Reklama

Existuje Bůh?

Ynnos (Pá, 20. 8. 2004 - 23:08)

Ano, Ježíš nebyl dokonalý.Ježíše neuznávám o nic více nežli Buddhu. Myslím, že byl pověřen Bohem, aby nám předal jeho poselství. Stejně jako mnoho dalších po něm. Nemyslím že byl o něco dokonalejší než Buddha nebo kdokoli z jiných velkých světců.

j. (Pá, 20. 8. 2004 - 22:08)

Jaga: I Ježíš, když přišel do Jeruzaléma, se rozzlobil a zpřevracel kupcům jejich stoly v chrámu...Ynnos - Ježíš byl nedokonalý???j.: Spravedlivý hněv je někdy potřeba. Kupčení do chrámu Nejvyššího nepatří!Na takovém jednání není vůbec nic špatného, to jen chrání čistotu chrámu, který má patřit Nejvyššímu.Ynnosi, Ježíš byl podle Vás nedokonalý? A uznáváte Ho za část Boha, za Božího Syna?Samozřejmě myslím jinak, než že jak píšete jsme všichni jeho částí.

Ynnos (Pá, 20. 8. 2004 - 22:08)

Omlouvám se Bluegrasshopperovi, že jsem z něj uděla bluegrassshopera.Rozdíl jednopísmenkový ale významově velký.

Ynnos (Pá, 20. 8. 2004 - 22:08)

Přehodil jsem "odsuzovat" a "posuzovat", omlouvám se.

Ynnos (Pá, 20. 8. 2004 - 22:08)

Takže to rozdělím:bluegrassshoppere(uf): Zdá se mi že víc napadáš nežli přemýšlíš.j.: Trochu jste to překroutila, vlastně ne trochu, ale dost.Vy jste moje "odsuzovat" překroutila na Vaše "posuzovat" a na tom postavila celý odstavec, zvláštní. Posuzovat je podle mého vytvářet si na věc názor a případně se poučovat.Vaše představa o Bohu je jen o něco mírnější nežli nám dává církev.Nesouhlasím s Vámi. j.: Jak to víte, že Bůh nechce, abychom ho uctívali?já: Nevím, ale věřím v to.Jak vy VÍTE, že chce?Co se týče přikázání už jsem se vyjádřil. A co se týče Bible, rozhodně není bezchybná.Zdá se mi že ji sepsala církev.j.: Rovnocenní Bohu, také býti bohy? Tak to v žádném případě nechci a ani nikdo z lidí býti nemůže (tak to cítím já). Jsme na to příliš maličcí, jsme jiného druhu. já: Hmmmm, zase jste mě nepochopila.Jsme jiného druhu? My jsme totiž vznikli z Boha, a Bůh je v nás. Bůh jako hmota existuje jen v tom, co stvořil, tudíž v nás (a všem ostatním co stvořil).j.: Chcete být rovnocenný Bohu? Chcete, aby z Vašeho vyzařování povstalo celé stvoření, všechen život ...??já: To už se stalo, neprožiju to znovu i kdybych se stal Bohem. Ale pokud bych mohl, tak ANO. Chtěl bych, aby z Mého vyzařování povstalo celé stvoření a všechen život, kdo by nechtěl?Musí to být bezva ne?Myslím, že by to bylo to nejlepší co by mě mohlo potkat.Pro Vás je to asi příliš velká myšlenka, přece jen nechcete být Bohem a tudíž byste asi ani nechtěla toto. Myslím, že Boha podceňujete.Jaga:Přesně tak :)Ani Ježíš nebyl dokonalý.Co se týče toho, jak jste mě pochopila, s tím že Bůh sídlí v nás a s naším zdokonalováním se zdokonaluje i on (nezdokonaluje se, poznává se skrze nás, uvědomuje si co stvořil,)až ke splynutí s ním, tak jste mě pochopila naprosto správně.

bluegrasshopper (Pá, 20. 8. 2004 - 21:08)

Jaga

jaga (Pá, 20. 8. 2004 - 21:08)

Gottovy písně jako vyjádření boží lásky? Hah, opravdu vtipné, moc jsi mě pobavil, upřímně!j., máme podobné smýšlení, ale má víra asi nestojí tolik na křesťanství jako tvá. Jistě uznáváš přítomnost Boha - Ducha svatého v člověku. Ynnos má ale na mysli asi něco jiného, jestli to správně chápu. To, že Bůh nejenže sídlí v lidské bytosti, která ho může procítit např. v hluboké meditaci - budhisté - ale že se mu během své cesty přibližuje prostřednictvím reinkarnací, stává se stále vyspělejší bytostí, prochází mnoha světy, až s Bohem splyne. Třeba vykládám Ynnose úplně blbě, ale mně se cesta k Bohu jeví právě takto.Moc vám doporučuji přečíst si úryvek z knihy A.P. Tycha Tak mnoho cest. Je dostupný na netu, když si jméno knihy zadáte do vyhledávače. Nedejte se odradit nadpisy ani délkou textu a zkuste to pročíst celé. Je to text o současných duchovních tendencích lidstva, který mi osobně mluví přímo z duše. Mějte se krásně.

j. (Pá, 20. 8. 2004 - 20:08)

j.: ale, blue..., není to vše tak jednoduché, je to dost propletené a my z našeho současného obzoru to celé nepřehlédneme. Nám ani nepřísluší to posuzovat. Ynnos: Nemáte pravdu. Nám PŘÍSLUŠÍ to posuzovat. Když ne nám tak komu?j.: SVÉ činy máme posuzovat, spíše prociťovat, vyhodnocovat - něco jsem udělala takhle a pak to dopadlo špatně, to už raději ne ...Ale činy ostatních, podle mého názoru, nemáme moc posuzovat a hlavně ne odsuzovat!My nejsme soudci, my nejsme bez viny, takže nemáme odsuzovat, ale podat pomocnou ruku, kde to jde a nebo podpořit aspoň myšlenkou, to jde všude. "Hrabat" se v činech někoho jiného (když nás neprosí o pomoc, o radu), se mi moc nelíbí, je to jeho život, jeho činy, jeho zodpovědnost. Nejsme v jeho kůži, nevíme, co vše ho ovlivňovalo, neznáme dopodrobna jeho nitro. Bylo by nám to příjemné, kdyby to někdo dělal s našimi činy, posuzoval je, když o tom moc neví? Mně ne. Jasně, když vidíme krásný čin, tak proč ho nepochválit a nepodpořit tak ještě více toho dotyčného. "Soudcem" je dokonalost zákonů Božích. Každý sám je strůjcem svého štěstí, zákony Boží mu pak přináší naplnění jeho setby.Takhle nějak jsem to myslela, když jsem psala, že nám to nepřísluší posuzovat. Jak píše Jaga, také prostě z našeho pohledu vše, co se toho týká, nevidíme, nepřehlédneme. Ynnos: Bůh nás nebere za své podřízené a NECHCE, abychom ho uctívali. On NEPOTŘEBUJE žádné slepé stádo oveček které bude bez rozpaků plnit jeho příkazy. Bůh si přeje, abychom mu byli rovnocení. Je to těžké si představit, ale On z nás chce Bohy jako je on sám. Nechce nám vládnout.j.: Jak to víte, že Bůh nechce, abychom ho uctívali? Co znamená první přikázání, to nejdůležitější? Můžete mít takovéto přesvědčení, já zase mám jiné. Já bych se ráda dopracovala k tomu, abych celým svým bytím děkovala a uctívala Toho, kdo nám vše krásné dává, kdo nám dal život, kdo je tak dokonalý, spravedlivý a láskyplný. Žít tak, jak je to v Jeho vůli, v souhlase s Jeho dokonalými zákony. Když jdeme proti nim, nedivme se, že narážíme a bolí to. Když ale půjdeme s nimi, budou nás ve všem podporovat a povznášet... Vím, cíl daleký a chtění někdy ne tak silné ... Jistěže Bůh nepotřebuje slepé stádo oveček. Myslím, že bychom se měli vyvíjet v svobodné, radostné, láskyplné bytosti, poznávající vůli Páně a svobodně se pro ni rozhodující, třeba pro jeji krásu, spravedlnost a dokonalost. Slepé stádo se dá snadno svést z dobré cesty. Přemýšlejme, vyciťujme sami, zkoumejme, jestli s předloženým můžeme souhlasit. Rovnocenní Bohu, také býti bohy? Tak to v žádném případě nechci a ani nikdo z lidí býti nemůže (tak to cítím já). Jsme na to příliš maličcí, jsme jiného druhu. Chcete být rovnocenný Bohu? Chcete, aby z Vašeho vyzařování povstalo celé stvoření, všechen život ...??

bluegrasshopper (Pá, 20. 8. 2004 - 19:08)

j."ocitneme se tam, kam patříme" Myslíte tím tedy něco jako nebe/peklo nebo něco jako setkání s bohem?"my nejsme naše tělo"Třeba nejsme jen tělo.Chtěl bych se vás na něco zeptat:Věříte v to,že se člověk vyvinul z opice?Já nejsem proti potratům.A o euthanasii si díky Ale tvořim názor.Trochu se divím že tady nikdo na euthanasii svůj názor nezměnil.Po tom příspěvku nahoře(předchozí stránky) mi připadá docela zbytečný se dohadovat jestli je to utrpení tolik nutný aby se člověk "poučil",ale třeba si člověk v bolestech uvědomí že udělal něco špatně(nebo spíš že jeho okolí udělalo něco špatně),což je ohromně ohromně důležité aby člověk pochopil že není tak dokonalý jako bůh,proto si zaslouží zemřít.(ne?)....re:Jaga:Třeba jste to tak nemyslela,prostě jsem to s tím netolerantním řidičem pochopil tak jak jsem to pochopil..re:j.,Ynnos:Posuzovat co? Jsou jen věci myšlený s dobrým úmyslem nebo zlym úmyslem.Co posuzovat.....re:Ynnos,Jaga:Jo,člověk by si měl uvědomit že někdy jedná sobecky,jen jsem prostě myslel(a třeba jinak pochopil) že to vidění krásna a mluvit jen o krásných věcech je někdy až otupělý....radši slyšim upřímný křik metalového zpěváka než písničky o lásce od Gotta..

Jaga (Pá, 20. 8. 2004 - 16:08)

Ahoj Ynnosi, náhodou jsi to napsal dobře a já myslím, že máš pravdu. Tedy aspoň do určité míry a v tom se možná naše pohledy liší. Právě v té míře, kterou si každý musí stanovit sám podle svého temperamentu, zkušeností, stupně poznání a schopnosti pracovat s emocemi. Samozřejmě že tím, že se člověk snaží zlepšovat či ovládat své chování, přenáší své přesvědčení získané prostřednictvím znalostí do praktického života. To je opravdu důležité a nezbytné a máš pravdu v tom, že časem se mu to dostane pod kůži a zcela takový model přijme za svůj. Ale zpátky - jde právě o tu míru, o to, co je schopen zvládnout bez toho, aby sám sobě ublížil. Vím, o čem mluvím - sebezapření v oblasti emocí se může stát jedním ze spouštěčů nemocí, a to i duševních. I Ježíš, když přišel do Jeruzaléma, se rozzlobil a zpřevracel kupcům jejich stoly v chrámu...

Ynnos (Pá, 20. 8. 2004 - 16:08)

Teď napíšu něco, s čím asi nikdo kromě mě nebude souhlasit.Abychom se změnili k lepšímu, tak se MUSÍME chovat dobře VĚDOMĚ.Vím že není lehké si to představit, jde o to že to vlastně není chování podle hlasu srdce (v tom případě může být něco špatně, protože pokud je dobré chování v rozporu s hlasem srdce, není hlas srdce to nejlepší, tím myslím v té dané situaci, ne obecně).Pokud necháme projet toho řidiče nebo o čem to byla řeč, jen proto že si uvědomíme že bychom měli, je to správné. Pokud nad každým svým rozhodnutím budeme přemýšlet a nezachováme se spontánně ale "správně", po nějaké době takový styl chování přijmeme za svůj a tudíž se budeme chovat lépe a o to budeme lepšími lidmi.Nepleťte to prosím s chováním stylu:"Přečetl jsem v knize o bohu, že se mám zachovat správně tak to udělám" s tím správným, tedy"" Přečetl jsem si v knize o bohu, že se mám zachovat správně. Proč to ale mám udělat? Co se změní když to udělám tak jak mám a ne tak jak to CHCI udělat? Jde tam o to, že o tom musíme PŘEMÝŠET, jinak to opravdu o ničem nebude.Možná si říkáte že je to moc umělé a nepřirozené a že bychom se zlepšili i bez toho. To je pravda, avšak s tím rozdílem, že nám to může trvat několik životů namísto jednoho.Uvědomte si ,že můžeme dosáhnout mnoho, a tudíž toto možné je.

Jaga (Pá, 20. 8. 2004 - 09:08)

Omlouvám se, omylem jsem přiřadila výrok Ynnose blue-ovi.

Jaga (Pá, 20. 8. 2004 - 09:08)

Ahoj, zdravím všechny. I já bych si pro zjednodušení dovolila použít kopie z úryvků:Jaga: "Myslím, že je to nelehká a hlavně dlouhá cesta se k tomuto postoji dopracovat tak, aby člověku vycházel opravdu ze srdce."Blue: Tak tohle....ne.Nemyslim si že by se měl člověk sám nutit do doho co necítí.Těžko budete někdy milovat netolerantní lidi nebo lidi o kterých víte že lžou.A jestli jo,tak jen díky tomu že si přečtete milion knížek o poznání boha."Milý blue, ty sis přečetl jen tu jednu větu? To, co říkáš, jsem jinými slovy řekla taky - právě že nikam nevede, když se člověk chová určitým způsobem jen proto, že si někde přečetl návod. Myslela jsem tím, že k jistému postoji, který stojí na pevných základech a vychází ze srdce, se člověk může dopracovat jedině zkušenostmi a vlastním poznáním.Nevytrhuj prosím věty z kontextu jen proto, abys mohl oponovat.j.: ale, blue..., není to vše tak jednoduché, je to dost propletené a my z našeho současného obzoru to celé nepřehlédneme. Nám ani nepřísluší to posuzovat. blue: Nemáte pravdu. Nám PŘÍSLUŠÍ to posuzovat. Když ne nám tak komu?Bůh nás nebere za své podřízené a NECHCEMyslím, že pravdu máte oba :) J. v tom, že nám to nepřísluší posuzovat Z NAŠEHO SOUČASNÉHO OBZORU, tedy nepřísluší možná není to správné slovo, ale my všechny naše skutky zde na Zemi prostě neobsáhneme. A Ynnos má pravdu v to, že je to právě na nás, zamýšlet se nad našimi skutky. Jednotlivě je to asi možné, ale v celé šíři to podle mě pochopíme až na druhém břehu. Protože, jak říká j. - dobrý nebo špatný dopad skutku nemůžeme spatřit teď, v celé jeho šíři.

Ynnos (Pá, 20. 8. 2004 - 09:08)

.: ale, blue..., není to vše tak jednoduché, je to dost propletené a my z našeho současného obzoru to celé nepřehlédneme. Nám ani nepřísluší to posuzovat. Nemáte pravdu. Nám PŘÍSLUŠÍ to posuzovat. Když ne nám tak komu?Bůh nás nebere za své podřízené a NECHCE, abychom ho uctívali. On NEPOTŘEBUJE žádné slepé stádo oveček které bude bez rozpaků plnit jeho příkazy. Bůh si přeje, abychom mu byli rovnocení. Je to těžké si představit, ale On z nás chce Bohy jako je on sám. Nechce nám vládnout.

Ynnos (Pá, 20. 8. 2004 - 09:08)

.: ale, blue..., není to vše tak jednoduché, je to dost propletené a my z našeho současného obzoru to celé nepřehlédneme. Nám ani nepřísluší to posuzovat. Nemáte pravdu. Nám PŘÍSLUŠÍ to posuzovat. Když ne nám tak komu?Bůh nás nebere za své podřízené a NECHCE

j. (Pá, 20. 8. 2004 - 01:08)

Alo, s těmi hospici - ti přece zakládají lidé, kteří chtějí pomáhat druhým. Je tam snad láskyplnější přístup než v průměrné nemocnici.Snad také lidi připravují na odchod, převádějí na druhou stranu. Asi jak kde. To i v některých nemocnicích.

j. (Pá, 20. 8. 2004 - 01:08)

Alo, máte právo na své názory. Já mám zase jiné. Každý člověk je individualita, ale přece na druhou stranu jsme si také všichni v něčem podobní. Třeba tím, že chceme být šťastní, ... S tou pečovatelkou - jistě nepomůže člověku, když mu budeme jen rozumově vysvětlovat, co dělá špatně a že za to pak musí trpět. Je potřeba hlavně ukázat cestu z toho ven. Člověk sám by měl projít své činy, co z nich měl udělat lépe. (Ale toho je, to já nedávno procházela, a toho bylo! :-))

j. (Pá, 20. 8. 2004 - 00:08)

blue:To o tom že vraha zajede auto podle toho jak dá na své svědomí....spadlá propiska....(hmm)....znal jsem mírumilovného člověka,měl dva syny,v autě zemřel on i jeho syn....byla To náhoda.smutná a zbytečnáKdyž v hladovějící africké rodině umře hlady jedno z deseti dětí,řekněte že potřebovali stmelit rodinu j.: ale, blue..., není to vše tak jednoduché, je to dost propletené a my z našeho současného obzoru to celé nepřehlédneme. Nám ani nepřísluší to posuzovat. Já jen píši o některých zákonitostech, které myslím mohou dost pomoci, když o nich víme a zařídíme se podle toho místo abychom šli proti nim. A jestli to tak je, si můžeme sami vyzkoušet ve svém životě, na svých prožitích, když je více pozorujeme, prožíváme, ptáme se, hledáme, ...

j. (Pá, 20. 8. 2004 - 00:08)

blue: Podle vás je další existnencí další život na zemi nebo někde v ráji?j.: Než budeme v ráji, to dá práce! :-) Jestli to vůbec dokážeme.Po smrti pozemského těla prostě pokračujeme dál, ocitneme se tam, kam patříme podle svého současného stavu, podle toho, co jsme si předtím svými činy vytvářeli. Později nám třeba bývá poskytnuta šance - další život zde na Zemi. blue: Proč ješte existovat někde jinde?j.: Život jednoho pozemského těla nemůže trvat věčně, je stavěno nyní na takových 120 let přibližně, myslím. Má tím všechno skončit? My nejme naše tělo. Říkáme - to je můj dům, moje auto, moje tělo. Jsem já ale můj dům, moje auto, moje tělo? Ne, já je jen používám po určitou dobu. Proti potratům jsem také.blue: Rakovina...já to spíš myslel tak že k čemu je vám zjistit příčinu rakoviny když už jí máte? J.: Hlavně k tomu, abychom to mohli pochopit, změnit to, co bylo špatné, abychom se opět mohli vyléčit. Když odstaníme tu příčinu, když pochopíme, co nám chce nemoc říct, tak (pokud není ve velmi pokročilé fázi) zase může odejít, když splní svou úlohu - poučit nás. blue: Takže když vám řeknu že jsem ze střední vrstvy a co mě baví a co ne,tak mi řeknete kdo jsem byl v minulym životě?j.: Ne, to Vám neřeknu, nejsem jasnovidec a ani se to tak kvůli zvědavosti raději nemá říkat.Když to budete mět vědět, přijde to k Vám samo - v pravý čas.Milovat bližního - co je to láska? Jedna definice lásky je: Láska je dávat, dávat druhým to, co jim prospívá.A to, co prospívá, ale nemusí být to, co se druhému líbí, ale to, co z všeobsáhlého hlediska je k jeho dobru, k dobru celého světa.Tak můžete mít rád všechny, přát jim dobré, chovat se k nim tak, jak cítíte, že je to pro ně opravdu k užitku.

ala (Čt, 19. 8. 2004 - 21:08)

j. nevi, ak se muzes domnivat, ze v hospicovych domech maji lide dustojne doziti. Tak jsou odlozeni lide, odstrceni umrit dostatecne daleko od sve rodiny pratel. Jsou krmeni hadickama, pokakavaji se, pocuravaji. Jedinym jejich projevem je jen hrozte stenani. Je videt, ze jsi se jeste nesetkala s opravdovym utrpenim v nemoci, protoze je neeticke tyto lidi nechat tak hrozne opravdu hrozne dlouho umirat. Leccos bych Ti mohla uz povedet ze sve vlastni zkusenosti. Ja osobne se zabezpecuji, sby az to bude opravdu uz jen nesnesiteln, ponizujici, abych jeste trochu dustojne odesla. Skoda, ze to neni legalne uzakonene, nemusela bych se tak obavat konce. Nechavat nekoho trapit je ta nejhroznejsi nejzvrhlejsi vec. Proc sve zvireci milacky nechame uspat a my lide si pri hre na "etiku" nechavame sve blizke tak nesnesitelne umirat. V divoke prirode nikdy utrpeni netrva dlouho, proc? protoze to nema smysl.

Reklama

Přidat komentář