Reklama

Existuje Bůh?

Biblia písaná j (St, 29. 2. 2012 - 16:02)

Fajn Vždyť to píšu,...Pre Hmm aj Hanu a tých, čo vedia oceniť: JOZEF SCHERESCHEWSKY - BOL ŽÍD a "kresťanstvo" preskúmal a PRIJAL ako dospelý. Napokon sa stal MISIONÁROM v Číne.Tam sa podieľal na mnohých prekladateľských projektoch, ktoré sa začali v r.1866 a pokračovali V PRVÝCH ROKOCH 20. STOROČIA. Pretože bol Žid, HEBREJČINA mu bola bližšia než jeho kolegom - učencom. Bol POVERENÝ PREKLADOM CELÝCH HEBREJSKÝCH PÍSIEM. Húževnato pracoval "25 ROKOV, aby preklad dokončil." Následkom choroby OCHRNUL A MOHOL PÍSAŤ LEN NA STROJI A PRSTOM. --- tááák, ja si doceňujem tohto výnimočného člloveka, klobúk dole pred JEHO VIEROU - skutočne znášal OSTEŇ V TELE /podobne ako apoštol Pavol/ - VIEROU A LÁSKOU K BOHU A ĽUĎOM "DIELO = PREKLAD" dokončil. O čo viac je cennejší TENTO ČLOVEK v Božích očiach.--- Čo myslíte,urobil radosť Bohu ? Určite áno. Biblia dáva zmienku "Buď múdry, syn môj, a rozradostňuj moje srdce, aby som mohol dať odpoveď tomu, ktorý sa mi vysmieva"/Príslovia 27:11/- človek svojou vierou a láskou aj v utrpení povedzme dokočí, čo je Bohu milé. Jozeph Schereschewsky vykonal službu nadmieru Bohu prijateľnú,vierou a láskou.Dal odpoveď S-D a tretine padlých anjelov, ako miluje Boha napriek "telesnému doživotnému súženiu, a preklad "dokončil"/

29.2. (St, 29. 2. 2012 - 13:02)

hele, ne abys prorokoval, že...A po nás potopa. To už potom nebudou muset vyšetřovat tu svatozář...

Hmm (St, 29. 2. 2012 - 12:02)

hele, ne abys prorokoval, že...Neboj, jsem jako bible; předestřel jsem bububu, neřekl jsem kde a kdy to bude.
Což je stejný, jako kdybych neřekl vůbec nic.
Hezkej den, jdu dělat něco rozumnějšího :-)

hana (St, 29. 2. 2012 - 11:02)

Fajn Vždyť to píšu,...hele, ne abys prorokoval, že se probudí k životu dávno spící sopky. Blízko nás jedna taková je.

Hmm (St, 29. 2. 2012 - 10:02)

Pre Hmm : ŠOA = HOLOKAUST. V...Fajn Vždyť to píšu, najednou jde o slovíčka... ale sám výraz je natolik obecný, že pod něj lze schovat cokoliv. I jezdce na červený hajtře... přímo psychedelickej výjev.

A jak prorokuju, to strašný zemětřesení natuty bude!
Jsem stejně přesnej a spolehlivej prorok jako celá ta svatá bible!

hana (St, 29. 2. 2012 - 10:02)

Pre Hmm : ŠOA = HOLOKAUST. V...já v tom teda shodu nevidím. Podle mě spustošení/ zničení/ a pronásledování je něco jiného.

Anna (St, 29. 2. 2012 - 10:02)

Anno, Anno, fakt přesná...Pre Hmm : ŠOA = HOLOKAUST. V hebrejčine ŠOA - spustošenie, zničenie. Holokaust - nacistické prenasledovanie Židov.

Hmm (St, 29. 2. 2012 - 09:02)

Pre Hmm - samozrejme, bol...Anno, Anno, fakt přesná proroctví... z takového symbolického galimatyáše lze při dobré vůli a dostatečně bujné fantazii vybájit cokoliv.
Na jedný straně biblopraštěnci berou slovo od slova jako nějaký paragrafovaný znění zákona a jak se to nehodí, tak je všechno najednou symbolický a musí se to vykládat obrazně a tak nějak podle ničím nepodložený víry.
Jenomže skutečnost je taková, že v KL Auschwitz ani v KL Birkenau nebyl zadokumentovaný ani jezdec na červeným koni, ani cokoliv, co by se tomu byť jen vzdáleně podobalo.
Stejně tak meč, ať už do nějaké pochvy zastrčený nebo vytažený, nebyl tím, co by dominovalo oboum těm evropským světovým válkám.
O říších Nového Světa a jejich vzestupech i pádech v bibli samozřejmě ani ťuk. To samý platí o Indii, Čině, Japonsku...
A že bible předpovídá zemětřesení? To předpovídám taky, a nemusím kvůli tomu bejt biblickej prorok. Takže tady a teď tvrdím, že v budoucnu přijde strašlivé katastrofální zemětřesení a hrůzná až apokalyptická sopečná erupce. Akorát neříkám kdy a kde - jenže to bible taky nijak nespecifikuje... takže co?
Celá ta slavná bible, to údajný "slovo boží", je dobrá tak akorát jako jeden z historických pramenů k dějinám jednoho národa Blízkýho Východu.
Neberu ti tvojí víru, ale ty mi nech mojí skepsi, co se všech těch "důkazů boha" týká. V boha, bibli atd můžeš mít tak akorát iracionální víru. Jestli ti v životě pomáhá, je to fajn. Stejně jako jiným pomáhá víra v homeopatika nebo "energetický čakry". Ale snažit se protlačit víru racionálním sítem nebo dokonce přes "vědecký důkazy", to už je vědomý či nevědomý podvod. Víra a rozum jsou "množiny, co nemají průnik".

Anna (St, 29. 2. 2012 - 00:02)

"Pojem byť vyhlásený...Matúš,tak ako láska nieje sex, ale vnútorný stav,tak je to podobne s vierou. Je to vnútorný stav,nielen uctievanie jediného pravého Boha-návšteva sály Kráľovstva, alebo počet hodín v službe... Mnohí, môžu skutočne prejaviť aj LEN VNÚTORNÝ POSTOJ, a trebárs nič viac.Źe prečo ? No to je práve to, lebo tu máme to "neviditeľno-padlí anjeli"- a dosť dajú mnohým zabrať, a človek nemôže... To porovnávanie je ľudské, a je to skutočne neporovnateľné,nezmerateľné nami - "viera". Niekedy sa z veľmi slušného človeka "vykluje darebák čo povedzme doma týra svoju manželku", a naopak. Povedzme, poznám skutočne jedného nadmieru veľmi múdreho, sčítaného mladého pankáča-vlasy prefarbené-stoja no vieš ako, pije, fajčí-ničí sa. A pritom, ak by som potrebovala pomoc, bol by prvý-viem to.Takto vystrája, lebo má veľa v hlave- nedokáže nájsť si tu svoje miesto. Ráno denno-denne od štvrtej do šiestej číta. Ten počet prečítaných kníh-rôzne- sa nedá ani spočítať.Dokáže na každú tému do detailov rozprávať--- to skutočne je nami nezmerateľné=neporovnateľné to naše "ja" -"srdce"-číta v ňom jedine Boh.--- Samozrejme, že Biblia píše, že viera bez skutkov je mŕtva. --- robme všetci to, čo možme---A myslím si, že "láskavosť" môžme prejaviť všetci, ak už nič viac. Stále si hovorím sama, že musím byť láskavejšia, o to sa snažiť.

Anna- Biblické (Út, 28. 2. 2012 - 23:02)

Bible předpověděla pád...Pre Hmm - samozrejme, bol napríklad predpovedaný holokaust asi takto : Zjavenie 6:3,4 - symbolický jazdec na červenom koni - predpovedaná vojna. Odníme mier nielen niekoľkým národom, ale zo "zeme", takže sa budú ľudia navzájom zabíjať.V roku 1914-1918 bola 1. SVV-totálna vojna v celosvetovom meradle. A 2.SVV urobila z prvej trpaslíka, bola 4x náročnejšia na životy a ničenie. A prorocký "Veľký meč" "nebol od tej doby schovaný do pošvy."---- Ježiš predpovedal, že po symbolickom jazdcovi s veľkým mečom, bude následovať ďalší jazdec, ktorý znázorňuje nedostatok potravín. /Zjavenie 6:5,6 Matúš 24:7 /--- Morové nákazy- /Zjavenie 6:7,8 Lukáš 21:11/---Veľké zemetrasenia /Matúš 24:7 Marek 13:8 Lukáš 21:10,11/--- Svetová zmena,ktorú spôsobí Božia moc prostredníctvom kráľovského panstva jeho syna Ježiša Krista /Lukáš 21:31, Daniel 2:44,7:13,14/..../ a mnohé iné ako Veľké súženie a Armagedon/

Proroctvo : &qu (Út, 28. 2. 2012 - 23:02)

BABYLON - leží neďaleko od Bagdadu - jeho zrúcaniny. / bibl. knihy Jeremiáš 51:37, Izaiáš 13:20-22, 14:22,23/-----------Národy, ktoré zmizli :Moabiti,Amoniti,Edomiti /bibl.knihyJeremiáš 49:17,18 Sofoniáš 2:9/- ich koniec nenastal pred dokončením Hebrejských písiem, ale o stáročia "neskôr"--------/Biblia skutočne nieje knihou výmyslov, ak si človek dá námahu a skúma /

Rostislavbezpec (Út, 28. 2. 2012 - 23:02)

Kde je Suei? Snad ji neblokli a neumí si s tím poradit:)

Prorok Daniel a (Út, 28. 2. 2012 - 23:02)

Keď boli Židia v babylonskom vyhnanstve, dostal prorok Daniel videnia o budúcnosti. Tieto videnia predpovedali pochod svetových veľmocí v nadchádzajúcich stáročiach. Daniel predvídal pád Medo-Perzskej ríše, ktorá bola vo videní znázornená dvojrohým baranom /dvojveľmoc/.Daniel predpovedal, že jej porážka bude výsledkom bleskového prepadnutia, ktoré vykoná Grécko, predstavované kozlom s veľkým rohom /Daniel 8:1-7,20,21/"A kozol sa potom choval nanajvýš naduto, ale akonáhle sa stal mocným, veľký roh sa zlomil a na jeho miesto nápadne narástli štyri, k štyrom vetrom nebies."/Daniel 8:8/--- Chlpatý kozol predstavuje gréckeho kráľa, a veľký roh, ktorý bol medzi jeho očami, predstavuje prvého kráľa. A pretože bol zlomený, na jeho mieste povstali štyri, to sú 4 kráľovstvá z jeho národa, ktoré povstanú, ale nie s jeho silou.--- "Jeho kráľovstvo bude porazené a rozdelené k štyrom vetrom nebies, ale nie jeho potomkom, ani podľa veľkej moci, s ktorou on panoval. /Daniel 8:21,22 11:3,4/--- Podľa dejín Gréckej ríše sa stalo: Zhruba po dvoch storočiach nadvlády prepadol Medo-Perzskú ríšu bleskovým ťažením Alexander Veľký, ktorý stál na čele gréckych vojenských síl.Zničil Medo-Perziu ako svetovú veľmoc v r.331 pnl. Keď sa usiloval o to, aby dobytý Babylon urobil svojím hlavným mestom, padol Alexander za obeť malárii a zomrel r.323 pnl vo veklu 32 rokov. ZOMREL PODĽA PREDPOVEDE, "akonáhle sa stal mocným" ako svetový vladár ! Mal malého syna s princeznou Roxanou a nemanželského syna s Barsinou.Podľa videnia, že kráľovstvo pripadne "nie jeho potomkom, ani podľa veľkej moci, s ktorou on panoval."Napriek tomu, že sa Alexandrov brat a synovia snažili ovládnuť kráľovstvo nemali úspech.Počas niekoľkých rokov po Alexandrovej smrti a rozhodujúcej bitke pri Ipse, bola jeho ríša rozdelená medzi štyroch generálov:Seleukos Nikator,Kassander,Ptolemaios Lagos a Lysimachos.Avšak žiaden z nich nemal takú moc, ako sa predpovedalo, aká patrila prvému kráľovi Alexandrovi. --- DANIELOVE PROROCTVÁ biblicky osvietili tieto svetové udalosti --- "200 rokov skôr, ako sa stali"--- DANIEL PRIPÍSAL ZÁSLUHU BOHU A UZNAL,ŽE PLNE NEROZUMIE URĆITÝM PROROCTVÁM, KTORÉ MU BOLI ODOVZDANÉ "A ja potom som počul, ale nemohol som porozumieť." /DANIEL 12:8/

Hmm (Út, 28. 2. 2012 - 23:02)

Boh sa zjavuje ako...Bible předpověděla pád říše blablabla... blbost, na to se dá napasovat cokoliv. Jestlipak ta slavná bible předpověděla pád říše Aztéků a Inků, pád říše Byzantské, nacistický holokaust... celá ta slavná bible je hodnověrná asi tak jako Staré pověsti české.

Význam biblický (Út, 28. 2. 2012 - 22:02)

Jakože rómům se zatoulalo...Boh sa zjavuje ako ten,"ktorý zjavuje od začiatku koniec a od dávna veci, ktoré sa ešte nestali" /Izaiáš 46:10/---- Biblia predpovedala STÁROĆIA DOPREDU napr.Pád Babylonu nastal v roku 539 pnl.,asi 50 rokov po Jeremiášovom proroctve, a 200 ROKOV PO dňoch proroka Izaiáša ! /Jeremiáš 25:1,2 8-11, 2.Paralipomenom 36:20,21, Izaiáš 24:1-3, 39:3-7, 47:5 /

hana (Út, 28. 2. 2012 - 10:02)

Rosťo, Mare má..."Neverci nemôžu tomuto porozumieť. Ja tomuto rozdielu rozumiem..."

Je hezké, jak nám to tady ve své skromnosti už po několikáté opakuješ.

28.2. (Út, 28. 2. 2012 - 10:02)

Jakože rómům se zatoulalo...Náhodou doporučuji ten kontrast,kdo to ještě neviděl.Spišský hrad a jeho podhradí,tam nemají možná ani elektriku.Jako Národní památka,unikát! Vzala jsem tam děti,aby viděli,jak hluboko může člověk klesnout...

matouš (Út, 28. 2. 2012 - 09:02)

"Pojem byť vyhlásený za spravodlivého vierou, nie skutkami ako píše Písmo, aj Mare,je skutočne pravda".

To znamená, že stačí věřit v toho správného boha a pak už je jedno jaký ten člověk je? Je jedno jestli je dobrý nebo hajz, důležité je uctívat boha?

matouš (Út, 28. 2. 2012 - 09:02)

Matúš, príležitostne -...Jakože rómům se zatoulalo děcko a svedli to na jehovisty? Takhle v minulosti byli nařčeni Židé, že unášejí lidi a rituálně je obětují.
Nedivím se, že tam už nezvěstuješ evangelium boží. Kdyby se na tebe vrhlo osazenstvo osady, tak by ti asi karate a džiu-džitsu nebylo moc platné. Ti dobří lidé by tě donutili strážnou věž roztrhat a sníst:-)

Anna (Po, 27. 2. 2012 - 21:02)

Skoro si trafil, však mám...Aj keď sa nezdá, život "letí" - a sme v prachu ako naši predkovia - aj tým to zbehlo. Ale, ak zavrieš oči-a nič nebolí - nevnímaš roky. Si mladý, a v Bohu určite.A na základe prebádaných vecí a osobných skúseností, ktoré Ti skutočne dá sám Boh do cesty,veríš, že aj keď zaspíš v smrti vstaneš raz ako povedzme Jób- v Bohu je skutočne možný večný život, aj tu na našej zemi.Tomu už verím, som presvedčená. A prečo sa netešiť "žiť večne"-veď tá večnosť nám bola daná aj do našich sŕdc."

Reklama

Přidat komentář