Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Po, 30. 3. 2009 - 14:03)

Jano zastaví neboj.Důvod proč se to všechno děje je možno vysvětlit,jen prostě hodně lidí to nechce pochopit.Čeká nás lepší život v lepším světě,jen je třeba najít tu správnou cestu.

jana (Po, 30. 3. 2009 - 13:03)

lidi,jak můžete věřit něčemu,co jste v životě neviděli?Proč se děje zlo,proč se ubližuje dětem-tak ať to Bůh zastaví,aby netrpěli neviní!!!!!!!!!!!!!

Návštěvník (Po, 30. 3. 2009 - 12:03)

O tom otrokovi jsi to napsala dobře,ano i my máme otroka,lidi,nedokonalý lidi,kteří se snaží nás vést v jednotě a ne překrucovat boží slovo jak nás neustále napadáš.
Pán Ježíš je náš zachránce,nás spasitel,9.dubna si budeme po celé zemi připomínat co pro nás udělal jak se pro nás obětoval,aby byly odpuštěny naše hříchy v jeho jménu.V každé modlitbě vedene k pravému Bohu,nevynechame dík za to že seslal Ježíše na zem,a modlitbu předkládáme skrze pána Ježíše Krista.On je vzkříšení a život,to co bude následovat již brzy.

Mare (Po, 30. 3. 2009 - 12:03)

Ohledně té čárky,.....ještěže nejsem zachráněná na základě přesného poznání,......
třeba by čárka způsobila , že nevejdu....! ! !

Nemám čas to rozebírat....jinak... A nevím, jetli vůbec budu...!

Mare (Po, 30. 3. 2009 - 12:03)

Citace ze Židů říká na čem je založená Nová smlouva,....že už nebude učit druh druha a bratr bratra.....takže tím také odpovídám, jak je to s mými učiteli.

I když v tomto verši není myšlen učitel,....ale starozákonní prostředník. Tyto verše chtějí odlišit , jak to bylo pod starou a jak to je pod novou smlouvou....!

Prostředník OTROK je něco jiného , než novozákonní učitel......

OTROK zprostředkovává Boží vůli mezi Bohem a lidmi, pod novou smlouvou může být jediný prostřední Ježíš a novozákonní učitel vyučuje něvo z Božího slova, připomíná, doplňuje poznání, které křesťan přijímá především a prioritně v Duchu svatém, tak jak je psáno v Židům o nové smlouvě,...že píše přímo na desky lidských srdcí.....!

Neuctívím kříž, ....nemám ho doma ani ho nenosím na krku,.....klidně si tam doplňte, kde píšu o kříži ...kůl....nebo...dřevo....., to je právě o tom....to vyprázdnění Kristova kůlu, kžíže nebo dřeva.....,před kterým varuje Pavel,.... když se někdo obírá prioritně, jestli to bylo na těchto nebo jiných mučících nástrojích,.....a není pro něj prioritně podstatné,.....CO SE STALO NA TOM ....kůlu, dřeve či kříži.....!

OBSAH mučícího nástroje je pro vás zcela těmito zbytečnými úvahami vytlačen, vyprázdněn.....je pro vás zbytečný......
Protože vy jste zachráněni tím, že to tutově víte přesně,...protože máte to přesné poznání......a ne pravé poznání.....a totiž, že je důležité jen jedno......a to Kristus.....!
Jeho přibití našich hříchů společně s ním a tím odstranění hříchů mezi námi a Bohem. TOTO JE TOTIŽ OBSAH KRISTOVA MUČÍCÍHO NÁSTROJE a není vůbec důležité jestli to bylo na jakém či kterém druhu mučícího nástroje.....!!!!! Z přesného poznání nebude totiž nikdo zachráněn, jak jste si překroutili verš v 10.kap.Římanům, je tam v následujícím verši psáno, když si přečtete verš další, že to pravé poznání je ospravedlnění Kristem....a to TÍMTO ZPUSOBEM, JAK TADY PÍŠU,....a jak pokračují další verše v 10.kap. Řím., kdybyste si raději četli Boží slovo kontinuálně místo, vytrhování a překrucování Otrokem,....pochopili byste a mohli být skutečně spasení, krví Krista a odpuštěním hříchů v něm,.>.vybělením svého roucha v Kristově krvi ....jak píše Boží slovo....místo abyste se malicherně a zbytečně handrkovali,, že to bylo na kůlu a tak....!
...................................................................................................................
1.Kor.1: 17:
" Kristus mě totiž neposlal křtít, ale zvěstovat evangelium, ovšem ne moudrostí slov, aby KRISTUV KŘÍŽ/ kůl, dřevo/ NEPOZBYL SMYSLU. ! ! !
....................................................................................

Návštěvník (Po, 30. 3. 2009 - 11:03)

Ohledně té čarky, Ježíš nemohl byt v raji ještě tento den, protože byl až třetí den vzkříšen.

Mare (Po, 30. 3. 2009 - 11:03)

Dobrá doplním znovu do svého textu Boží slovo, i když jsem to tady už mnohokrát psala.

..............................................................kopíruju:

Svědku, myslím, že by ses měl naučit přemýšlet nad Božím slovem sám.

Nádherný článek o Mesiáši, je opravdu důkladný a shrnující vlastně mé i články jiných , trochu jiným, ale nádherným způsobem.

Naprosto nechápu svědku, proč se nad tím nezamyslíš a místo toho pořád točíš kafemlýnkem. Otec je jiná osoba a Syn také.

Já jsem si nevšimla, že by to tady někdo z křesťanů popíral.

Jen vy nejste schopní pochopit, že Otec a Syn jsou jedné podstaty. A to Bohové. Žid.1:3:
....................................................
" On, odlesk Boží slávy a výraz Boží podstaty,..................................."
.............................................................
Mezi nimi je ovšem trochu bližší vztah, protože jsou to dokonalé duchovní bytosti.
Nelze to srovnávat s padlými lidmi otcem a synem, kteří mají samozřejmě taky totožnou podstatu, a to, že jsou lidmi. Ale jinak jsou tělesně odděleni. Protože mají tělo.
Jak chceš svědku srovnávat tento tělesný a padlý vztah s dokonalým vztahem dvou duchovních osob.

Váš překlad ....veršů...kdy je psáno že Otec je v Synu a Syn v Otci.....dokonce, že my jsme v Kristu a Kristus je ve svém Otci...., jste si naprosto tělesně a účelově přeložili,....žádný jiný překlad to nemá přeloženo jako vy.....a to tak, že překládáte že Otec je..VE SPOJENÍ......

Není ve SPOJENÍ........je V NĚM::!!!
.....................................................................................................
Kde to v Písmech je napsáno byste měli vědět, takže nebudu citovat, srovnejte si sami, že v jiných a všech překladem není ve spoéjení, ale v něm,....ale to vy jistě víte....!
...............................................................................................................

Neznám v historii žádný překlad , který by si něco takového dovolil...! Ani satanisté si to nedovolili, jen si účelově spojují verše podle své potřeby,....ale i to děláte také vy....!

Jestliže, svědku,..je někdo ve spojení,...jeho jednota je naprosto jiná,...vyjadřuje to tělesnou jednotu DUŠE A TĚLA..! !

Jako lidé jsme fyzicky rozděleni . Takže můžeme být maximálně jednotni v mysli a cítěním a v jednotě vůle, takže myslíme totožně, cítíme totožně a přejeme si vůlí totožné věci...! Toto vyjadřuje pojem...VE SPOJENÍ..!
Nemůžeme být fyzicky ..V SOBĚ....!

A tuto nemožnost, která je samozřejmě chápáním našeho omezeného TĚLA, vy podstrkujete a dokonce jste to napsali do své bible....! !

Ale duchovní bytosti mohou být v SOBĚ..!!!! A to dokonce nejen dokonalé duchovní bytosti Jako je Otec a jeho Syn,...ale i padlí duchové a démoni,....a to doufám svědku nemůžeš popřít.....!,....mohou být a to dokonce v lidech.....říká se tomu obsazení démonské...! Jak by tedy nemohl přebývat Duch svatý ...V NÁS..!

A to, že jsou v sobě, je nedělá totožnými bytostmi,...zůstávají rozdílnými osobami, splývají jen v lásce a v Duchu. Takže klidně může být jedna podřízená a jedna nadřízená, a všechny odlišnosti mezi dvěma osobami, tak jak je to vyjádřeno v Písmu...!
Hlavně mají jinou úlohu vzhledem k nám...!

Nedělám si iluze, že jste schopni toto chápat a že to pochopíš, protože to lze pochopit jen v Duchu svatém.....

Zatím, doufám, že tělesně alespoň pochopíš, že když to i vaše bible říká o Duchu svatém v křesťanech, že se nad tím, alespoň zamyslíš, zda to není možné i ve vztahu Otce a Syna...!
Nebo snad i toto místo máte přeloženo účelově, abyste nepochopili....a nevešli....!?

Boží slovo totiž říká, a doufám, že i váš překlad toto nezkreslil....že jsme chrámem Ducha svatého a že Duch svatý v nás přebývá....

V NÁS PŘEBÝVÁ...!!!! 1.Kor.. 6:19:
.................................................................................................................
" Či snad nevíte, že vaše tělo je chrámem Ducha svatého, který ve vás přebývá a jejž máte od Boha?......"
...........................................................................................................................

Není VE SPOJENÍ S NÁMI.....! PŘEBÝVÁ V NÁS...!!!

Až v tobě bude přebývat Duch svatý,...pochopíš, že stejně tak Syn je ve své Otci .....!

Navíc, jsme tady už nesčetněkrát biblicky dokládali včetně autor článku o mesiáši,...že Otec dal vše svému Synu včetně svého jména Jahve, protože se v Kristu stal Otcem. Že mu dal svou autoritu svůj titul mesiáše,....a proto se překrývají překlady a je možné, aby v Joelovi se hovořilo jako o mesiáši o Jahvem a v 10.kap.Řím. mohlo být přeloženo místo o vzývání k záchraně a myšlen tím ten, o kterém ještě neslyšeli,...čili o vzývání Kristova jména k záchraně...Protože přece jméno Jahve Židé slyšeli velmi dlouho...!!!

Proto se slova o stvořiteli ....atd. překrývají s Kristem....jsou ztotožněna jména Jahve a Kristus....!

Svědku, nestačí je prosit Ducha svatého o pomoc a zůstat tělesným člověkem, v Jakubovi je to myšleno tak, že když někdo prosí,...Duch svatý je štědře dán....tak že v nás bude přebývat.....!

Taky je psáno a nebudu už citovat, protože jsme to už tady dělala mockrát,...že duch člověka je schopen zkoumat jen to, co je v člověku......ale to co je v Bohu skryto,...může a je schopen zkoumat jen a jen Duch svatý.......!!!
..................................................
1.Kor.10,11:
" Nám však to Bůh zjevil skrze Ducha; Duch totiž zkoumá všechno, i hlubiny Boží. Neboť kdo z lidí zná, co je v člověku, než jeho vlastní duch? Právě tak nikdo nepoznal, co je v Bohu, než Duch Boží. "
.........................................................................................................................................

A ty svým duchem chceš posuzovat a zkoumat hlubiny Boží.......! To opravdu nelze.

Jistě, každý může rozumět Písmům, ale jen tak, aby ho to přivedlo k Ježíši Kristu a on ho PŘIJAL, poté podle zaslíbení začne Duch svatý přebývat v duchu člověka a ....teprve poté člověk je schopen Duchem svatým zkoumat hlubiny Boží....!

Jenže tobě někdo jakoby ukázal hlubiny Boží,.....a nejsi bez Ducha svatého schopen pochopit, ....že je to hluboce tělesné vysvětlování ""hlubin Božích"", včetně vysvětlení Otce a Syna.......protože lidská logika je schopná pochopit jen to tělesné,....že náš otec na zemi je vně syna a mezi nimi je jen spojení myšlenkové, citové a volní.......takže nás vidíš jako blázny , jak říká Boží slovo....že věci Ducha svatého jsou přirozenému člověku bláznovstvím.......vidíš nás jako náboženské blouznivce bez špetky lidské logiky.....!
..................................................................................................................................
1.Kor.2:14,15:
" Přirozený člověk nemůže přijmout věci Božího Ducha; jsou mu bláznovstvím a nemůže je chápat, protože se dají posoudit jen Duchem. Člověk obdařený Duchem je schopen posoudit všecko, ale sám nemůže být nikým správně posouzen. "
...................................................................................................................................

Toto je ten způsob, kdy zbytečná moudrost vyprazdňuje Kristův kříž, který je jediný důležitý....., protože jen skrze něj se Bůh smiřuje s člověkem , jen skrze něj Bůh člověku může odpustit a začít být skrze Ducha svatého...V ČLOVĚKU...a ne ve spojení s člověkem...!

Mnohem důležitější, než se snažit pochopit tělesně Bibli a boží hlubiny.........je přijít k Bohu a říct mu prostě jako malé dítě,....nějak je to pro mně složité pochopit, jak je to s křížem a odpuštěním hříchů a smířením s tebou skrze Krista,....ale rád bych to poznal a pochopil, rád bych měl odpuštěné hříchy v Kristu Ježíši a moc rád bych se s tebou smířil....., odpusť mi Bože a vlož do mně svého Ducha, veď mně dále na každém kroku , protože už nechci žít ten svůj strašný a bezvýchodný život, ale chci přijmou a žit ten tvůj život s tebou v Božím království......!
.................................................................................................................................................................
Řím.10:9,10:
" Vyznáš-li svými ústy Ježíše jako Pána a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen. Srdcem věříme k spravedlnosti a ústy vyznáváme k spasení,......."
.....................................................................................................................................................................

Jak je to se Synem a Otcem,...pak pochopíš ty sám, protože podle zaslíbení tě Duch svatý uvede do celé pravdy a napíše ti to na desky tvého srdce,...jak je psáno....!
..............................................................................................................................................................
Žid 8:8-11:
" Ale když Bůh kárá svůj lid, říká: 'Hle, přicházejí dny, praví Hospodin, kdy s domem izraelským i s domem judským uzavřu smlouvu novou, ne jako byla ta smlouva, kterou jsem uzavřel s jejich otci v den, kdy jsem je vzal za ruku, abych je vyvedl ze země egyptské. Neboť oni nezůstali v mé smlouvě, a já jsem se jich zřekl, praví Hospodin. A toto je smlouva, kterou uzavřu s domem izraelským po oněch dnech, praví Hospodin: Dám své zákony do jejich mysli a napíšu jim je na srdce. Budu jim Bohem a oni budou m

svědek (Po, 30. 3. 2009 - 04:03)

Pro vás je myslím Ježíš Jehova, tak proč Ježíš neví o tom dni, kdežto Jehova ví?
Co když uctíváte satana, protože uznáváte jméno Hospodin, který je nejvyšší slovanský pohanský bůh? Kříž je pohanský, a vy se dál držíte, ne?
Dokud od vás neočekávám odpověď, domnívám se, že jste zapojeni nechtěně se satanem!
Zdá se mi, že jste v široké cestě, nejste pronásledováni, užíváte symboly nehodným způsobem, mícháte se do politiky. Proč nemůžete klidně používat jméno JHVH ve SZ, když tvrdíte, že už je nahrazeno? Náhodou se toho pravého jména bojíte?

Též se mi zdá, že nemilujete nepřátele, že používáte nepěkná slova proti obyčejným lidem.

Nezlobte se a předem děkuji za odpovědi.

svědek (Po, 30. 3. 2009 - 00:03)

Milko, děkuji za povzbuzení a laskavost, ale nevím jakého jsi vyznání. Jak dlouho hledáš pravého Boha? V Ježíše je třeba věřit a on se ti dá nalézt.
Mare, děkuji za pěkné vysvětlení, ale neodpověděla jsi ohledně krve, které Bůh přikázal Noemovi se zdržet. Smilstvo zdržet se ano, krev ne? JHVH nevýznamné jméno či nahrazující Ježíšem? Ve Zj. stále vzýváno jméno Jehovovo! Dle septuaginty. Nevěříš? Nemáme se zdržet židovské tradice přestat oslovit Boží jméno, ne? Asi se nějak bojíš oslovit jméno pravého Boha? Před Ježíšem klánět každé koleno znamená děkovat a chválit za toto obětavé dílo zachraňující pro celé lidstvo a tím posvěcení Božího juména. Jaké je Otcovo svaté jméno? Co to znamená odevzdat království Bohu Otci po tisíci letech? Kdo věří v krista, má věčný život. Víc už nevyžaduje, pokud uvěříme že je vyslán Bohem Otcem.

Pokora, moudros (Ne, 29. 3. 2009 - 23:03)

Je to několik málo roků zpět, kdy jsem od jednoho moudrého člověka dostal věnováním krátký příběh Muže, který sázel stromy. Podstatu i jen drobného daru od moudrého člověka málokdy objevíme v prvních hodinách či dnech. Pro mě čas pomalu odkrajoval týdny, poté měsíce a nakonec téměř 5 let k tomu, abych odhalil pravdu, díky níž se Muž, který sázel stromy, stal opravdovým silákem Božím.

Příběh cestovatele, který brázdí středohoří Francie a jehož život navždy změní setkání s mlčenlivým horalem, byl napsán Jeanem Gionem v roce 1953. Novela byla zfilmována a jejích celých třicet minut patří k nejlepším dílům světové kinematografie. Obraz velikosti a s ní svázané pokory je studnou myšlenek a pravd, kterých z příběhu můžeme čerpat plné džbery. Muž, který sázel stromy předkládá definici pokory ve své nejčistší podobě

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 23:03)

Čárky nejsou maličkost.Posudme.Byl král a dostal dopis ,co mají dělat s vězněm. král odepsal:
Zabít nelze nechat na živu(bez čárky)
.Nikdo nevěděl ,co chce král říct.Nyní si(čárku) ji doplníme:Zabít,nelze nechat na živu!Nebo?
Zabít nelze,nechat na živu.
Jedna jediná čárka změnila smysl celé věty?????

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 23:03)

pardon (milý ,Mylí anonyme,to je hrozný,stydím se)já jsem hodně vyvedená z míry.

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 23:03)

Mare,já tě mám ráda,nevěř,že jsi pro někoho jako učitel, jsi jen kladný příklad.
Nepotřebujeme učitele,protože náš učitel je Duch svatý,kterýho jsme pozvali k sobě.Škola,jak to uvádí kdosi nade mnou je pozemský ,pouze lidský příklad a co je pozemský je pozemský,co je Boží je Boží.

Návštěvník (Ne, 29. 3. 2009 - 22:03)

Mare, jak vidím ty jsi zde velkým učitelem a jiným braníš, aby měli učitele, ovšem učitel je důležitý, proč máme učitele ve školach i na vysokých školach, vždyť tam jsou dospěli lidé? Ovšem tam vyučují v souladu s tím, co je v učebnicích, ale Ty tady vyučuješ to, co není v Bibli, ale Svědkové se přesně drží Bible, jak tady pozorují každou odpověď dostaváš z Bible, je jen logické, že učitel nemůže učit to, co není v učebnici, ale i každý učitel byl jednou žakem. Podobně je to i s Bibli, abychom ji porozuměli potřebujeme pomoc, ale všechno si musíme sami ověřovat a nepříjimat to slepě, i ty Mare si měla určitě nějakého učitele, protože na takové nesmysly jsi nepřišla sama.

Návštěvník (Ne, 29. 3. 2009 - 21:03)

Wikimedia
podle kritiků je věrouka Svědků Jehovových závislá na přání a situaci v ústředních orgánech církve a nikoliv na Bibli, která je silně ohýbána podle jejich přání. Poukazováno je nejen na notoricky známé neustálé přesouvání očekávání konce světa, ale také na několikanásobné prudké zvraty v učení o morálce (u jednotlivých činů mělo být několikrát v průběhu pár let změněno hodnocení nezávadné na přečin trestaný vyloučením a zpět) a na falšování biblických textů. Nejznámější změnou v textu Bible je přesun čárky ve větě, kterou Ježíš Kristus na kříži, (ve skutečnosti kůlu, protože v původní klasické řečtině bylo použito slovo stau-ros´ které především znamená vztyčený kůl nebo sloup a neexistují žádné doklady o tom že by pisatelé Křesťanských řeckých písem toto slovo použili ve významu kůlu s příčným břevnem) pronesl k ukřižovanému lotrovi (Lk 23,43): Říkám ti, ještě dnes budeš se mnou v ráji. Jelikož je tato věta v rozporu s učením Svědků Jehovových o nebi, které má být ustaveno až po konci světa, byla v Bibli, kterou vydali Svědkové Jehovovi přemístěna čárka Říkám ti ještě dnes, budeš se mnou v ráji.

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 21:03)

Mylí anonyme,kdo ti řekl,že překlad zkoumali odborníci a kritici v tomto oboru a vyhodnotili tento překlad jako jeden z nejlepších?

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 21:03)

Milá Mare,já věřím,že tebe vede Duch svatý(ten příspěvek nade mnou je totální omyl).Až ti trochu závidím,jak jsi prozřetelná,obratná.Nékdy mám však pocit,že jsi plná víry ale uniká ti láska k nepříteli.

milka (Ne, 29. 3. 2009 - 21:03)

Prominte ,zda píši mimo momentální téma,nemám už sílu všechno číst.
Svědku,proč si hned všechno bereš osobně?
Já se už bojím ti něco napsat,abych se tě nějak citově nedotkla.Tvoje víra mi je sympatická,jsi tak krásně věrný,ale prosím věř si víc.Ty jsi jeden z mála,kdo na to má.Neboj se hledat bez otroka,já vidím,kolik citu v tobě je.Ty to pochopíš sám.
Požádej Boha JHVH,aby tě vedl,a uvidíš,jak se změní tvá vize(ohledně pochopení v písmu a orientace)),a ty budeš písmu rozumět i bez učitele.Pak budeš moct mluvit sám za sebe.
Opět se omlouvám ,nemám patent na rozum,ale u tebe to prostě tak cítím.Podle tvých příspěvků si myslím,že jsi moc hodný člověk.

Návštěvník (Ne, 29. 3. 2009 - 19:03)

Mare, ty nemáš ducha Svatého, ale satanského, protože něco takového psat jak tady píšeš tak to opravdu musí pochazet od satana, protože uctívat kříž je jako bych zbožňoval zbraň, kterou by mi někdo zabil mého syna a nic z toho, co tady píšeš nemá podklad v Bibli a navíc pořad zpochybňuješ překlad Bible Svědků Jehovových, tak si to ověř, protože tento překlad skoumali odborníci a kritici v tomto oboru a vyhodnotili tento překlad jako jeden z nejlepších, uveď nějakou odbornou kritiku na tento překlad a nejen to svoje fantazírovaní.

Mare (Ne, 29. 3. 2009 - 19:03)

Svědku, myslím, že by ses měl naučit přemýšlet nad Božím slovem sám.

Nádherný článek o Mesiáši, je opravdu důkladný a shrnující vlastně mé i články jiných , trochu jiným, ale nádherným způsobem.

Naprosto nechápu svědku, proč se nad tím nezamyslíš a místo toho pořád točíš kafemlýnkem. Otec je jiná osoba a Syn také.

Já jsem si nevšimla, že by to tady někdo z křesťanů popíral.

Jen vy nejste schopní pochopit, že Otec a Syn jsou jedné podstaty. A to Bohové.
Mezi nimi je ovšem trochu bližší vztah, protože jsou to dokonalé duchovní bytosti.
Nelze to srovnávat s padlými lidmi otcem a synem, kteří mají samozřejmě taky totožnou podstatu, a to, že jsou lidmi. Ale jinak jsou tělesně odděleni. Protože mají tělo.
Jak chceš svědku srovnávat tento tělesný a padlý vztah s dokonalým vztahem dvou duchovních osob.

Váš překlad ....veršů...kdy je psáno že Otec je v Synu a Syn v Otci.....dokonce, že my jsme v Kristu a Kristus je ve svém Otci...., jste si naprosto tělesně a účelově přeložili,....žádný jiný překlad to nemá přeloženo jako vy.....a to tak, že překládáte že Otec je..VE SPOJENÍ......

Není ve SPOJENÍ........je V NĚM::!!!

Neznám v historii žádný překlad , kteřrý by si něco takového dovolil...! Ani satanisté si to nedovolili, jen si účelově spojují verše podle své potřeby,....ale i to děláte také vy....!

Jestliže, svědku,..je někdo ve spojení,...jeho jednota je naprosto jiná,...vyjadřuje to tělesnou jednotu DUŠE A TĚLA..! !

Jako lidé jsme fyzicky rozděleni . Takže můžeme být maximálně jednotni v mysli a cítěním a v jednotě vůle, takže myslíme totožně, cítíme totožně a přejeme si vůlí totožné věci...! Toto vyjadřuje pojem...VE SPOJENÍ..!
Nemůžeme být fyzicky ..V SOBĚ....!

A tuto nemožnost, která je samozřejmě chápáním našeho omezeného TĚLA, vy podstrkujete a dokonce jste to napsali do své bible....! !

Ale duchovní bytosti mohou být v SOBĚ..!!!! A to dokonce nejen dokonalé duchovní bytosti Jako je Otec a jeho Syn,...ale i padlí duchové a démoni,....a to doufám svědku nemůžeš popřít.....!,....mohou být a to dokonce v lidech.....říká se tomu obsazení démonské...! Jak by tedy nemohl přebývat Duch svatý ...V NÁS..!

A to, že jsou v sobě, je nedělá totožnými bytostmi,...zůstávají rozdílnými osobami, splývají jen v lásce a v Duchu. Takže klidně může být jedna podřízená a jedna nadřízená, a všechny odlišnosti mezi dvěma osobami, tak jak je to vyjádřeno v Písmu...!
Hlavně mají jinou úlohu vzhledem k nám...!

Nedělám si iluze, že jste schopni toto chápat a že to pochopíš, protože to lze pochopit jen v Duchu svatém.....

Zatím, doufám, že tělesně alespoň pochopíš, že když to i vaše bible říká o Duchu svatém v křesťanech, že se nad tím, alespoň zamyslíš, zda to není možné i ve vztahu Otce a Syna...!
Nebo snad i toto místo máte přeloženo účelově, abyste nepochopili....a nevešli....!?

Boží slovo totiž říká, a doufám, že i váš překlad toto nezkreslil....že jsme chrámem Ducha svatého a že Duch svatý v nás přebývá....

V NÁS PŘEBÝVÁ...!!!!

Není VE SPOJENÍ S NÁMI.....! PŘEBÝVÁ V NÁS...!!!

Až v tobě bude přebývat Duch svatý,...pochopíš, že stejně tak Syn je ve své Otci .....!

Navíc, jsme tady už nesčetněkrát biblicky dokládali včetně autor článku o mesiáši,...že Otec dal vše svému Synu včetně svého jména Jahve, protože se v Kristu stal Otcem. Že mu dal svou autoritu svůj titul mesiáše,....a proto se překrývají překlady a je možné, aby v Joelovi se hovořilo jako o mesiáši o Jahvem a v 10.kap.Řím. mohlo být přeloženo místo o vzývání k záchraně a myšlen tím ten, o kterém ještě neslyšeli,...čili o vzývání Kristova jména k záchraně...Protože přece jméno Jahve Židé slyšeli velmi dlouho...!!!

Proto se slova o stvořiteli ....atd. překrývají s Kristem....jsou ztotožněna jména Jahve a Kristus....!

Svědku, nestačí je prosit Ducha svatého o pomoc a zůstat tělesným člověkem, v Jakubovi je to myšleno tak, že když někdo prosí,...Duch svatý je štědře dán....tak že v nás bude přebývat.....!

Taky je psáno a nebudu už citovat, protože jsme to už tady dělala mockrát,...že duch člověka je schopen zkoumat jen to, co je v člověku......ale to co je v Bohu skryto,...může a je schopen zkoumat jen a jen Duch svatý.......!!!

A ty svým duchem chceš posuzovat a zkoumat hlubiny Boží.......! To opravdu nelze.

Jistě, každý může rozumět Písmům, ale jen tak, aby ho to přivedlo k Ježíši Kristu a on ho PŘIJAL, poté podle zaslíbení začne Duch svatý přebývat v duchu člověka a ....teprve poté člověk je schopen Duchem svatým zkoumat hlubiny Boží....!

Jenže tobě někdo jakoby ukázal hlubiny Boží,.....a nejsi bez Ducha svatého schopen pochopit, ....že je to hluboce tělesné vysvětlování "hlubin Božích", včetně vysvětlení Otce a Syna.......protože lidská logika je schopná pochopit jen to tělesné,....že náš otec na zemi je vně syna a mezi nimi je jen spojení myšlenkové, citové a volní.......takže nás vidíš jako blázny , jak říká Boží slovo....že věci Ducha svatého jsou přirozenému člověku bláznovstvím.......vidíš nás jako náboženské blouznivce bez špetky lidské logiky.....!

Toto je ten způsob, kdy zbytečná moudrost vyprazdňuje Kristův kříž, který je jediný důležitý....., protože jen skrze něj se Bůh smiřuje s člověkem , jen skrze něj Bůh člověku může odpustit a začít být skrze Ducha svatého...V ČLOVĚKU...a ne ve spojení s člověkem...!

Mnohem důležitější, než se snažit pochopit tělesně Bibli a boží hlubiny.........je přijít k Bohu a říct mu prostě jako malé dítě,....nějak je to pro mně složité pochopit, jak je to s křížem a odpuštěním hříchů a smířením s tebou skrze Krista,....ale rád bych to poznal a pochopil, rád bych měl odpuštěné hříchy v Kristu Ježíši a moc rád bych se s tebou smířil....., odpusť mi Bože a vlož do mně svého Ducha, veď mně dále na každém kroku , protože už nechci žít ten svůj strašný a bezvýchodný život, ale chci přijmou a žit ten tvůj život s tebou v Božím království......!

Jak je to se Synem a Otcem,...pak pochopíš ty sám, protože podle zaslíbení tě Duch svatý uvede do celé pravdy a napíše ti to na desky tvého srdce,...jak je psáno....!

Reklama

Přidat komentář