Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Jehovisté nepat (Čt, 26. 7. 2012 - 15:07)

čtěte mně???...
Jsou... Mě se líbilo v Matoušově evangeliu, že Ježíš prý nikdy nikoho nepřesvědčoval, nikomu nevnucoval svou víru, pouze ji doporučoval, ostatní nechával na nich. Věděl, že kdo pochopit má, ten pochopí a obrátí se. Kdo nepochopí, toho nemá cenu přesvědčovat.
Protože i vnucované přesvědčování je určitá forma násilí.

Jak víš Acharys, že tvá víra je dobrá, ta pravá, jak tady můžeš psát, že ji někomu předáš???
To co ty věříš. Co když to je jinak??

Jehovisté nepat (Čt, 26. 7. 2012 - 15:07)

čtěte mně???...
Jsou...Připomínáš mi Annu.

Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 15:07)

Acharys, jsi přesvěčena,...čtěte mně???...
Jsou tací ,kteří potřeby nemají.A tudíž pak já mlčím ...Nepřesvědčuji pokud to odmítá.A vy odmítáte nic Vám zde nevnucuji.Ptáte se ...já do určité chvíle opdovím.
Svědkové zatracují všechny včetně i Vás.
Já sem toto právě nesnášela ,odsoudit ceý svět jen proto,že nejste u svědku.
Toto my vždy nesedělo a bylo proti srsti.
Já věřím v milost...věřím v to ,že je potřeba z duchovního hlediska se Znovunarodit.Ale pozor toto není evangélium žádné Acharys ne ...ani Mare...
To je KRISTUS.Dokonce věřím a ty případy existují ,že nikdy nevěřili neznali Pána a oni uvěřili.Vidí víc než my očima.On rozliší komu dá DUCHA

nona (Čt, 26. 7. 2012 - 15:07)

Acharys, psla jsi že se můžeme vyjádřit i nesvědci. Tak za mě:

Každá církev je instituce. Ta k své existenci potřebuje peníze. Z počátečních ideálů se stane honba za mocí, vlivem a penězi. Pokud se k tomu ještě připojí manipulace... je to vlastně za svobodu volby, kterou lidé mají

Ty máš svou víru a instituci k ní nepotřebuješ. Ideální

Pro nonu (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

No výborně, chytil jsi se...Nikdy s určitostí opravdu nemůžeme říci co se kdy ve skutečnosti stane, je ale také pravdou, že když o některých věcech vím a chápu je, mohu tím předejít mnoho nežádoucím situacím, kterými bych určitě musel projít, kdybych neznal příčiny a následky určitého typu jednání. Samozřejmě to má vliv i na Tvé bezprostřední okolí, ať už v rodině, v pracovním kolektivu nebo přáteli.
Je jasné, že celá historie lidstva je svědectvím tohoto zneužívání, všechny ty války, ale i současné poměry společnosti o tom vypovídají. To však neznamená, že bychom se tím měli nechat negativně ovlivňovat. Prostě to tak je, mohu změnit pouze sebe, to zda se druzí změní je pouze na nich. Mě se líbilo v Matoušově evangeliu, že Ježíš prý nikdy nikoho nepřesvědčoval, nikomu nevnucoval svou víru, pouze ji doporučoval, ostatní nechával na nich. Věděl, že kdo pochopit má, ten pochopí a obrátí se. Kdo nepochopí, toho nemá cenu přesvědčovat.
Protože i vnucované přesvědčování je určitá forma násilí.

Jehovisté nepat (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

Acharys, jsi přesvěčena, že máš správné zkušenosti. Jak hodně v tobě zůstalo jehovismu.

Jehovisté nepat (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

Neříkej co se má.

Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

No právě, svou víru,...V něčem souhlasím.Je to osobní věc a vztah.
O Pánu se má vlastně běžně hovořit...,jako o někom kdo je skutečným členem rodiny.
Ale jsou ovečky...,které hledaj ten domov...víru...A pokud jí někdo hledá a chce i ode mně zkušenosti tak mu vydám co o Kristu vím a co sem zažila.To je evangelizace.Bylo by ode mne nefer a špatné někomu o Kristu neřecít.A souhlas v tom ,že se tak má dít z rozlišovacím způsobem.Někdo ty potřeby nemá.

Jehovisté nepat (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

No právě, svou víru,...Proto taky takové mé odpovědi na kázání Mary a Pavla.
.
.
.
.
.

Jehovisté nepat (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

aaa to už je právě pro mne...No právě, svou víru, přesvědčení si máme nechávat v srdci. Není doba, kdy lidé kočovali a zvěstovali si dobré zprávy. Ta doba je už dávno pryč.
KDO CHCE,TAK SI HO NAJDE. A nebude čekat na poučování po netu, nebo od někoho se nechávat přesvědčovat.
Promiń.

nona (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

Problém je v tom, že to...No výborně, chytil jsi se na vějičku a reagoval jsi na mého milence, aspoň to tady trocho oživíme. BTW ty nemáš rád knedlíky s vajíčkem? Tohle byla totiž jediná zmínka ohledně jeho vnímání světa :)

Ne matka může vychovávat dítě jakkoli a stejně se to může stát. Ale podíl vlivu genů a výchvy je už jaksi OT.

Mám dojem, že buď děti nemáš nebo se ti mimořádně povedly.

Matka vraha bude za svým synem stát i když bude přesvědčená o jeho vině.

Jinak s vlivem a prospěšností víry (i když si nejsme jista, že každé )pro správné nastavení hodnot s tebou souhlasím. Bohužel to ne vždy funguje. Věřících zvhlíků je v historii dostatek (mezi slavnými jmény). A musím připomenout počátek křesťanství v Čechách, to už jsem tady taky uváděla, to byli extra vykukové ta naše knížata :))Náboženství jako politika, kžest a jedeme dál, hlava nehlava, brácha nebrácha

Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

Jen jestli je Tvá pravda...aaa to už je právě pro mne zdvihnutý prst ,kdy si říkám Pán/ni je jen debatér...
Já Vám to řuknu zcela jendoduše...Komu upínáte život...tomu i věřím...Ale evangelium není o tom ...přesvědčit ,že ten mu život v Kristu je i Vaším životem...Ano jistě On to chce ...A toto je i EVANGÉLIEM...Že Pán může a touží ve Vás přebývat Duchem.Ale On nikoho nebude ovlivnovat aniž by mu byl dán prostor.I křestan má vědět a rozlišit ...komu slovo předat...kam padne určuje jen KRISTUS NE JÁ.Já jsem jen osoba,která miluje Pána a tak to šířím dál ,že i On muže poznávat jeho kdo je.

Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

Děkuji.prosim.:-)

Pro Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

nemužu být na těchtO...Jen jestli je Tvá pravda pravdou.

Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

nemužu být na těchtO stránkách denně...A tak jsem se rozhodla...pokud jen těm kdo bude mít zájem...si popovídat o Kristu...Tak pošlu email a můžem si o tom říci více.Jsem tu pro každého kdo hledá pravdy v Pánu.:-)

Ale odmítám se učastnit po kontaktu ...z debatéry...o ničem.Ten kdo neche slišet neusliší deseti tisícům důkazu.

Pro Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

Pořád téměř 2 tisíce...Děkuji.

nona (Čt, 26. 7. 2012 - 14:07)

Smradlavýmu ožralýmu...jo, máš pravdu a proto má soucit smysl až tehdy, když jsme ochotni a se tím, s ký soucítíme nějak zabývat,urthnout si od huby, nést svou kůži na trh a zastat se jej...jinak to není soucit, ale bohapustá odosobněná empatie

Pro nonu (Čt, 26. 7. 2012 - 13:07)

Máš v tom trochu zmatek...Problém je v tom, že to vnímám trochu jinak než Tvůj bývalý milenec. Neříkám, že matka syna nebude všemožně obhajovat jeho počínání. Kdyby ho skutečně milovala, pak by mu vštípila skutečnost, že pokud jednou někomu vezme život, sám o něj přijde i když né třeba hned. Proto je víra dobrá, že nás naučí chápat jisté životní zákonitosti, že nám dává poznat v čem chybujeme a v čem se mýlíme, že máme možnost pochopit že pokud ubližujeme druhým, že ubližujeme hlavně sobě. Toto je opravdu smysluplné, nikoliv přesvědčení lidí, které na to mají jiný pohled. Boží hledisko je vyšší než lidské, proto se doporučuje aby bylo přijato. Asi né každý to udělá, ale to už je na každém z nás.

Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 13:07)

Pořád téměř 2 tisíce uběhlo od Krista a pořád je to tak kontrovérzní téma...Je Bohem Ježíš z Nazaretu???Či není...?
Slovo přitom nenechává na pochybách.Ježíš z Nazaretu byl člověk...Ale ,když se podíváme do textu nežli se stal tělem ,tak zjištujem ,že ON JE...JÁ JSEM ...EGO EIMI...JSEM ,KTERÝ JSEM...Odpovídal tak vždy ,když se ho někdo optal.Proto je o něm řečeno ...ne každá kdo mi říká Pane...známe,že...:-)...Dost lidí nevidí Krista kdo vlastně byl nebo kým byl nežli se stal tělem.To už napovídám na to co jsem zde kladla ,jako otázku Vám svědkum...skoro...Takže čekám ...Proč Krista nechali zabít židé???...

K otázce:Myslíš si...Ne nemyslím JÁ TO VÍM...ANO VÍM ,ŽE NYNÁ UCTÍVÁM JHWH-JEHOŠUA-ELOHIM-ADONAJ...EGO EIMI...JHWH JIRE...JHWH SABOAT...A DÁLE A DÁLE...NEMĚL JENDO JMÉNO.Ale je to tentýž Pán a Buh.

Pro Acharys (Čt, 26. 7. 2012 - 13:07)

Asi ne dost dobře položená...Vyhla jsi se otázce. Myslíš si, že Bůh v kterého věříš, je ten pravý?

Reklama

Přidat komentář