Reklama

Obřízka

Fanda (St, 21. 2. 2018 - 21:02)

Od té doby, kdy je považováno doporučení WHO / UNAIDS z roku 2007 k provádění lékařské obřízky mužů za další metodou prevence HIV, měla by být obřízka rychle rozšiřována v zemích s nízkou prevalencí obřízky! (pozn. I v naší?)
Během doby došlo k značným investicím do provádění dobrovolné obřízky mužů . Do konce roku 2015 bylo 11,7 milionu dospívajících a dospělých mužů podrobeno obřízce prostřednictvím těchto programů. Je vidět že jsou lepší podpůrné programy nežli dělá EU!

Tony (Út, 20. 2. 2018 - 21:02)

Milý Aha, píčovina.

Když mě ještě docházely témeta k psaní, tak jsem se narcisticky vzhlížel na www.netdoktor.at v nahánění příspěvků. Mne jako narcisa imponovalo, že jsem tam nahnal kvantum příspěvků, obsah veškerý žádný, jen že tam byly vidět mé fotky v profilu, a tak, abych měl sérii za sebou (mužšká ješitnost) , tam se na rozdíl od zdejší doktorky dají vkládat obrázky, tak když jsem neměl co napsat, tak abych si nahonil dvacátý přísspěvek pod svou fotkou, tak jsem tam vlepil pod téma obřízka fotku římského centuriona (setníka) byl to jakýsi herec v tom úboru. Tak se mě ptali, co má ten římský centurio společného s obřízkou.

Odpověděl jsem že vůbec nic, že se mi prostě líbí a proto jsem tam jeho fotku dal. Měli mě za blba, jenže já nechtěl přiznat, že jsem to tam dal z ješitnosti, abych měl o číslo víc, jako naháněč příspěvků.

Aha (Út, 20. 2. 2018 - 19:02)

To, co jsem okopčil není...Teď snad lze pochopit proč je diskuze o obřízce tak těžká, stačí se podívat na toto, a poslechnout si odkud ten dotyčný je... A tady je to naprosto stejné https://youtu.be/My0XaKHpshE

Tony (Út, 20. 2. 2018 - 12:02)

A mohl by ses tedy na...Beáty případ neznám, ale z emimina vím o případech, kdy matka k tomuto řekla obřízkuchtivému obřezanému manželovi radikální NE!!!!! a obřízka jejich syna se nekonala.

To, co tu předvádíš jsou pouze sny agresivního chorého cirkumfetišisty.

Tony (Út, 20. 2. 2018 - 12:02)

Velmi zajímavé!
V...Máš chybné informace. Takový případ v Izraeli byl, kdy se rabíni pokoušeli takto finančně zruinovat matku, která odmítla nechat obřezat svého syna. Skládali se na ní intaktivisté z celého světa. I mí známí z Německa ji poslali peníze. Nakonec to ale Nejvyšší izraelský soud těm rabínům zatrhl a ti museli tu matku nechat na pokoji.

Tony (Po, 19. 2. 2018 - 20:02)

Velmi zajímavé!
V...Báchorky. Tím ses na rovinu projevil tím, čím seš, tím nejzavilejším cirkumfetišistou toho nejtěžšího kalibru.

Dobře vím, že sám obřezaný nejseš. Že tě pouze rajcují mladí kluci, co to mají, přitom ty by sis sám na svou předkodčižku nenechal ani sáhnout. Velmi dobře jsi pamatuju, cos tu napsal, když ses tu poprvé ukázal.

Plně tě chápu, já sám trpěl stejným syndemem co ty, jenže jsem z toho zcela vyléčen.

Síma (Po, 19. 2. 2018 - 14:02)

Velmi zajímavé!
V...tak to je mazec někoho povinně obřezávat - já vím, náboženská tradice :(

Aha (Po, 19. 2. 2018 - 14:02)

Velmi zajímavé!
V dnešní době je ve Spojených státech obřezáno 50% obyčejné mužské populace, zatímco v Izraeli je míra téměř 100%. Izraelským rodičům se ukládá pokuta ve výši 150 USD za každý zpožděný den, pokud nedají obřezat svého syna 8. den. Což je je docela pro rodiče velmi motivujícím prvkem zbytečně nepropásnout 8.den.

Aha (Po, 19. 2. 2018 - 14:02)

A mohl by ses tedy na "kompetentnim" místě po tak dlouhé době Beaty dotázat jak to dopadlo?

Aha (Po, 19. 2. 2018 - 14:02)

Nicméně je pravda, že aby se všem těm tvým uvedeným peripetiích, vyhli tak opravdu stačí souhlas jednoho z rodičů a nic s tím nenaděláš i když to tu zaspamuješ, jak píšeš "kopčením"... Navíc taková žena je oddaná plně manželovi a ten nakonec třeba vezme i jí na "cestu" do jeho země, a přivede ji na víru..

Tony (Ne, 18. 2. 2018 - 23:02)

Milý, Aha

ta tvá Beáta, co se tu dnes ukázala není nic jiného než tvůj fejk. Vyštrachal sis něco na internetu. Beátin syn je zázrak přírody, že za rok a půl vůbec nezestárnul a jsou mu pořád 2,5 roků.

Pravá Beáta se totiž ptala na kompetentnějším místě, než je drbárna na doktorce už před rokem a půl.

Postačí k provedení obřízky dítěte souhlas jednoho rodiče?
Kliknutím zde získáte zkrácenou URL
adresu této stránky
×
Zkrácená URL
Zkrácená adresa této stránky je:
https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/27677
Zkopírovat do schránky
Kategorie: Nezařazené dotazy
Zveřejněno: 26. červenec 2016
Chci se zeptat, jestli manžel Tunisan s trvalým pobytem v ČR si může proti mé vůli vynucovat u syna obřízku (syn 2,5 roku narozen v ČR, žijící v ČR)? Děkuji, Beáta

ODPOVĚĎ:
Dle § 31/1 písm. a) zákona o rodině představuje tzv. rodičovskou zodpovědnost souhrn práv a povinností při péči o nezletilé dítě, zahrnující zejména péči o jeho zdraví, jeho tělesný, citový, rozumový a mravní vývoj. Při výkonu těchto práv a povinností jsou rodiče povinni důsledně chránit zájmy dítěte, řídit jeho jednání a vykonávat nad ním dohled odpovídající stupni jeho vývoje. Dle § 34/1 zákona o rodině pak náleží rodičovská zodpovědnost oběma rodičům.
Nedocházíte-li se svým manželem v otázce ne/provedení obřízky vašeho syna ke shodě, můžete se v této souvislosti obrátit na soud (§ 49 zákona o rodině), který po zvážení všech okolností a s přihlédnutím k zájmům vašeho syna rozhodne.
V této souvislosti je zároveň vhodné vědět, že k provedení tohoto chirurgického zákroku postačí souhlas jediného zákonného zástupce dítěte (§ 35 zákona o zdravotních službách). Máte-li proto obavu, že by manžel Váš nesouhlas nerespektoval, můžete se ještě před podáním návrhu dle § 49 zákona o rodině obrátit na soud s návrhem na vydání předběžného opatření (§ 74 a násl. občanského soudního řádu), jímž by soud Vašemu manželovi předběžně uložil povinnost zdržet se udělení souhlasu k tomuto zákroku (§ 76/1 písm. f) občanského soudního řádu).
Mírně nad rámec Vašeho dotazu připomínám, že ve věci oprávnění k ne/udělení souhlasu s provedením obřízky by bylo možné uvažovat rovněž o aplikaci § 37 zákona o rodině, dle něhož nemůže žádný z rodičů zastoupit své dítě, jde-li o právní úkony ve věcech, při nichž by mohlo dojít ke střetu zájmů mezi rodiči a dítětem; pro tyto případy ustanoví soud dítěti opatrovníka, který ho bude při určitém právním úkonu zastupovat (nejčastěji je takovým opatrovníkem jmenován orgán sociálně-právní ochrany dětí).
Neboť předpokládám, že Váš manžel chce obřízku vašeho syna provést z náboženských důvodů, poukazuji rovněž na § 2/2 a 3 zákona o církvích, dle něhož je právo nezletilých dětí na svobodu náboženského vyznání nebo být bez vyznání zaručeno. Zákonní zástupci nezletilých dětí mohou výkon tohoto práva pouze usměrňovat, a to způsobem odpovídajícím rozvíjejícím se schopnostem nezletilých dětí (je-li váš syn stár pouze 2,5 roků, lze pak vcelku pochybovat o přiměřenosti obřízky jako nástroje usměrnění jeho náboženského života). Současně platí, že nikdo nesmí být nucen ke vstupu do církve a náboženské společnosti ani k vystoupení z ní, k účasti nebo neúčasti na náboženských úkonech či úkonech církve a náboženské společnosti. Obdobná práva jsou zakotvena rovněž v čl. 14 Úmluvy o právech dítěte.
Pro případné právní kroky ve Vámi popsané věci Vám doporučuji kontaktování advokáta: .........................................................

Postačí k provedení obřízky dítěte souhlas jednoho rodiče?
Kliknutím zde získáte zkrácenou URL
adresu této stránky
×
Zkrácená URL
Zkrácená adresa této stránky je:
https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/27677
Zkopírovat do schránky
Kategorie: Nezařazené dotazy
Zveřejněno: 26. červenec 2016
Chci se zeptat, jestli manžel Tunisan s trvalým pobytem v ČR si může proti mé vůli vynucovat u syna obřízku (syn 2,5 roku narozen v ČR, žijící v ČR)? Děkuji, Beáta

ODPOVĚĎ:
Dle § 31/1 písm. a) zákona o rodině představuje tzv. rodičovskou zodpovědnost souhrn práv a povinností při péči o nezletilé dítě, zahrnující zejména péči o jeho zdraví, jeho tělesný, citový, rozumový a mravní vývoj. Při výkonu těchto práv a povinností jsou rodiče povinni důsledně chránit zájmy dítěte, řídit jeho jednání a vykonávat nad ním dohled odpovídající stupni jeho vývoje. Dle § 34/1 zákona o rodině pak náleží rodičovská zodpovědnost oběma rodičům.
Nedocházíte-li se svým manželem v otázce ne/provedení obřízky vašeho syna ke shodě, můžete se v této souvislosti obrátit na soud (§ 49 zákona o rodině), který po zvážení všech okolností a s přihlédnutím k zájmům vašeho syna rozhodne.
V této souvislosti je zároveň vhodné vědět, že k provedení tohoto chirurgického zákroku postačí souhlas jediného zákonného zástupce dítěte (§ 35 zákona o zdravotních službách). Máte-li proto obavu, že by manžel Váš nesouhlas nerespektoval, můžete se ještě před podáním návrhu dle § 49 zákona o rodině obrátit na soud s návrhem na vydání předběžného opatření (§ 74 a násl. občanského soudního řádu), jímž by soud Vašemu manželovi předběžně uložil povinnost zdržet se udělení souhlasu k tomuto zákroku (§ 76/1 písm. f) občanského soudního řádu).
Mírně nad rámec Vašeho dotazu připomínám, že ve věci oprávnění k ne/udělení souhlasu s provedením obřízky by bylo možné uvažovat rovněž o aplikaci § 37 zákona o rodině, dle něhož nemůže žádný z rodičů zastoupit své dítě, jde-li o právní úkony ve věcech, při nichž by mohlo dojít ke střetu zájmů mezi rodiči a dítětem; pro tyto případy ustanoví soud dítěti opatrovníka, který ho bude při určitém právním úkonu zastupovat (nejčastěji je takovým opatrovníkem jmenován orgán sociálně-právní ochrany dětí).
Neboť předpokládám, že Váš manžel chce obřízku vašeho syna provést z náboženských důvodů, poukazuji rovněž na § 2/2 a 3 zákona o církvích, dle něhož je právo nezletilých dětí na svobodu náboženského vyznání nebo být bez vyznání zaručeno. Zákonní zástupci nezletilých dětí mohou výkon tohoto práva pouze usměrňovat, a to způsobem odpovídajícím rozvíjejícím se schopnostem nezletilých dětí (je-li váš syn stár pouze 2,5 roků, lze pak vcelku pochybovat o přiměřenosti obřízky jako nástroje usměrnění jeho náboženského života). Současně platí, že nikdo nesmí být nucen ke vstupu do církve a náboženské společnosti ani k vystoupení z ní, k účasti nebo neúčasti na náboženských úkonech či úkonech církve a náboženské společnosti. Obdobná práva jsou zakotvena rovněž v čl. 14 Úmluvy o právech dítěte.
Pro případné právní kroky ve Vámi popsané věci Vám doporučuji kontaktování advokáta:

.........................................................

V Německu je bezpodmínečný souhlas obou dvou rodočú a jak z ní odpověď ani u nás to se souhlasem jednoho rodiče není k´jednoduché, vím p případech, kdy muslimský otec ostrouhal, když matka řekla k obřízce jejich syna rezolutní NE!!!

Žel, mistře Zkoumale alias Aha, tento fejk se ti zase nepovedl.

Aha (Ne, 18. 2. 2018 - 23:02)

Nemůže, je nutný souhlas...Takže Gine, jsi zase vedle! Můžeš to ne 3x opakovat ale třeba 1.000x a stejně stačí jeden zástupce, rodič a může to také nechat udělat i ve své zemi..... Takže tvé snažení je marné.

Aha (Ne, 18. 2. 2018 - 22:02)

Nemůže, je nutný souhlas...Nenechte se milá dámo "mystifikovat" neználkem, intaktivistou . Jinak na to jste měla myslet, když jste se spustila, váš manžel snad obřezaný není? Buďte ráda, že nenutí vás k obřízce! Ale jinak :

V této souvislosti je zároveň vhodné vědět, že k provedení tohoto chirurgického zákroku postačí souhlas jediného zákonného zástupce dítěte (§ 35 zákona o zdravotních službách).

Tony (Ne, 18. 2. 2018 - 20:02)

Nemůže, je nutný souhlas obou rodičů.

Beáta (Ne, 18. 2. 2018 - 20:02)

Chci se zeptat, jestli manžel (původem cizinec) s trvalým pobytem v ČR si může proti mé vůli vynucovat u syna obřízku (syn 2,5 roku narozen v ČR, žijící v ČR)? Děkuji

sardanapal* (Ne, 18. 2. 2018 - 19:02)

ano, jako určitá psychická...Ale trpíš brachu , trpíš na tolik , že již to ani nevnímáš ...

Tony (Ne, 18. 2. 2018 - 19:02)

Když je to v Německu, tak v Éčkách,

Je to ze článku, který má nápis:

„Allgemeinmedizin ist zum Kotzen“ - "Všeobecná medicina je k blití."

Pod nadpisem je přiléhavý obrázek blijícího chlápka.

http://news.doccheck.com/de/197067/allgemeinmedizin-ist-zum-kotzen/?cat=7137&context=category

Julie (Ne, 18. 2. 2018 - 17:02)

Urologie je v Německu...V jaké měně uvidíš tyto cifry?

Tony (Ne, 18. 2. 2018 - 16:02)

Urologie je v Německu čtvrtým nejvýnosnějším oborem. Proč, to ať si každý domyslí sám.

lékaře v soukromé praxi velmi odlišné, v závislosti na specialitě, jak ukazuje hodnocení Federálního statistického úřadu z roku 2015. Zaměřuje se na čistý příjem. Čistý příjem představuje rozdíl mezi příjmy a výdaji v praxi. Náklady na převzetí z praxe a příspěvky na sociální zabezpečení, jako jsou příspěvky na důchody nebo zdravotní pojištění, se nezohledňují. Nejvyšší čistý příjem byl nalezen v radiologii, následovaný oftalmologií, ortopedií a urologií. V oblasti neurologie, psychiatrie a psychoterapie, gynekologie a porodnictví, ušní, nosní a krční medicíny a obecné medicíny byl významně nižší.

Příjem podle subjektu, 2015

oblast témat čistý zisk
radiology 850000
oftalmologie 370000
ortopedie 311000
urologie 302000
Kožní a pohlavní choroby 284000
Vnitřní lékařství 282000
chirurgie 281000
Pediatrie 228000
Celková lékařská praxe 258000
všeobecné lékařství 227000
Ušní, nosní, krční 223000
Gynekologie a porodnictví 217000
Neurologie, psychiatrie a psychoterapie 180000
další speciality 293000
Zdroj: Federální statistický úřad

Tony (Ne, 18. 2. 2018 - 07:02)

ano, jako určitá psychická...o tobě zcela jasně svědčí tvé příspěvky.

Reklama

Přidat komentář