Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

-Aleš- (Út, 10. 3. 2020 - 11:03)

Do dneška je v Itálii 463 mrtvých, tak těch 100 denně nějak nesedí. Ale i tak tu smrtnost mají oproti jiným zemím nějak velkou. Je asi potřeba brát v úvahu, že Itálie má přes 60 000 000 obyvatel a jako jedna z nejnavštěvovanějších zemí na světě je plná turistů. Země bez turistů jsou celkem v pohodě. A já jsem pořád doma, ale ještě pořád za peníze i když jsem šéfovi říkal, bych šel na pracák. Ale to je jeho věc, když mě chce platit za nicnedělání, vymlouvat mu to nebudu :-)

bianka (Út, 10. 3. 2020 - 07:03)

Tak ráda bych tu zase četla o motýlcích... muškách. :-) Ale jak čtu a poslouchám zprávy i na zahraničních kanálech, lítají přede mnou jen netopýři. :-( Ještě to nemáme za dveřmi, ještě se dělají různá opatření, dodržujme tu čistotu a když dojdeme domů, mydleme nejen ruce, ale dejme si celou sprchu.

Fernando (Po, 9. 3. 2020 - 21:03)

Opět mě potěšila Lalla (10.13) o lásce a věrnosti mezi milencem a milenkou. --- Takový něžný ;)

Lalla (Po, 9. 3. 2020 - 21:03)

Ty jsi pusa, Fernando:)

Návštěvník (Po, 9. 3. 2020 - 21:03)

ano tento virus má o dost horší čísla než chřipka, ano šíří se rychleji a razantněji než chřipka a může udělat mnohem větší průser než chřipka

běžná chřipková epidemie nemá 20 procent těžkých stavů, vyžadujících nemocniční péči a NEMÁ 5 procent případů vyžadujících UPV

při běžné chřipce nekolabuje zdravotnictví

u nás jsou teprve první případy…a ano, podle neopatření u nás fakt nelze usuzovat na to že pohoda ", to jako snad proboha ani nikoho nenapadlo?

Návštěvník (Út, 10. 3. 2020 - 01:03)

Letos na chřipku v ČR zemeřelo 44 lidí.

Návštěvník (Út, 10. 3. 2020 - 10:03)

No vidíš jaký je to rozdíl když na Koronavir v Itálii denně kolem stovky.

Sany11 (Út, 10. 3. 2020 - 10:03)

Tak si asi pockame nejdriv jak to dopadne s koronavirem tady, ne? Pokud jich zemre vic, nez na tu chripku, tak pak budete mit vy, co se tak plasite uz predem, pravdu.

Návštěvník (Út, 10. 3. 2020 - 11:03)

Pravda.Nezbývá teď nic než čekat.Ale aspoň že vláda postupně přitvrzuje.Nyní zákaz škol a akcí nad sto lidí.Na hranicích i armáda.Tak aspoň něco že dělaji a řeší teď.

Sany11 (Po, 9. 3. 2020 - 19:03)

K dnesnimu dni: V Italii 7400 nakazenych, kolem 300 mrtvych.
Nemecko: 1100 nakazenych 3 mrtvi, z toho jeden byl v Egypte.
Ted se projevi, jak se zije skutecne v Cechach. To je zkouska ohnem. Ukaze se v cele "krase", jake mame zdravotnictvi. Anebo v cele "nahote".

Sany11 (Po, 9. 3. 2020 - 20:03)

Tak uz jich v Italii zase pribylo, je jich uz 463 mrtvych a pres 9000 nakazenych. Ale porad mi nejde do hlavy, proc tam jich tolik umira a v Nemecku ne. Jedna zena, ktera dnes zemrela v Nemecku byl 89 let stara. Ledaze by zacali umirat pozdeji, jelikoz ta nakaza prisla taktez pozdeji, ale to se mi nejak nezda.

Návštěvník (Po, 9. 3. 2020 - 20:03)

Sany co jsem vypozoroval ze zahraničních webů tak ono se to v počátku projevuje mírně a to trvá tak týden a po týdnu se to láme a udeří to silně a člověka to položí a slabší nepřežijou.Nakažení Němci a Češi jsou ještě v počátku a z toho ještě nejde dělat závěry.A souhlasím s Die,je to hodně vážný a nelze to brát na lehkou váhu.

No, (Po, 9. 3. 2020 - 19:03)

kdyby byl koronavirus v Karibiku, budou za to moci plavci

Návštěvník (Po, 9. 3. 2020 - 20:03)

No ty jsi úplně mimo.

Anonym (Po, 9. 3. 2020 - 18:03)

Miluna ať drží hubu, sama je nakažená, měla jen štěstí, že to ještě nepropuklo, souložila ani neví s kým, děti neví kde má, myslím že ani neví kdy se který dítě narodilo

Pils (Po, 9. 3. 2020 - 18:03)

Myslím, že tahle hysterie okolo koronaviru je sice ne bezvýznamná, ale taky je šikovně živená, jednak kvůli čtivosti příspěvků, jednak proto, že se tím šikovně odvede pozornost od mnohem závažnějších věcí. Ale všechno špatné je pro něco dobré a naopak, kdybych podlehla tomu šílenství, netrajdala bych o víkendu po obchodech a nezlikvidovala bych konto. :-)

die (Po, 9. 3. 2020 - 19:03)

Není to žádná hysterie je to vážné a nechápu jak to někdo pořád zlehčuje. Itálie má 97 nových úmrtí. A četla jsem co o tom napsal italský lékař a jak jsou v některých případech bezmocní a jde i o mladé lidi.

Pils (Po, 9. 3. 2020 - 19:03)

Die, nenapadlo by mě v tuto dobu jet do Itálie, ale dnes, kdy je v Čechách 36 případů prostě odmítám podléhat davové psychóze. Víš, kolik lidí má např. chřipku, žloutenku apod.? Kolik lidí zahyne denně na silnicích? Z těchto důvodů se taky umírá. Je třeba zachovat chladnou hlavu, nepodcenit hygienu - a v klidu čekat, co bude dál. Nic jiného fakt nejde.

čtenář (Po, 9. 3. 2020 - 20:03)

Takhle to začínalo v Číně i Itálii a bylo jich ze začátku nejdřív taky "jen" 36.Ale máš pravdu nemůžem dělat nic než jen čekat ale řeknu vám ten život už stojí za prd s touhle nejistotou.

Pils (Po, 9. 3. 2020 - 21:03)

.. ti povím! Já jsem si pro jistotu namíchala kubánský rum s colou, kdyby to byl můj poslední den, tak abych si ještě něco užila. :-) Ale vážně - existuje nějaké srovnání mezi Čínou a Jižní Koreou a taky je tam rozdílná úmrtnost. Proč, to nikdo neví. Protože příroda si s námi dělá prostě to, co chce. Uvidíme za týden, za dva.

Reklama

Přidat komentář