje problemy su hlavne somaticke. Som uz treti mesiac na Neurole v davke 1 mg denne, beriem Coaxil 3x1 tri tyzdne a teraz mi doktorka pridala Mirzaten 7,5 mg na 3 dni a potom 15 mg aby som mohol znizovat Neurol. Chcem sa spytat kolko beries Coaxil a v akych davkach a ci sa Ti nezda 7,5 mg Mirzatenu len na tri dni kratka doba na prechod na 15mg. Dakujem pekne za radu.

Evika (St, 4. 2. 2009 - 18:02)

Ahoj, Alžbetka, chcela som sa Ti poďakovať za tvoju odpoveď.I ja sa borím ťažkosťami, preto ma potešilo, keď si odpísala :-)

Alžbeta (Pá, 30. 1. 2009 - 17:01)

Ahoj Evika, Mirzaten 30 mg beriem už 2 mesiace. No, ja som mala ve?a rôznych problémov, od depresie po trému v žalúdku a v nohách /slabé nohy/ a niekedy aj panika. Ja som nepribrala zatia? skoro nič, aj keď mám stavy žravosti, čo nieje ve?mi prijemné, ve?mi zle spím, musím si dať kúsok Lexaurinu, ale ráno sa zatia? cítim lepšie ako volakedy. Mám pocit, že mi ten liek spôsobuje nervozitu. Cez deň na to zabudnem, ale keď si ?ahnem spať, tak sa stále prehadzujem, čo neviem obležať.Sú to už plné 2 mesiace, čo ho užívam, neviem či bude ešte lepšie, alebo už len takto.Ešte mesiac počkám a uvidím.

Tina (St, 28. 1. 2009 - 09:01)

Ahojte, beriem Mirzaten už asi 3 mesiace, 1/2 tabl. Zabral dosť rýchlo, mala som nespavosť,žalúdočnú nevolnosť, hnačky, rano už od 4 som nespala. Teraz som ho vysadila, snažím sa toho zbaviť, síce trpím ale menej. Verím, že to bude lepšie. Pribrala som po nom to , čo som v dôsledku depresie schudla.

bája (Út, 27. 1. 2009 - 19:01)

Já přibrala za 1/2 roku 10kg, teď se hlídám a už nepřibírám

Evika (Út, 27. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj, Alžbetka,ako si na tom s užívaním mirzatenu teraz?

Zmis Depko (Út, 27. 1. 2009 - 11:01)

pribral nekdo?

Zmis Depko (Út, 27. 1. 2009 - 11:01)

Mirzaten,pribral po nem nekdo? rekl jsme svi psichyatricce ze chci pribrat a todle mi napsala nebojim se leku hazim do sebe vsecko dokud nenarazim na ty leky ktery rosekaj tu svini psichyku.pribral nekdo? mam to misto kreatinu.hahaha

Alžbeta (Po, 5. 1. 2009 - 16:01)

Viana, napíš mi prosím Ťa, po akej dobe si pocítila účinok lieku. Ja beriem 30mg už 6 týždeň, ale ešte to neni ono. Neviem, či ešte môžem dúfať, že zaberie, alebo to už zostane takto.

Jiří (Ne, 4. 1. 2009 - 14:01)

Viana:
Měla jsem nějaké psychické potíže, když mě opustil přítel a já zůstala s ročním prckem sama.

Spíš se bojím jak to bude vypadat, až ho vysadím, mám strach z toho, že se deprese vrátí.

Tak to je dost podstatný rozdíl. Deprese je konkrétní onemocnění, které má sumu příznaků, často se ovšem zaměňuje s normálním smutkem po prodělané emoční zátěži. Pokud vám pomohl tak silný lék jako je mirzaten, musela jste mít skutečnou, vážnou depresi, nikoli jen tak nějaké psych. problémy...

Viana (Ne, 4. 1. 2009 - 12:01)

Ahoj, já Mirzaten užívám už skoro půl roku.
A myslím, že zabral.
Měla jsem nějaké psychické potíže, když mě opustil přítel a já zůstala s ročním prckem sama. Bylo to dost náročné.
Taky mi umřel dost blízký člověk.
A do toho mě ještě začal jeden chlápek sexuálně obtěžovat. Naštěstí se to už neděje.

Spíš se bojím jak to bude vypadat, až ho vysadím, mám strach z toho, že se deprese vrátí.

Moc doufám, že už to bude ok napořád a už budu mít klid

Petr (St, 14. 11. 2012 - 14:11)

Beru mirzaten 30mg už přes jeden rok. Pro me je to nejlepsi co mi doposud naordinoval doktor. Beru ho vecer, protože má tendenci mě uplně vypnout, mozek prestava premyslet a vypinají se ty neskutecne kolotoce myslenek, ktere se za tu dobu co ho beru uz takrka vytratili, cely jsem se zklidnil, prestal trpel nezvladatelnou uzkosti, trochu pribral a diky tomuto leku funguju jako normalni clovek. Nikdy si tento lek ale nevezmu jindy nez VECER !! Urcite ne kdyz mam fungovat a kdyz potrebuju vecer byt ok tak si ho jednoduse nevemu. Pokud nekdo potrebuje ridit, tak urcite ne, pokud si zrovna veme mirzaten

stanka (Pá, 19. 10. 2012 - 09:10)

vie mi niekto poradiť ako ukončiť branie mirzaten? doktorka že každý druhý deň mám vynechať, já som si nedala skoro celý týždeň a dosť zle spávala ako keby bdela potom si dala raz a spala 10 hod

Petra (Pá, 21. 9. 2012 - 15:09)

presne si to vystihla proste...Brala jsem 15mg na noc. a bylo mi pořád zle. Tak mi doktorka zvýšila dávku na 30 mg. Nástup účinků byl až po týdnu. Motala se mi hlava, neudržela jsem rovnováhu, ale pořád jsem se smála a vtipkovala. :) To je fajn tak jeden večer, ale byla jsem jinak naprosto nepoužitelná. Netroufla jsem si sednout za volant. Snížila jsem dávku zpět na půlku a bylo to zase dobré. Jen jsem za půl roku přibrala 10 kg. :(

Petra (Pá, 21. 9. 2012 - 14:09)

Ahojte. Mirzaten jsem brala...Ahoj! beru Mirzaten od února. 15 mg na noc. Ale přibrala jsem 10 kg a už toho mám dost. Vysadila jsem ho. Ale k doktorce jsem objednaná až za měsíc. Je nějaký speciální postup na vysazení. Nevzala jsem si ho dva dny a dneska mám pořádnou depresi. Ale může to být i nezávisle na Mirzatilu, je přesně to období, kdy tím trpím nejvíc. Prosím poradte, jak nepřibírat a nezvláznit se.

Ivana (Čt, 20. 9. 2012 - 21:09)

Mirzaten jsem brala 2 mesice...Ahojte. Mirzaten jsem brala cca rok. První týden jsem měla přesně tyto příznaky únavy a vyčerpanosti, které zde popisujete. Po týdnu vše odeznělo a dalo do úplného klidu. Během této doby jsem také připrala asi 10 kg, které po vysazení jdou pomalu dolů. Po vysazení jsem již žádné změny ani únavu nepocítila.

ivana (Čt, 20. 9. 2012 - 21:09)

Prosím můžete mi poradit,...ahoj

stanka (Pá, 14. 9. 2012 - 19:09)

este som sa chcela spytat, ci...presne si to vystihla proste keď pozerám tak taktiež vidím všetko ináč ako som vidievala a to ma miatlo,stále si vravím že som normálna, otvorila si mi oči keď aj ty cítiš to čo já, koľký mesiac berieš mirzaten a berieš i niečo iné?

stanka (St, 12. 9. 2012 - 19:09)

já ho beru už 1 mesiac a už sa zobudím len raz ale cez deň sa mi zdá že slabšie vidím vravela to i doktorke a nič mi na to nepovedala dúfam že mi to časom odoznie

Reklama

Přidat komentář