Reklama

Existuje Bůh?

matouš (Čt, 16. 2. 2012 - 16:02)

A co je na tom příspěvku...Příspěvek má(hodně nepřímou) souvislost, s tím co dělala ten den suei. Pro ní je to důkaz tvé ďábelskosti. Ostatní by řekli náhoda, ale pro člověka v bludové náladě to do sebe zapadá jak ozubený kolečka.

Rostislavbezpec (Čt, 16. 2. 2012 - 16:02)

Na datumu se mi nelíbí...Kdes to vyhrabala?

16.2. (Čt, 16. 2. 2012 - 16:02)

A co je na tom příspěvku divného? Ten kábl,co mi doma trčí ze stropu není moc estetický,nic víc.

suei (Čt, 16. 2. 2012 - 15:02)

No, na mě si toho holka moc nevezme :-D

suei (Čt, 16. 2. 2012 - 15:02)

Na datumu se mi nelíbí tento příspěvek, ze dne, kdy jsem čistila PC, takže jsem odpojila USB kabel.

"19.11.2011 16:27 - 19.11.

Doopravdy si nedokážeš...

Lásko,ale já jsem mimo. Mimo,jako mimo dosahu USB kabelu."

suei (Čt, 16. 2. 2012 - 15:02)

Jo, závislost. Ďábelská mrcha. Hra Ega. Dám to sem, dokud mám co. Až nebudu mít co, budu jako naše datum. Židy je někdy těžký mít rád.

Zvědavec (Čt, 16. 2. 2012 - 15:02)

Já vím, že jsem slíbila,...Nevypadneš. Na diskusních fórech vzniká tvrdá závislost, dost podobná gamblerství. Je dost člověků, co do tý závislostě těžce sklouzli, aniž si to vůbec připustili.
Ty v tom Suei lítáš taky, ať si to přiznáš nebo ne. Navíc při tvý psychický mimořádnosti bude skoro nemožný s tím někdy přestat.
No co, furt lepší, než kdyby sis píchala heroin :-)

suei (Čt, 16. 2. 2012 - 15:02)

Dále je schizofrenie úžasný způsob, jak prohlédnout sféry zla. Když člověk prohlédne sféry zla, jak fungují, kde jsou jejich podstaty, s čím zacházejí a jak se pohybují v lidském světě ... když se člověk dokáže vyrovnat s tím zlem, kterému musí čelit při schizofrenii - přestane být tak zranitelný v lidském světě. Protože pochopí, kam přináležejí zlí lidé a najednou je uvidí, tak, jak jsou, v jejich ubohosti.

Schizofrenie je způsob, jak se nadobro vyrovnat se špínou, cizí i vlastní, zabouchnout za tím už dveře a jít konečně správnou cestou.

Nikdy neztrácejte naději, věřte, že pokud máte dobrou vůli, časem se otevře cesta, jak z toho ven. Nic není na věky, žádný utrpení. Já čekala 2 roky, než se objevil exorcista, než jsem na něj získala kontakt.

Bůh na vás myslí vždycky!!!!

Marek (Čt, 16. 2. 2012 - 14:02)

Matouši, já nikoho nepřesvědčuju, protože to nejde. Můžeš někoho donutit, aby něco říkal, ale nemůžeš někoho donutit, proti jeho vůli, aby si něco myslel. To nejde a proto to nedělám a nedělal bych to ani kdyby to šlo, protože není možné mít vztah s Bohem z donucení. To prostě nejde. A bez živého vztahu s Bohem se křesťanství promění v náboženství a náboženství = utrpení.
.
Já jenom předávám informace, které jsou důležité pro správné rozhodnutí a to jak se rozhodneš už je tvoje věc a tvoje odpovědnost.

suei (Čt, 16. 2. 2012 - 14:02)

Já vím, že jsem slíbila, že vypadnu, ale shledávám se tak vzácnou, že občas ještě něco konstruktivně napíšu. Už nebudu reagovat na vytáčky, budu jen a jen arogantní.

suei (Čt, 16. 2. 2012 - 14:02)

Ještě k vyprávění o průběhu schizofrenie. Kdyby náhodou se někomu něco takového stalo (a stal se tím štěnětem bez jistot - náboženských nebo ateistických) - a měl sílu a odvahu se s tím vypořádat "mystickou" cestou, tak je to boj, který člověka bezpečně zbaví všeho zlého. Není větší školy, kde se člověk v rychlokurzu naučí, jak ho negativní emoce táhnou ke dnu, jak ho jakákoliv vlastní nenávist nebo škodolibost okamžitě dohoní. Ďábelská vrstva vesmíru v člověku tahá ta jakoukoliv špatnou nitku. Takže když se chce člověk vyhrabat ze schizofrenie mystickou cestou, vyleze z ní určitě na levelu, o který by se ani neotřel, kdyby zůstal zdravý.

Jestli se vám něco takového děje, berte to jako školu, velkou duchovní školu.

V případě, kdy se schizofrenik spokojí s chabým vysvětlením, že ta oživlá cizí inteligence je jenom výmysl vlastní mysli, těžko to zvládne, protože snaha integrovat vlastní silou tu cizí inteligenci do vlastní mysli je jistě naprosto opačný proces, než co se má dělat.

Inu. Nedejte na hloupý zastaralý psychiatry. Pokud najdete osvíceného psychiatra, líbejte mu nohy :-D Trochu si myslím, že osvícený psychiatr je mýtus. Zatím tady vedou normální šamani.

Zvědavec (Čt, 16. 2. 2012 - 11:02)

Marku, ty tu tvrdíš, že "největší pitomost a drzost je to, když si někdo nalhává, že náhoda dokáže vytvořit mnohem složitější věci než člověk".
Cestou do práce na mě padla sněhová vločka.
Tak, a ty teď zalez do laboratoře s neomezeným rozpočtem a přístrojovým vybavením a zkus udělat PŘESNĚ takovou vločku, co mi roztála na nose. Zkus to a shoříš jak papírovej čert.
Takže se přestaň otírat o náhodu. Ta je mocnější než celej ten tvůj bůh :-)))

Jo, a kdyby na zemi znovu vznikal za stejných podmínek život, bude sice zhruba podobnej tomu dnešnímu, ale v detailech úplně jinej. Protože by tu zapracovala náhoda a princip neurčitosti.
I ten tvůj slavnej bůh by vypadal jinak... protože čim je systém složitější, tím víc je ovlivněn neurčitostí náhody.
Tak se toho svýho boha drž zubamanehtama, protože jak se ho pustíš, zmocní se tě existenciální hrůza. Stejná hrůza, jakou prožívá zatoulaný opuštěný štěně, zoufale toužící po bezpečí mámino cecíku.

matouš (Čt, 16. 2. 2012 - 10:02)

"Já nemám vůbec žádnou potřebu někoho o něčem přesvědčovat"

Ne? A co tady celou dobu děláš? Díky tobě vím, že motýl se vylíhne z larvy, což je jasný důkaz existence boha:-)

16.2. (Čt, 16. 2. 2012 - 07:02)

Je pravda, že když vypadnu,...Suei,nemůžeme to tu imrvére komentovat. Máme i svoje životy a někdy značně složité. Vrbu dělám samozřejmě ráda,vyslechnu. A něco se nedá věru vykládat v hospodě,ani jako dobrý židovský vtip...

Sejde se katolický kněz, mohamedán...

Sejde se katolický kněz, mohamedánský imám a židovský rabín. Baví se o víře a začnou se také bavit o síle modlitby.
Katolický kněz říká: To jsem jednou šel zaopatřovat nemocného do vzdálené vesnice. Jdu přes les, pole a louky, naráz se přihnaly mraky, šílená bouřka, průtrž mračen, nebylo kam se schovat. Tak kleknu, prosím Boha o ochranu. Naráz - všude okolo liják, nade mnou modrá obloha a já jsem v suchu došel až k cíli.
Mohamedán na to: To je nic, Tobě šlo jen o zdraví, mě šlo přímo o život. Jel jsem na velbloudu pouští. Naráz se přihnala písečná bouře, nebylo kam se schovat. Padnu k zemi a prosím Aláha o ochranu. Naráz - všude okolo bouře, nade mnou modrá obloha a já jsem v bezpečí dojel k cíli.
Židovský rabín na to: Pánové, to není nic proti tomu, co jsem zažil já. Jdu v sobotu v Paříži po hlavní ulici a naráz uvidím na zemi plnou peněženku. Chci ji zdvihnout, ale naráz si uvědomím, že je sobota - šabat a já se nesmím dotýkat peněz. Přece tam ale tu peneženku nemůžu nechat ležet. Pozvednu oči k nebi, modlím se k Hospodinu. Naráz - všude okolo sobota, nade mnou úterý.Díky Bohu.

Pochopil jsi,život je takový,jaký si ho člověk udělá sám.

Rostislavbezpec (St, 15. 2. 2012 - 23:02)

Je pravda, že když vypadnu,...Mikroflora se tu změní? Až takhle, jo?:)

Marek (St, 15. 2. 2012 - 21:02)

Borče, největší pitomost a drzost je to, když si někdo nalhává, že náhoda dokáže vytvořit mnohem složitější věci než člověk.
Mluvim samozřejmě o první formě života, kterou údajně vytvořila náhoda, ale pro lidi je vytvoření něčeho takového moc složité.

Každému kdo má všech pět pohromadě musí být jasné, že to co vytvoří náhoda, to vědci dokáží s prstem v nose a jelikož to ani vědci nedokáží, tak to náhoda určitě nemohla být.
Obživnutí neživé hmoty je totiž mnohem složitější, než si vůbec dokážeš představit.

Jinak já respektuji, že o Boha nemáš zájem a to, co jsem napsal, je určeno hlavně lidem, kteří dokáží rozumně uvažovat.
Já nemám vůbec žádnou potřebu někoho o něčem přesvědčovat. Já jenom poskytuju informace a to jak se někdo rozhodne je čistě jeho věc.

Milan (St, 15. 2. 2012 - 21:02)

Tuhle debatu už považuju za...Borče,zde je ale debata o tom zda-li Bůh existuje nebo ne,tak nerozumím tvé rezignaci. Ty jsi sem přišel přesvědčit lidi,že Bůh není? Jestliže někdo věří na základě prožitků a vlastní nevyvratitelné zkušenosti,tak si nemůžeš přeci myslet,že tvůj pohled na věc jej přesvědčí aby věřil více tobě nežli sobě. To je z tvé strany dost naivní představa. Ten kdo přeci nevěří,také těžko bez důkazů na základě toho,že je někde psáno nebo někdo něco řekl,neuvěří. K víře a poznání se dochází spíše intuitivně než rozumově. Racionální uvažování,tak jak jsme k němu vychováni a školeni,na úroveň která ji přesahuje nestačí.
Když vidíš ve velkém měřítku jak postižení lidé vstávají z invalidních vozíků,jak nemocní jsou spontáně uzdravováni,jak štěstím,úlevou a vděkem pláčí,jak se nesmírně radují. Tak tě ujišťuji,že ani tvůj racionální způsob myšlení to nebude schopen pochopit a pak díky této zkušenosti si něco uvědomíš,že to čemu jsi doposud věřil je pouze omezeno tvým vlastním chápáním,ale skutečnost před kterou v ten okamžik stojíš je zcela jiná. Pak se v tobě možná cosi změní,co změní v budoucnu celý tvůj život. Takže nemám obavy v tomto směru,že by jsi se nezměnil i když se tomu doposud snažíš všemožně vzpírat. Můžeš se tomu vzpírat jak chceš,fragment je nakonec celkem vždy pohlcen. Jak už jsem napsal,život se již o to postará.

hana (St, 15. 2. 2012 - 20:02)

Hana by si nechala dát od...spadlo ti něco na hlavu?? Proč by mě měl dávat na držku? A že bych si to nechala líbit, na to zapomeň.

Borec (St, 15. 2. 2012 - 19:02)

Největší pitomost a drzost...Jestli to, Marku, chceš slyšet ve svých vlastních termínech, tak člověka a ostatní živočišný druhy stvořila bohyně Evoluce, jejíž existence je ale prokazatelná, stejně jako způsob, jakým pracuje.

V normálních termínech se svět prostě děje. Mění svojí podobu (někdo to nazývá tvořením a ničením), ale jinak je věčnej a nekonečnej. Pro boha už vedle něj není místo. Leda když bude bůh ve světě obsaženej, to dává smysl, pak ale bude jeho součástí coby o něco mocnější bytost než člověk. Ale zatím nebyl dokázanej, ani není nikde skutečná indicie o jeho existenci ve formě aspoň vzdáleně příbuzný různým monoteistickým náboženstvím. A už vůbec nemluvím o tom, že bysme si takovou bytost mohli spojovat s pošahanýma mýtama nějakých pouštních pastevců.

suei (St, 15. 2. 2012 - 18:02)

Poslyš, ty seš do sebe...Hana by si nechala dát od tebe přes držku, proto bejby

Reklama

Přidat komentář