Reklama

spondylolistéza

Misa (Ne, 22. 2. 2015 - 21:02)

Ahoj Lado,
byla jsem na NCh v Usti nad Labem. Po Ct obstriku je to trochu lepsi...ale mam bolesti a brneni paleni leve nohy, i mi ta noha "placa" pri chuzi a nepostavim se na patu. Mam maly mimco, tak se snazim porad chodit :)

Lada (So, 21. 2. 2015 - 23:02)

Ahoj Miso,

a kde jsi byla? a jake mas v soucasnosti problemy?

Mej se,

Lada

Lada (So, 21. 2. 2015 - 23:02)

Ahoj Miso,

a kde jsi byla? a jake mas v soucasnosti problemy?

Mej se,

Lada

misa (So, 21. 2. 2015 - 22:02)

Ahoj
po konzultaci na NCH mam termin operace..posun L5 mam 12 mm a na rtg v predklonu o 17 mm...opreci mam naplanovanou na rijen, ale mam zkusit cvicit a cvicit..do operace se jim nechce, pry jsem mlada 31..me se taky nechce, tak zkousim cviky..snad to pomuze

Lada (St, 18. 2. 2015 - 09:02)

Ahoj Peter,

Ja jsem SM taky cvicil a moc teda nepomahalo, hlavni je stabilizace toho LS prechodu a posilovani HSS. Ale samozrejme, kazdemu muze ulevit neco jineho. Jak jsem psal, ja se pul roku nemohl ani otocit na posteli, ted je trochu lip:-) tak snad to chvili vydrzi. Ja to nemam po uraze, ale vrozene, mne uz ten posun byl zjisten v roce 2000. Cviky zkusim nejake dohledat, nebo alespon odkazy. Ale ja jsem si nasel rehabilitaci v Praze, kam dojizdim jednou za 14 dni, ted uz za mesic, kde to se mnou vzdy proberou a cvici,ale samozrejme je to o dennim cviceni doma. Lepsi je ale si najit nejakou solidni rehabilitaci v miste bydliste, nebot ty cviky ac nevypadaji slozite, musis se u nich naucit spravne dychat a vube je spravne provadet, aby to nemelo spis opacny efekt a samozrejme v tele tak nejak vse souvisi se vsim a tak Ti i poradi se stabilizaci chuze, kycli..atd. Teda takhle to bylo u me. Tak preju hodne stesti. Lada

Peter (St, 18. 2. 2015 - 08:02)

ahoj Lada,
spomínal si kvalitnú rehabilitáciu a cvičenia. Odkiaľ čerpáš cviky alebo cvičíš to, čo ťa naučili na rehabilitáciách? Mne celkom pomáha SM. Dnes som skúšal teplo, trochu pomohlo, aj keď viem, že teplo nie je na nervy dobré.
Ak máš nejaké cviky v el. forme alebo papieri, príp. linky vedel by si mi ich poslať? Dík. [email protected]

Lada (Út, 17. 2. 2015 - 13:02)

Ahoj Peter,

tak ja mam posun 16-20mm uz delsi dobu...uz jsem tady psal. Jeste pred dvema roky jsem hral volejbal a pak pul roku na obstrikach a praskach...nemohl jsem ani spat....pak rehabka (velmi kvalitni) a po roce celkem normalne funguju (ale bez sportu) ale mam posit, ze tim cvicenim je to porad o chloupek lepsi a lepsi...je mi taky jasne, ze se to nevrati:-) ale celkem jsem to prozatim dostal pod kontrolu. Taky jsem mel jednu chvili pocit ze je to mnohem lepsi a pak zase horsi.....nejlepe to posoudi na neurochirurgii ja si prosel dvema a nazory stejne. Pokud se to lepsi, vydrzet a cvicit...da se to takto obcas i udrzet...pokud se to zhorsi, hlavne pokud by slo o ubytek sily, necitlivost..atd...tak kudla hned.....Pokud mas nejake dotazy klido se prej..u me teda zatim pouze zkusenosti s neoperacni lecbou. Jo a ten rozptyl posunu 16 az 20 je podle mereni, jedno je z MRI a jedno z rentgenu...takze asi tak. Mejte se vsichni fajn a pokud mate nekdo co rict, klidne se pridejte. Ahoj, Lada

Jitka13 (Pá, 8. 10. 2021 - 06:10)

Ahoj Láďo
Procitam příspěvky a moc mě zajímá jak jsi na tom dnes tj. v roce 2021. Mám podobný nález, menší. MR 15, RTG 16 mm. Posun

peter (Út, 17. 2. 2015 - 12:02)

ahoj všetci,
po vyše roku sa vraciam do diskusie. Som asi 5 rokov po autohavárii - posun 16mm s útlakom nervového koreňa. Situácia sa v poslednej dobe dosť zhoršila a neviem či je to prechladením alebo ďalším posunom a tak čakám, že hádam to prejde. Prejavuje sa to silnými bolesťami v pravej nohe. Tie som mal aj predtým, ale teraz sa stali nevydržateľné a som na tabletkách. Má niekto podobnú skúsenosť s dočasným výrazným neurologickým zhoršením? Na operáciu sa mi nechce aj keď podvedome si uvedomujem, že ma asi neminie.

misa (Út, 27. 1. 2015 - 23:01)

Ahoj...posun L5 o 12mm s utlakem nervu...zitra jedu ke konzultaci na neurochirurgii do Usti...jsem zvedava co me ceka :( pred 16 dny jsem byla na CT nav.obstriku a zabral na 2 dny..bolesti jsou velky,.noha brni, pali, boli...
Mate zkus.s NCH v Usti?

Lada (Čt, 22. 1. 2015 - 12:01)

006 dekuju za odpoved. Mohu se zeptat jaky byl Vas posun, kde, v jakem veku operovano a kde? Dekuju predem.Lada

6 (St, 21. 1. 2015 - 20:01)

Ahoj,

jeste jednou bych...Pomohlo od jednoho problému ale jiné nastaly,takže je to spíš výměna 50 na 50.Jedna křečovitá,chromá bolest se odstranila,ale bolí po krátké námaze obě nohy,moc toho neujdu,ale pravda je že bez holí,takže napůl chromá noha je minulost.Ale u každého může být vše jinak a jiný výsledek

Lada (St, 21. 1. 2015 - 17:01)

Ahoj,

jeste jednou bych se rad zeptal tech v minulosti (i davne) co jste byli operovani, jaky je stav ted po urcite dobe? Pomohlo to? Muzete sportovat? Normalne pracovat? Cvicite poctive:-)? No a na pripadne zkusenosti z nemocnic UVN, Hradec Kralove, Liberec.

Diky moc, Lada

misa (So, 20. 12. 2014 - 23:12)

Dnes jsem se objednávala do...Dobry den Hani, chtela jsem.se zeptat, jak jste dopadla...mam hodne podobny nalez jako Vy...

Lada (St, 17. 12. 2014 - 12:12)

Olinoo,

skluz prvniho stupne, coz je do 25% byva vetsinou bez problemu....ja uz mam ten treti 14 let nejmen a hral jsem s tim volejbal a normalne sportoval....a slo to...to vis, ze rana byla obcas kruta:-) pred rokem jsem ale skoncil temer nepohyblivy, pak za 3 mesice znova a slo to do nohy...no ated je to zase lepsi...ale obcas to do nohy jse a zada taky obcas dost boli...ale kdyz si vzpomenu jak bylo pred rokem..tak jsem rad za to, ze normalne chodim...atd. Pokud mas velky vyhrez, tak ten asi bude pusobit vic problemu nez ta spondylolisteza....ale to by ti mel rict doktor optimalne na neurochirurgii po vysetreni magnetickou rezonanci. Oni taky poznaji, kdy uz je to na operaci nutne a kdy je lepsi pockat. ja bych jim veril. Rozhodne jsou to lidi co poradi nejvic. Ale co se tyce rehabilitace, tak ma zkusenost je dost zla...obycejne rehabilitace u nemocnic, nebo poliklinik...to je dost bida...jako asi to treba pomuze, ale me zabrala az specialni rehabka na hss a dalsispecialni cviky. Ale to je jen muj nazor. Tak se drz. A at se dari lepe. Jo a pekne vanoce:-) Lada

Olinoo (Út, 16. 12. 2014 - 21:12)

Lado, Dik za odpoved. Dnes...Rešpekt = resp. ( blbá automatická korekcia :))

Olinoo (Út, 16. 12. 2014 - 21:12)

Ahoj Olinooo ja mam posun uz...Lado, Dik za odpoved. Dnes som bol na obstreky pod ct, zatiaľ som v úplnej pohode, možem chodiť bez problémov , no bude asi aj tými analgetikach čo mam v sebe.

Už som si kúpil sm system a hľadám kvalitného fyzioterapeuta, verím že to cvičením zastabilizujem na furt, len neviem ako sa bude chovať ten vyron z platničky , či to nebude opäť tlačiť a bolieť.. Som zvedavý

Tebe aj ostatným držím veľmi palce, bolesť je hrozný životný partner, všetkých vás obdivujem a prajem veľa pozitívnej energie a zmýšľania.

Ak by ešte niekto vedel posunúť svoje skúsenosti po rešpekt bez operácie len s cvičením tak by bolo super. Zbavil sa niekto útlaku prasknutej platničky iba cvičením a posilnením vnútorného svalstva?

Lada (Út, 16. 12. 2014 - 11:12)

Ahoj Olinooo ja mam posun uz 20mm...teda uz neni spravne slovo, jelikoz jsem se dopracoval ke svym starym rentgenum z roku 2000 a tam je ten posun prakticky totozny. Pul roku jsem sotva chodil...denne cvicim specialni cviceni ktere me naucili na special rehabce a stav se celkem zlepsil. Proto jsem se i na neurochirurgii dohodl na rocnim odkladu operace a cvicim a cvicim...na sport to neni, ale na normalni chozeni to jde a i v leze uz je to "zatim" lepsi...takze jeste jednou cvicit, cvicit a cvicit....sm system neni prej schvalena metoda,ale na nekoho funguje...ja sam to cvicil a nic moc...hlavni je posilovani hss. To jezaklad a pak samozrejme protahovani co to jde toho naseho porouchaneho tela.....Proste to boli a bolet uz bude...ale da se to cvicenim alespon drzet v nejakych mezich. Jsem dohodnut, ze pokud by me zacali nohy brnet, snizila se sila...atd, jdu hned pod kudlu...coz pry muze, ale nemusi pomoct a taky to muze zase delat jine problemy....rezat se pry da kdykoli...takze asi tak. Vsem preju at se dari. Lada

Olinoo (Po, 15. 12. 2014 - 21:12)

Dobrý den, také jsem po...Dobrý deň,

Ako sa Vám darí po tých rokoch ? Nejaká recidíva? Cvičíte? Ak áno tak čo , ako sa Vám zmenil život , máte nejaké obmedzenia?

Ja mam listozu 1. Stupňa a vytecenu platničku l5, momentálne ležím pod infuziami atakom ako sa to dá dokopy, chcel by som sa vyhnúť operácii a začať aktívne sm system.

Vopred vďaka za vás príspevok.

L (Čt, 23. 10. 2014 - 14:10)

Ahoj všichni,

mám dotaz. Má někdo zkušenosti s operací spondylolistezy S1L5 v Hradci, nebo pražské UVN? Díky předem za odpovědi. A ještě bych se rád zeptal, jestli máte zkušenosti, že se problémy....kruté bolesti zad, jdoucí do nohy výrazně zmírnily po kvalitní půlroční rehabilitaci. Není to na sport...ale fungovat celkem můžu. Tak díky za případné odpovědi.

Reklama

Přidat komentář