Reklama

spondylolistéza

Katka (St, 12. 1. 2011 - 19:01)

Keďže mám toľko času premýšľať :) tak nedáva sa ten kostný štep iba vtedy, ak nahrádzajú časť stavca alebo pri poškodených platničkách. Lebo napr. ja som mala platničky ok. Hm?

Katka (St, 12. 1. 2011 - 16:01)

Docent povedal, ze zrejme som to mala vrodené (otec mal skoro to isté, len nejaký malý rozdiel). Žiaden úraz ani nič podobné som nemala, aspoň si na nič také nespomínan. Tak asi to tak fakt bude. To ja neviem, čo majú ďalej v pláne. Keď som bola pri ňom na prvom vyšetrení (vtedy ma aj hneď objednal na operáciu), tak tam mal kopu pacientov a ešte bežal na ďalšiu operáciu, tak nemal veľa času sa vykecávať, takže som sa skoro nič nedozvedela, ale o mesiac idem na kontrolu, tak sa budem na všetko vypytovať :)

Peter (St, 12. 1. 2011 - 14:01)

Katka - zaujíma ma ako mladá baba ako Ty prišla k 14 mm posunu stavcov. Asi to bolo ako píšeš - degeneratívny proces.
Nerozumiem tiež prečo Ti nedali štep - zrejme majú v pláne po čase Ti šróby odstrániť....?

Katka (St, 12. 1. 2011 - 14:01)

Tak... ja tiez milujem prechadzky a cyklistiku a uz sa na to velmi tesim. Akurat som uctovnicka, takze stale za PC... ale som sama sebe pani, tak aspon si mozem rozdelit cas. A inac, velmi ma zaujalo, v jednom prispevku od Věrky, ze mala bolesti hrudníka, akoby mala infarkt. A presne to som zazila pred dvoma rokmi i ja, tie bolesti v hrudniku ma drzali niekolko dni, najprv som sa velmi zlakla, presla som si kopou vysetrení (okrem ortopedie) a vsetko bolo ok. Potom ta bolest v jeden den presla, a na druhy den som sa kvôli bolesti chrbta ledva hybala.... Ale nejak som to vtedy neriesila, kedze som este nemala urcenu spondylolistezu. Ma s tym niekto skusenost, ci to moze byt od chrbta? ďakujem...

Kamila (St, 12. 1. 2011 - 14:01)

Zdravím ve spolek, jen vás chci povzbudit, kteří čekáte nebo se uzdravujete...
já to mám za sebou rok a půl a občas nějaké to píchnutí cítím, podle počasí víc, jindy méně.. stále se člověk musí šetřit i ten šroubek může rupnout a určitě nikdo nechce jít znovu do toho..
dřív jsem tu psala víc, ale kdo se uzdraví a je fit, tak tady jen občas čte nebo už tu nechodí vůbec..
ale i já věřím, že někdo se dá opravit na 100% a někdo méně, každý je ale jiný..
Já byla doma dokonce rok po operaci, pak jsem se mohla vrátit zpátky za volant, jezdím u sanitní služby, což popravdě mi vyhovuje, neumím si představit více jak 8 hodin někde stát,sedět něco zvedat atd.. to bohužel nejde, záda dají vědět. Pravou nohu mám trochu necitlivou, ale je to již chronického původu a dr na Neurologii řekla, že to trvá někdy i pár let po operaci.. ale jinak jsem plně funkční, jen neběhám, otřesy mi vadí, ale jezdím na kole, chodím na procházky, denně něco málo cvičím, prostě vše.. letos zkusím možná i lyže trochu, ale bojím se pádu.. spíše, že vrazí někdo do mě..
jinak operace se dá vydržet, 2-3 dny na jipce jsou nejhorší, ale jak píše Katka, myslím že jsou horší věci na světě..
tak přátelé čekatelé a vy uzdravující, přeju vám všem hodně trpělivosti, dejte na sebe pozor a nic nepřehánějte, nestojí to za to, ikdyž se zdá, že už by šlo dělat cokoliv..
pěkný den ahoj Kamča

Katka (St, 12. 1. 2011 - 14:01)

som si privlastnila v predoslom prispevku tvoje meno :))) pardon

Rena07 (St, 12. 1. 2011 - 14:01)

Milá Katko,moc jsi mě...No, myslim, ze to robi vela, ked je organizmus mlady. Vie sa asi lepsie dat dokopy. Ja deticky este nemam, ale uz sa na to chystame, tak preto som to poriesila este predtym, aby som bola fit. Zatial ahoj a vela energie ti prajem :)

Katka (St, 12. 1. 2011 - 14:01)

Katka - myslel som si - vraj...nie, žiadne štepy, len ma zošrubovali :)

rena07 (St, 12. 1. 2011 - 13:01)

Rena07 - prvé tri dni po...Milá Katko,moc jsi mě potěšila,protože jsem ze spousty příspěvků tady byla hodně mimo,asi záleží taky trošku na věku a nejsem o moc starší jak ty,je mi 33 let,tak to snad budu taky zvládat po operaci dobře,mám malé děti,tak se budu hodně snažit abych byla fit a tvoje odpověd mě ubezpečila o tom,že to snad jde,děkuji a přeji příjemné uzdravování.

Peter (St, 12. 1. 2011 - 12:01)

Katka - myslel som si - vraj je dobrý a týmto si mi to len potvrdila. Rekonvalescencia po tejto operácii trvá až rok, takže nič neuponáhľaj, pomaly ďalej zájdeš, ale cvičiť treba :-)
Predpokladám, že si mala klasickú PLIF metódu so zrastom stavcov. Dávali ti štep z panvy alebo to riešili inak? AKo?

Katka (St, 12. 1. 2011 - 09:01)

Rena07 - prvé tri dni po operácii sú najhoršie, aspon ak hovorím podla seba. Ale myslim, ze to stojí za to, a ze na svete je este aj väcsia bolest ako toto :) Zo dna na den som vsak u seba videla fakt velke pokroky. A ja uz "skoro beham" po mesiaci, ale viem, ze hovoria ze zotavovat sa treba fakt aspon 3-6 mesiacov, takze to netreba podcenit.
Peter - bola som operovaná v Ružinove a operoval ma pán docent Rehák, ten najlepší z najlepších :)

Peter (St, 12. 1. 2011 - 08:01)

Katka - kde v BA si bola na operácii a kto Ta operoval? Vďaka za odpoveď.
Na to, že máš po operácii necelý mesiac si na tom prekvapujúco dobre.

rena07 (Út, 11. 1. 2011 - 23:01)

Dobrý den jdu na operaci 6 dubna,celkem dost se bojím,můžete mi prosím napsat jak se po operaci stav tak nějak vyvíjí?Lékař mi řekl 3-6 měsíců rekonvalescence,já si myslím,že mi řekl tu horší variantu a za 2 měsíce už budu skoro běhat :-),když ale čtu vaše příspěvky tak to asi pravda nebude,nebo je to individuální?Jdu na operaci,ani né tak kvuli bolestem,ale proto,že už necítím konečky palců u nohou a je vysoké ryziko trvalého poškození nervů.Prosím něco pozitivního :-)

Katka (Út, 11. 1. 2011 - 18:01)

Zdravím všetkých :)
15.12. som bola v BA na operácii L5/S1, posun o 14mm. Takže už to mám skoro mesiac za sebou. Už som úplne "nezávislá" od iných, mimo niektorých činností, pri ktorých sa neviem ohnúť, čož je normálne. Ale chodím veselo bez barlí, už aj čo to urobím a upracem, tak sa z toho teším. Bolesti mám také mierne, väčšinou typu, že tu ma niečo pichne, tam ma niečo pichne (celkom dole v krížoch), hlavne pri ľahaní. Keď však dlho chodím, dosť ma to unaví a občas i trošku pobolí. Vtedy viem, že som to prehnala. Ranu mám pekne zahojenú, stehy vybraté. Už chodím občas aj na prechádzky. Len ma zaujíma, ak môžte niekto poradiť, ako dlho ešte asi tieto bolesti môžu trvať? Ako to bolo u vás so zotavovaním? Mám iba 25, tak verím, že sa s tým môj organizmus rýchlo vysporiada. Vopred ďakujem za každú radu.

Peter (Po, 10. 1. 2011 - 17:01)

Luboš - ako si na tom? Je ti lepšie? Zvládaš už aj cvičenie a chôdzu?

Kamila (So, 1. 1. 2011 - 12:01)

Připojuji se k Peterovi..
všem příchozím přeju pevné zdraví, pohodz a klidek v Novém roce.. nějak bylo a nějak bude, hlavně budte nad věcí a věřte, že bude líp...-))) i zdraví chce své...
Já v to věřila před 2 lety a ač to jde dopředu pomalu, jde to.. mnoho úspěchů všem a držím pěsti, aby se dařilo vám všem..
Kamča

Maryša (Út, 25. 12. 2007 - 21:12)

Díky za podporu! Dostala jsem bederní pás a mám ještě vydržet. Sedět se v něm nedá a tak jen na procházku a při stojící činnosti doma. Za 3 měsíce na kontrolu, tak budu zase čekat, co bude dál.

Sona.Vinarice"s (Út, 18. 12. 2007 - 09:12)

Nebojte se a verte tomu,ze strach pred operaci jsme meli vsichni.Pred rokem jsem byla bolava troska a dneska jsem fit. :)

Maryša (Pá, 14. 12. 2007 - 19:12)

Ahojky, v úterý se dozvím, co dál. Mám posun L5S1o min 14mm, ortoped mě posílá na neurochirurgii. Nezastírám, že mám strach.Držte mi palce, ať se stane zázrak a jsem fit.

Michal (So, 1. 12. 2007 - 11:12)

Dobry den prajem,som takmer rok po operacii spondylolistezy L5 S1,mam 19 rokov,koli operacii a chorobe som vynechal takmer cely rok v skole,bol som operovany v Liberci u Pana doktora Suchomela. Ak niekto uvazujete o operaci,zverte sa do ruk prave jemu. Je to svetova spicka. Ak by vas zaujimali nejake otazky ohladom choroby,operacii a rahabilitacii,tak vam rad odpoviem. Moj mail je miso7788"azet.sk

Reklama

Přidat komentář