Reklama

revmatoidní artritida

Markéta (Čt, 5. 3. 2009 - 15:03)

venku prší a mě se konečně trochu ulevilo:) jsem poslední dny jako Šípková Růženka:))) čímpak to asi bude:) Helenko, o infu pro tchána jsem psala já, mnoho lidí si totiž myslí o naší nemoci naprosté nesmysly a nebo si RA pletou s artrózou. Já ale mimo kyčle, kterou nemám vyvinutou od dětství trpím revmatismem úponů a šlach. Díky své doktorce i optimismu se mi nemoc včas zastavila a nepoškodila to co neměla:)sice mne zlobí ledviny, ale s tím již bojuji léta a nenadělám nic. Důležitá je prevence, vyvážená strava, vyvarovat se stresu a infekcím a vše jde zvládnout:))) Leni, díky za zavolání i fajn popovídání, určo se ti během těhu ozvu a probereme spolu jak to obě zvládáme:) Kristi, mě se cibule též osvědčila a průduškový čaj na litry:)) sbírám si bylinky od jara do podzimu a občas si ze mě sousedky dělají legraci, že jsem jak babka kořenářka. Je třeba znát, zda jde o kašel s vykašláváním či suchý, na každý je bylinka, která spolehlivě zabere. Používám směs na kašel, kde mám diviznu, majoránku, černý bez, lipový květ a malý díl podběle. Ale lze zakoupit i v lékárně čaj proti kašli. Musí se pít nejméně třikrát denně, neslazený či lehce oslazený třtinovým cukrem a teplý! Bylin.čaj na kašel nesmí být vlažný či studený! a osvědčily se nám zábaly z brambor na hroty průdušek a plic. Jednoduše uvaříš brambory ve slupce, hodně teplé je rozmačkáš, zavážeš do lněného pytlíku přiložíš ze předu i ze zadu na tělo, obvážeš obrovským šátkem, či stáhneš obinadlem, zalézt do postele, zakrýt se až po uši a dokud to nepřestane hřát, nesundávat:) jde o babskou radu, ale naše rodinka ji hojně užívala při kašli bez léků. Marti, myslela jsem si, že ti to kvůli ATB odloží:) třeba ti atb pomohou a nakonec ani nebudeš muset jít.Stáni, že bych si koupila červenou čepičku a hrála si v nemocnici na Santu, Mrazíka či červenou Karkulku?Hihihi:)opatrujte se a posílám pozitivní energii všem marodům:)páček

Helena (Čt, 5. 3. 2009 - 14:03)

Mio, takže jsme kolegyňky z Poděbrad? To je sranda. Já jsem v kontaktu s nikým tam odsud pak už nebyla. Je fakt, fotky taky někde nějaké mám.
Kdosi tady psal, že musel dát svému tchánovi stažené info o své nemoci... Ty mé webovky mi přinesly zajímavou zkušenost - a to, když si je mé letité kamarádky přečetly, tak nevěřícně zírali, co mi to vlastně je a divily se, jaké musím mít asi bolesti... Musela jsem se tomu smát. Zkrátka někdy až černé na bílé lidem otevře oči.
Mějte se fajn.

Vlasta (Čt, 5. 3. 2009 - 14:03)

Zdravím všechny přátele a kamarády.
Kristýnko,to co popisuješ vypadá jako kašel,který je způsobený zahleněním z dutim.Bývá to po silné rýmě.Já na to strašně trpím.Je to vlastně kašel,který nikdy nepřestane,protože to dráždění v krku je hrozný.Tak to už musí být Kubík hodně otrávený.Já používám tak jak radila Mia ACC long,Mukosolvan,Ambrosan,Ambrobene,Mucobene-prostě mucolytikum.Úplně Kubíka lituji.Doktorka ho poslechne,na průduškách nic a tím to končí,že?On prostě potřebuje rozpouštěn hleny a lepší transport ven.Když mám rýmu,beru tydle věci i tři měsíce.Střídám to.Marti ty se opatruj,Marki ty ještě víc.Všechny vás děvčata moc zdravím,vyjmenovávat nebudu,páč bych to celý pomotala.Pa
P.S.Ještě jsem si vzpoměla na Ambex-také je šumivý a pomáhá mi.

Miluš (Čt, 5. 3. 2009 - 08:03)

Ahoj všem.Kristo já jsem si sama na sobě nyní vyzkoušela sirup cibule a neuvěřitelně zabral.Prokašlala jsem celé noci bolelo mne již všechno tak jsem do toho šla,nejsem totiž příliž nakloněna babičkovským radám,ale oprvdu mi to pomohl na dnešek jsem ani jednou nezakašlala.Cibuli nakrájet na jemno.Do sklenice vrstva cibule posypat cukrem.Celý postup opakovat.Dát do lednice a často protřepat,aby se postupně uvolnovala štáva.4-5 krat denně lžíci.V žádném případě nenutím,ale mne to opravdu pomohlo.Jak říkám sama jsem babským radám nikdy nevěřila.

krista (Čt, 5. 3. 2009 - 07:03)

Děkuji za rady!!!! Koupím ACC a Pantenol-pastilky.Ještě jednou děkuji.k

Martina (Čt, 5. 3. 2009 - 07:03)

Jo,Stodal jsme vyzkoušeli minulý měsíc a Lucce taky pomohl,stál 70kč a ten může Kuba taky zkusit.

Martina (Čt, 5. 3. 2009 - 07:03)

Ahoj všichni!!!
Píšu hlavně,abych vám řekla,že jsem odpoledne volala na tu urologii,jestli mě vezmou i s Penicilinem a samozřejmě,že ne.Prý nepoznají nic v moči.Takže na mě nemusíte myslet ani mi držet palečky :-)))
Jedu jenom na revmatologii.
Kristi,záleží jestli Kuba potřebuje odkašlat,nebo má jen vysušenou sliznici.Na to první je výborné ACC,jak píše Mia,ale na vysušenou sliznici často trpěla Lucka a té pomáhal právě ten Panthenol-pastilky,pak ještě některé z Mulerových pastilek jsou na zvlhčení sliznic,ale to jsou spíš jen bonbóny.Je to zdlouhavé,takže musí vydržet doktorka jí většinou přidala nějaké antihistaminikum-Zodac,Xyzal,aby se tolik nedusila.
Tak se držte pa

Návštěvník (Čt, 5. 3. 2009 - 07:03)

Stodal je dobrý na kašel. Je to homeopatikum.

Mia (Čt, 5. 3. 2009 - 07:03)

Já mám perfektní zkušenoszi s ACC long - to mi pomohlo po neustálém 3-týdenním kašli minulý rok - nedám na to dopustit. Jsou to šumivé tablety.

krista (Čt, 5. 3. 2009 - 06:03)

Ahoj všechny moc,moc zdravím.Už si nevím s Kubou rady včera jsme byli na rentgenu plic a dutin,vše v pořádku,ale kuba stále kašle.Poraďte prosím nějaké cucáky na kašel co dobře zabírají.Během měsíce měl kuba tamtum verde,streptils,pantenol pomeranč.Už si připadám jak blbec,který stále lítá se synem po doktorech.Horečky sice už nemá od neděle i rýma je lepší,ale ten kašel...lechtá ho v krku a nutí ho do kašle v noci spí v sedě jinak se dusí.Kuba už je otrávený chce do školy ,je přes měsíc doma.Mějte se všichni krásně k

staňa (St, 4. 3. 2009 - 19:03)

Markétko, Klaus sice nejsi, ale pokud tam půjdeš, jak jsi napsala,doplň červenou hučku a budeš Santa a pro nás už jsi i bez hučky- s tvým rozdáváním dobré nálady. Marti, tobě ať to zítra dobře dopadne a tu chvíli to vydržíš - podle bolestí, které znáš s RA slabí odvar čajíčku -nebolí to, jen je to nepříjemné. Sluníčka mějte se krásně dnes jsem na šrot - zase se nemůžu postavit - achilovky, kolena i kyčle. Papa Staňa

Jiřina (St, 4. 3. 2009 - 18:03)

Krásný večer všem.Koupila jsem si před rokem knížky "Bolesti kolenních kloubů"a "Endoprotéza kolenního kloubu"Dají se objednat,jak na netu,tak v prodejně knihy.Celkem asi 290 kč.obě.Je v nich spousta informací,které by vás mohli zajímat.Vydalo nakladatelství TRITON.Helí,ty webovky jsou fajn,už jsem do nich nahlížela vícekrát.Některé firmy chtějí vydělat na cizím neštěstí,kdyby ty jejich prostředky pomáhaly,tak jsou všichni zdraví.Ty jejich ceny,to jsou pálky.Nejlevnější 500kč.Po té včerejší punkci se mi zase na pár měsíců ulevilo.Po těch pondělních bolestech.Tlak očividně klesá.Do tří dnů,změna počasí,už to mám vyzkoušené.Dnes je třetí stupeň ohrožení.Chudáci srdcaři astmatici.Těch implantátů je spousta druhů,zítra na Čt1 bude s Jílkovou v "Máte slovo"jestli si budou lidé platit přednostnější operaci,nebo lepší endoprotézu,tak se dívejte,pokud vás to bude zajímat.Veselá mysl,půl zdraví.Mějte se podle svých představ.

Návštěvník (St, 4. 3. 2009 - 16:03)

http://www.natvrdo.cz/index.php3?lang=cz&menu=1&submenu=0&stranka=vtipy.php3&id_kategorie=51

Markéta (St, 4. 3. 2009 - 16:03)

ahojky prdelky moje revmatický:)Marti, držím palečky a myslím na Tebe:)))to zvládneš, neboj-levou zadní:)Lenko, tak jako každé těhu je jiné, tak i reakce našeho těla spojená s RA. Zatím co po prvním porodu v roce 1996 mi bylo 2 roky skvěle,následoval rok ataky a já chodila o fr. holích. po alternativní i komplexní léčbě a 3 operacích jsem byla opět v remisi a cítila se celkem fajn. V roce 2007 v srpnu se nám narodil syn a přesně po roce jsme zjistili, že jsme opět těhu:))) zatím co v těhu se synkem mi bylo fajn a i po porodu mi RA nedělala žádné větší potíže, tohle těhu ji bohužel spustilo a od prvopočátku mám komplikace. Otékají mi klouby, mám je červené, těžce se mi chodí, vysoká sedimka a obrovsá únava mě doprovází na každém kroku. Vzhledem k tomu že bydlím v HK dojíždím do fakultní nemocnice každý pátek do rizikové poradny, kde je samozřejmostí ultrazvuk plodu i kontrola moče i krve. Zkrátka si mě hlídají a věřím, že to zvládneme s mrňavou Miou až do konce:))) pokud chceš i jiné info, zavolej mi na t.č. 604 604 985 ráda to s Tebou proberu:))) Jinak máme po pohřbu :( sjelo se příbuzenstvo z celé republiky...tatím co dříve jsme se všichni setkávali na svatbách a narozkách, nyní již zůstali ty smutné okolnosti, které jsou však součástí života...Jinak píšete o TEP, čeká mě to kolem 35 věku, což je již skoro za rok...nevímproč někdo na komisi rozhodl, že mi dříve kyčel nedají, ale zatím jsem to zvládala bez náhrady, tak snad se to posune ještě dál:))) já tu svou bolavou kyčel jen tak nedám, zvykla jsem si a dokud chodím a neomezuje mě to více odšmajdám si to ještě pár let s ní:))) sice nejsem Klaus, ale již nějaké kontakty si na ortopedii pro jistotu dělám, tak mi třeba dají v budoucnu tu lepší:))) no co, upeču jim husu, do každý ruky slivovici a v tom by byl čert, aby se dlouho rozhodovali jakou mi tam šoupnou:)))srandičky naší babičky, ale musíte mne omluvit, nemůžu ten svůj život s RA brát tak tragicky:) opatrujte se všechny a mávám všem od Aše až po Zakarpatskou Rus, co já vím kdo všechno naše příspěvky čte:)))páček

Helena (St, 4. 3. 2009 - 14:03)

Emo děkuju za zkušenost. Pravé rameno mám taky zcela nepoužitelné, ruku taky vůbec nezvednu...takže jak tak na to koukám, operace nemá smysl. Zkrátka vzít RA a vyhodit do koše! :-)
Mio v těchto letech jsem do Poděbrad jezdila, takže je možné, že jsme se tam potkaly?
S Klausem a jeho TEP máš pravdu, asi bude mít něco lepšího. Na druhou stranu - zatím to funguje tak, že pokud se dá "sponzorský dar" pro oddělení, dají ti nějakou lepší náhradu. Ale obecně se dá říct, že mladším lidem dávají kvalitnější, protože se předpokládá, že ji budou potřebovat mnohem dýl než třeba 75-sátníci. Ovšem, slíbit můžou, ale co tam dají, to je ve hvězdách :-)

Ema (St, 4. 3. 2009 - 12:03)

Zdravim,Heli já mám po TEP ramenniho kloubu a je to děs ,moc se to pánům doktorům nepovedlo protože mi při oper.pžeřízli ,nebo dost utlačili sval,který zveda ruku takže ruku nahoru zvednout v žádném připadě nelze ,skoro 3 roky rehabilitace k ničemu,ještě,že druha ruka jakž takž funkční kromě zapěsti a deformat prstů,ale co nadělám takový je život někdy z toho všeho z te neohrabanosti,nespravedlnosti velké depky holky už mě tady znaji a pomáhaji moc a jsem jim vděčná,že podrží a pomůžou,když je člověk v uzkych.Leni k tvému broblému RA a těhotenství ti určitě napíše naše Markétka s Miou v bříšku.Marti zítra držim palce na cystoskopii ja budu sedět na neurochirurgii.psílám pozdrav všem s diskuse a přeji hezky zbytek dne.Majko ozvi se nám.

Mia (St, 4. 3. 2009 - 10:03)

Ahoj Heli a byla jsi tam mezi léty 93 - 99? Jinak myslím, že Klaus dostal zcela jinou kyčli než běžný člověk. Ta mu asi i při sportu vydrží déle.

Martina (St, 4. 3. 2009 - 10:03)

Ahoj zlaťáčci!!!!
Jenom vás chci pozdravit,protože nějak nemám co dodat.V klidu vás pročítám a stačí mi to.
Snad jedině Vláďovi jsem chtěla napsat,že je to krásné,že se snaží pomoct Markétě i na dálku,aby donosila Miu a konečně jsem přečetla ten dlouhý článek o výživě a musím říct,že tam mohli připojit jídelníček,protože jsem zvědavá,jestli by to vůbec zvládli,protože zakázali snad ůplně všechno :-)))
Leni,určitě ti poradí Markéta,ta jediná je těhotná.
Tak se opatrujte,mě už penicilin pomalu zabírá a zítra jedu na revmatologii na kontrolu a pak v 11h na tu cystoskopii,tak na mě prosím myslete :-))

Helena (St, 4. 3. 2009 - 09:03)

Mio, v lázních Poděbradech jsem byla asi pětkrát. Vždy to byly takové fajn prázdniny :-) Asi na tom bude něco pravdy, že koleno, tedy TEP, je horší. I co jsem probírala s lékaři, je to těžší operace. U mně se do toho bojí vůbec pustit, aby to nenadělalo víc škody než užitku. Třeba po TEP kyčle jsem měla bércové vředy. Ale to je pořád něco...však to znáte.
Jinak jak dlouho vydrží totálka, to je otázka. Záleží na kvalitě a jak hodně se to zatěžuje. Ale myslím průměr je tak deset - patnáct let, při plném používání, třeba Klaus jezdí lyžovat a hraje tenis - tomu to asi moc dlouho nevydrží! :-)) Já si fandím na víc, když už kvůli těm kolenům toho moc ani nenachodím.

Lenka (St, 4. 3. 2009 - 08:03)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkušenost jako já. Na RA se léčím cca 15 let. Je mi 31. Před rokem jsem porodila své první dítě. Těhotenství i péče o dítě proběhla v naprostém pořádku. Žádné příznaky RA, nebrala jsem vůbec žádné léky a v duchu si myslela, že už tu nemoc snad nikdy nedostanu zpět. Jenže jsem cca před třemi týdny otěhotněla znovu (do té doby ani nejmenší příznaky RA)a od chvíle početí se to všechno otočilo a jsem zase celá oteklá a bez léků se nehnu. Myslíte, že je to reakce na těhotenství? Nemáte někdo podobné zkušenosti?Je možné, že se s tím tělo během několika měsíců vyrovná a vše bude zase dobré? Je také možné, že jsem otěhotněla moc brzy po porodu a tělo na to nebylo připravené? Předem moc děkuji za rady. Lenka

Reklama

Přidat komentář