Reklama

TAJEMNO - Paranormální jevy.

Dolores (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Tento "zážitek" se mi stal asi před čtvrtstoletím. Jednoho dne jsem se koupala. Nad vanou visela skříňka se zrdcadlovými dvířky. Vypustila jsem vodu a jak jsem tak stála v prázdné vaně, z ničeho nic se jedna část zrdcadlovch dvířek utrhla a zřítila se do vany, ve které jsem stála. Přímo mezi chodidla, která jsem měla asi 20cm od sebe. Zůstala jsem stát, jako opařená, protože milión střepů, které byly ve vaně přesně "opsaly" tvar mých chodidel. Němá úžasem jsem jenom zvedla napřed jednu, potom druhou nohu z vany a zírala jsem, že na sobě jsem neměla ani střípek. Na to se nedá zapomenout. Bděl snad nade mnou můj ochranný duch? Kdo ví...

Zvířata to pozn (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Je to už několik let. Měli jsme psa, který velice miloval svého pána - mého tatínka. Tatínek onemocněl a ten den, co umřel, jsme pozorovali zvláštní neklid u psa. Pes se dožadoval vstupu do domu, i když tam nikdy nebyl a nikdy předtím to nedělal. V průběhu dne se ztratil, našli jsme ho ležet u dílny, kde tatínek, dokud byl zdráv pracoval.
Z toho soudím, že věrný pes poznal, nevím jak, že tatínek už doma není.

Tria (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Našla jsem ve své mikině dva lidské zuby. Vůbec nevím, co by to mohlo znamenat, ale nemám z toho vůbec dobrý pocit. Jak se tam ty zuby mohly dostat? Někdo za mnou doma pořád chodí a funí mi na záda. Mám z toho strach. Co to může být?

LD (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Často se mi stává, že usínám a jsem v jakémsi polospánku, když slyším křik. Křik, který není srozumitelný. Jako by křičelo několik lidí, či čeho. Hrozně mě to děsí. Vím, že se musím pohnout, promluvit, nebo otevřít oči aby to přestalo. Někdy, když usínám znovu, opakuje se to. Jednou to dokonce trvalo několik hodin, tak jsem se zvedla a šla do vedlejšího pokoje spát. Pak to přestalo. Většinou se mi to stává u babičky, ale někdy i doma. Nevím, co to je, ale hrozně mě to děsí. Ten nesrozumitelný, hrůzostrašný křik...

LLM (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Již pár let jezdíme s kamarádem na různá starobylá místa, kde provádíme průzkum. Tentokrát jsme jeli na místo bývalého bojiště, kde se v 16. století odehrála bitva. Místo se nacházelo v hustém lese. Na místě jsme po ohledání našli několik pravidelně rozmístěných hromad kamení. Už toto působilo dosti zvláštně, ale nedali jsme se odradit a začali jsme jednu hromadu kamení rozebírat. Po určité chvíli, když jsme si chtěli odpočinout, jsme zjistili, že veškeré zvuky v lese utichly. Nebylo to takové to typické lesní ticho, bylo v něm cosi zlověstného. Vítr přestal foukat a nám začala být najednou zima. Upřesňuji, že byl červenec a slunce docela pálilo. Přesto jsme se pustili do další práce, když tu se mému kolegovi udělalo náhle nevolno a sesul se k zemi. Nevěděl jsem, co mám dělat, protože byl úplně bledý a jenom sípal. Vzal jsem ho podpaží a pomalu jsme se začali vzdalovat od tohoto divného místa. Když jme ušli asi 200 metrů, tak les najednou ožil a kolega začal lépe dýchat. Asi po hodině jsme potkali lesníky a mluvili s nimi o našem zážitku. Nechtěli se o tom vůbec bavit, jen jeden z nich odvětil krátce:

B - to Koťátko (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Život bytosti se obnovuje, jako člověk, možná i zvíře? A tak lze přemítat, kdy snad jde o výskyt téže bytosti v novém tvorovi.

Koťátko (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Posílám Vám příběh, který se mi opravdu stal, ale protože mi doposud nikdo neuvěřil, zvykla jsem si a ani mi na tom nezáleží, zda uvěříte - je to Vaše věc.

Když mi bylo 19, zemřela mi sestra-dvojče na leukémii. Byla jsem mimo, nedalo se se mnou normálně mluvit. Každý den jsem chodila ke hrobu mé sestry a tam několik hodin plakala, nebo tupě zírala do země. Tak to šlo asi půl roku, ale najednou se všechno změnilo. V noci se mi zdál sen o tom, jak mi moje sestra do náručí dává koťátko siamky. Ten den jsem samozřejmě zase šla ke hrobu a tam našla schoulené koťátko, na chlup stejné, jako ve snu. Vzala jsem si ho domů a našla znovu smysl života. Byla jsem maximálně šťastná, po dobu čtyř let.

Když jsem jedno sobotní ráno volala Andy (tak jsem kočičku pojmenovala) domů, nepřišla. K poledni jsem ji šla hledat a u silnice našla její bezvládné tělíčko. Ten den jsem ji pohřbila a znovu začala myslet na svou sestru, teď byla kvůli kočičce bolest dvojnásobná. Od té chvíle se mi znovu zhroutil svět.

O několik let později u mě spala čtyřletá neteř Helenka (dcera staršího bratra Petra). Neměla jsem žádné děti, tudíž ani hračky. Poslala jsem ji na půdu, že tam možná nějaké hračky budou. Po chvíli spokojeně přinesla malý černý hedvábný polštářek. Zhrozila jsem se. Na tomhle polštářku vždycky spávala moje milovaná Andy, z jejíž smrti jsem se pořád nevzpamatovala.

Polštářek jsem vyprala a Helence darovala. Vzala si ho k sobě na noc do postele a ráno mi ho vrátila s tím, že se jí zdály ošklivé sny o siamské kočce (o Andy nikdy neslyšela a ani ji neviděla). Tu noc jsem si polštářek vzala do postele a celou noc se mi zdálo, jak sedím na židli, na klíně mi leží Andy a já ji hladím. Příští den se sen opakoval, ale jen když jsem spala s polštářkem.

Od smrti mé sestry uběhlo letos 15 let. Mám manžela a děti, ale i tak každou noc spím s polštářkem a každou noc se mi zdá o Andy. Možná jsem si to vsugerovala, ale nikdo mě o tom nepřesvědčí.

Seriousam (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Může to být astrální bytost, nebo někdo v tom domě zemřelý, od toho může pomoct černý nebo vločkový obsidian , ale v nejhorším případě se něco děje s tebou = spontánní telekineze (poltergeist)

Natalia (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

To nie je ve?mi dobré. Musíš zistiť, čo bolo v minulosti na tom mieste, keď si napísala, že tvojho priatela nechcelo niečo pustiť do obývačky, keď si tam bola. Tiež možno, že ste zdedili ten dom po starých rodicoch, tie s dačím nesúhlasia. Čo tam je nové? Odpíš mi, či tvoji rodičia postavili ten dom. Lebo ako som povedala, ja som to prežívala 10 rokov a som šťastná, že už to neprežívam. Poradím ti. čauko

Tajemno v obývá (St, 11. 7. 2007 - 18:07)

Náš obývák je nově přistavená místnost, ve které se občas hýbou věci samy od sebe. Je zde velký květináč, se kterým lze velmi nesnadné pohnout; přesto se občas posune, jakoby ho někdo nakopnul. Na stěně visely housle a najednou z nich zazněl tón, jako když někdo napíná struny. Máme psa a kočku, kteří v této místnosti také občas divně reagují. Zahledí se na jedno místo a ježí se. Mému příteli jednou něco bránilo vejít do této místnosti, chtěl odhrnout závěs, který je zde místo dveří, ale nemohl. Volal na mě, ať k němu jdu, že závěs je jak ze dřeva. Když jsem přišla, už mohl projít. Nedokážu si tyto jevy vysvětlit. Mám se bát, nebo se to stává i jinde?

claudie (Pá, 6. 7. 2007 - 16:07)

dobrý den.stal se mi divný zážitek který jsem se snažila rozumně vysvětlit ale to se mi nepodařilo ..Když jsem dnes ráno vstala a šla do koupelny uviděla jsem v zrcadle otisk ruky na mém břiše,byla do detailu vytvarovaná,rudou čarou ohraničena ..rozhodně byla menší než moje a jak jsem později zjistila,sama jsem si to způsobit nemohla byla totiž na levé straně břicha a byla to levá ruka tudíš bych si ji musela zlonit abych to dokázala...na zádech jsem měla také otisklou ruku ale to už byly jen prsty..asi po dvou hodinách otisk zmizel.byla bych ráda kdyby někdo poradil..v dětství se mi už něco podobného stalo a jak jsme později zjistily..všechny ty jevy se děly kvůli starožtnému lustru který jsme měly doma..nevím jestli tou příčinou nebude pro změnu starožitný šicí stroj po naší zesnulé sousedce..předem děkuji za vaše odpovědi.

Mišík (Ne, 8. 4. 2007 - 21:04)

Taky to bývá řazený do mystiky...Tady je něčí příspěvek, docela zajímavej...Taky už mě to napadlo, ale že nejsem jedinej cvok:)

Zmtrvýchvstání...No já nevím...Historicky je to tak, že výročí narození Ježíše připadá v jednotlivém roce na dobu krátce po výročí jeho ukřižování. První křesťané slavili na dnešní Velikonoce Ježíšovo narození...jeho ukřižování si připomínali o pár dní dříve. Znáte lepší okolnosti pro vznik legendy zvané "Vzkřísení"? Já si lepší ani neumím představit. Ale vyvolalo to potřebu nějaké kamufláže. Takže proto máme Vánoce uprostřed zimy...aby to nevyvolávalo zbytečné otázky.
Jistě. Nemám to ze své hlavy, první se tím zabýval samotný Leonardo...a českou vědeckou práci vytvořil doc. Boudný. Bohužel vzhledem k provokativnímu obsahu nebyla nikdy publikována a jesti ji ještě bohoslovové nespálili na hranici, jak mají ve zvyku, leží v archivu UJEP dodnes.

Nasťa (Pá, 6. 4. 2007 - 17:04)

Paranormální už je jenom to, co dělá tenhle web. Tak vložím a... stránku nelze zobrazit, stránka se načítá půl hodiny a tak...Tak vložím ještě jednou a¨za půl hodiny je to tady pětkrát:)

No, o co mě jde: Viděla jsem jednou natočený, jak jeden svatý muž materializoval hodinky ze vzduchu. No a tak o tom volám známé, která u toho tenkrát byla, ta mě tvrdí, že si ty hodinky vyfotila a protože do toho dělá, tak pro ni nebyl prolém zjistit, že ty hodinky mají i výrobní číslo. Podle toho zjistila, kdy a kým byly vyrobeny. A jak se tak ptala svých kolegů z branže, tak se dozvěděla, že takhle se dají identifikovat skoro všechny takový zázračný hodinky, prsteny a vůbec věci, na kterých je třeba punc a dají se taky dohledat. Takže, buď svatí muži vyrobí kus reality extra:) prostě věc třeba i s dělníkem, pracovníma hodinama a mzdou...Nebo je to trik a žádní svatí mužové nejsou. Co si o tom myslíte?

Nasťa (Pá, 6. 4. 2007 - 15:04)

Ten gabrielův příběh nemusí být fantasmagorie. Tak za prvé, "půldomy" existují. Třeba v Praze - Karlíně.
A tam se taky asi před padesáti lety stal podivný příběh. Popeláři odváželi někde ze dvora na korbě smetí. Smetí, desetkrát přebraný od kutilů a podobných všeumělů a i od těch popelářů, kteří tehdy jeli po starožitnostech. No a pak někdo zjistil, že se mezi tím smetím nachází mrtvé dítě! Vzpomínám si, jak strejda, který dělal šoféra vyprávěl, že to snad z Nebe sestřelili anděla... Dítě mělo prý rozříštěný obličej a na sobě jenom pyžamko: Stáří prý tak na 5-7let. Identifikace se nezdařila, hlavně proto, že nikdo netušil, odkud a kdy se obevilo na té korbě. Takže se ani nevědělo, po kom pátrat, genetické testy ještě nebyly a otisky prstů, které nejsou v databázi, nic neřeknou.
Jenom je škoda, že jsem asi zrušila pohádku o UFO:(
Na paranormální věci věřím, ale spíš na lucidní sny a věštění, protože jsem ještě neviděla ani přesouvání kamenů silou vůle, natož třeba levitaci. Ale pokud to někdo zažil, těším se až o tom napíše!

Nasťa (Pá, 6. 4. 2007 - 15:04)

Ten gabrielův příběh nemusí být fantasmagorie. Tak za prvé, "půldomy" existují. Třeba v Praze - Karlíně.
A tam se taky asi před padesáti lety stal podivný příběh. Popeláři odváželi někde ze dvora na korbě smetí. Smetí, desetkrát přebraný od kutilů a podobných všeumělů a i od těch popelářů, kteří tehdy jeli po starožitnostech. No a pak někdo zjistil, že se mezi tím smetím nachází mrtvé dítě! Vzpomínám si, jak strejda, který dělal šoféra vyprávěl, že to snad z Nebe sestřelili anděla... Dítě mělo prý rozříštěný obličej a na sobě jenom pyžamko: Stáří prý tak na 5-7let. Identifikace se nezdařila, hlavně proto, že nikdo netušil, odkud a kdy se obevilo na té korbě. Takže se ani nevědělo, po kom pátrat, genetické testy ještě nebyly a otisky prstů, které nejsou v databázi, nic neřeknou.
Jenom je škoda, že jsem asi zrušila pohádku o UFO:(

Na paranormální věci věřím, ale spíš na lucidní sny a věštění, protože jsem ještě neviděla ani přesouvání kamenů silou vůle, natož třeba levitaci. Ale pokud to někdo zažil, těším se až o tom napíše!

Nasťa (Pá, 6. 4. 2007 - 15:04)

Ten gabrielův příběh nemusí být fantasmagorie. Tak za prvé, "půldomy" existují. Třeba v Praze - Karlíně.
A tam se taky asi před padesáti lety stal podivný příběh. Popeláři odváželi někde ze dvora na korbě smetí. Smetí, desetkrát přebraný od kutilů a podobných všeumělů a i od těch popelářů, kteří tehdy jeli po starožitnostech. No a pak někdo zjistil, že se mezi tím smetím nachází mrtvé dítě! Vzpomínám si, jak strejda, který dělal šoféra vyprávěl, že to snad z Nebe sestřelili anděla... Dítě mělo prý rozříštěný obličej a na sobě jenom pyžamko: Stáří prý tak na 5-7let. Identifikace se nezdařila, hlavně proto, že nikdo netušil, odkud a kdy se obevilo na té korbě. Takže se ani nevědělo, po kom pátrat, genetické testy ještě nebyly a otisky prstů, které nejsou v databázi, nic neřeknou.
Jenom je škoda, že jsem asi zrušila pohádku o UFO:(

Na paranormální věci věřím, ale spíš na lucidní sny a věštění, protože jsem ještě neviděla ani přesouvání kamenů silou vůle, natož třeba levitaci. Ale pokud to někdo zažil, těším se až o tom napíše!

Nasťa (Pá, 6. 4. 2007 - 15:04)

Ten gabrielův příběh nemusí být fantasmagorie. Tak za prvé, "půldomy" existují. Třeba v Praze - Karlíně.
A tam se taky asi před padesáti lety stal podivný příběh. Popeláři odváželi někde ze dvora na korbě smetí. Smetí, desetkrát přebraný od kutilů a podobných všeumělů a i od těch popelářů, kteří tehdy jeli po starožitnostech. No a pak někdo zjistil, že se mezi tím smetím nachází mrtvé dítě! Vzpomínám si, jak strejda, který dělal šoféra vyprávěl, že to snad z Nebe sestřelili anděla... Dítě mělo prý rozříštěný obličej a na sobě jenom pyžamko: Stáří prý tak na 5-7let. Identifikace se nezdařila, hlavně proto, že nikdo netušil, odkud a kdy se obevilo na té korbě. Takže se ani nevědělo, po kom pátrat, genetické testy ještě nebyly a otisky prstů, které nejsou v databázi, nic neřeknou.
Jenom je škoda, že jsem asi zrušila pohádku o UFO:(

Na paranormální věci věřím, ale spíš na lucidní sny a věštění, protože jsem ještě neviděla ani přesouvání kamenů silou vůle, natož třeba levitaci. Ale pokud to někdo zažil, těším se až o tom napíše!

Maxa (Pá, 6. 4. 2007 - 14:04)

Luboši, jdi se bavit jinam, tady Chocholouškovy agenty "dement police" :) asi nechtějí slyšet.

Já jsem to četl před chvílí a takový "půldomy" znám taky.

Ono je asi lepší, věřit na pohádku, než dětem vyčítat,že nechali kamaráda spadnout ze střechy, že. Děti se s tím líp vyrovnají, tím oceňuji přístup Gabrielovy babičky, která asi bude původce té "fantasmagorie". Ale je tak trochu hloupé, že takové pohádky pak přežijí dospívání.

I když proč ne,dneska v době demokracie jsou pohádky žádané, četl jsem vyprávění o dětství jedné Rowlingové a tu bys taky poslal na samotku za to, že jí prý kmarádky mizely v krbu a ona dodnes věří, že šlo o magii?

Luboš (Pá, 6. 4. 2007 - 13:04)

To Gabriel: Tvé vyprávění je totální fantasmagorie, zvaž návštěvu psychologa a vyprávěj mu taky ten příběh. Myslím to zcela upřímně, s takovými věcmi je potřeba začít léčbu včas.

Gabriel (Pá, 6. 4. 2007 - 01:04)

K záhadám mě přivedl takový zajímavý zážitek z dětství.
Jednou o prázdninách mě hlídala babička a chodil jsem v té ulici, kde bydlela, za kamarádem.
Jak jsme tak šmejdili, zjistili jsme, že dům, kde ten kamarád bydlí, je jaksi jenom půldům. Prostě i když byla chodba v sousedství stejně dlouhá, v tom domě končila půda vysokou zdí jako by v půlce. A na zadní stranu nevedla žádná okna. Vedlejší domy měly půdu "celou" takže na druhé straně byl zase střecha dolů a taky nějaká okna do dvora. No a tak jsme fantazírovali, co že tam je. Časem jsme našli štěrbinu a bohužel tudy viděli jenom do oblohy. A pak jsme objevili, že v té vysoké zdi jsou skoby a dá se po nich vylézt k malým rezavým plechovým dvířkám. Jenom scházel klíč. Tak ho kamarád někde sehnal, musel jich zkoušet spoustu, než jeden seděl. A naplánovali jsme že tam uděláme výpravu. Ale ten zámek byl zarezlý. A tak mě napadlo, že babička dává na zarezlý zámky olej a tak jsem ho přinesl a naolejovali jsme to. Ale chvilku vždycky trvá, než se ten olej vsákne a zámek začne fungovat.
Tak jsme šli zklamaně domů. A kamarád byl v noci netrpělivý a podle zápisu v našem tajným deníčku v jedný skrýši tam šel sám.
Skončilo to asi nějak tragicky. Kamaráda už jsem v životě nepotkal, babička mě řekla, že není.
Jeho rodiče mě, když jsem zazvonil, poslali přes zavřený dveře pryč.
A přestože vysvětlení může být i neradostně racionální, mě to přivedlo už tehdy, v sotva deseti letech, na otázku jiných dimenzí.
Dneska se tomu budete asi všichni smát, ale bylo to tak. Nepotřeboval jsem k tomu prostě žádného "Dänikena" ani "Arianu a Ravena" ani "paranormální kapelu Plastic People". Nakonec, tehdy o nich ještě nikdo ani nevěděl. A vrhl jsem se po první spekulativní literatuře, kterou jsem potkal. Byl to Troska, rozhodněte si sami, jestli bohužel či naštěstí. K nějaké té mystice tibetu a paranormalitě jsem se dostal přes Součka.
Prostě , názory a chápání se vyvíjí. Jen některým "světovým" celebritám to, zdá se, nic neříká. No nic, hlavně, když peče:)

Reklama

Přidat komentář